Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

ha a donorban benne van minden, akkor megtudod gond nélkül csinálni

ki kell tapasztalni, mi merre meg hogyan is jön szét.

pl az üveg hogy jön ki az ablakemelőből??? és pl ez nm tom... ki kell szedni a sinből??

Nem, vagy felragasztot, vagy valaki fogja, mert ami tartja-tolja azt a U-alakú két kis valamit is cserélned kell a szerkezettel együtt, közben beesne, he nem lenne rögzítve. A felső holtpontot kell beállítani, van hosszított furat a csavarnak ott tudod, hogy akkor álljon meg amikor teljesen felment.

Link to comment
Megosztás:

Nem az ajtóban lévő vezetékre gondoltam. :lol:

Én sem. :huh:

Szoval a komplett ablakemelő vezetéket megkaptam. A két ajtó közöttit is, azon volt egy saru, amit a nagy csatiba kell dugni a bal bokád melletti burkolat alatt.

Hogy pontosan hova azt nem tudom, de odáig ki van vezetékezve. Szoval innen már gyári. Működik minden funkció, a komfortfokozat mindkét oldalon, a becsípődésvédelem, és ha elindult az ablak felfelé, már kitéphetem a kulcsot, akkor is felmegy az ablak.

Link to comment
Megosztás:

Én sem. :huh:

Szoval a komplett ablakemelő vezetéket megkaptam. A két ajtó közöttit is, azon volt egy saru, amit a nagy csatiba kell dugni a bal bokád melletti burkolat alatt.

Hogy pontosan hova azt nem tudom, de odáig ki van vezetékezve. Szoval innen már gyári. Működik minden funkció, a komfortfokozat mindkét oldalon, a becsípődésvédelem, és ha elindult az ablak felfelé, már kitéphetem a kulcsot, akkor is felmegy az ablak.

Hja értem. B)

Amúgy BC szerelés közben láttam, hogy az ajtóátvezetőbe bemegy egy gumicső. Az fűtés vagy vákuumcső vagy mire szolgál? Esetleg tudja valaki? :lol: Az anyós légzsák miatt nem tudtam lekövetni, mögé megy. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hja értem. :D

Amúgy BC szerelés közben láttam, hogy az ajtóátvezetőbe bemegy egy gumicső. Az fűtés vagy vákuumcső vagy mire szolgál? Esetleg tudja valaki? :huh: Az anyós légzsák miatt nem tudtam lekövetni, mögé megy. B)

Mond anyósodnak huzza beljebb a légzsákját. :lol: ^_^

Az a külső kilincsfűtés levegőcsöve lesz szerintem. :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Én sem. :huh:

Szoval a komplett ablakemelő vezetéket megkaptam. A két ajtó közöttit is, azon volt egy saru, amit a nagy csatiba kell dugni a bal bokád melletti burkolat alatt.

Hogy pontosan hova azt nem tudom, de odáig ki van vezetékezve. Szoval innen már gyári. Működik minden funkció, a komfortfokozat mindkét oldalon, a becsípődésvédelem, és ha elindult az ablak felfelé, már kitéphetem a kulcsot, akkor is felmegy az ablak.

Jó neked, az enyém megáll ha kiveszem a kulcsot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet most hülyeséget kérdek, de nem lehet a FACELIFT előtti elektromos tükrök belsejét átoperálni egy FACELIFT utáni nem elektromos tükörbe valahogyan, :lol:

mert valahogy nincs kedvem kiadni kemény ezreseket egy 95 utáni elektromos tükörpárra.. :huh:

Még nem szedtem szét egyiket sem, de lehet nekiesek valamelyik este... és megpróbálok operálni valamit ^_^ B)

Link to comment
Megosztás:

Lehet most hülyeséget kérdek, de nem lehet a FACELIFT előtti elektromos tükrök belsejét átoperálni egy FACELIFT utáni nem elektromos tükörbe valahogyan, :lol:

mert valahogy nincs kedvem kiadni kemény ezreseket egy 95 utáni elektromos tükörpárra.. :huh:

Még nem szedtem szét egyiket sem, de lehet nekiesek valamelyik este... és megpróbálok operálni valamit B) :P

törni fog készülj fel ^_^

Link to comment
Megosztás:

Lehet most hülyeséget kérdek, de nem lehet a FACELIFT előtti elektromos tükrök belsejét átoperálni egy FACELIFT utáni nem elektromos tükörbe valahogyan, :lol:

mert valahogy nincs kedvem kiadni kemény ezreseket egy 95 utáni elektromos tükörpárra.. :huh:

Még nem szedtem szét egyiket sem, de lehet nekiesek valamelyik este... és megpróbálok operálni valamit ^_^ :P

Ha meg tudod oldani, hogy a 95 utáni tükörlapok maradjanak akkor szerintem kivitelezhetô. Vannak 95 elôtti tükreid mert ha nincs akkor mind1, hogy mire dobsz pénzt B)

Link to comment
Megosztás:

Lehet most hülyeséget kérdek, de nem lehet a FACELIFT előtti elektromos tükrök belsejét átoperálni egy FACELIFT utáni nem elektromos tükörbe valahogyan, :lol:

mert valahogy nincs kedvem kiadni kemény ezreseket egy 95 utáni elektromos tükörpárra.. :huh:

Még nem szedtem szét egyiket sem, de lehet nekiesek valamelyik este... és megpróbálok operálni valamit ^_^ B)

Hát ugye alapból az egyik szögletes a másik meg kerek. A tükörtest is, meg maga a lap is. Szerintem nem fog menni.

