Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Ujraakarom fujni az autom astra f 93-as kombi fehér szinü.

Az lenne a kérdésem hogy mennyi festék kell hozzá+lakk

Hogyan uszhatom meg a legolcsobban a festékvételét pl valami alap fényes festék+ egy kis zománc festékkel keverve? pl

Ha csiánalta már valaki gazdaságosan irna nekem egy véleményt, kösz előre is.

Üdv!

Hogy mennyi festék kell rá, az sok mindentől függ...milyen állapotban van, kell e elemet cserélni, stb stb. Nem kell lakk, elég sima akril, egy Caraván-hoz(nem kombi :huh: ) 4-5liter festék kell, persze akkor ha tényleg normálisan meg akarod csinálni! A festék mellet sok minden kell ahoz hogy szép legyen, és tartós...Füller, Poliészter, Kitt, különböző excenterescsiszolópapírok stb stb...szóval Novy barátomnak igaza van: A legolcsóbban úgy jönnél ki az egészből, hogyha elviszed egy fényezőhöz, és megmondod neki, hogy egy 93-as Caravánról van szó, nem egy C Vectráról. Onnan már a szaki tudni fogja mi a stájz!!

Link to comment
Megosztás:

hali!

az astrámon nincs tetőablak, gondoltam tetethetnék rá!

..........

Azt hiszem volt már erről szó és oda lyukadtunk ki, hogy ha valaki mégis úgy döntene, hogy beszereltet egy tetőablakot, akkor nagyon-nagyon le kell kezelni a felületeket mert a megbabrált kasztni hamar rohadásnak indul. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem volt már erről szó és oda lyukadtunk ki, hogy ha valaki mégis úgy döntene, hogy beszereltet egy tetőablakot, akkor nagyon-nagyon le kell kezelni a felületeket mert a megbabrált kasztni hamar rohadásnak indul. :huh:

Vagy az a jobb megoldás, hogy tetőt cserélni, oszlopoknál vágni, stb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hali!

az astrámon nincs tetőablak, gondoltam tetethetnék rá!

Szerintetek egy jó karoszériás meg tudja szépen és jól csinálni? Vagy nagyon babrás?

esetleg valaki csináltatott már ilyet?

minden cucc meglenne hozzá amúgy...

Ezt már egyszer kibeszéltük. :huh:

Ha csináltatsz érdemes minőségibb munkát csináltatni. Pl. Webasto-nál. De annak ára is van, egy rendes tekerős rolóval, beszereléssel asszem 80 körül volt múltkor.

Link to comment
Megosztás:

hali!

az astrámon nincs tetőablak, gondoltam tetethetnék rá!

Szerintetek egy jó karoszériás meg tudja szépen és jól csinálni? Vagy nagyon babrás?

esetleg valaki csináltatott már ilyet?

minden cucc meglenne hozzá amúgy...

Jah, már szenvedtünk rajta valamikor, a vége pedig az lett hogy, vagy vág az ember egy likat a tetőre, és reménykedik hogy az utáncsinált, nem ázik be, és nem fog rohadni sehol, vagy vesz gyári tetőablakosat. (vagy mint én is, letesz az ötletről, és nem vagdossa össze meg vissza az autót :huh: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Jah, már szenvedtünk rajta valamikor, a vége pedig az lett hogy, vagy vág az ember egy likat a tetőre, és reménykedik hogy az utáncsinált, nem ázik be, és nem fog rohadni sehol, vagy vesz gyári tetőablakosat. (vagy mint én is, letesz az ötletről, és nem vagdossa össze meg vissza az autót :huh: ^_^ )

Így van ezt az ötletet én is felvetettem anno...és aztán letettem én is róla :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát...én személy szerint ha valaha is tetőablakot szeretnék, akkor biztos hogy komplett tetőt cserélnék. De nem az oszlopoknál lenne levágva, hanem a tetősín alatt... Hening barátomtól hallottam elöször ezt az ötletet, és mint fényező, mint kasznis szemmel, a legjobb megoldás! Nem kell a peremeken agyalni, és mivel gyári, így beázni sem fog....

itt ni: http://kep.ivpicture.hu/164413.jpg

Link to comment
Megosztás:

Lehet én is így járok, lehet leteszek rólla, bár az a "csak tetőlevágós cucc szerintem nem is olyan hülyeség..." :huh:

Senki nem mondta hogy hülyeség, csak az a kérdés hogy egy 15 éves autón megéri -e tetőlenyírni-gyárilag ablakos lenyírt tetőt szerezni, rácsinálni, lefényezni, azért hogy legyen rajta egy tetőablak. Ennyi pénzből nem vagyok benne biztos hogy nem lehetne -e egy klímát beletenni B) :lol: Nekem nem érné meg, de ez saját szempontok alapján kitalált eredmény ^_^

