Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Azzal kárt nem csinálsz...sőt! :lol:

Értem! De mi történt a gyári lökösel, hogy venni kellett :(

Akkor jó, kap egy teljest, némi csiszolászás után. :excl:

Semmi, fenn üldögél az autón. Ha kész lesz a másik, akkor meg felteszem aludni az első mellé a padlásra :lol:

Így kényelmesebb dolgozni rajta, nem kell lökös nélkül császkálni, vagy le-fel rakosgatni. Különben meg a gyárim is horpadt ugyanott, ahol ez, csak a fekete matton nem látszik. Azzal is kellett volna kezdeni valamit.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

ahj de nehezen érted meg :(

A gyári lökös marad a kocsin, és egy másikkal játszik, és ha egyszer kész, akkor a gyári megy a polcra, a festettet meg felpattintja és kész.

Nehezen hát!!!! :excl: Akkor azt mondja, hogy ez egy tuning lökös lesz.... Vagy el van repedve a másik, meg van törve, stb stb....Érted? Csak úgy hobbiból vett egy másik lököst?????????

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó, kap egy teljest, némi csiszolászás után. :excl:

Semmi, fenn üldögél az autón. Ha kész lesz a másik, akkor meg felteszem aludni az első mellé a padlásra :lol:

Így kényelmesebb dolgozni rajta, nem kell lökös nélkül császkálni, vagy le-fel rakosgatni. Különben meg a gyárim is horpadt ugyanott, ahol ez, csak a fekete matton nem látszik. Azzal is kellett volna kezdeni valamit.... :lol:

Ahha értem :(

Link to comment
Megosztás:

Nehezen hát!!!! :( Akkor azt mondja, hogy ez egy tuning lökös lesz.... Vagy el van repedve a másik, meg van törve, stb stb....Érted? Csak úgy hobbiból vett egy másik lököst?????????

Ha a színrefújás tuningnak számít, akkor tuning. Nincs szándékomban alakítgatni rajta....a helyreállításon kívül. :excl:

Hobbiból......hmm, így is mondhatjuk. Nekem ennyit megér, hogy ráérősen, kényelmesen matassak rajta, de ha megszorulok még mindig eladhatom később a gyárit az elsővel együtt. Az 2000 volt....

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem volna h nekem van egy opel f astra sedanom és arra rátudom rakni az olyan spoilert amit csak ugy hirdetnek h f astrára???

én ezen az oldalon nézelődtem és csak egyetlen egy terméknél találtam olyat h f astre sedánra hátsó spoiler : Visit My Website . vagy csak a hátsó külömbözik a többi f astrától??

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem volna hogy nekem van egy opel f astra sedanom és arra rátudom rakni az olyan spoilert, amit csak úgy hirdetnek hogy f astrára???

Én ezen az oldalon nézelődtem és csak egyetlen egy terméknél találtam olyat hogy f astra sedánra való hátsó spoiler : Visit My Website . Vagy csak a hátsó különbözik a többi f astrától??

Most szpojler alatt mit is szeretnénk érteni? :excl: Lökhárítót, vagy vasalódeszkát, vagy "aggassunk a lökösre különböző lelógó sz.rokat hogy alacsonyabbnak lehessen képzelni" toldatot? Ha lökösre gondolsz, akkor az első egyforma, a hátsó változik. (és csöndben megjegyzem hogy pfejj... :( )

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Pár napja érdeklődtem az F Astra Caraván tetőkorlátjának bontásáról. Az erre vonatkozó infót meg is találtam. Most viszont az volna a kérdésem, hogy ugyan ennél a típusnál a tetőn található vízelvezető csatornát félig fedő elemet a tetőkorlát bontása nélkül el lehet-e távolítani?? Még mindig a beázás miatt anyázok. A tetőkárpit lebontása megoldás lehetne, de nekem tetőablakom is van és a belső burkolat a tetőablak szélénél nagyon ragasztva van. Ennek lebontása szerintem több kárt okozna mint hasznot. Ezért próbálom kívülről megszüntetni a beázást. Szóval van valakinek ötlete az elején leírt kérdésemre?? Előre is köszi a válaszokat! Üdv kacs

