Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

De elvileg, ha a helyén van minden, akkor nem ázhat be. :D

Hát elvileg nem , de amikor legutóbb takarítottam a pollenszűrő környékéről a faleveleket, akkor láttam, hogy az a műanyag eléggé mozog, csak ugye nem párásodott, nem foglalkoztam vele. De most a beázás miatt meg kell oldanom a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Kéne vennem az alvázhoz gumidugókat és szeretném kicserélni a középső és hátsó kipuffogódob tartógumijait is. Van valaki aki cserélt ilyesmit mostanában? Arra lennék kíváncsi, hogy vásárláskor tudnom kell-e miből mennyi kell, vagy csomagban van? :D

Link to comment
Megosztás:

Kéne vennem az alvázhoz gumidugókat és szeretném kicserélni a középső és hátsó kipuffogódob tartógumijait is. Van valaki aki cserélt ilyesmit mostanában? Arra lennék kíváncsi, hogy vásárláskor tudnom kell-e miből mennyi kell, vagy csomagban van? :D

Az alvázhoz nagyon sok gumidugó kell csak az első taposóhoz vagy 3 az egyik oldalon. A kipuffot középen fogja nekem két gumibak, hátul meg egy. Szerintem nem csomagban van, mert középre is csak egyet vettem, mert ugye elhagytam az eredetit. De mire fel cserélsz?

Link to comment
Megosztás:

Az alvázhoz nagyon sok gumidugó kell csak az első taposóhoz vagy 3 az egyik oldalon. A kipuffot középen fogja nekem két gumibak, hátul meg egy. Szerintem nem csomagban van, mert középre is csak egyet vettem, mert ugye elhagytam az eredetit. De mire fel cserélsz?

A gumidugók nagy része hiányzik, a kipuffogó tartógumikat pedig azért szeretném lecserélni, mert időnként hallom, hogy ütődik a dob. Már a szerelőm kicsit igazított a formáján, mert utángyártott és nem passzol teljesen, de ennél jobban már nem lehet alakítani rajta.

Abban reménykedem, hogy az új gumik feszesebben tartják majd. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen.

Én 430-ért vettem, de úgy hogy volt rajta alufelni, új gumik, ültetés, morcisított géptető, tuning lökös, hátsó lökösön toldat, sportdob.

Annyi baja volt, hogy 2 hónap műszaki volt rajta, és rohadt a szokásos helyeken.

Egy év műszakival vettem 220-ért.Semmi extra.Korának megfelelő,ahogy mondani szokták.

Annyi biztos,hogy nem melós kocsi volt,mert a belseje szép.Rozsda van pár helyen,de szerkezetileg oké.A szelepek vacakolnak kicsit,de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

A gumidugók nagy része hiányzik, a kipuffogó tartógumikat pedig azért szeretném lecserélni, mert időnként hallom, hogy ütődik a dob. Már a szerelőm kicsit igazított a formáján, mert utángyártott és nem passzol teljesen, de ennél jobban már nem lehet alakítani rajta.

Abban reménykedem, hogy az új gumik feszesebben tartják majd. :D

Hát akkor alá kell hasalni, meg kell számolni mennyi gumidugó hiányzik, de arra azért számítsál, hogy lentről elég nehéz berakni, mert ugye gyárilag fentről pattan be, de ott a szőnyeg-szivacs. Be lehet játszani kis csavarhúzóval lentről is, de nem egyszerű. Hát igen a gumibak, bánom, hogy csak egyet vettem, mert az új rövidebb, ugye nincs kinyúlva, kicsit csálé is a középdob, de nem ér hozzá a kasztnihoz. A lapos a hátsó az ovális a középső, ebből kell kettő.

Link to comment
Megosztás:

A gumidugók nagy része hiányzik, a kipuffogó tartógumikat pedig azért szeretném lecserélni, mert időnként hallom, hogy ütődik a dob. Már a szerelőm kicsit igazított a formáján, mert utángyártott és nem passzol teljesen, de ennél jobban már nem lehet alakítani rajta.

Abban reménykedem, hogy az új gumik feszesebben tartják majd. :D

A 34mm átmérőjű gumidugóból 12db van az utastér alatt, plusz 6db a csomitartó alatt. A száma: 1 78 038, az ára kb.: 650Ft/db.

A kisebbik, 8mm-esből összesen 7db van, a száma: 1 78 037, az ára kb.: 220Ft/db.

És van egy 35mm-es a pótkeréknél, a száma: 1 84 694, az ára kb.: 214Ft/db.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor alá kell hasalni, meg kell számolni mennyi gumidugó hiányzik, de arra azért számítsál, hogy lentről elég nehéz berakni, mert ugye gyárilag fentről pattan be, de ott a szőnyeg-szivacs. Be lehet játszani kis csavarhúzóval lentről is, de nem egyszerű. Hát igen a gumibak, bánom, hogy csak egyet vettem, mert az új rövidebb, ugye nincs kinyúlva, kicsit csálé is a középdob, de nem ér hozzá a kasztnihoz. A lapos a hátsó az ovális a középső, ebből kell kettő.

Tehát akkor kettő középre, egy pedig hátra?

