Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

csak érdeklődtem, mert egyenlőre nincs mire tenni, de nagyon gondolkozom, hogy ha ilyen szar lesz a helyzet mint most tartósan... akkor pár évig eltolódik a saját autó vétele... és addigra lehet ki is növök a racsingból... és akkor már egy Caravant vennék, igaz 2.0 ás mocival az is menne úgy mint egy 1.6Se 3 ajtós kasztnival neeeem? :) :huh:

A Caravan miért menne rosszabbul? Nem hinném hogy az a plusz 100 kiló olyan nagyon sok lenne. Vagy a légellenállás? :D

Link to comment
Megosztás:

A Caravan miért menne rosszabbul? Nem hinném hogy az a plusz 100 kiló olyan nagyon sok lenne. Vagy a légellenállás? :huh:

hát 100kg már igencsak érezhető pl az én 60lovasomban....

nemtudom egy 100lovason mennyire érződik...de tuti jobban meg egy 2.0ás mocival, még ha "csak" c20ne

Link to comment
Megosztás:

csak érdeklődtem, mert egyenlőre nincs mire tenni, de nagyon gondolkozom, hogy ha ilyen szar lesz a helyzet mint most tartósan... akkor pár évig eltolódik a saját autó vétele... és addigra lehet ki is növök a racsingból... és akkor már egy Caravant vennék, igaz 2.0 ás mocival az is menne úgy mint egy 1.6Se 3 ajtós kasztnival neeeem? :) :huh:

C16SE limusine, GT > 190 km/ó / 74 kW (100,6 LE) / 5800 f/p /9,2-5,3-6,8 lit/100 km / 3 ajtós GL 960 kg

C20NE caravan > 190 km/ó / 85 kW (115,6 LE) / 5400 f/p / 9,2-5,6-7,3 lit/100 km / 1102 kg

Link to comment
Megosztás:

Lehet a pedálokra gumiborítást kapni? Elsősorban kuplungra, fékre gondolok. Viszonlyag könnyen lejön, logikus lenne, de még senkitől nem hallottam. Eléggé ramaty állapotban van az enyém.

magátol jön le??

én próbáltam leszedni, de eddig nem sok sikerrel.

merről kezdjek neki?

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy mondod neki még biztos nem fog leugrani. :huh:

Körben van pereme hátul. Feszíteni kell, de csavarhúzóval nem lehet gond. Nekem el van szakadva az egyik ezért még az sem kellett hozzá.

a peremen kívül akkor más nem tartja.. oké megnézem majd ha melegebb lesz, nem akarom hogy elszakadjon nekem is.

őőő Johny reakciója túl kemény és csúszik is.. nekem nem kemény, de ha kicsit víz van úgy csúszik, hogy nagyon...

anno vareszon volt treplemezből csinálva nekem alu pedálsor az sose csúszott meg... ezzel csak én vagyok így?

ja mikor csupasz lemezpedállal mentem, akkor se csúszott úgy, mint ez most gumipedállal vizesen.

Link to comment
Megosztás:

Minek akarod leszedni?

említettem, nekem a wartyogóba is alu pedálsor volt, és nekem jobban tetszett mint a gumipedál, csúszni nem csúszott, még vizes időben sem, söt havas időben is jobban megállt a cipő talpa a pedálon, és most is szeretnék olyasmi pedálsort.

Link to comment
Megosztás:

a peremen kívül akkor más nem tartja.. oké megnézem majd ha melegebb lesz, nem akarom hogy elszakadjon nekem is.

őőő Johny reakciója túl kemény és csúszik is.. nekem nem kemény, de ha kicsit víz van úgy csúszik, hogy nagyon...

anno vareszon volt treplemezből csinálva nekem alu pedálsor az sose csúszott meg... ezzel csak én vagyok így?

ja mikor csupasz lemezpedállal mentem, akkor se csúszott úgy, mint ez most gumipedállal vizesen.

Talán azért csúszik jobban a gumis pedál ha nedves mert olyankor általában a cipőd talpától nedves és vannak olyan "műanyag" cipőtalpak amelyek bizony marhásul csúsznak ha nedvesek. Nálunk a melóban olyan sima beton van hogy elég egy vizcsepp és már hanyatt is dobod magad egy hasonló talpú cipőben. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Talán azért csúszik jobban a gumis pedál ha nedves mert olyankor általában a cipőd talpától nedves és vannak olyan "műanyag" cipőtalpak amelyek bizony marhásul csúsznak ha nedvesek. Nálunk a melóban olyan sima beton van hogy elég egy vizcsepp és már hanyatt is dobod magad egy hasonló talpú cipőben. :huh:

hát évek alatt volt pár cipőm... meg alapból 3 cipőt hordok... de ha vizes minimum elkezd csikorogni...

és mindegyik csúszik is

Link to comment
Megosztás:

Lehet a pedálokra gumiborítást kapni? Elsősorban kuplungra, fékre gondolok. Viszonlyag könnyen lejön, logikus lenne, de még senkitől nem hallottam. Eléggé ramaty állapotban van az enyém.

Kuplung- és fékpedálgumi: cikkszáma: 05 60 808, a gyári 778Ft :huh:

Link to comment
Megosztás:

hát évek alatt volt pár cipőm... meg alapból 3 cipőt hordok... de ha vizes minimum elkezd csikorogni...

és mindegyik csúszik is

Baccus, nekem csak kettőt sikerül felvennem. :D :lol: A harmadik az istennek sem sikerül. :D

Te azt hol hordod? Vagy mindhárom pedálhoz külön cipő? :huh: :)

Link to comment
Megosztás:

Baccus, nekem csak kettőt sikerül felvennem. :D :lol: A harmadik az istennek sem sikerül. :D

Te azt hol hordod? Vagy mindhárom pedálhoz külön cipő? :huh: :)

már én is vártam erre :D

nos mit is mondjak..hm aki két ballábú annak van egy 3. jobb lába is nem?

:D

egyébként 3 pár cipő és felváltva, van jáccós, van báli, meg van normál használatra :D így óké?

Link to comment
Megosztás:

valaki okos susogja már mög légyszi hogy hogy lehet az övfeszítőket átpakolni elpukkantás nélkül egy másik ülés alá. Amiket bontottam foteleket, azokon el van lőve a feszítő, és a mostaniaknak a csatját, meg a feszítőjét szeretném rácsinálni az "újakra". Valahol régen láttam egy képet hogy valahogy le lehet alkotni magát az ülést egy alatta lévő keretről, de már azt se tudom hogy hol...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.