Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen, de ez metál. Ilyet nem csináltam még . Nem vagyok fényező. Ha sima normál fény lenne, nem gondolkodnék.

Akkor csak vedd le, és próbáld vhogy kimókolni bellülről. Rosszabb már ugyse nagyon lehet. Gumikalapáccsal vagy mittudomén. Először csak kézzel nyomkodva. Bár ez nem Suzuki. :lol: De először csak a dobbetétet vedd le, nyúlj fel, hogy meglásd mennyire könnyen megy vissza. Kérhetsz árajánlatot, is egy olyan cégtől amit belinkeltem, gondolom volt már ilyen esetük, tudják mennyire fog kijönni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak vedd le, és próbáld vhogy kimókolni bellülről. Rosszabb már ugyse nagyon lehet. Gumikalapáccsal vagy mittudomén. Először csak kézzel nyomkodva. Bár ez nem Suzuki. :lol: De először csak a dobbetétet vedd le, nyúlj fel, hogy meglásd mennyire könnyen megy vissza. Kérhetsz árajánlatot, is egy olyan cégtől amit belinkeltem, gondolom volt már ilyen esetük, tudják mennyire fog kijönni.

tuti hogy fényezés nélkül nem húzzák ki neki, egy céges festés meg tuti drágább mint a háznál festett :D

Link to comment
Megosztás:

hát akkor is az az eljárás:

veszel egy bontottat szép állapotban, lekezeled elviszed akkor fényezőhöz, és lecseréled

mire ezt kikalapálják, meg mire azt lefestik, addig sárvédő nélkül maradsz?

a cigánygecit meg megrugdostam volna, nem még hazavinni

Hasonló horpadást már az autóm is szerzett korábban. Látszik, hogy ki lett kalapálva, bár nagyon kell nézni, hogy észrevedd. Látszólag nem lett újrafestve. Eredetiségen kértem a srácot, hogy nézze meg ott, de ugyanolyan értéket adott a műszer, mint a szélén...

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre ez lesz. De le kéne vennem, ugy a tuti. Hol vannak csavarok? A felsőket tudom a donlemeznél. Hol van még?

Hátul az ajtó éle mögött, akkor látod amikor kinyitod az ajtót. Le kell szerelni a hűtőrácsot, az indexet. Ott is van valahol csavar. Van bent vmi tömítőmassza, hajszárítóval kell kimelegíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hátul az ajtó éle mögött, akkor látod amikor kinyitod az ajtót. Le kell szerelni a hűtőrácsot, az indexet. Ott is van valahol csavar. Van bent vmi tömítőmassza, hajszárítóval kell kimelegíteni.

Télleg majd pénteken megmutathatnátok, hogy kell a hűtőrácsot lekapni, mert én ma nem jártam vele sikerrel. Ügye tesztelni kéne a másik ventit. Ha az is jó, csak akkor bontom szanaszét a műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

Nincs jó kedvem.

Tegnap este egy kis rohadék bringásgyerek jól elintézte a bal sárvédőmet. Alig gurultam husszal egy parkoloban, amikor balról egy panelház mögül a járdáról két bringás jelent meg őrült tempoban. Én azonnal megálltam, és az egyik beledurrant a bal sárvédőmbe. Szerencsére neki nem lett semmi baja, csak kicsit sziszegett mert fájt a lába, de az is hamar elmult neki. Nem engedte hogy hazavigyem, de nem is szivesen tettem volna meg, mivel nem akartam hogy engem is meglincseljenek. Gondolom nem kell az okát magyaráznom. Kissebség volt. Igy az én káromat sem akartam bevasalni rajtuk.

Szerintetek ez javítható? Nem szivesen vinném kasznishoz. Egyenlőre csak nagyjábol szeretném kinyomni, hogy ne legyen ilyen feltűnő. A fényezés nem sérült, egy karcolás sincs rajta.

