Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

5kg szín :wacko: ? Az egész autó festve lesz?

Értem! De inkább az akril helyett használhattál volna valamilyen 1K-ás alapozót(pl: Koralkyd). Nem kötekedésből írom, csak a fényezőnek azt az akrilt el kell majd távolítani(ahogy írtad, zsebe nyúlós lesz a dolog) És alapozót könnyeben kap le az új elemről, mint ezt az akril festéket(legalábbis mintha úgy mesélte volna egy fényező :wacko: :wacko: :D ) :D

Hát majd úgy kéne hamár ingyééé van a festék (azaz még Bakony.....os időmbe maszekotam érte festékes srácnak,és azzal fizetett. )

Lepucolom én róla az akrylt ha úgy kérik :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

valaki megtudná mondani caravan tanknak a szelőztető csöve hogy van bekötve mert tankot cseréltem. A tankrol a kis szellőző cső a betöltő felső vagy alsó csonkjára megy.

Nekem az alsón van de ügy rémlik oda is kell neki menni.Csak azért mert nyomás van a tankba, nem vákum igaz annak se kéne lenni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

valaki megtudná mondani caravan tanknak a szelőztető csöve hogy van bekötve mert tankot cseréltem. A tankrol a kis szellőző cső a betöltő felső vagy alsó csonkjára megy.

Nekem az alsón van de ügy rémlik oda is kell neki menni.Csak azért mert nyomás van a tankba, nem vákum igaz annak se kéne lenni.

Holnap megnézem, szóljál rám, ha elfelejteném.

Link to comment
Megosztás:

Benned bíztam mint fő tanszerelő

Érdemes lett volna előtte összejelölni a régivel, kicsit könnyebb lenne összerakni :D de ha nem vákuum hanem inkább pici túlnyomás van rajta az a jobbik eset :wacko: viszont akkor a tanksapka se az igazi.. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Benned bíztam mint fő tanszerelő

A tank tetejéről induló szellőzőcső megy be nekem a betöltőcsonkon allulra, a felső vékony cső az egy hurok után megy előre, gondolom vagy a motorhoz, vagy a szénszűrőhöz. De mivel én már vagy 3X levettem a tankot, az sem 100% hogy az enyém jól van. Mondjuk nekem nins a tankban sem vákum, sem túlnyomás.

Link to comment
Megosztás:

A tank tetejéről induló szellőzőcső megy be nekem a betöltőcsonkon allulra, a felső vékony cső az egy hurok után megy előre, gondolom vagy a motorhoz, vagy a szénszűrőhöz. De mivel én már vagy 3X levettem a tankot, az sem 100% hogy az enyém jól van. Mondjuk nekem nins a tankban sem vákum, sem túlnyomás.

jóaz úgy :D

Link to comment
Megosztás:

A tank tetejéről induló szellőzőcső megy be nekem a betöltőcsonkon allulra, a felső vékony cső az egy hurok után megy előre, gondolom vagy a motorhoz, vagy a szénszűrőhöz. De mivel én már vagy 3X levettem a tankot, az sem 100% hogy az enyém jól van. Mondjuk nekem nins a tankban sem vákum, sem túlnyomás.

Köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Nenem, a caravannal egy kis közdarab van a tányér, és a hossztartó között, az korrodállódik el, maga a rugótányér teljesen ép, ez a közdarab meg úgy néz ki mint egy négyszögletes gúla, és csak kivülről, és hátulról fértem hozzá tank leszedés nélkül:

http://kep.psharing.com/405989.jpg

Helló Zotya!

Még a mulkor láttam mikor le volt véve a két hátsó kerék hogy az a fém a tányér és a hossztartó között nekem is szét van rohadva. Csak már annyira hogy szerintem azt nem lehet meg heggeszteni. Szerinted annak van valami pontos neve? Szted bontóban van csak az a darab?

Vagy nekem mindegy honnan csak vennem kell kettöt.

Elöre is köszi a választ. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Helló Zotya!

