Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nincs mit...semmiség, ti többet segítettek nekem :D Nem is tudom pontosan...nem te írtál pü-t nekem egyszer valami tető fényezésről? Azzal mi újság? Talán már kész is?

Nem, még nincs kész. Bár ahogy most áll a helyzet, idén nem lesz belőle semmi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

A Caravan-on a tetőablak alaphelyzete ugye az, amikor pontosan a tető síkjában van az üveg?

Csak azért kérdem, mert ha én úgy állítom be, akkor belül a forgatókar nem a tükör fölötti kis tetőkárpit bemélyedés felé áll - így nem is lehet oda besüllyeszteni - hanem kb. a kocsi hátulja felé mutat.

Gondolom, valamiképpen a szerkezet el van állítódva.

Hogy lehet beállítani? Ha csak simán a mozgatókart kicsavarozom, és a helyes irányba beállítva visszacsavarozom az megoldás, vagy ennél nyűgösebb a probléma?

A másik kérdésem is ezzel kapcsolatos:

Nagyobb sebességnél 90-100 körül már hallom, hogy "huzathang" jön a becsukott tetőablak felől.

Gondolom, hogy a tömítés már nem tökéletes, de szerintem így egy nagyobb esőben akár be is tud ázni. ( Nemrég vettem az autót, és még nem kapott el útközben nagy eső. )

Ki lehet cserélni házilagosan és viszonylag egyszerűen az ablakot körülvevő gumitömítést, vagy kompletten szét kell hozzá szedni az egész cuccot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

A Caravan-on a tetőablak alaphelyzete ugye az, amikor pontosan a tető síkjában van az üveg?

Csak azért kérdem, mert ha én úgy állítom be, akkor belül a forgatókar nem a tükör fölötti kis tetőkárpit bemélyedés felé áll - így nem is lehet oda besüllyeszteni - hanem kb. a kocsi hátulja felé mutat.

Gondolom, valamiképpen a szerkezet el van állítódva.

Hogy lehet beállítani? Ha csak simán a mozgatókart kicsavarozom, és a helyes irányba beállítva visszacsavarozom az megoldás, vagy ennél nyűgösebb a probléma?

A másik kérdésem is ezzel kapcsolatos:

Nagyobb sebességnél 90-100 körül már hallom, hogy "huzathang" jön a becsukott tetőablak felől.

Gondolom, hogy a tömítés már nem tökéletes, de szerintem így egy nagyobb esőben akár be is tud ázni. ( Nemrég vettem az autót, és még nem kapott el útközben nagy eső. )

Ki lehet cserélni házilagosan és viszonylag egyszerűen az ablakot körülvevő gumitömítést, vagy kompletten szét kell hozzá szedni az egész cuccot?

Az első kérdésedre passz..nem tudom, de nem sokára jönnek a klubtársak, és segítenek. A második kérdésedre: Tőmitésen a tetőtablak kereten lévő gumikédert érted??

Ja igen....most olvasom újra. Szerintem ha kiveszed az ablakot, akkor könnyen ki tudod cserélni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az első kérdésedre passz..nem tudom, de nem sokára jönnek a klubtársak, és segítenek. A második kérdésedre: Tőmitésen a tetőtablak kereten lévő gumikédert érted??

Ja igen....most olvasom újra. Szerintem ha kiveszed az ablakot, akkor könnyen ki tudod cserélni :lol:

ha csak csavar tarja azt a kart, akkor az se gond

leveszi, oda fordítja ahova kell, és visszacsavarozza.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék a kocsiba gyári pótféklámpát.

A héten ültem egy Sedanban, abban volt, és azt néztem, hogy a hátsó ablaknál felül a kárpit ugyanúgy van megoldva, még a csavarok is olyan távol vannak talán mint az 5ajtósban.

Viszont nem tudom az ablak dőlésszöge mennyire tér el, és esetleg jó lehet-e egy Sedan pótféklámpa az 5ajtósba?

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék a kocsiba gyári pótféklámpát.

A héten ültem egy Sedanban, abban volt, és azt néztem, hogy a hátsó ablaknál felül a kárpit ugyanúgy van megoldva, még a csavarok is olyan távol vannak talán mint az 5ajtósban.

