Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát igazából azt sem tudom, ennél meg lehet-e csináni. Szerintem ha a fejtámla befogadó szerkezete elfér a könyöklő feletti maradék háttámlában akkor sima ügy.

Utálni fogod a középső fejtámlát. Nem látsz hátra tőle. Én az Omegában első nap kivettem a középsőt. Érdekes, erre gondoltak már a gyárban, mert a csomitartóban külön helye volt a kivett középső fejtámlának. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Utálni fogod a középső fejtámlát. Nem látsz hátra tőle. Én az Omegában első nap kivettem a középsőt. Érdekes, erre gondoltak már a gyárban, mert a csomitartóban külön helye volt a kivett középső fejtámlának. ^_^

Hát igen, a csomagtartó, az tárolásra van. :D :D

Link to comment
Megosztás:

:D ??? Hogyan?

Elöl beakasztottam a napellenzőkre, hátul meg volt alatt cucc bőven, ami nem engedte leesni a végét ^_^ Pepétől is úgy hoztam el egy tetőkárpitot, napellenzőkkel csak ott felakasztottam a hátulját a csomagtartó lámpájára, mert akkor üres volt az autó :D

Link to comment
Megosztás:

Utálni fogod a középső fejtámlát. Nem látsz hátra tőle. Én az Omegában első nap kivettem a középsőt. Érdekes, erre gondoltak már a gyárban, mert a csomitartóban külön helye volt a kivett középső fejtámlának. :D

Lehet, de majd megszokom, a biztonság fontosabb. :D

Elöl beakasztottam a napellenzőkre, hátul meg volt alatt cucc bőven, ami nem engedte leesni a végét ^_^ Pepétől is úgy hoztam el egy tetőkárpitot, napellenzőkkel csak ott felakasztottam a hátulját a csomagtartó lámpájára, mert akkor üres volt az autó :D

Ügyes. ;)

Link to comment
Megosztás:

Utálni fogod a középső fejtámlát. Nem látsz hátra tőle. Én az Omegában első nap kivettem a középsőt. Érdekes, erre gondoltak már a gyárban, mert a csomitartóban külön helye volt a kivett középső fejtámlának. :D

Akkor képzeld azt, hogy a vivaróban 2 üléssor van a tükörben, mindkettönél középső fejtámla, és szerencsére 2oldalra nyílik az ajtó, így egy olyan 20 cm vas (a 2 ajtó találkozása) is belóg a látótérbe! ^_^

Valahogy az élet rákényszerített a tükörből való tolatásra , hátranézésre! Gyakorlatilag belső tükör nekem nem is kell egyik autóban sem! :D Egyszerűen reflexből már nem használom!

Sokáig fenn volt a szárny az astrán is, az sem zavart, pedig attól aztán éppen nem láttam semmit! :D :D ;)

Lehet, de majd megszokom, a biztonság fontosabb. :D

Nem is kell majd neki sok idő! ;)

Link to comment
Megosztás:

Eszre vettem hogy nedves a padloszonyeg, igyhat felszedtem az egesz padlo burkolatot egeszen a padlo lemezig es rajottem hogy nem ottvan a gond hanem a muszerfal alol folyik be a viz ha az elso szelvedot ontozom. Addig eljutottam hogy valahol a levego keringteto motor kornyeken azig be pedig a burkolat ami elvezeti a szelvedorol lefolyo vizet a helyen van es nincs elrepedve. Volt e valakinek ilyen gondja, igen megkoszonem a segitseget.

Link to comment
Megosztás:

Eszre vettem hogy nedves a padloszonyeg, igyhat felszedtem az egesz padlo burkolatot egeszen a padlo lemezig es rajottem hogy nem ottvan a gond hanem a muszerfal alol folyik be a viz ha az elso szelvedot ontozom. Addig eljutottam hogy valahol a levego keringteto motor kornyeken azig be pedig a burkolat ami elvezeti a szelvedorol lefolyo vizet a helyen van es nincs elrepedve. Volt e valakinek ilyen gondja, igen megkoszonem a segitseget.

