Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Igazábol azon sincs azóta, most 2 párat akarok majd venni, egyelőre a bardis a nyerő, 12ből meglenne a 2 pár.

Én még 27000-ért vettem üvegszál erősítésűt 2005-ben.

Nem jobb, sőt kevésbé illeszkedik mint a vákuumformázott (vagy préselt) polietilén darabok. Azokat 6000-ért vettem párját mindkét lányom kocsijára és tökéletesek azóta is. Nincs semmi hókusz- pókusz, nem kell se tömítő massza, se üregvédő, teljesen elzárja a sárvédőívet a trutyitól!

Link to comment
Megosztás:

Én még 27000-ért vettem üvegszál erősítésűt 2005-ben.

Nem jobb, sőt kevésbé illeszkedik mint a vákuumformázott (vagy préselt) polietilén darabok. Azokat 6000-ért vettem párját mindkét lányom kocsijára és tökéletesek azóta is. Nincs semmi hókusz- pókusz, nem kell se tömítő massza, se üregvédő, teljesen elzárja a sárvédőívet a trutyitól!

Én se akarok emmiféle tömítőt tenni bele, mert ha esetleg vmi víz bejut, páralecsapódás ilyesmi akkor ki tud csorogni, meg ki is szárad, ha nincs lezárva.

6 ezer ft irányáron szeretnék én is venni. Még így is rájön a posta.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Többen is használják itt a forumon. Én sajnos nem tudtam még elmenni hozzájuk, de ha válaszoltak, akkor minden rendben.

Elég korrektek... első munkanapon vissza is írtak, és még felajánlották azt is ha tudunk helyszínt egyeztetni, ahol járnak az üzletkötőik, akkor oda is kihozzák ingyen bérmentve, de postával is elküldik 1500ért.

Meg felsoroltak pár cuccot, amit ajánlanának F re, de azok eléggé drágák :S mondjuk a szemöldök az is itt a legolcsóbb, 5ezer/ pár.. de abbol inkább műgyantát meg üvegszálat veszek, és majd kreálok vmi egyedit :lol:

Műgyantáról azt mondták nekem, hogy Pesten forgalmaznak kimondottan olyat, ami ilyen dologra jó. Erről vki vmit?

pl Alex Tiv ti már csináltatok ilyesmit ha jol emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Elég korrektek... első munkanapon vissza is írtak, és még felajánlották azt is ha tudunk helyszínt egyeztetni, ahol járnak az üzletkötőik, akkor oda is kihozzák ingyen bérmentve, de postával is elküldik 1500ért.

Meg felsoroltak pár cuccot, amit ajánlanának F re, de azok eléggé drágák :S mondjuk a szemöldök az is itt a legolcsóbb, 5ezer/ pár.. de abbol inkább műgyantát meg üvegszálat veszek, és majd kreálok vmi egyedit :lol:

Műgyantáról azt mondták nekem, hogy Pesten forgalmaznak kimondottan olyat, ami ilyen dologra jó. Erről vki vmit?

pl Alex Tiv ti már csináltatok ilyesmit ha jol emlékszem.

Én nem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én se akarok emmiféle tömítőt tenni bele, mert ha esetleg vmi víz bejut, páralecsapódás ilyesmi akkor ki tud csorogni, meg ki is szárad, ha nincs lezárva.

6 ezer ft irányáron szeretnék én is venni. Még így is rájön a posta.

a vákuumformázott a sárvédő ív befele hajtott profiljára csúszik rá.

ha nem teszel semmit a sárvédő és a műanyag lemez találkozásához akkor két dolog fog történni (sztem)

1. folyamatosan tud mozogni a dobbetét és szépen idővel ledörzsöli a festéket -> következményeket asszem nem kell ecsetelni....

2. a kaszniról gyönyörűen bevezeti a lét a sárvédő lemez széléhez. na ez se tetszett...

Nekem most úgy néz ki a dolog hogy a sárvédő lemez széléhez tömítővel van rögzítve illetve a lökhárítóhoz csavarozva.

ezen kívül minden irányban nyitott az üreg ami az eredeti kerékdob és a műanyag lemez között van, nem "állhat" meg sehol a víz.

Persze nem is nagyon tudna megállni mert esélye sincs bejutni :lol:.

a 7 deci üregvédőt igazából már csak olyan biztos ami biztos alapon nyomtam bele :lol:.

Az előző autóm (R5) a rozsda miatt kerül a kukába jövő szeptemberben, ebből kifolyólag kínosan ügyelek a korrózió bármilyen lehetséges formájának megakadályozására....

Talán kicsit túlzásba is viszem...

Link to comment
Megosztás:

Elég korrektek... első munkanapon vissza is írtak, és még felajánlották azt is ha tudunk helyszínt egyeztetni, ahol járnak az üzletkötőik, akkor oda is kihozzák ingyen bérmentve, de postával is elküldik 1500ért.

