Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

De mivel neked nincs szükséged rá, simán becsinálhattad volna, egy szivárgási lehetőséggel kevesebb lenne... :)

Gondolom amit bontott padlólemezt, rajta volt, aztán nem akarta még tovább sufnizni. (vagy nem volt már annyi anyag a hegesztőhöz :D :D )

Igazából akkor még nem tudtam mekkora jelentősége van neki, így hát maradtak. De allulról kapott szürke rücsit, tehát olyan mintha nem is lenne ott.

Esett a hétvégén rendesen.Hétfőn reggel a kocsiba ülve észrevettem,hogy az övem-nem a gatyámon :D -kissé mintha nedves lenne.Létezik,hogy valahol beázik a kocsi és oda jut a víz,vagy csak a pára játsza az eszét???

Van valakinek tapasztalata? :D

Ezer helyen beázhat, ajtókédernél, üveg mellett, oldaltükör felett, stb.

Link to comment
Megosztás:

.....

Szerk.: Acetonnal nem kísérleteznék. Makettezős korszakomból vissza maradt emlékek, hogy meg marta a mŰanyagot. És az alkatrészekre felvitt lakkot festéket is. Acetonnal semmiképpen ne dörgöld mert sztem be mattítja -Megmarja a lakkot-. De ha (Tiv-próbáltad) és Semmi kárt nem okoz akkor nem okoskodom. Én részemről acetont sose kenek ilyen felületekre.

Hááááát........ Semmiképp se keverném össze az autó 2 Komponensű anyagát a makketek lakkrétegével :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hááááát........ Semmiképp se keverném össze az autó 2 Komponensű anyagát a makketek lakkrétegével :) :D :D

Ugyan úgy 2k-s autó lakk. :D szal összekeverendő. De lehet ott nincs annyi meg olyan réteg nem tom. Azt utodm meg mart dolgaimat így a kocsira nem öntöm. Higítót se mindegy milyennel törli sztem.

Link to comment
Megosztás:

Ha leszeditek a díszlécet, az úgy nem csúnya :) vagy az ajtó íve nincs megtörve a díszléc alatt?

Alex, tank rozsdátlanítására a gyengéd drótkefén kívül van valami gyógymód?

Ha hamerite pl egy illyennel lefestem az jó lehet?

Nincs megtörve a dísz léc alatt. Mint pl G-astra, hogy eleve patentek tartják meg van neki egy helye ahova beül. F-nél csak 2oldalu ragasztó az se végig a léc szélességébe csak két kis csík. Tehát. Legalábbis fészliftnél.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan úgy 2k-s autó lakk. :D szal összekeverendő. De lehet ott nincs annyi meg olyan réteg nem tom. Azt utodm meg mart dolgaimat így a kocsira nem öntöm. Higítót se mindegy milyennel törli sztem.

Ne baccál ki velem!! :D :D Tényleg?? 2K-ás lakkal van lefújva egy szaros makket? Jujj akkor szánom bánom nem szóltam, befogtam :) :D

.....

Alex, tank rozsdátlanítására a gyengéd drótkefén kívül van valami gyógymód?

......

Gyógymód? Szerintem alapos tisztítás után nyugodtan lekenheted sima alvázvédővel. Mindegy milyennel, csak bitument, kaucsukot tartalmazzon :P Vagyis nem értem a kérdést.... Hammerite -al akarsz rozsdamentesíteni? :D

Link to comment
Megosztás:

Ne baccál ki velem!! :D :D Tényleg?? 2K-ás lakkal van lefújva egy szaros makket? Jujj akkor szánom bánom nem szóltam, befogtam :) :D

És ugyan úgy autó festékkel szokták sokan fújni ha nagyon egyedi szín kell. De hát ez egy másik műfaj. Itt mi tudunk hajlakkal rozsda imitációt csinállni, lepattogzott festéket imitállni. Szóval. És nem szaros makettek. Némelyik tök drága. És tök szép a végeredmény csak kicsibe :S Majd tolok fel egy pár pikcset. Úgy is építkezek folyamatosan. Ja és én autó alapozót szoktam használni de csak műanyag alapozót. :D

Link to comment
Megosztás:

És ugyan úgy autó festékkel szokták sokan fújni ha nagyon egyedi szín kell. De hát ez egy másik műfaj. Itt mi tudunk hajlakkal rozsda imitációt csinállni, lepattogzott festéket imitállni. Szóval. És nem szaros makettek. Némelyik tök drága. És tök szép a végeredmény csak kicsibe :S Majd tolok fel egy pár pikcset. Úgy is építkezek folyamatosan. Ja és én autó alapozót szoktam használni de csak műanyag alapozót. :D

Oké! Kíváncsian várom a képeket! De most le kell mennem a garázsba az államért, ugyanis leesett oda :)

Link to comment
Megosztás:

Kinek mi az elvakult hobby-ja!

