Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem bírtam volna aludni...

Egy sima 15-ös műanyag villanyszerelő védőcső, azért nem csukott ajtónál csináltam, mert kint világosabb volt, igaz kp-záras, gondolom a zármotor egy idő után már kitolja a agombot, de működnie kell sima zárnál is. A csövet meg rá kell erősíteni egy laposvasra, erős drótra, vagy csak láng felett meg kell hajlítani. Téma lezárva oszlás emberek mindenki menjen a dolgára, nincs itt semmi lánivaló, itt lopjátok napot, otthon meg rínak a gyerekek. :D
Link to comment
Megosztás:

Nem bírtam volna aludni...
Egy sima 15-ös műanyag villanyszerelő védőcső, azért nem csukott ajtónál csináltam, mert kint világosabb volt, igaz kp-záras, gondolom a zármotor egy idő után már kitolja a agombot, de működnie kell sima zárnál is. A csövet meg rá kell erősíteni egy laposvasra, erős drótra, vagy csak láng felett meg kell hajlítani. Téma lezárva oszlás emberek mindenki menjen a dolgára, nincs itt semmi lánivaló, itt lopjátok napot, otthon meg rínak a gyerekek. :D

Én azért nem feszíteném szét az ajtómat, hogy egy 15-ös csövet ledugjak!

Feszítéskor lemegy a festék, és deformálódhat az ajtó és sérülhet a karosszéria is. Nem éri meg.

A legkisebb ablaknak egy kalapácsütés és kész!

Link to comment
Megosztás:

Én azért nem feszíteném szét az ajtómat, hogy egy 15-ös csövet ledugjak!

Feszítéskor lemegy a festék, és deformálódhat az ajtó és sérülhet a karosszéria is. Nem éri meg.

A legkisebb ablaknak egy kalapácsütés és kész!

Ezt tegnap már kipróbáltam, másfél centiig simán ki lehet feszíteni az ajtó sarkát egy rongyba csavart csavarhúzóval. Nekem nincs ilyen gondom, mert kézzel kinyitom a zárt kocsimat bármikor. Nem tudom a bajba jutott cartársal mi újság. Remélem azért megírja mi lett a vége, bár nincs fent gyakran.

Link to comment
Megosztás:

Nem bírtam volna aludni...
Egy sima 15-ös műanyag villanyszerelő védőcső, azért nem csukott ajtónál csináltam, mert kint világosabb volt, igaz kp-záras, gondolom a zármotor egy idő után már kitolja a agombot, de működnie kell sima zárnál is. A csövet meg rá kell erősíteni egy laposvasra, erős drótra, vagy csak láng felett meg kell hajlítani. Téma lezárva oszlás emberek mindenki menjen a dolgára, nincs itt semmi lánivaló, itt lopjátok napot, otthon meg rínak a gyerekek. :)

16-os falba szerelhető védőcsőnek hívják. 15-ös méret nincs. :) Mü. 3-as. :D

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam az összes ötletet...... Mi tagadás, Spzoli nem mond hülyeséget :P :D .....

Ajtó feszítés? :) :D Te jó ég, ez nem vas öltözőszekrénynek az ajtaja!!! Volt szerencsém megtanulni hogyan kell kinyitni ezeket a zárakat(meglepődnétek milyen egyszerű)...A zárójeles rész persze negatívum :) Karosszéria lakatos barátaim mutatták meg, hogy ne kelljen mindig felrohangálniuk a műhelybe ha a hülye piktor bezárja a kuncsaft kulcsát a kocsiba :D Egyébként kíváncsi voltam, és felhívtam két ismerősömet: 3000Ft-ért kinyitnák.... Persze messze laksz, de akkor is hívj szakembert! Ő rongálás nélkül kinyitja neked!

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget, sikerült megoldanom, 2 "profinak" mondott autószerelő elvérzett, öregemmel sikerült kinyitnunk az ajtót, méghozzá úgy hogy egy erős dróttal benyúltunk az ablak tetejénél, és a kulcson lévő karikát sikerült megakasztani és kirántottuk, szerencsére engedett annyit az ablaküveg.

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam az összes ötletet...... Mi tagadás, Spzoli nem mond hülyeséget :P :D .....

Ajtó feszítés? :) :D Te jó ég, ez nem vas öltözőszekrénynek az ajtaja!!! Volt szerencsém megtanulni hogyan kell kinyitni ezeket a zárakat(meglepődnétek milyen egyszerű)...A zárójeles rész persze negatívum :) Karosszéria lakatos barátaim mutatták meg, hogy ne kelljen mindig felrohangálniuk a műhelybe ha a hülye piktor bezárja a kuncsaft kulcsát a kocsiba :D Egyébként kíváncsi voltam, és felhívtam két ismerősömet: 3000Ft-ért kinyitnák.... Persze messze laksz, de akkor is hívj szakembert! Ő rongálás nélkül kinyitja neked!

