Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát mert ezeket elvileg rozsdásra is rá lehet kenni, nem kell fémig visszatisztítani a felületet, csak a potyogó részt ledurvázom kefével aztán arra gondoltam rákenni.

Mert csiszolva, elvesz egy pár órát mire tök fém lesz. De ha jól értem akkor az a járható út :)

A festék hátránya az üregvédővel szemben, hogy megszárad, és le fog pattogni... meg az üregvédőnek sokkal jobb a kúszó képessége, ezért eljut olyan helyekre is ahova a festék nem.

Yes :D :D

Link to comment
Megosztás:

Csak ezen az autómon (5 éve van nálam, és ~100 ezret mentem vele már) kb. 6-8 kavicsfelverődés volt a szélvédőmön amit eddig javíttattam, és ezen kívül a fényszórómon is kétszer keletkezett luk már. Ebből az egyiket javíttattam, a másodikat cellux védi jelenleg is, de októberre a vizsgára cserélni kell.

Lehet, hogy sokat "rallye-zok"? :D

Közeleg a műszaki vizsga ideje, kellett vennem egy balos fényszórót.

Új kézi állítású utángyártott 7800 pezó.

Sajnos nekem ez nem jó mert motoros állítású a drága nálam. Drága, mert az eredetivel megegyező Carelló Csergőnél 25 ezer.

Ráadásul a motorja is bekrepált már évekkel ezelőtt. Bontott működtető motor 3000-ért van.

Szóval ma sikerült bontott Bosch fényszórót, működtető motorral együtt 8 ezerért kapnom. Egész szép darab, boldog vagyok.

Remélem a vizsgán nem kötözködnek csak azért mert a jobbos Carello, a balos meg Bosch! :)

Link to comment
Megosztás:

Közeleg a műszaki vizsga ideje, kellett vennem egy balos fényszórót.

Új kézi állítású utángyártott 7800 pezó.

Sajnos nekem ez nem jó mert motoros állítású a drága nálam. Drága, mert az eredetivel megegyező Carelló Csergőnél 25 ezer.

Ráadásul a motorja is bekrepált már évekkel ezelőtt. Bontott működtető motor 3000-ért van.

Szóval ma sikerült bontott Bosch fényszórót, működtető motorral együtt 8 ezerért kapnom. Egész szép darab, boldog vagyok.

Remélem a vizsgán nem kötözködnek csak azért mert a jobbos Carello, a balos meg Bosch! :)

Necces. Van ahol igen, van ahol meg sem nézik azt sem, van e rajta repedés.

Link to comment
Megosztás:

Közeleg a műszaki vizsga ideje, kellett vennem egy balos fényszórót.

Új kézi állítású utángyártott 7800 pezó.

Sajnos nekem ez nem jó mert motoros állítású a drága nálam. Drága, mert az eredetivel megegyező Carelló Csergőnél 25 ezer.

Ráadásul a motorja is bekrepált már évekkel ezelőtt. Bontott működtető motor 3000-ért van.

Szóval ma sikerült bontott Bosch fényszórót, működtető motorral együtt 8 ezerért kapnom. Egész szép darab, boldog vagyok.

Remélem a vizsgán nem kötözködnek csak azért mert a jobbos Carello, a balos meg Bosch! :)

Feltűnő a különbség?

Link to comment
Megosztás:

Feltűnő a különbség?

Kívülről csak annyi a különbség, hogy az egyikbe Carello van beöntve az üvegbe, a másikba meg Bosch. Belül a motoros rész az más, de a kábelcsatlakozója csereszabatos. Az egész motoros egység nem az, tehát Boschba csak Bosch motor szerelhető.

A bontós esküdött rá, hogy nem köthetnek bele, mert mindkettő gyári szerelés volt.

Sajnos balos bontott Carello-t nem kaptam.

Link to comment
Megosztás:

Kívülről csak annyi a különbség, hogy az egyikbe Carello van beöntve az üvegbe, a másikba meg Bosch. Belül a motoros rész az más, de a kábelcsatlakozója csereszabatos. Az egész motoros egység nem az, tehát Boschba csak Bosch motor szerelhető.

A bontós esküdött rá, hogy nem köthetnek bele, mert mindkettő gyári szerelés volt.

Sajnos balos bontott Carello-t nem kaptam.

Szerintem sem szólnak érte, csak az üveget nézik, meg hogy jól van beállítva, a kocc óta nekem sem egyforma.

Link to comment
Megosztás:

Kívülről csak annyi a különbség, hogy az egyikbe Carello van beöntve az üvegbe, a másikba meg Bosch. Belül a motoros rész az más, de a kábelcsatlakozója csereszabatos. Az egész motoros egység nem az, tehát Boschba csak Bosch motor szerelhető.

A bontós esküdött rá, hogy nem köthetnek bele, mert mindkettő gyári szerelés volt.

Sajnos balos bontott Carello-t nem kaptam.

Nemrég adtam Zotyának :)

Link to comment
Megosztás:

Kívülről csak annyi a különbség, hogy az egyikbe Carello van beöntve az üvegbe, a másikba meg Bosch. Belül a motoros rész az más, de a kábelcsatlakozója csereszabatos. Az egész motoros egység nem az, tehát Boschba csak Bosch motor szerelhető.