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Pár napja érdeklődtem az F Astra Caraván tetőkorlátjának bontásáról. Az erre vonatkozó infót meg is találtam. Most viszont az volna a kérdésem, hogy ugyan ennél a típusnál a tetőn található vízelvezető csatornát félig fedő elemet a tetőkorlát bontása nélkül el lehet-e távolítani?? Még mindig a beázás miatt anyázok. A tetőkárpit lebontása megoldás lehetne, de nekem tetőablakom is van és a belső burkolat a tetőablak szélénél nagyon ragasztva van. Ennek lebontása szerintem több kárt okozna mint hasznot. Ezért próbálom kívülről megszüntetni a beázást. Szóval van valakinek ötlete az elején leírt kérdésemre?? Előre is köszi a válaszokat! Üdv kacs

A takaró sínt le tudod pattintani, ha alányúlsz és feszíted, de vigyázz mert hidegben a műanyag fülek törhetnek!!!

De a beázás 99,99999%, hogy a tetősín rögzítőcsavaroknál van. Akkor viszont le kell bontanod a tetőkárpítot. De nem kell az egészet, csak a hátulját, onnan hozzáférsz a csvarokhoz. Én szemrevételezés után gumiból (egészen pontosan kerti slagból :excl: ) vágtam oda tömítést, azóta nem ázik be. Ha jól emlékszem neked is hátul ázik be...

Ehhez azonban a sínt nem is kell leszedned, csak a csomagtartó felől a kárpítot.

Link to comment
Megosztás:

A takaró sínt le tudod pattintani, ha alányúlsz és feszíted, de vigyázz mert hidegben a műanyag fülek törhetnek!!!

De a beázás 99,99999%, hogy a tetősín rögzítőcsavaroknál van. Akkor viszont le kell bontanod a tetőkárpítot. De nem kell az egészet, csak a hátulját, onnan hozzáférsz a csvarokhoz. Én szemrevételezés után gumiból (egészen pontosan kerti slagból :excl: ) vágtam oda tömítést, azóta nem ázik be. Ha jól emlékszem neked is hátul ázik be...

Ehhez azonban a sínt nem is kell leszedned, csak a csomagtartó felől a kárpítot.

Ha már csinálja, akkor leszedheti a leceket, mert ott sok kosz megragad, és sokszor az a baj, hogy nem engedi lefolyni a vizet, és ezért tud beszivárogni.

Én nemrégiben csináltam meg, igaz azóta se tettem még vissza a lecet, legalább a falevelek kirepülnek, úgy ahogy be :(

Link to comment
Megosztás:

Ha már csinálja, akkor leszedheti a leceket, mert ott sok kosz megragad, és sokszor az a baj, hogy nem engedi lefolyni a vizet, és ezért tud beszivárogni.

Én nemrégiben csináltam meg, igaz azóta se tettem még vissza a lecet, legalább a falevelek kirepülnek, úgy ahogy be :excl:

Persze igazad van, csak magamból indultam ki. Mivel nincs garázsom, én ilyen nyák időben tuti nem szaroznék a lécekkel. De való igaz, amit írtál, hogy érdemes időnként kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Persze igazad van, csak magamból indultam ki. Mivel nincs garázsom, én ilyen nyák időben tuti nem szaroznék a lécekkel. De való igaz, amit írtál, hogy érdemes időnként kitakarítani.

Nekem sincs gari, így nekem is ladssan halad minden, akalaptartóm is félig készen van idebent, festegetős dolgokkal is igen nehezen lehet így haladni :S

Link to comment
Megosztás:

A beázás gyanúját esetleg még a tető antennánál is érdemes megnézni.Az enyém is beengedett ott egy kis levet.onnan aztán az antenna kábelen szépen lecsorog a kaszni bal felébe,összegyűlik a tavacska és csámcsog a rozsda.A tetősínnél én is letömítettem gumi lappal,nekem az elejénél,az ajtó felett is vizesedett.