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

csajomnak lesz jogsija, nem is ez a baj, hanem mikor beült a kocsimba, és ment vele, azt mondja nem látja a oldaltükrökben a padkát( alacsonyabb nálam), és nehéz így parkolni.... igaz én se látok igazán semmit... csk úgy érzésre parkolok, és nem mindig sikerül

a 96 utániról van szó a gömbölyű tükrös fastra.. visszaolvasgattam h. a régi tükör jobb, csak nagy a holtte, de ilyen szempontból milyen, könnyebb kilátni belőle, érdemes visszacserélni? vagy inkább tegyek fel, vmilyen kiegészítő tükröt. féltem a kocsit: ültetés, nagyfelni, fényezett lökösök, és nálunk nagyok a padkák:-)

ha vkinek volt szerencséje mindkettőhöz az irja meg a tapasztalatait...előre is kösz!!!: ádám

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

csajomnak lesz jogsija, nem is ez a baj, hanem mikor beült a kocsimba, és ment vele, azt mondja nem látja a oldaltükrökben a padkát( alacsonyabb nálam), és nehéz így parkolni.... igaz én se látok igazán semmit... csk úgy érzésre parkolok, és nem mindig sikerül

a 96 utániról van szó a gömbölyű tükrös fastra.. visszaolvasgattam h. a régi tükör jobb, csak nagy a holtte, de ilyen szempontból milyen, könnyebb kilátni belőle, érdemes visszacserélni? vagy inkább tegyek fel, vmilyen kiegészítő tükröt. féltem a kocsit: ültetés, nagyfelni, fényezett lökösök, és nálunk nagyok a padkák:-)

ha vkinek volt szerencséje mindkettőhöz az irja meg a tapasztalatait...előre is kösz!!!: ádám

Nekem mindkettőhöz volt szerencsém. Most gömbölyűek vannak fönt, valami utángyári holttértükörlappal. Sokkal jobban meg vannak hajlítva mint a normális, és igaz hogy a távolságbecslést meg kell tanulni vele, viszont sokkal többet látok belőle. (belvárosban vagyok rohangászós emberke az autóval, úgyhogy szeretek körbelátni :huh: ) a szögletes, az magasabb, de nem rémlik hogy a hátsó kereket, padkát láttam volna belőle. Utoljára a Hiace tükrei elefántfülei voltak azok amikből láttam ennyire lefelé B) Nekem jobban bejönnek a gömbölyűk, plusz szerintem külsöre is jobban illenek az autóra.

jah, az ültetés nagyfelni, fényezett löki mellé jól mutatna a kiegészítő tükör :P ^_^ (bár egy horpadásnál, karcolásnál még mindig jobb :lol: )

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

csajomnak lesz jogsija, nem is ez a baj, hanem mikor beült a kocsimba, és ment vele, azt mondja nem látja a oldaltükrökben a padkát( alacsonyabb nálam), és nehéz így parkolni.... igaz én se látok igazán semmit... csk úgy érzésre parkolok, és nem mindig sikerül

a 96 utániról van szó a gömbölyű tükrös fastra.. visszaolvasgattam h. a régi tükör jobb, csak nagy a holtte, de ilyen szempontból milyen, könnyebb kilátni belőle, érdemes visszacserélni? vagy inkább tegyek fel, vmilyen kiegészítő tükröt. féltem a kocsit: ültetés, nagyfelni, fényezett lökösök, és nálunk nagyok a padkák:-)

ha vkinek volt szerencséje mindkettőhöz az irja meg a tapasztalatait...előre is kösz!!!: ádám

Nekem alapból aszférikus gömbölyűek vannak rajta, alig van holtterem, ha helyesen állítom be ügye. Volt dolgom a másikkal és fehérváron majdnem lezúztam egy mergát a kadettal. :lol: Nem láttam a holt tér miatt, sajnos annál sűrűn kell oldalra is tekinteni, a gömbölyűvel nem kellett eddig. :huh:

Amúgy 94/9-től vannak a gömbölyded tükrök, nem 96-tól. ^_^

Link to comment
Megosztás:

mennyivel egyszerűbb testtel úgy helyezkedni h lássátok a padkát....nem is értem miért kell erről ennyit kommentelni :huh:

De szerintem nem túl költséges a magnó és a TID helyére becsapni egy 7 colos monitort, ki minikamerát a tükrök aljára, és a képét rá a monitorra egy nyomógombbal. Nem bonyolult, ráadásul a minikamerák ára sem vészes.

Link to comment
Megosztás:

De szerintem nem túl költséges a magnó és a TID helyére becsapni egy 7 colos monitort, ki minikamerát a tükrök aljára, és a képét rá a monitorra egy nyomógombbal. Nem bonyolult, ráadásul a minikamerák ára sem vészes.

persze, a gyerek meg aki a kocsi mőgé lopkadik kilapul mert te ezerrel koncentrálsz a monitorra.....

sztem csak gyakorolni kell mint kenblock :huh: no meg inkább bízok a szememben (egyelőre még)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.