Viszont nem tudom az ablak dőlésszöge mennyire tér el, és esetleg jó lehet-e egy Sedan pótféklámpa az 5ajtósba?

Azt áruld el nekem,minek az a lámpa...

Link to comment
Megosztás:

Nincs jó kedvem.

Tegnap este egy kis rohadék bringásgyerek jól elintézte a bal sárvédőmet. Alig gurultam husszal egy parkoloban, amikor balról egy panelház mögül a járdáról két bringás jelent meg őrült tempoban. Én azonnal megálltam, és az egyik beledurrant a bal sárvédőmbe. Szerencsére neki nem lett semmi baja, csak kicsit sziszegett mert fájt a lába, de az is hamar elmult neki. Nem engedte hogy hazavigyem, de nem is szivesen tettem volna meg, mivel nem akartam hogy engem is meglincseljenek. Gondolom nem kell az okát magyaráznom. Kissebség volt. Igy az én káromat sem akartam bevasalni rajtuk.

Szerintetek ez javítható? Nem szivesen vinném kasznishoz. Egyenlőre csak nagyjábol szeretném kinyomni, hogy ne legyen ilyen feltűnő. A fényezés nem sérült, egy karcolás sincs rajta.

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Nincs jó kedvem.

Tegnap este egy kis rohadék bringásgyerek jól elintézte a bal sárvédőmet. Alig gurultam husszal egy parkoloban, amikor balról egy panelház mögül a járdáról két bringás jelent meg őrült tempoban. Én azonnal megálltam, és az egyik beledurrant a bal sárvédőmbe. Szerencsére neki nem lett semmi baja, csak kicsit sziszegett mert fájt a lába, de az is hamar elmult neki. Nem engedte hogy hazavigyem, de nem is szivesen tettem volna meg, mivel nem akartam hogy engem is meglincseljenek. Gondolom nem kell az okát magyaráznom. Kissebség volt. Igy az én káromat sem akartam bevasalni rajtuk.

Szerintetek ez javítható? Nem szivesen vinném kasznishoz. Egyenlőre csak nagyjábol szeretném kinyomni, hogy ne legyen ilyen feltűnő. A fényezés nem sérült, egy karcolás sincs rajta.

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Ez elég komolynak látszik, ha kiveszed az első dobbetétet talán vissza tudod nyomni valamennyire, de ehhez szerintem szaki kell. A neten van több hirdetés ilyen cégekről nézz körül, hátha van a közelben is. Nem szivesen mondom, de jól tetted, hogy nem vitted haza a kölyköt, szinte kizárt dolog, hogy sima ügy lett volna. :lol:

Pölö ilyen cégre gondoltam.:Klikk!

Link to comment
Megosztás:

Nincs jó kedvem.

Tegnap este egy kis rohadék bringásgyerek jól elintézte a bal sárvédőmet. Alig gurultam husszal egy parkoloban, amikor balról egy panelház mögül a járdáról két bringás jelent meg őrült tempoban. Én azonnal megálltam, és az egyik beledurrant a bal sárvédőmbe. Szerencsére neki nem lett semmi baja, csak kicsit sziszegett mert fájt a lába, de az is hamar elmult neki. Nem engedte hogy hazavigyem, de nem is szivesen tettem volna meg, mivel nem akartam hogy engem is meglincseljenek. Gondolom nem kell az okát magyaráznom. Kissebség volt. Igy az én káromat sem akartam bevasalni rajtuk.

Szerintetek ez javítható? Nem szivesen vinném kasznishoz. Egyenlőre csak nagyjábol szeretném kinyomni, hogy ne legyen ilyen feltűnő. A fényezés nem sérült, egy karcolás sincs rajta.

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Az a baj hogy a horpadás széle elég éles, és kalapálni is kellene, akkor pedig festeni is. Nem irigyellek.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de ez metál. Ilyet nem csináltam még . Nem vagyok fényező. Ha sima normál fény lenne, nem gondolkodnék.

hát akkor is az az eljárás:

veszel egy bontottat szép állapotban, lekezeled elviszed akkor fényezőhöz, és lecseréled

mire ezt kikalapálják, meg mire azt lefestik, addig sárvédő nélkül maradsz?

a cigánygecit meg megrugdostam volna, nem még hazavinni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.