Le szokták venni a szélvédő alatti burkolatot, és szilót nyomnak alá, vagy a pollenszűrőre tesznek pölö műbőrből takarást, hogy ne jusson be a fűtőmotorhoz a víz.

Link to comment
Megosztás:

Akkor képzeld azt, hogy a vivaróban 2 üléssor van a tükörben, mindkettönél középső fejtámla, és szerencsére 2oldalra nyílik az ajtó, így egy olyan 20 cm vas (a 2 ajtó találkozása) is belóg a látótérbe! ^_^

Valahogy az élet rákényszerített a tükörből való tolatásra , hátranézésre! Gyakorlatilag belső tükör nekem nem is kell egyik autóban sem! :D Egyszerűen reflexből már nem használom!

Sokáig fenn volt a szárny az astrán is, az sem zavart, pedig attól aztán éppen nem láttam semmit! :D :D :D

Nem is kell majd neki sok idő! :D

Én is leszoktam a Hiace-ben a belső tükörről, és sokáig az astrában sem volt (belső tükör nélkül vettük ;) ) Mostanra meg visszaszoktam rá ;)

Eszre vettem hogy nedves a padloszonyeg, igyhat felszedtem az egesz padlo burkolatot egeszen a padlo lemezig es rajottem hogy nem ottvan a gond hanem a muszerfal alol folyik be a viz ha az elso szelvedot ontozom. Addig eljutottam hogy valahol a levego keringteto motor kornyeken azig be pedig a burkolat ami elvezeti a szelvedorol lefolyo vizet a helyen van es nincs elrepedve. Volt e valakinek ilyen gondja, igen megkoszonem a segitseget.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry481327

Nekem az itt 1-es számú gumicsík volt lecsúszva a helyéről, és az illesztésnél befolyt a víz a pollenszűrőhöz :D

Link to comment
Megosztás:

Én is leszoktam a Hiace-ben a belső tükörről, és sokáig az astrában sem volt (belső tükör nélkül vettük :D ) Mostanra meg visszaszoktam rá :D

Én is használom, ha szabad az ablak az astrában, főleg ha hosszú utakra megyek, nem a semmiért találták ki, az biztos! :D

Csak ha (mint pl ma is Nagyváradon bent agyig pakolva 5 fővel, tetőcsomagtartóval furikáztam) tetőig pakolok,és nem látok benne semmit, akkor nem érzem hiányát! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Én is használom, ha szabad az ablak az astrában, főleg ha hosszú utakra megyek, nem a semmiért találták ki, az biztos! :D

Nekem meg pont a belső lényeges mert abból általában jól látom mit csinál(nak) a mögöttem jövő(k) ^_^ a külsők nem érdekelnek csak ugye a kampó miatt kellenek rá -legalábbis a jobb :D amúgy semmi hasznuk számomra, érzésből tolatok -tudom hol a kocsim hátulja ;) a céges Mazdával szintén ugyanez a szitu de ott a belsőből semmit se látni és a külsők is elég ramatyok, kolléga nagyon sokszor összetörte már a hátulját, én még futóval sem pedig be kellett már párszor tolnom jó hosszan -ráadásul általában pótcsokival :D meg kell tanulni tolatni és kész.. :D :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg pont a belső lényeges mert abból általában jól látom mit csinál(nak) a mögöttem jövő(k) ^_^ a külsők nem érdekelnek csak ugye a kampó miatt kellenek rá -legalábbis a jobb :D amúgy semmi hasznuk számomra, érzésből tolatok -tudom hol a kocsim hátulja :D a céges Mazdával szintén ugyanez a szitu de ott a belsőből semmit se látni és a külsők is elég ramatyok, kolléga nagyon sokszor összetörte már a hátulját, én még futóval sem pedig be kellett már párszor tolnom jó hosszan -ráadásul általában pótcsokival ;) meg kell tanulni tolatni és kész.. :D :D :D

Mondom én hogy jó arra közlekedni :D (ha elég halvérű hozzá az ember... ha nem akkor idegbeteg lesz 2 hét után ;) :D )

