Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Bazze már a modik is offolnak? :lol:

De ők megdolgoznak az offolás jogáért :P :lol:

Tegnap előtt begurultam egy gépi mosóba, legalább úgy nézzen ki kívülről mintha tiszta lenne. Ázik a Ribi...Ugyan ott ahol szétszedtem az egészet hogy megnézzem. Most is belemásztam zseblámpával, de egyszerűen semmi nem látszik. Másnak nem ázott még caravanban a bal oldali leghátsó oszlopnál? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ők megdolgoznak az offolás jogáért :P :lol:

Tegnap előtt begurultam egy gépi mosóba, legalább úgy nézzen ki kívülről mintha tiszta lenne. Ázik a Ribi...Ugyan ott ahol szétszedtem az egészet hogy megnézzem. Most is belemásztam zseblámpával, de egyszerűen semmi nem látszik. Másnak nem ázott még caravanban a bal oldali leghátsó oszlopnál? :lol: :lol:

Másszál be a csomitartóba miközben mossák. Hátha meglátod amit mindig is látni szerettél volna :lol:

Link to comment
Megosztás:

pár hete hétvégén kiszedtem a komplett belsejét, és ott néztem zseblámpával miközben locsolták. Azt láttam hogy folyik az oszlopban, de hogy hol jön be azt nem.

A tetőn futó "ereszcsatornában" van a tetőlemez és az oldallemez élben "összekorcolva", azaz valószínűleg ponthegesztve. A két lemez között tömítőmassza van, ami idővel elöregszik, és ott megrepedezik, és beázhat. Kis hiba esetén elég a csatorna takarítása is, mert ha nem áll meg benne a víz, akkor nincs ideje becsurogni, hanem lefolyik a leeresztő csövön. Ha nem látsz hajszálrepedéseket ezen a tömítésen, és a csatornád tiszta, akkor még mindig lehet, hogy a vízlevezető gumicsöved van eldugulva.

Más útja a víznek befelé nem lehet, hacsak nincs nagyon átrohadva a tetőlemez.... No de azt látnod kellene.

Én a helyedben egy olyan próbát végeznék, hogy valaki egy locsolótömlőből engedné a vizet az ominózus helyen a tetőcsatornába (levett fedővel), de csak olyan mennyiségben (szabályozva), hogy a víz még éppen lefolyjon hátul a csövön, és ne áradjon ki a csatornából.

Ha ilyenkor is befolyik a víz, akkor biztosan a csatornából kerül be, és tüzetesen át kell vizsgálni minden pontját! Valahol a tömítés hibás.

Link to comment
Megosztás:

pár hete hétvégén kiszedtem a komplett belsejét, és ott néztem zseblámpával miközben locsolták. Azt láttam hogy folyik az oszlopban, de hogy hol jön be azt nem.

A vezetékátvezető gumicső a helyén van? Nincs kilyukadva?

Srácok! Esetleg ha valakit érdekel:

http://www.duen.hu/hirdetes.php?o=hir_resz...e7f2&s=3279

Nemteccik, az Invictus-féle kristálylámpa sztem szebb (és olcsóbb is).

Link to comment
Megosztás:

Az átalakítás engem is érdekelne...hogyan csinálnád? Folyamatba van nekem is az új lökösöm, és a vonoszem tényleg rotya az összképet :lol:

az elképzelés az lenne, hogy egy laza flexmozdulattal megszabadulok az eredetitől, majd a nyúlványt amiből kilóg lefenekelem valami durung lemezzel (mondjuk 5-ös kazánlemez) amibe először fúrok egy 16-os lyukat és belülről behegesztek egy 16-os anyát. Vonószemnek meg csavarboltba kapható emelőszemet tekernék bele, nehezebb gépek emeléséhez szoktuk használni, többféle menettel kapható (alapból a csomitartóban fog lakni) :lol:

A rácsot meg simán kiszedhetővé alakítom azon a részen

Link to comment
Megosztás:

A vezetékátvezető gumicső a helyén van? Nincs kilyukadva?

Rendben van, megnyomkodtam, és lyuk sincs rajta. Egy ötletem még van, de ott nem tudom elképzelni hogy ilyen mennyiségű víz hogy tud bemenni. A tető sarkánál, ahol 3 lemez van összegyógyítva, ott mintha lenne egy repedés, de ott nem tudom elképzelni hogy ennyi víz bemenjen :lol: Majd meglássuk 7végén, meglocsolom azt a pontot, aztán lesz ami nem lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az elképzelés az lenne, hogy egy laza flexmozdulattal megszabadulok az eredetitől, majd a nyúlványt amiből kilóg lefenekelem valami durung lemezzel (mondjuk 5-ös kazánlemez) amibe először fúrok egy 16-os lyukat és belülről behegesztek egy 16-os anyát. Vonószemnek meg csavarboltba kapható emelőszemet tekernék bele, nehezebb gépek emeléséhez szoktuk használni, többféle menettel kapható (alapból a csomitartóban fog lakni) :lol:

A rácsot meg simán kiszedhetővé alakítom azon a részen

aha vágom! Gondolom ez a darab rács lenne a kivehető: http://kep.ivpicture.hu/183959.jpg

Nem fog nagyon látszani? Mármint a kivehető rács?

Link to comment
Megosztás:

aha vágom! Gondolom ez a darab rács lenne a kivehető: http://kep.ivpicture.hu/183959.jpg

Nem fog nagyon látszani? Mármint a kivehető rács?

igen, az lenne. bár most még egy darabban van a lökös közepéig, de semeddig se tart nyisszantani csak húzom még amíg kitalálom a végleges megoldást. Valami eltolható, rögzíthető verzióra gondoltam, az nem annyira macerás és nem látszik a mobilitása

Link to comment
Megosztás:

igen, az lenne. bár most még egy darabban van a lökös közepéig, de semeddig se tart nyisszantani csak húzom még amíg kitalálom a végleges megoldást. Valami eltolható, rögzíthető verzióra gondoltam, az nem annyira macerás és nem látszik a mobilitása

és ha a rács maradna fixen, de mögötte közvetlen lyuknál lenne a vonoszem tartó konzol, és amikor kell csak felcsavarozza az ember és kész

valami hasonlóra gondoltam:(csak egy vázlat, de érted mire gondolok???) http://kep.ivpicture.hu/184066.jpg

Link to comment
Megosztás:

és ha a rács maradna fixen, de mögötte közvetlen lyuknál lenne a vonoszem tartó konzol, és amikor kell csak felcsavarozza az ember és kész

valami hasonlóra gondoltam:(csak egy vázlat, de érted mire gondolok???) http://kep.ivpicture.hu/184066.jpg

az ötlet nagyon jó, kérdés mekkora csavar fér át a rács lyukain, mindjárt megnézem, de 6-osnál nagyobb biztos nem

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz :lol: :lol:

Kérdem én...azok akiknek az autóján nagy hótoló tuninglökös van, azoknak hol van vonószem? És ha lerohadnak?

megnéztem, max. 6-os fér át! nem tudom 4db 8.8-as csavar elbírná-e?

elméletben igen, de ha hozzászámolom az esetleges rángatást.... nem biztos, hogy aki vontat tud úgy váltani, hogy ne rántson meg

aki gsi lököst rak fel annak van egy kipattintható fedele, hogy a hótoló, hangyaborotváló tunyingokat hogy vontatják...? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.