Ha ez segítt itt egy kép a szögletesről.:

74837402DSC00049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

törni fog készülj fel :lol:

Azt mondod?

Ha meg tudod oldani, hogy a 95 utáni tükörlapok maradjanak akkor szerintem kivitelezhetô. Vannak 95 elôtti tükreid mert ha nincs akkor mind1, hogy mire dobsz pénzt ^_^

megvan mind a 2 pár tükör!

a 2 szögletes elektromosan állítható, a 2 kerekített pedig manuálisan...

Arra gondoltam, nem lehetne-e a motort átoperálni, mert mintha láttam volna, hogy tükörlapot külön is árulnak...

Vagy másabb a felfogatás :huh: Nem tudom, majd elválik, ha szétkapom őket!

Hát ugye alapból az egyik szögletes a másik meg kerek. A tükörtest is, meg maga a lap is. Szerintem nem fog menni.

Ha ez segítt itt egy kép a szögletesről.:

Aha szóval ilyen segített köszi!!

szóval így néz ki a szögletes...

a másikról nincs valakinek képe kallódóban? szívesen venném!!

Én konkrétan arra gondoltam, hogy valahogy átoperálni a motort, és átrakni a kerekített tükröket is.

A tükörlap milyen felfogatással van megoldva?

Link to comment
Megosztás:

Azt mondod?

megvan mind a 2 pár tükör!

a 2 szögletes elektromosan állítható, a 2 kerekített pedig manuálisan...

Arra gondoltam, nem lehetne-e a motort átoperálni, mert mintha láttam volna, hogy tükörlapot külön is árulnak...

Vagy másabb a felfogatás :huh: Nem tudom, majd elválik, ha szétkapom őket!

Aha szóval ilyen segített köszi!!

szóval így néz ki a szögletes...

a másikról nincs valakinek képe kallódóban? szívesen venném!!

hát egy páran leszedtük már a házat róla, és mindenkinek repedtek a fülek :lol:

Link to comment
Megosztás:

A tükörlap milyen felfogatással van megoldva?

Maga a tükörlap úgy van ragasztva, aztán a motorokkal együtt pattintva. A külső burolat rá van húzva a szerkezetre ., ez megintcsak pattan, de leszedéskor mindenkinek letörik a fül ami fogja aztán lehet mókolni, szilóval, ragasztópisztollyal...stb.

Link to comment
Megosztás:

A múlt hónapban kijavíttattam lakatosilag a kisebb rozsdafoltokat az első kerék mögött a sárvédőn, (nincs sárfogó gumim) a hátsó ajtón a rendszámvilágítás mellett meg még pár helyen ahol a festék kezdett megindulni, kőfelverés pár négyzetcentiméteren.

Aztán a fényező rendbetette mindezeket. (Már csak a tetőlemezen kellene a foltokat eltüntetni! Nemhiába 17 éves a kicsike.... :huh: )

Tegnap meg kapott egy kövér alváz és motortér mosatást, meg egy alvázvédő felújítást. (Csak javítgatásra volt szükség.)

Sikerült összesen 57 ezret elköltenem rá :lol: . De legalább most vigasztal a tudat, hogy minden rendben a lemezeken.

Mondta is a kocsimosó, hogy "micsoda szép az autója!" Senki sem akarja elhinni, hogy 17 éves. Mondom nekik, hogy a legszebb lánykorában van! ^_^

Link to comment
Megosztás:

A múlt hónapban kijavíttattam lakatosilag a kisebb rozsdafoltokat az első kerék mögött a sárvédőn, (nincs sárfogó gumim) a hátsó ajtón a rendszámvilágítás mellett meg még pár helyen ahol a festék kezdett megindulni, kőfelverés pár négyzetcentiméteren.

Aztán a fényező rendbetette mindezeket. (Már csak a tetőlemezen kellene a foltokat eltüntetni! Nemhiába 17 éves a kicsike.... :huh: )

Tegnap meg kapott egy kövér alváz és motortér mosatást, meg egy alvázvédő felújítást. (Csak javítgatásra volt szükség.)

Sikerült összesen 57 ezret elköltenem rá :lol: . De legalább most vigasztal a tudat, hogy minden rendben a lemezeken.

Mondta is a kocsimosó, hogy "micsoda szép az autója!" Senki sem akarja elhinni, hogy 17 éves. Mondom nekik, hogy a legszebb lánykorában van! B)

második ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hogy néz ki hogy néz ki????? :lol: ^_^

Dobj egy képet légyszí!!! :lol:

hádemondomszerdánmegyekmegnézni :huh: majd szerdán látom meg én is, aztán ha szép akkor elhozom, és lefényképelem, és elküldöm (a képet). Ha nem tecc, akkor is lefényképelem és elküldöm, csak akkor az elhozós rész sztornó. ÉÉted? B) :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.