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg pont a belső lényeges mert abból általában jól látom mit csinál(nak) a mögöttem jövő(k) ^_^ a külsők nem érdekelnek csak ugye a kampó miatt kellenek rá -legalábbis a jobb :D amúgy semmi hasznuk számomra, érzésből tolatok -tudom hol a kocsim hátulja ;) a céges Mazdával szintén ugyanez a szitu de ott a belsőből semmit se látni és a külsők is elég ramatyok, kolléga nagyon sokszor összetörte már a hátulját, én még futóval sem pedig be kellett már párszor tolnom jó hosszan -ráadásul általában pótcsokival :D meg kell tanulni tolatni és kész.. :D :D ;)

Én is ezért szeretem ha hosszabb utakra megyek, jó látni a tükörben a megelőzötteket! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a külső tükröt hogyan lehet visszanyomni rendesen a helyére, mert tegnap éjjel leverte valami vad az ismerősöknél a telken? Most vissza tudtam ugrasztani a helyére, de van az idom és a tükör burkolata között vagy 1cm különbség és gyanítom egy nagy esőben lehetséges ott be fog ázni a vas sajna! Ja és már a kerek formás tükör van az enyémen. Mit tudok ebben a dologban eszközölni? Szét lehet pattintani a tükör belsejét stb? Ha valakinek volt hasonló gondja és megosztaná velem a megoldást azt megköszönném!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a külső tükröt hogyan lehet visszanyomni rendesen a helyére, mert tegnap éjjel leverte valami vad az ismerősöknél a telken? Most vissza tudtam ugrasztani a helyére, de van az idom és a tükör burkolata között vagy 1cm különbség és gyanítom egy nagy esőben lehetséges ott be fog ázni a vas sajna! Ja és már a kerek formás tükör van az enyémen. Mit tudok ebben a dologban eszközölni? Szét lehet pattintani a tükör belsejét stb? Ha valakinek volt hasonló gondja és megosztaná velem a megoldást azt megköszönném!

Üdv

Elméletileg csak oda kell illeszteni, és rá kall ütni az élére, ésvisszaugrik. Két rugós pöcök van benne. Szét lehet szedni a belső részt, de egy sima leütéskor az nem szokott szétjönni. Amúgy is az a tükörlap felé jön ki, nem a hátsó borítás felé. Nekem már be van járatva. ^_^

411870.jpg

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg csak oda kell illeszteni, és rá kall ütni az élére, ésvisszaugrik. Két rugós pöcök van benne. Szét lehet szedni a belső részt, de egy sima leütéskor az nem szokott szétjönni. Amúgy is az a tükörlap felé jön ki, nem a hátsó borítás felé. Nekem már be van járatva. :D

http://kep.psharing.com/411870.jpg

Ez monnyuk pont kocka ^_^ Ha a tükörlapot kipattintja, akkor már látja a lényeget :D

Link to comment
Megosztás:

Hálás köszönet Karcsinak.

Kicseréltem az ülés síneket, a magasság állító mindkét végén le vol törve a fül. Most olyan mintha egy újautóba ülnék be. Meg sem nyekken az ülés.

Viszont valamit elbacta. Leejtettem az övfeszítő patront, és elcsattant. :D

Mielőtt bárki letolna hogy miért nem ékeltem ki azzal a piros bizba-sszal, nem találtam sehol. Nem is letzt volna gond, ha nem ejtem le a betonra.

Amugy egyáltalán nem zavarna ez a dolog, ha nem lenne könyöktámaszom, mert most ugye vagy tiz centivel rövidebb lett az öv csat. Alig férek hozzá az ülés és a könyöktámasz között.

Ha valakinek lenne egy csatt mentes balos övfeszítője, kérem jelezze. ^_^

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hálás köszönet Karcsinak.

Kicseréltem az ülés síneket, a magasság állító mindkét végén le vol törve a fül. Most olyan mintha egy újautóba ülnék be. Meg sem nyekken az ülés.

