Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Én azon vagyok kiakadva, hogy sziloplasztozta tömítés gyanánt. Az semmilyen formában nem bírja a benzint. Az ecet is káros a szilóra... <_<

lehet azt szilozni, csak nem mindegy mivel!!!! Nekem van benzin, olaj és saválló szilom, az előző astrám benzintankját ragasztottam meg vele. Elvolt repedve egy ponton és ha fél tank fölé tankoltam szivárgott a benya. 2évig volt még meg utána és ezzel nem volt több gond. gyorsszervínek indult aztán úgy maradt :lol: Ja és persze nem tartalmaz ecetsavat, mert azt meg a fémek nem szeretik.

Link to comment
Megosztás:

A bowden cseréjéhez le kéne vennem a zárhidat, vagy be lehet akasztani leszerelés nélkül a végét? Csakmert semmilyen leírást nem találtam egy pdf-ben sem. <_<

Nem kell levenni!!!

Lecsavarozod a zárat a kersztmerevítőröl és úgy akasztod be a bowdent.

Visszacsavarozod és utána rögzíted a műszerfal alatt.

Link to comment
Megosztás:

Biztos volt már valahol, de nem találom, hogy hogyan kell leszedni a tetősíneket? Sok kosz lehet alattuk.

Mire gondolsz, magára a kiemelkedő tartóra, vagy előtte-alatta a takarólemezre? AZ előbbit csavar fogja a kárpit mögött, az utóbbit beütős patent. Az elsőt könnyű lehúzni előre.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem térhálósodik, és utánna semmi sem oldja max az (ecetes) olló. <_<

Szerinted.

Tapasztalat? Én sokat dolgozok vele. Igenis a sima ecetsavas visszaoldódik erősebb oldószerektől. Az ecettől nem tudom, de pl. az aromáshigító tuti felpuhitja.

Ha valamiben nem vagyok biztos, nem erőltetem. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerinted.

Tapasztalat? Én sokat dolgozok vele. Igenis a sima ecetsavas visszaoldódik erősebb oldószerektől. Az ecettől nem tudom, de pl. az aromáshigító tuti felpuhitja.

Ha valamiben nem vagyok biztos, nem erőltetem. :lol: :lol:

Én olyan sokat nem dolgozom vele, de egyszer próbáltem leszedni egy szétesett akváriumról, az igaz, hogy a higító puhította, de teljesen nem oldotta fel. De abban megegyezhetünk, hogy nem a benzintank tömítésére való. Meg nem is a vízpumpa alá, nekem azzal volt tömítve. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én olyan sokat nem dolgozom vele, de egyszer próbáltem leszedni egy szétesett akváriumról, az igaz, hogy a higító puhította, de teljesen nem oldotta fel. De abban megegyezhetünk, hogy nem a benzintank tömítésére való. Meg nem is a vízpumpa alá, nekem azzal volt tömítve. <_<

vízpumpa alá bőven jó :lol:

ülés sinén hova kell fújni??? mert nekem is eléggé nyeszereg már mind a kettő.

Link to comment
Megosztás:

vízpumpa alá bőven jó :lol:

ülés sinén hova kell fújni??? mert nekem is eléggé nyeszereg már mind a kettő.

Nem azért, mert nem tömít, de nekünk a vízpumpát csavargatva kell beállítani az előfeszítést a vezérléshez. Ha sziló volt alatta, akkor szerinted mennyit tekergették? <_<

4 csavart kell kitekerni, és ki lehet venni az ülést sínnel együtt. Fejreállítod, és befúlyod az egészet, az a tuti. Amúgy sem nagyon lehet hozzáférni beszerelve az egészhez. Nem árt az övfeszítő rugót kipeckelni a célszerszámmal. Bár nem hiszem, hogy elszólná magát egy sima kiszereléstől. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem azért, mert nem tömít, de nekünk a vízpumpát csavargatva kell beállítani az előfeszítést a vezérléshez. Ha sziló volt alatta, akkor szerinted mennyit tekergették? <_<

4 csavart kell kitekerni, és ki lehet venni az ülést sínnel együtt. Fejreállítod, és befúlyod az egészet, az a tuti. Amúgy sem nagyon lehet hozzáférni beszerelve az egészhez. Nem árt az övfeszítő rugót kipeckelni a célszerszámmal. Bár nem hiszem, hogy elszólná magát egy sima kiszereléstől. :lol:

ha nem ólomkatona csinálta, akkor simán megcsinálhatta, de miért kell azt szilózni? :lol:

na mindegy

az a patron nem feszültséget kap, és azért csattan el?? nem akarom kiszedni az ülést... valaki nem oldotta még meg a nyikorgás problémakört üléskivétel nélkül??

