Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

1996-os 1,6 16V Astrám van. Az első opel embléma a hűtőrácsról eltörött és egy darabja el is veszett. Tudnátok segíteni abban, hogy honnét lehet szerezni egyet? Internetes webshop elérhetőségnek nagyon örülnék! Előre is köszönöm a válaszokat!

Pölö itt is van:Klikk ! Nem tudom a tied mekkora....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 1,6 16V Astrám van. Az első opel embléma a hűtőrácsról eltörött és egy darabja el is veszett. Tudnátok segíteni abban, hogy honnét lehet szerezni egyet? Internetes webshop elérhetőségnek nagyon örülnék! Előre is köszönöm a válaszokat!

Próbálj bontókat szerintem onnan olcsóbban beszerzed mint vateráról.

Más:

Örök hála Öcsibácsinak! Példa értékű hozzáállás és emberség...!!Minden tisztelet az övé

BUÉK mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 1,6 16V Astrám van. Az első opel embléma a hűtőrácsról eltörött és egy darabja el is veszett. Tudnátok segíteni abban, hogy honnét lehet szerezni egyet? Internetes webshop elérhetőségnek nagyon örülnék! Előre is köszönöm a válaszokat!

Újonnan 3500Ft körül lehet, a száma: 13 24 475.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tudja valaki, hogy milyen erős a szélvédő ragasztó? Lehetne ezt használni műanyagok ragasztására? Konkrétan lökhárítót szeretném kicsit átszabni és arra gondoltam olcsóbb lenne, mint a műanyaghegesztő.

Ha lökhárító ragasztására jó lenne, akkor lökhárítóragasztónak hívnák, nem? :D

:)

Link to comment
Megosztás:

Ha lökhárító ragasztására jó lenne, akkor lökhárítóragasztónak hívnák, nem? :D

:)

Nem biztos :) Attól, hogy üveg ragasztására való, még jó lehet más anyagokhoz is. :D

Egyébként azért kérdeztem azt a ragasztót, mert tudom, hogy nagyon erős kötése van.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos :D Attól, hogy üveg ragasztására való, még jó lehet más anyagokhoz is. :P

Egyébként azért kérdeztem azt a ragasztót, mert tudom, hogy nagyon erős kötése van.

Szerintem nem fogja meg :D Amivel én próbálkoztam az pl.: kloroform. Nem ragasztó, hanem oldószer. Megoldotta a műanyag szélét, összenyomtam, és gyakorlatilag a "saját anyagával" ragasztottam meg. Viszont ez nagyobb részeken már nem igazán jön be. A koptató lógó szélét megfogta. Furkáld át, és kábelbilinccsel húzd össze :D

:) :)

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos :D Attól, hogy üveg ragasztására való, még jó lehet más anyagokhoz is. :)

Egyébként azért kérdeztem azt a ragasztót, mert tudom, hogy nagyon erős kötése van.

Elég erős, az tuti, csak az a baj vele, hogy elasztikus, deformálható (pláne olyan vastagságban, mint a lökhárító anyaga), így egy idő után biztosan ledobná a fényezést, nem beszélve arról, hogy a lökős is nyeklene-nyaklana.

Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem fogja meg :D Amivel én próbálkoztam az pl.: kloroform. Nem ragasztó, hanem oldószer. Megoldotta a műanyag szélét, összenyomtam, és gyakorlatilag a "saját anyagával" ragasztottam meg. Viszont ez nagyobb részeken már nem igazán jön be. A koptató lógó szélét megfogta. Furkáld át, és kábelbilinccsel húzd össze :D

:) :)

Ez nem is rossz megoldás. :P

Elég erős, az tuti, csak az a baj vele, hogy elasztikus, deformálható (pláne olyan vastagságban, mint a lökhárító anyaga), így egy idő után biztosan ledobná a fényezést, nem beszélve arról, hogy a lökős is nyeklene-nyaklana.

Szerintem...

Köszi az infókat. Nem tudtam, hogy milyen azért kérdeztem rá. Egyik haverom pölö a bravo csomagtérajtóra ragasztotta fel a sportszáryat ezzel a ragasztóval.

Link to comment
Megosztás:

Így van. A szélvédő ragasztó (sikaflex) az nagyobb felületekre van, pl szárnyak felfogatása csavarkötés mellé kiváló. Nekem is és haveromnak is csavarozva is és szélvédőragasztva is van. De amit te akarsz mrbis, ahhoz ez nem jó. Nekem pl a koptató egyik fele ezzel a szélvédő okossággal van felragasztva. Miután leszakadt a lökösöm bal fele. Na de ott is van felület. :D Meg nem egy nagy nehéz darabot fog, alányomtam egy nagy pacát azóta fenn van. :)

Link to comment
Megosztás:

Így van. A szélvédő ragasztó (sikaflex) az nagyobb felületekre van, pl szárnyak felfogatása csavarkötés mellé kiváló. Nekem is és haveromnak is csavarozva is és szélvédőragasztva is van. De amit te akarsz mrbis, ahhoz ez nem jó. Nekem pl a koptató egyik fele ezzel a szélvédő okossággal van felragasztva. Miután leszakadt a lökösöm bal fele. Na de ott is van felület. :) Meg nem egy nagy nehéz darabot fog, alányomtam egy nagy pacát azóta fenn van. :D

Értem, köszi a tippeket. :D

Marad akkor a műanyaghegesztő. :)

Link to comment
Megosztás:

6 - 8 ezerért a világot körbehegesztik neked...

A hűtőmaszkomat 2 ezer forintért hegesztette meg a csávó. (a lyukakat tüntette el, hogy szépen mutasson a tikrács :) ) Mondjuk nekem vinnem kelet egy törött hűtőmaszk darabot, mart csak saját anyagával tudja meghegeszteni. Úgyhogy szerintem a 6-8ezer reális ár lökhárító hegesztésre...persze sérüléstől függ.

Erről eszembe jut egyik kasznis ismerősöm, aki beruházott egy ilyen gépre, és reklámozta magát, hogy vállal ilyen melót. Viszont miden egyes lökösre amit odavittem azt mondta hogy nem lehet hegeszteni, cserélni kell, nézzek körül bontóba..... :) :D Akkó most mi van? :D

Link to comment
Megosztás:

A hűtőmaszkomat 2 ezer forintért hegesztette meg a csávó. (a lyukakat tüntette el, hogy szépen mutasson a tikrács :) ) Mondjuk nekem vinnem kelet egy törött hűtőmaszk darabot, mart csak saját anyagával tudja meghegeszteni. Úgyhogy szerintem a 6-8ezer reális ár lökhárító hegesztésre...persze sérüléstől függ.

Erről eszembe jut egyik kasznis ismerősöm, aki beruházott egy ilyen gépre, és reklámozta magát, hogy vállal ilyen melót. Viszont miden egyes lökösre amit odavittem azt mondta hogy nem lehet hegeszteni, cserélni kell, nézzek körül bontóba..... :) :D Akkó most mi van? :D

ABS, PP általában a lökik anyaga. Ezeket tudják is hegeszteni, viszont a PUR-t pl csak ragasztani lehet. Az meg macerás, mert drága a ragasztó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.