Viszont valamit elbacta. Leejtettem az övfeszítő patront, és elcsattant. :D

Mielőtt bárki letolna hogy miért nem ékeltem ki azzal a piros bizba-sszal, nem találtam sehol. Nem is letzt volna gond, ha nem ejtem le a betonra.

Amugy egyáltalán nem zavarna ez a dolog, ha nem lenne könyöktámaszom, mert most ugye vagy tiz centivel rövidebb lett az öv csat. Alig férek hozzá az ülés és a könyöktámasz között.

Ha valakinek lenne egy csatt mentes balos övfeszítője, kérem jelezze. ^_^

Köszi.

Nekem is sikerült eldurrantani az övfeszítőt.

Nehezen mozgott az ülésem, kiszedtem, WD 40 és egyéb kencefincék, de egy ponton nagyon ragadt. Hát az erőhöz folyamodtam. ez annyira sikerült, hogy berobban t a patron és eldobtam az ülést.

Azóta így furikázok, de az ülés úgy mozog mint kés a vajban.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is sikerült eldurrantani az övfeszítőt.

Nehezen mozgott az ülésem, kiszedtem, WD 40 és egyéb kencefincék, de egy ponton nagyon ragadt. Hát az erőhöz folyamodtam. ez annyira sikerült, hogy berobban t a patron és eldobtam az ülést.

Azóta így furikázok, de az ülés úgy mozog mint kés a vajban.

Nálam sincs semmi gond ezzel. Nem érdekel hogy elcsattant. Csdak mivel igy rövidebb lett, nehezen tudom becsatolni az övet. Nem férek el rendesen a könyöklő miatt. ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Hálás köszönet Karcsinak.

Kicseréltem az ülés síneket, a magasság állító mindkét végén le vol törve a fül. Most olyan mintha egy újautóba ülnék be. Meg sem nyekken az ülés.

Viszont valamit elbacta. Leejtettem az övfeszítő patront, és elcsattant. :D

Mielőtt bárki letolna hogy miért nem ékeltem ki azzal a piros bizba-sszal, nem találtam sehol. Nem is letzt volna gond, ha nem ejtem le a betonra.

Amugy egyáltalán nem zavarna ez a dolog, ha nem lenne könyöktámaszom, mert most ugye vagy tiz centivel rövidebb lett az öv csat. Alig férek hozzá az ülés és a könyöktámasz között.

Ha valakinek lenne egy csatt mentes balos övfeszítője, kérem jelezze. ^_^

Köszi.

Nincs mit. :D

Viszont övfeszítőm az elfogyott. Az utolsó működő darabot Ádámnak adtam. :D

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg csak oda kell illeszteni, és rá kall ütni az élére, ésvisszaugrik. Két rugós pöcök van benne. Szét lehet szedni a belső részt, de egy sima leütéskor az nem szokott szétjönni. Amúgy is az a tükörlap felé jön ki, nem a hátsó borítás felé. Nekem már be van járatva. :D

Köszi a segítséget Zotya, de nekem ezzel az ütéssel még mindíg nem áll helyre a rend, és a hézeg ugyan úgy ott van az idom és a burkolat közt sajna. De ezzel a tükör kipattintásos modszerrel megprobálom ma ismét a helyére tenni, van egy olyan érzésem, hogy a fülek hajoltak el rajta sajna ^_^

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget Zotya, de nekem ezzel az ütéssel még mindíg nem áll helyre a rend, és a hézeg ugyan úgy ott van az idom és a burkolat közt sajna. De ezzel a tükör kipattintásos modszerrel megprobálom ma ismét a helyére tenni, van egy olyan érzésem, hogy a fülek hajoltak el rajta sajna ^_^

Hát ha kipattintod a tükröt, azzal nem férsz oda a fülekhez, az a mások oldalon van a tükörburkolat alatt. De ha mindenáron ki akarod venni, akkor forgasd teljesen a kocsi felé, úgy férni legjobban alája, asszem 3, vagy 4 patent fogja úgy már hozáférsz jópárhoz hosszú csavarhúzóval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.