Most mér, kibírja, ha nem hiszed megmutatom a tiéden is! :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget, sikerült megoldanom, 2 "profinak" mondott autószerelő elvérzett, öregemmel sikerült kinyitnunk az ajtót, méghozzá úgy hogy egy erős dróttal benyúltunk az ablak tetejénél, és a kulcson lévő karikát sikerült megakasztani és kirántottuk, szerencsére engedett annyit az ablaküveg.

Faca! :D

Link to comment
Megosztás:

Most mér, kibírja, ha nem hiszed megmutatom a tiéden is! :D

Köszi Zotya.... Ezt most kihagyom :) :P

megelőzve ha esetleg újra előfordulna ez a dolog, fúrtam 1 kis lyukat a pöcökre hogy bele tudjam akasztani a drótot :)

Remek ötlet! Akkor már mindenki beletudja akasztani a drótot :D Én megelőzéskép kivettem volna a pótkulcsot, és nem a kocsiba tartanám...de hát nem vagyunk egyformák.

Link to comment
Megosztás:

Kis segítség a tolvajoknak. :D

Ismered a mondást, ha egyszer el akarják vinni el is viszik. Én mondjuk nem fúrtam volna teljesen át a gombot, hogy ne lássák kintről. Kp-zárasnál meg bárhova ki lehet vinni pölö egy mono jack -aljzatot amire dugva akár egy 9V-os elemmel is nyílik a zár. Leglábbis az enyém.

Link to comment
Megosztás:

Ismered a mondást, ha egyszer el akarják vinni el is viszik. Én mondjuk nem fúrtam volna teljesen át a gombot, hogy ne lássák kintről. Kp-zárasnál meg bárhova ki lehet vinni pölö egy mono jack -aljzatot amire dugva akár egy 9V-os elemmel is nyílik a zár. Leglábbis az enyém.

Igen! Csak tudod profik üzleti célból már rég nem lopják az Astrákat. De suhancok akik elvinnék egy két körre..... száguldozni falun belül, esetleg kisboltba betörni, és a végén törötten üres tankkal az árokba hagyni arra tökéletes...és átfúrt pöcökkel, még egy hülye gyerek is kinyitja!

Link to comment
Megosztás:

Ismered a mondást, ha egyszer el akarják vinni el is viszik. Én mondjuk nem fúrtam volna teljesen át a gombot, hogy ne lássák kintről. Kp-zárasnál meg bárhova ki lehet vinni pölö egy mono jack -aljzatot amire dugva akár egy 9V-os elemmel is nyílik a zár. Leglábbis az enyém.

Én a nyitó impulzust adó szálakat vezettem ki... amit a kulcs elforgatásával is adsz. :D

Link to comment
Megosztás:

de ha van kedve valakinek bütykölni jöhet, vissza kell szerelnem a középkonzolt,a ecu-t takaró műanyagot, meg 1 csomó apróság, de ha van valakinek garázsa szívesen megyek mert hideg van :D ha valaki motort akar cserélni abba is segítek, már mindent csináltam rajta, közel 300 000 km-hez. sokat megéltem vele, órákig tudnék mesélni. 3 nap után olyan jó volt beülni, főleg a master után :) végre 1 kis erő vááááááááá :) bocsi, csak kicsit fel vagyok pörögve, ígérem nem írok most 1 darabig :D

Link to comment
Megosztás:

de ha van kedve valakinek bütykölni jöhet, vissza kell szerelnem a középkonzolt,a ecu-t takaró műanyagot, meg 1 csomó apróság, de ha van valakinek garázsa szívesen megyek mert hideg van :D ha valaki motort akar cserélni abba is segítek, már mindent csináltam rajta, közel 300 000 km-hez. sokat megéltem vele, órákig tudnék mesélni. 3 nap után olyan jó volt beülni, főleg a master után :) végre 1 kis erő vááááááááá :) bocsi, csak kicsit fel vagyok pörögve, ígérem nem írok most 1 darabig :D

Nyugodtan. Ott az egyéb csevegés. :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Úgy alakult, hogy csereéretté vált a jobb külső tükröm (facelift előtti, "kockatükör").

Hamár egyszer cserélek, legyen szép, olyan színű, mint a járgány (és akkor lecserélem mind a kettőt). Honnan tudnék szerezni színre (bordóra) fújt külső tükröket? (neten kerestem, de csak "sima feketét" találtam :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.