Meg felsoroltak pár cuccot, amit ajánlanának F re, de azok eléggé drágák :S mondjuk a szemöldök az is itt a legolcsóbb, 5ezer/ pár.. de abbol inkább műgyantát meg üvegszálat veszek, és majd kreálok vmi egyedit :lol:

Műgyantáról azt mondták nekem, hogy Pesten forgalmaznak kimondottan olyat, ami ilyen dologra jó. Erről vki vmit?

pl Alex Tiv ti már csináltatok ilyesmit ha jol emlékszem.

Jól emlékszel!

Nagy tapasztalatom nincs! Ha a műgyantázás=a laminálással, akkor annyit tudok leírni, hogy kell egy negatív! Amit be kell kenni elválasztópasztával! Jó vastagon! Utána rá kell fújni a gélt.....Mindegy milyen színű...az én esetembe fehér volt...és minden tuningos aki hótoló lököst csinál, mind fehérrel csinálja. Miután megszáradt, mehet a laminálás....gyanta, szövet, gyanta, szövet, közbe egy speckó hengerel a légbuborékokat folyamatosan ki kell hengerleni belőle. minél több rétegbe csinálod, annál keményebb és erősebb lesz! Miután megkötött, szépen óvatosan ki kell emelni a negatívból.(faékeket verni a negatív és a kész termék közé, még el nem válik a sablontól) Persze az egyértelmű, hogy utána a felesleges részeket le kell róla vágni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól emlékszel!

Nagy tapasztalatom nincs! Ha a műgyantázás=a laminálással, akkor annyit tudok leírni, hogy kell egy negatív! Amit be kell kenni elválasztópasztával! Jó vastagon! Utána rá kell fújni a gélt.....Mindegy milyen színű...az én esetembe fehér volt...és minden tuningos aki hótoló lököst csinál, mind fehérrel csinálja. Miután megszáradt, mehet a laminálás....gyanta, szövet, gyanta, szövet, közbe egy speckó hengerel a légbuborékokat folyamatosan ki kell hengerleni belőle. minél több rétegbe csinálod, annál keményebb és erősebb lesz! Miután megkötött, szépen óvatosan ki kell emelni a negatívból.(faékeket verni a negatív és a kész termék közé, még el nem válik a sablontól) Persze az egyértelmű, hogy utána a felesleges részeket le kell róla vágni :lol:

Én azon töröm a fejem, hogy a taposó lemezeket ilyen megoldással foltoznám. Az nagy hülyeség lenne? Hegeszteni nem tudok, azért fizetnem kellene...

Link to comment
Megosztás:

Én azon töröm a fejem, hogy a taposó lemezeket ilyen megoldással foltoznám. Az nagy hülyeség lenne? Hegeszteni nem tudok, azért fizetnem kellene...

Hát mire megvennéd a gyantát, meg a paplant, szövetet, gélt, szerszámokat hozzá stb...lehet ugyan ott vagy, mintha egy lakatos megcsinálná! Taposó lemezt, meg mindent ami alul van már úgy hegesztenek a lakatosok, hogy le is kezelik, tehát fényezőhöz sem kell vinned!

Link to comment
Megosztás:

Hát mire megvennéd a gyantát, meg a paplant, szövetet, gélt, szerszámokat hozzá stb...lehet ugyan ott vagy, mintha egy lakatos megcsinálná! Taposó lemezt, meg mindent ami alul van már úgy hegesztenek a lakatosok, hogy le is kezelik, tehát fényezőhöz sem kell vinned!

Igen-igen. Így is kaptam rá ajánlatot, csak így nincs benne semmi "csináld magad" :lol:

Meg itt a fórumon is lebeszéltek róla, mondván nem biztonságos

Link to comment
Megosztás:

Hát mire megvennéd a gyantát, meg a paplant, szövetet, gélt, szerszámokat hozzá stb...lehet ugyan ott vagy, mintha egy lakatos megcsinálná! Taposó lemezt, meg mindent ami alul van már úgy hegesztenek a lakatosok, hogy le is kezelik, tehát fényezőhöz sem kell vinned!

De az a gyanta az milyen? az is vmi spec gyanta? Miskolcon azt mondta a csóka, hogy pestről kell venni, az ilyenhez ő is onnan veszi, mert amit itt kapni lehet, az mindenre jó csak arra nem.

Link to comment
Megosztás:

Én azon töröm a fejem, hogy a taposó lemezeket ilyen megoldással foltoznám. Az nagy hülyeség lenne? Hegeszteni nem tudok, azért fizetnem kellene...

Ezt semmiképpen nem ajánlom. Egy kisebb kő, vagy bármilyen kis mechanikus hatás éri, eltörhet, repedhet. Nem csak hajlik vagy horpad mint az acél lemez.

Nagyon rideg, törékeny anyag lenne ez oda.

