Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

A kormányt nem raktad át?

hát azt nem, miért ez olyan jó lenne? már más is kérdezte...

nekem légzsákos kormány van benne, szerintem marad is...

GL-ben nincs lábfűtés gyárilag. Hening kartársnak pont ilyen kellett volna eredetileg, de összehozta a klímás csövekkel ő is. Ha CD-s az autó, akkor az nem épp fapad... majdnem a legjobban felszerelt. :huh:

az enyém GL, a donor CD. még szerencse, legalább átpakoltam a cuccokat.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

C 16NZ 75 lovas, nagyon megy, legalábbis a diesel után nekem úgy tűnik, egybe akarom eladni majd váltóval, generátorral, önindítóval, ezek nekem nem kellenek, a dieselbe ugye ezek nem pakolhatók át? :huh:

Az a nagyon megy erős túlzás szerintem, de az igaz, hogy még nem vezettem x17dtl astrát. :lol: Nekem is gyakorlatilag C16NZ motor van, csak átnevezve és nagyobb sűrítési értékkel. ^_^

Az átpakolás passz, elvileg erősebb váltó, kuplung és önindító van a dízeleknek.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben is lufis kormány volt. Ilyet tettem bele. Sokkal jobban néz ki. Többen is vadásznak ilyenre.

Csak van különbség ám. A nem lufisnál ilyen hálós megoldással van rögzítve az egész, tehát ha ütközés van, akkor a kormány bemegy a műszeregységbe, a lufisnál nincs ilyen... :lol: Csak aggódom, hátha kiszúrják műszakin... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Csak van különbség ám. A nem lufisnál ilyen hálós megoldással van rögzítve az egész, tehát ha ütközés van, akkor a kormány bemegy a műszeregységbe, a lufisnál nincs ilyen... :lol: Csak aggódom, hátha kiszúrják műszakin... :huh:

Nem szúrják ki. Csak a műszerpanelbol ki kell venni a légzsák visszajelző izzót.

Link to comment
Megosztás:

na jó jó, de egy ilyen papírral együtt mennyi is??

a gyárit meg megveheted olyan 3-5 ezerközött, és nem kell hozzá semmi papír.

és szerintem se rossz az a gyári 3 küllős.

aggyal, műbizivel, 20ezer körül van...ezért írtam, hogy egyszer lecserélem! Egyébként ha jól meggondoljuk, hogy mennyit költöttünk már az autóinkra, akkor a 20 nem is vészes!

Ezt be nem tenném az autómba. :lol:

Jó nekem ez .

Kormány

Én meg ezt nem tenném be az autómba ^_^ De viszont a bőrőzés elég jól néz ki :huh: ...ki csinálta?

Link to comment
Megosztás:

aggyal, műbizivel, 20ezer körül van...ezért írtam, hogy egyszer lecserélem! Egyébként ha jól meggondoljuk, hogy mennyit költöttünk már az autóinkra, akkor a 20 nem is vészes!

Én meg ezt nem tenném be az autómba :lol: De viszont a bőrőzés elég jól néz ki :huh: ...ki csinálta?

én 20at még nem költöttem rá egyszerre... de még alkatrészre se összesen se, de ami késik, lassan ideér... kuplung, lengéscsill, ienek... következnek

nekem elég lenne egy sima 3küllős gyári kormány.

Link to comment
Megosztás:

aggyal, műbizivel, 20ezer körül van...ezért írtam, hogy egyszer lecserélem! Egyébként ha jól meggondoljuk, hogy mennyit költöttünk már az autóinkra, akkor a 20 nem is vészes!

Én meg ezt nem tenném be az autómba ^_^ De viszont a bőrőzés elég jól néz ki :lol: ...ki csinálta?

Én. :huh:

A Vaterán lehet venni 2200 volt, és vastag bőr.

Link to comment
Megosztás:

Jó nekem ez .

Kormány

A képen látom, hogy elektromos ablakemelőd van.. Te raktad be magadnak, vagy gyári volt?(az ajtókárpitodból következtetek, hogy te raktad be utólag) És ha te bütykölted, nehéz volt átrakni?

én még előtte állok, nem tudom, neki merjek-e fogni :huh: , nem túl bonyolult?