Link to comment
Megosztás:

A beázás gyanúját esetleg még a tető antennánál is érdemes megnézni.Az enyém is beengedett ott egy kis levet.onnan aztán az antenna kábelen szépen lecsorog a kaszni bal felébe,összegyűlik a tavacska és csámcsog a rozsda.A tetősínnél én is letömítettem gumi lappal,nekem az elejénél,az ajtó felett is vizesedett.

Jobboldalon lehet még az ablakmosó csöve is, én onnét bányásztam ki a gumicsövet :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! (Novy, Bálintka 1.6i, pebe)

Köszönöm a tanácsaitokat!! :lol: Titkon reménykedtem, hogy a teljes tetőkárpit bontása nélkül is meg tudom oldani a beázást. Sajna garázsom nekem sincsen, így még pár napot ázik a gép, de a jövőhéten bevonulok egy fedett helyre és nekiállok a tömítésnek. Egyébként a takarólemez alatt nekem is rengeteg levélke szorult meg, amelyet még a nagynyomású mosó sem tudott maradéktalanul kipucolni. :( Ezért is akarom leszedni és tisztára pucolni. Lehet hogy vissza sem rakom... :excl:

Pebe, jól sejtem hogy a slagos tömítést az utastér felőli oldalról raktad be a rögzítő csavar alá és nem a vízelvezető csatorna felől?? A hátsó ablak mosójának a csöve most nem ludas, mert nyáron fixáltam és a bal sarok ázik. A tetőantenna helyén megnézem hogy mi a helyzet ha már a kárpit eleget enged. Üdv kacs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma volt az astrám szélvédőcserén, mert berepedt. Mentem vele kb 80 kilométert és utánna kegyetlenül elkezdett valami nyikorogni.

A szélvédő lehet? Lehet az, hogy egyszercsak hirtelen "berobban"?

Köszi

Zoli

Állítsd le a befúvó ventillátort, hátha az kapott vizet szereléskor, vagy utánna beázott a szélvédő alatti gumicsíknál, és a csapágya rosszalkodik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! (Novy, Bálintka 1.6i, pebe)

Köszönöm a tanácsaitokat!! :lol: Titkon reménykedtem, hogy a teljes tetőkárpit bontása nélkül is meg tudom oldani a beázást. Sajna garázsom nekem sincsen, így még pár napot ázik a gép, de a jövőhéten bevonulok egy fedett helyre és nekiállok a tömítésnek. Egyébként a takarólemez alatt nekem is rengeteg levélke szorult meg, amelyet még a nagynyomású mosó sem tudott maradéktalanul kipucolni. :( Ezért is akarom leszedni és tisztára pucolni. Lehet hogy vissza sem rakom... :excl:

Pebe, jól sejtem hogy a slagos tömítést az utastér felőli oldalról raktad be a rögzítő csavar alá és nem a vízelvezető csatorna felől?? A hátsó ablak mosójának a csöve most nem ludas, mert nyáron fixáltam és a bal sarok ázik. A tetőantenna helyén megnézem hogy mi a helyzet ha már a kárpit eleget enged. Üdv kacs

Nem, én kívülről raktam oda a slagtömítést. Miután belülről leoldottam a sínt tartó anyákat, föl tudtam annyira hózni a sínt, hogy a csavarokra ráhúztam a gumit. A gumi téglalap alakú rajta két lyukkal a csavaroknak.

Link to comment
Megosztás:

Nem, én kívülről raktam oda a slagtömítést. Miután belülről leoldottam a sínt tartó anyákat, föl tudtam annyira hózni a sínt, hogy a csavarokra ráhúztam a gumit. A gumi téglalap alakú rajta két lyukkal a csavaroknak.

Aha, már értem. Akkor én is így teszek, hogy jó legyen a barkácsolásom eredménye. Köszönöm a válaszod! Üdv kacs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.