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Akkor én már nem is mondok semmit..... :lol: A kedves cartársak megmondták a tutit.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem volna hogy az ijedtségen kivül mire lett volna még időd.

ijedtség??

szinte állt, és azok meg gyakorlatilag nekiugrattak a kocsinak.

errefelé nemigazán kedvelik a cigányokat, és párnak már el lett húzva a nótája, mert hozzábabráltak este a szomszéd kocsijához pl, nekünk meg bejöttek az udvarra, azóta nem erre járnak haza :lol:

Link to comment
Megosztás:

ijedtség??

szinte állt, és azok meg gyakorlatilag nekiugrattak a kocsinak.

errefelé nemigazán kedvelik a cigányokat, és párnak már el lett húzva a nótája, mert hozzábabráltak este a szomszéd kocsijához pl, nekünk meg bejöttek az udvarra, azóta nem erre járnak haza :lol:

Nem érted mire gondoltam...mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom...Értem, hogy mit akarsz mondani Novyy...de ha megpicsázod(megérdemelte volna) akkor könnyű, vagy súlyos testi sértésért mész a kóterba. Nekem volt már benne részem: szerintem nem ér annyit az egész... Sajnos ilyenkor csak az autón lévő kár, és a méreg marad.

Link to comment
Megosztás:

Nincs jó kedvem.

Tegnap este egy kis rohadék bringásgyerek jól elintézte a bal sárvédőmet. Alig gurultam husszal egy parkoloban, amikor balról egy panelház mögül a járdáról két bringás jelent meg őrült tempoban. Én azonnal megálltam, és az egyik beledurrant a bal sárvédőmbe. Szerencsére neki nem lett semmi baja, csak kicsit sziszegett mert fájt a lába, de az is hamar elmult neki. Nem engedte hogy hazavigyem, de nem is szivesen tettem volna meg, mivel nem akartam hogy engem is meglincseljenek. Gondolom nem kell az okát magyaráznom. Kissebség volt. Igy az én káromat sem akartam bevasalni rajtuk.

Szerintetek ez javítható? Nem szivesen vinném kasznishoz. Egyenlőre csak nagyjábol szeretném kinyomni, hogy ne legyen ilyen feltűnő. A fényezés nem sérült, egy karcolás sincs rajta.

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Először gondoltam, hogy nem olyan nagy a kár, nem kiabál nagyon. Aztán megnéztem a képeket.

A qrva életbe ...."rasszista megjegyzés".... nem baj, tegnap kaptak egy kis intő jelet.

Ezek mindent megtehetnek? (Szögi Lajos)

A segge lyukán kellett volna felnyomni a fejét a kis köcsögnek. Kifizettetni az nehéz lett vona, még végén a tizedikről löktek volna ki, mert elütötted a gyerököt szándékosan.

Novy:sokfele nem kedvelik őket,elárulom.

Link to comment
Megosztás:

Hát azt úgy kell kedves barétom,hogy:

megfújod a szint úgy,hogy matt legyen és a lakkal adsz neki fényt. :lol: :D

én még erre olyat is hallottam, hogy előtte még a metál színével eggyező nem metál festékkel is le kell fújni, és akkor mehet rá a metál.

ezüstmetálra mondták nekem.

Link to comment
Megosztás:

Öcsém keresztapjának az akkor 1,5 éves fekete avensisét kapta el el a jég tavaly előtt, mert fél órával hamarabb ért haza :D A fele fa alatt volt, az a része megúszta, de a tető egyik fele, meg a hátulja, plusz sárvédők az olyan kráteres volt hogy öröm volt nézni. Ilyen vákumos módszerrel kikapták a lukakat, és fényezés nélkül megúszta. Egy helyen van egy pici nyoma ha jól emlékszem, mert ott már "megnyúlt" a lemez, annyit kapott. Ott is csak akkor látni ha tudjuk hol kell keresni és mit, de azért az még megvan. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Öcsém keresztapjának az akkor 1,5 éves fekete avensisét kapta el el a jég tavaly előtt, mert fél órával hamarabb ért haza :D A fele fa alatt volt, az a része megúszta, de a tető egyik fele, meg a hátulja, plusz sárvédők az olyan kráteres volt hogy öröm volt nézni. Ilyen vákumos módszerrel kikapták a lukakat, és fényezés nélkül megúszta. Egy helyen van egy pici nyoma ha jól emlékszem, mert ott már "megnyúlt" a lemez, annyit kapott. Ott is csak akkor látni ha tudjuk hol kell keresni és mit, de azért az még megvan. :lol:

Budipompával meg lehet csinálni? loudlaff.gif

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.