Link to comment
Megosztás:

Ezt semmiképpen nem ajánlom. Egy kisebb kő, vagy bármilyen kis mechanikus hatás éri, eltörhet, repedhet. Nem csak hajlik vagy horpad mint az acél lemez.

Nagyon rideg, törékeny anyag lenne ez oda.

Én csak azért gondoltam, mert pl csónakokat is gyártanak ezzel az eljárással, és pl a Tiszán azokat is éri mechanikai ráhatás (lásd uszadékfa, parti kövezés) elég rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Én csak azért gondoltam, mert pl csónakokat is gyártanak ezzel az eljárással, és pl a Tiszán azokat is éri mechanikai ráhatás (lásd uszadékfa, parti kövezés) elég rendesen.

Azért az egy kicsit más. :lol: Nagy felületen rugalmasabb, kis felületen egy koppanás az alján, kiütheti az egész foltozást. :lol:

Azért az sem mindegy ám, hogy itt két különböző anyag érintkezne egymással, teljesen eltérő tulajdonságokkal. Pl. rugalmasság.

Link to comment
Megosztás:

Azért az egy kicsit más. :lol: Nagy felületen rugalmasabb, kis felületen egy koppanás az alján, kiütheti az egész foltozást. :lol:

OK, elhiszem, és már csak elméletben foglalkoztat a dolog. Kaptam ajánlatot karosszériástól 30 HUf teljes kezeléssel, ahogy Alex is írta, és nem nekem kell üléseket + kárpítot kibontani, csak viszem-hozom az autót.

Link to comment
Megosztás:

Azért az egy kicsit más. :lol: Nagy felületen rugalmasabb, kis felületen egy koppanás az alján, kiütheti az egész foltozást. :lol:

Azért az sem mindegy ám, hogy itt két különböző anyag érintkezne egymással, teljesen eltérő tulajdonságokkal. Pl. rugalmasság.

Én az R5-ön jó pár lyukat befoltoztam ablonczy termékekkel (üvegszövet paplan, gyanta).

Működik a dolog de csak olyan helyen ahol csak a folytonossági hiány megszüntetése a cél...

A küszöbök elejét is megcsináltam de az emelést már nem bírja elválik a fémtől.

a hátsó doblemezeken levő foltok viszont tökéletesek lettek, oda jó volt.

Amúgy műszakin nem szeretik...

Annak ellenére hogy a gyári szerelési útmutató is ezt a módszert hozza fel mint javítási módot.

Link to comment
Megosztás:

Én csak azért gondoltam, mert pl csónakokat is gyártanak ezzel az eljárással, és pl a Tiszán azokat is éri mechanikai ráhatás (lásd uszadékfa, parti kövezés) elég rendesen.

Kicsit lemaradtam.....De Tiv cartársnak igaza van...Ahhoz hogy kellő keménységet érjél el, legalább 10rétegben kellene gyantáznod...Akkor pedig már tényleg jobban jársz ha lakatoshoz viszed! A csónakokat hiszed vagy sem több mint 15rétegből csinálják. És az nem csak szövet, hanem van közt paplan is...hasonló a kevlárhoz! Szóval nem csak sima gyantázgatás egy csónak :lol: Ha az lenne, úgy törne szét egy balatoni hullámnál, mint egy ropi, és nem 300ezer lenne egy, hanem 15ezer :lol: Jó ez a laminálás, de vannak dolgok amire nem....

OK, elhiszem, és már csak elméletben foglalkoztat a dolog. Kaptam ajánlatot karosszériástól 30 HUf teljes kezeléssel, ahogy Alex is írta, és nem nekem kell üléseket + kárpítot kibontani, csak viszem-hozom az autót.

Fogadd el! Jó ajánlatnak tűnik :) Ez a csináld magad akció dolog meg ne izgasson...Habár ha vagy olyan vállalkozó szellemű mint Zotya cartárs :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit lemaradtam.....De Tiv cartársnak igaza van...Ahhoz hogy kellő keménységet érjél el, legalább 10rétegben kellene gyantáznod...Akkor pedig már tényleg jobban jársz ha lakatoshoz viszed! A csónakokat hiszed vagy sem több mint 15rétegből csinálják. És az nem csak szövet, hanem van közt paplan is...hasonló a kevlárhoz! Szóval nem csak sima gyantázgatás egy csónak :lol: Ha az lenne, úgy törne szét egy balatoni hullámnál, mint egy ropi, és nem 300ezer lenne egy, hanem 15ezer :lol: Jó ez a laminálás, de vannak dolgok amire nem....

Pontosan. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!

No de itt az embered pebe cartárs!!! Mindkét dologba penge...Laminálásba is! Ott a Balaton túlvégen csináltok ilyeneket, meg ugye a lakatolásba is :) :lol:

Igazából belsőépítészettel foglalkozunk inkább, de laminálás is előfordul nagy néha. :lol:

Van itt a városban 1 profi cég ők végzik a piszkos munkát.

http://www.schaferyacht.hu/Galeria/D38-epitese.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.