Meglenne komplett minden a másik autóban... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A képen látom, hogy elektromos ablakemelőd van.. Te raktad be magadnak, vagy gyári volt?(az ajtókárpitodból következtetek, hogy te raktad be utólag) És ha te bütykölted, nehéz volt átrakni?

én még előtte állok, nem tudom, neki merjek-e fogni :huh: , nem túl bonyolult?

Meglenne komplett minden a másik autóban... :lol:

A szerkezetet Hening mester rakta be kb. fél óra alatt. Én vezetékeztem be, nem tul bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

A képen látom, hogy elektromos ablakemelőd van.. Te raktad be magadnak, vagy gyári volt?(az ajtókárpitodból következtetek, hogy te raktad be utólag) És ha te bütykölted, nehéz volt átrakni?

én még előtte állok, nem tudom, neki merjek-e fogni :huh: , nem túl bonyolult?

Meglenne komplett minden a másik autóban... :lol:

Neked könnyebb, mert a vezetékköteget is kiemelheted, így teljesen gyári lesz. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Khm :lol:

Elnézve ezt a sokféle segítséget, igenis MESTER !!! :P

Azt hiszem mindenki nevében mondhatom: KÖSZÖNJÜK !!!! ^_^ És mindenki másnak is, aki ilyen sokat segít !!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Khm :huh:

Elnézve ezt a sokféle segítséget, igenis MESTER !!! B)

Azt hiszem mindenki nevében mondhatom: KÖSZÖNJÜK !!!! ^_^ És mindenki másnak is, aki ilyen sokat segít !!!! :P

Nem kell ez fiúk. Vannak nálam okosabb emberek itt a forumon. Én csak amolyan csináld magad figura vagyok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ez fiúk. Vannak nálam okosabb emberek itt a forumon. Én csak amolyan csináld magad figura vagyok. ^_^

igen, igen, csak tudod pont ez a jó, sokat tudsz segíteni a magamfajta bütykölősnek, mert én is szeretek sokmindent megcsinálni magam... mint ahogy te is... és a képek amiket felteszel, mindenkinek segítenek elindulni... :lol:

Nah de nem azért mondom, hogy a fejedbe szálljon a dícsőség :P B) :huh:

átrakni az ablakemelő szerkezetet akkor nem olyan nehéz, azt mondod?

nyitolni kell pár helyen, úgy néztem ugye?

s, akkor a bekötés megint nem olyan bajos, mert megvan minden cucc.. valami reléféle nincs benne, mintha egy "okos " azt mondta volna nekem, hogy úgysem sikerül... :lol:

Nah majd megírom, sikerült-e, csak valamikor 2 hét múlva csinálom úgyis, most megyek a székelységbe a verdával, letesztelem egyhuzamba 500 km-t bírja-e :D s majd kideerül, mennyire szereti a hegyeket....

Link to comment
Megosztás:

igen, igen, csak tudod pont ez a jó, sokat tudsz segíteni a magamfajta bütykölősnek, mert én is szeretek sokmindent megcsinálni magam... mint ahogy te is... és a képek amiket felteszel, mindenkinek segítenek elindulni... :P

Nah de nem azért mondom, hogy a fejedbe szálljon a dícsőség B) ^_^ :huh:

átrakni az ablakemelő szerkezetet akkor nem olyan nehéz, azt mondod?

nyitolni kell pár helyen, úgy néztem ugye?

s, akkor a bekötés megint nem olyan bajos, mert megvan minden cucc.. valami reléféle nincs benne, mintha egy "okos " azt mondta volna nekem, hogy úgysem sikerül... :lol:

Nah majd megírom, sikerült-e, csak valamikor 2 hét múlva csinálom úgyis, most megyek a székelységbe a verdával, letesztelem egyhuzamba 500 km-t bírja-e :lol: s majd kideerül, mennyire szereti a hegyeket....

ha a donorban benne van minden, akkor megtudod gond nélkül csinálni

ki kell tapasztalni, mi merre meg hogyan is jön szét.

pl az üveg hogy jön ki az ablakemelőből??? és pl ez nm tom... ki kell szedni a sinből??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.