Még a mulkor láttam mikor le volt véve a két hátsó kerék hogy az a fém a tányér és a hossztartó között nekem is szét van rohadva. Csak már annyira hogy szerintem azt nem lehet meg heggeszteni. Szerinted annak van valami pontos neve? Szted bontóban van csak az a darab?

Vagy nekem mindegy honnan csak vennem kell kettöt.

Elöre is köszi a választ. Üdv.

Hát újan huzós ára van http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx

és csak külön a tetelyét nem kapsz csak egybe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre, véleményetekre vagyok kíváncsi.

92 fastra kombi a gépem. Elkezdett szépen rozsdásodni a jobb hátsó ajtó alatt a küszöb. Még nincs átrohadva, festéket már ledobta a rozsda kb 10 cm hosszon.

Mit kezdjek vele? Fémtiszta felületre lecsiszolni és mivel kezeljem le? Konkrétan cuccra vagyok kíváncsi(ilyen alapozó stb), hogy bírja még a gép.

Előre is köszi!

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre, véleményetekre vagyok kíváncsi.

92 fastra kombi a gépem. Elkezdett szépen rozsdásodni a jobb hátsó ajtó alatt a küszöb. Még nincs átrohadva, festéket már ledobta a rozsda kb 10 cm hosszon.

Mit kezdjek vele? Fémtiszta felületre lecsiszolni és mivel kezeljem le? Konkrétan cuccra vagyok kíváncsi(ilyen alapozó stb), hogy bírja még a gép.

Előre is köszi!

Balázs

Szerintem ki kell vakarni drótkoronggal amíg nem lesz tiszta,aztán RO-55 rozsdagátló,passzíváló és rá valami alvázvédő ami elzárja jól a levegőt.

De a szakik tudják jobban. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne a minél alaposabb és tartósabb megoldás. Idáig amit csináltunk rajta azt cinksprével kezeltem először. De van még nekem is bőven lakatolnivaló ^_^ Így nem mindegy, hogy adok e sz@rnak egy pofont ezzel a cinksprére dolgozok dologgal.

Link to comment
Megosztás:

Balázs, sajnos szerintem olyan nincs, hogy a rozsda nem ette át magát. :D

De, javíthatod belátásod szerint korróziógátló alapozóval, (sokféle van, amelyik tetszik, azt használod) vagy karosszéria munkával.

Az utóbbi idő és pénz igényesebb, de tartósabb is.

Az előbb említett alapozók előtt általában NEM ajánlott bármilyen savas rozsdamaró használata.

A cinkspray-ról nem tudok mit mondani én nem használom, akad aki szerint jó, de csak a drágább. ^_^

Alex majd megmondja lehet-e rádolgozni, ill. ő milyen alapozót javasol a fényezés alá.

Az üregvédelem sem árt ilyenkor, van aki a trafóolajra, más a csodaüregelőkre esküszik.

Tehát jó alaposan fémtisztára letakarítod a hibás részt és eldöntöd hogy melyik módszer szerint javítod ki. :D

Link to comment
Megosztás:

Balázs, sajnos szerintem olyan nincs, hogy a rozsda nem ette át magát. :D

De, javíthatod belátásod szerint korróziógátló alapozóval, (sokféle van, amelyik tetszik, azt használod) vagy karosszéria munkával.

Az utóbbi idő és pénz igényesebb, de tartósabb is.

Az előbb említett alapozók előtt általában NEM ajánlott bármilyen savas rozsdamaró használata.

A cinkspray-ról nem tudok mit mondani én nem használom, akad aki szerint jó, de csak a drágább. ^_^

Alex majd megmondja lehet-e rádolgozni, ill. ő milyen alapozót javasol a fényezés alá.

Az üregvédelem sem árt ilyenkor, van aki a trafóolajra, más a csodaüregelőkre esküszik.

Tehát jó alaposan fémtisztára letakarítod a hibás részt és eldöntöd hogy melyik módszer szerint javítod ki. :D

Köszönöm a segítségeket,akinek még esetleg ötlete van megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.