A bontós esküdött rá, hogy nem köthetnek bele, mert mindkettő gyári szerelés volt.

Sajnos balos bontott Carello-t nem kaptam.

A roma is azt mondta: "nem vak ez, csak bátor" :) :D

Elméletileg egyformának kellene lenni, gyakorlatilag attól függ, hova viszed vizsgára.

Szerk.: azannya, a cig@nyt kimoderálta semmi perc alatt :D

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D

Pirul az arcom, hogy ide írom, de az alkatrész topikban nem találtam...

Szóval nincs valakinek egy felesleges tankajtója (központizárral szerelt, 96-os f caravanra) elvileg metálzöld, de mivel eltört és vele együtt a jobb hátsó sárvédőív is javításra szorul úgyis fényezés lesz a vége, tehát más szín is játszik...

Köszi :)

Esetleg próbáld meg itt: Klikk ide Dehogy ne legyen meg kétszer, kérj meg egy Modit hogy rakja át :P Esetleg bontókba érdeklődj ott biztos van :D

Szerk: Na tessék :D Mire leírtam már valaki megelőzött :D

Módosítva : Alex0403
Már ott is van ;-)
Link to comment
Megosztás:

Esetleg próbáld meg itt: Klikk ide Dehogy ne legyen meg kétszer, kérj meg egy Modit hogy rakja át :D Esetleg bontókba érdeklődj ott biztos van :)

Szerk: Na tessék :D Mire leírtam már valaki megelőzött :D

Bocsi a Modinak :D

A csere rovatról megfeledkeztem, csak az alkatrész topikban néztem szét...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem szólnak érte, csak az üveget nézik, meg hogy jól van beállítva, a kocc óta nekem sem egyforma.

Tegnap beszereltem a a balos Bosch fényszórómat. Jobban áll mint az eredeti Carello, mert annak már az egyik lába is törött volt, azon kívül az üvege lukas, a motorja meg beállt! :D

Szóval totálkáros volt már szegénykém, pedig nálam nem érte puff, csak követ kapott.

Most aztán gyönyörűen állnak a fényszóróim, minden hézag egyenletes körülöttük, olyan mintha most jött volna ki a gyárból! :)

Baromira örülök neki, hogy a magasságállítás is korrekt! Beállítottam a fényszót és mehet a vizsgára!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beszereltem a a balos Bosch fényszórómat. Jobban áll mint az eredeti Carello, mert annak már az egyik lába is törött volt, azon kívül az üvege lukas, a motorja meg beállt! :D

Szóval totálkáros volt már szegénykém, pedig nálam nem érte puff, csak követ kapott.

Most aztán gyönyörűen állnak a fényszóróim, minden hézag egyenletes körülöttük, olyan mintha most jött volna ki a gyárból! :D

Baromira örülök neki, hogy a magasságállítás is korrekt! Beállítottam a fényszót és mehet a vizsgára!

Nekem ezt még be kell lőnöm a kocc óta van najdnem egy centi hézakg a lámpa mellett. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szerintetek ez javítható még, és mennyiböl jönne ki?

Ja, és Gödöllő környékén normális lakatost ismer valaki?http://mypic.carstyling.hu/23781/uploads/2..._1286692098.jpg

Ez csúnya, de nem végzetes. Ajtócsere (bontóból nem vészes, elég gyakori a fehér szín), meg sztem küszöbcsere, azt nem éri meg egyengetni, aztán karosszériás megmondja, mennyire ment el a kasztni esetleg. Utána fényezés.

Mi történt egyébként? :)

Link to comment
Megosztás:

Ez csúnya, de nem végzetes. Ajtócsere (bontóból nem vészes, elég gyakori a fehér szín), meg sztem küszöbcsere, azt nem éri meg egyengetni, aztán karosszériás megmondja, mennyire ment el a kasztni esetleg. Utána fényezés.

Mi történt egyébként? :)

Holnap fogom bejelenteni a biztosítónál.

Az eset ugy történt hogy balra fordultam, irányjelző, tükörbe nézés , minden ok. A mögöttem jövő kocsi lassított is, de az az utánajövő pont akkor kezdett az elözésbe mikor én már megkezdtem a bekanyarodást. Szóval kettönket akart előzni.A felelösséget el is ismerte, aki belém jött.

Azt mondta késön vette észre hogy lassítunk. Az utánamjövő a tanuskodást is elvállalta, CSAK nem cseréltünk telefonszámot.

Rendszám alapján hogy lehetne megtalálni őt??????

Link to comment
Megosztás:

Holnap fogom bejelenteni a biztosítónál.

Az eset ugy történt hogy balra fordultam, irányjelző, tükörbe nézés , minden ok. A mögöttem jövő kocsi lassított is, de az az utánajövő pont akkor kezdett az elözésbe mikor én már megkezdtem a bekanyarodást. Szóval kettönket akart előzni.A felelösséget el is ismerte, aki belém jött.

Azt mondta késön vette észre hogy lassítunk. Az utánamjövő a tanuskodást is elvállalta, CSAK nem cseréltünk telefonszámot.

Rendszám alapján hogy lehetne megtalálni őt??????

Hát szerintem sehogy.... De miért? Ha elismerte a vétkességét az embered, akkor minek kell tanúskodni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.