A 34mm átmérőjű gumidugóból 12db van az utastér alatt, plusz 6db a csomitartó alatt. A száma: 1 78 038, az ára kb.: 650Ft/db.

A kisebbik, 8mm-esből összesen 7db van, a száma: 1 78 037, az ára kb.: 220Ft/db.

És van egy 35mm-es a pótkeréknél, a száma: 1 84 694, az ára kb.: 214Ft/db.

Hmmm, ez ám a kielégítő válasz. ^_^ Ez a mennyiség független attól, hogy az enyém nem 5 ajtós, hanem sedan? :D

Link to comment
Megosztás:

A 34mm átmérőjű gumidugóból 12db van az utastér alatt, plusz 6db a csomitartó alatt. A száma: 1 78 038, az ára kb.: 650Ft/db.

A kisebbik, 8mm-esből összesen 7db van, a száma: 1 78 037, az ára kb.: 220Ft/db.

És van egy 35mm-es a pótkeréknél, a száma: 1 84 694, az ára kb.: 214Ft/db.

A 8 mm-ek hol vannak? :D

Tehát akkor kettő középre, egy pedig hátra?

Hát a caravanon igen, de szerintem a tiéden is.

Más:Azért érdekes, hogy a kipufdobon amin vettem nem volt a felakasztó kampó egyiken sincs?

Link to comment
Megosztás:

A 8 mm-ek hol vannak? :D

Hát a caravanon igen, de szerintem a tiéden is.

Más:Azért érdekes, hogy a kipufdobon amin vettem nem volt a felakasztó kampó egyiken sincs?

Sztem évjáratfüggő, gyanítom, hogy a facelift utániakon van. Az enyémen sincs, de nekem egy külön bilincs van hozzá, amit rá kell húzni a dobra, és azon van a fül.

Link to comment
Megosztás:

Sztem évjáratfüggő, gyanítom, hogy a facelift utániakon van. Az enyémen sincs, de nekem egy külön bilincs van hozzá, amit rá kell húzni a dobra, és azon van a fül.

az én ferroz dobomon van bilincs és fül is a gumitartónak. 1 éves 6 ért bugiztam, és még nem rohad csak a szorítóbilincs rozsdás, de az bontott volt eredetileg is már.

Link to comment
Megosztás:

na ja

arra is gondoltam hogy keverek be mugyantat es belemartogatom mint a gyertyat :D

megtettem amit megkovetelt a haza, ablonczy mugyantaval bevontam ket retegben az elkorrodalt tankajto zar rudat.

elotte leesztergaltam belole annyit hogy ne legyen tul gocsortos.

na most

ki van cserelve a komplett sarvedo, meg a doblemez is.

hova furjam a lukat???????? ^_^

a sarvedon meg hagyjan ott ugye adja magat, de a doblemezen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis bajom volna, mai nap a jobb hátsó lengéscsillapítóm befigyelt a csomagtérbe, mit lehetne vele kezdeni ?

Na akkor nekem is érdemes megnéznem,mielött igy járok.A másik kocsi lepett meg így,de annak nem kaszni oka volt.Elrohadt a csillapitó felső végén a teherviselő alátét :D

Azt hittem a torony szakadt ki......Volt para rendesen....

Link to comment
Megosztás:

Na akkor nekem is érdemes megnéznem,mielött igy járok.A másik kocsi lepett meg így,de annak nem kaszni oka volt.Elrohadt a csillapitó felső végén a teherviselő alátét :D

Azt hittem a torony szakadt ki......Volt para rendesen....

De Neked caravanod van. Ott másképp van rögzítve, ha az elrohad nyugodtan betolhatod egy bontóba :P

Gondolom neki le/átszakadt a torony teteje.....

Egy régebbi autómnál nekem a telóról szakadt le az alsó rugótartó tányér, kis híján ledarálta a gumit a dob mire megálltam. Nem lehetett kormányozni sem....országúton 90-nél nem volt vicces ^_^

Link to comment
Megosztás:

De Neked caravanod van. Ott másképp van rögzítve, ha az elrohad nyugodtan betolhatod egy bontóba ^_^

Gondolom neki le/átszakadt a torony teteje.....

Egy régebbi autómnál nekem a telóról szakadt le az alsó rugótartó tányér, kis híján ledarálta a gumit a dob mire megálltam. Nem lehetett kormányozni sem....országúton 90-nél nem volt vicces :D

Javítva

Na igen....nehéz eset

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem volt előjele csak az tűnt fel hogy szépen ki lett pucolva a kocsi csomagtér is, és másnap tiszta törmelékes volt a kárpit, majd jött a kopogás hátulról minden bukkanónál , elsőre azt hittem csak a kalaptartó vagy az ülés nincs a helyén, Majd jött a meglepetés mikor alaposabban megnéztem a gumi sapka 3- 4 cm -el ki van emelkedve, na bumm.

Így akkor ne közlekedjek vele ?

Link to comment
Megosztás:

Ha rohad,annak vannak jelei.Nálam időben foltoztunk.A csillapitó meg zörgött.Azt hizzem szilent.

De neeem

Hát ha máskor nem kétevente műszakin illik észrevenni, ha készül kiszakadni a teló. Bár nekem sem vették észre a kifoltozott rugótányérokat, vagy azt gondolták jó az. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.