Más meg az autójára nem költ annyit,mint pl te vagy én! :D

Ez igaz! Tavaly festettem egy bordó Astrát és hát ha láttatok lepusztult példányt....Te jó ég nem fogom mostanában elfelejteni :D

Na linkeltem 2képet az előző írásomhoz lesd meg és akkor szedd össze az állad.

Lambó 1/24

Lambó gyári szín 2k lakk.

Megnéztem, és minden elismerésem! Meseszép példányok! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz! Tavaly festettem egy bordó Astrát és hát ha láttatok lepusztult példányt....Te jó ég nem fogom mostanában elfelejteni :D

Megnéztem, és minden elismerésem! Meseszép példányok! :)

És nézted a előző kettőt is? A c20xe mocit? az elég duva. Egy olyat beszereznék én is:P

Link to comment
Megosztás:

Gyógymód? Szerintem alapos tisztítás után nyugodtan lekenheted sima alvázvédővel. Mindegy milyennel, csak bitument, kaucsukot tartalmazzon :D Vagyis nem értem a kérdést.... Hammerite -al akarsz rozsdamentesíteni? :D

Hát mert ezeket elvileg rozsdásra is rá lehet kenni, nem kell fémig visszatisztítani a felületet, csak a potyogó részt ledurvázom kefével aztán arra gondoltam rákenni.

Mert csiszolva, elvesz egy pár órát mire tök fém lesz. De ha jól értem akkor az a járható út :)

Link to comment
Megosztás:

Hát mert ezeket elvileg rozsdásra is rá lehet kenni, nem kell fémig visszatisztítani a felületet, csak a potyogó részt ledurvázom kefével aztán arra gondoltam rákenni.

Mert csiszolva, elvesz egy pár órát mire tök fém lesz. De ha jól értem akkor az a járható út :)

A festék hátránya az üregvédővel szemben, hogy megszárad, és le fog pattogni... meg az üregvédőnek sokkal jobb a kúszó képessége, ezért eljut olyan helyekre is ahova a festék nem.

Link to comment
Megosztás:

Én is mosatanában szedtem le. És festék boltba vettem SZILIKON eltávolítót. Kis tubus kis ecsettel és kis műanyag spaklival. Folyékony kocsonyás anyag. Ecsettel rákened a maszlagra ami fenn maradt. 10percet vársz addigra rászárad és a mellékelt spaklival letolod. 2-3szor átkened vele és teljesen lejön. 1600péz volt ez a kis szar. De ezzel szedtem le a díszléceket, feliratokat. És működik. Benzin, higítót próbálltam de semmi. Ez a legjobb és leghatásosabb. Csak sajna már el fogyott. Mondjuk a leszedni való is elfogyott. :) Tehát festékbolt és szilikon eltávolító.

Szerk.: Acetonnal nem kísérleteznék. Makettezős korszakomból vissza maradt emlékek, hogy meg marta a mŰanyagot. És az alkatrészekre felvitt lakkot festéket is. Acetonnal semmiképpen ne dörgöld mert sztem be mattítja -Megmarja a lakkot-. De ha (Tiv-próbáltad) és Semmi kárt nem okoz akkor nem okoskodom. Én részemről acetont sose kenek ilyen felületekre.

Honnan vetted a szilikon eltávolítót? Internetről? Mert voltam tolnán a festékboltban, meg a többi boltban és nem kaptam sehol ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Honnan vetted a szilikon eltávolítót? Internetről? Mert voltam tolnán a festékboltban, meg a többi boltban és nem kaptam sehol ilyet.

Vecsésen vettem egy festék boltba. Nem egy nagy bolt. De ott vettem. Csinálok fényképet a dobozról és belinkelem.

Soudal

Ez lenne az. Én 1600ért vettem ez itt 2013FT Tehát van ára. kis műanyag flaska.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.