Link to comment
Megosztás:

ha nem ólomkatona csinálta, akkor simán megcsinálhatta, de miért kell azt szilózni? <_<

na mindegy

az a patron nem feszültséget kap, és azért csattan el?? nem akarom kiszedni az ülést... valaki nem oldotta még meg a nyikorgás problémakört üléskivétel nélkül??

Nem tudom, bent volt a gyári gumitömítés, is, mégis tele volt nyomva szilóval. Lehet hogy nem ólomkatona csinálta, hanem a vasember. ( pléhbános) :lol:

Nem hiszem, hogy feszültséget kapna, mert amikor kivettem nem kellett kihúzni semmilyen csatit. Csak a hátsó belső csavar takaróburkolata alatt van egy piros műanyag bisz-basz, meg a figyelmeztetés, hogy kiszereléskor hova kell teni. Simán mechanikus működésű. Gondolom ha meghatározott erő megrántja az övet ütközéskor ahogy a test előrelendül akkor old ki, és feszít még pár centit, meg a figyemezető nyelv kiugrik a csatnál. Hát akkor told előre- meg hátra, és fújd be WD40-el a sínt ahogy eléred .

Link to comment
Megosztás:

ha nem ólomkatona csinálta, akkor simán megcsinálhatta, de miért kell azt szilózni? <_<

na mindegy

az a patron nem feszültséget kap, és azért csattan el?? nem akarom kiszedni az ülést... valaki nem oldotta még meg a nyikorgás problémakört üléskivétel nélkül??

Mechanikus. :lol: Ki kell biztosítani valahol egy kampót vagy mit és akkor nem durran el ha kiveszed az ülést.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell levenni!!!

Lecsavarozod a zárat a kersztmerevítőröl és úgy akasztod be a bowdent.

Visszacsavarozod és utána rögzíted a műszerfal alatt.

Igen. Mikor felnyitottam a motorháztetőt akkor már láttam, hogy nagy hülyeség volt. Kb minden arra van szerelve elől.

Megoldottam úgy, hogy a kis lyukon látszó kampóba úgy akasztottam be a végét, hogy túlhúztam a bowdent és a bowdent raktam be a kampóba, majd visszahúztam az egészet pöpec is lett. Viszont nem tudom felrögzíteni a helyére, mert ez is el van törve. Így lóg lefele. <_<

Link to comment
Megosztás:

Mechanikus. <_< Ki kell biztosítani valahol egy kampót vagy mit és akkor nem durran el ha kiveszed az ülést.

Igen, a rugót rejtő csövön van egy nyílás oda kell betenni egy lapos piros pöcköt. Bár szerintem ha nem dobálod akkor nem szabadna kioldania kiszereléskor.

Link to comment
Megosztás:

Mechanikus. :lol: Ki kell biztosítani valahol egy kampót vagy mit és akkor nem durran el ha kiveszed az ülést.

ja hogy ez csak simán mechanikus... amit láttam az elektromos volt, megkapta a 12 voltot és csattant is, kb 10-15cmet feszített.

kösz Zotya, Day

Igen. Mikor felnyitottam a motorháztetőt akkor már láttam, hogy nagy hülyeség volt. Kb minden arra van szerelve elől.

Megoldottam úgy, hogy a kis lyukon látszó kampóba úgy akasztottam be a végét, hogy túlhúztam a bowdent és a bowdent raktam be a kampóba, majd visszahúztam az egészet pöpec is lett. Viszont nem tudom felrögzíteni a helyére, mert ez is el van törve. Így lóg lefele. <_<

lefele? ezt hogy érted? nekem is lefelé áll a kar.

Link to comment
Megosztás:

ja hogy ez csak simán mechanikus... amit láttam az elektromos volt, megkapta a 12 voltot és csattant is, kb 10-15cmet feszített.

kösz Zotya, Day

lefele? ezt hogy érted? nekem is lefelé áll a kar.

Úgy értem, hogy nincs a helyén, hanem himbilimbizik a bal lábamnál. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.