Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Epk képéből is látszik az hogy mihamarabb cserélik, illetve megkapja a csobbetétet a kocsi annál jobb arra az esély, hogy továb tart a kasztni

előbb kezd rozsdálni a tankbeöntő környéke, aztán ha ott kilyukad, akkor a sár befolyik a sárvédő és a külső kerékjárati ív közzé és onnatól csővan.

eddig nekem ez mondjuk nem volt ennyire világos, hogy ez így van

azthittem azért rohad meg a sárvédő, mert a peremen megáll a sár, attól is, de nagyobb és nem is látható probléma az előbb leírt módja ...

Link to comment
Megosztás:

Hát erre azért kíváncsi lennék, én próbáltam ez enyémen az egyiket kihúzni, a feje leszakadt, de a csapszeg meg se mozdult...

Csináltam betonvasból egy tüskét, azzal kikocogattam annyira, hogy beférjen a feje alá egy kombináltfogó, utánn aazt ütöttem. persze csavarlazító dögivel, meg amelyik nehezen indult meg azt egy darabig csak ki-be mozgattam, nem egyszerre kifele. Persze a töskét mek kellett hajlítani, hogy odaférjek vele.

Fontos, hogy jó és maximálisan megbízható karosszériáshoz vidd a verdát! Én is tankbetöltő javító lemezt vittem neki 1920 Ft első ránézésre azt mondta talán elég lesz ennyi, de amikor kivágja akkor fog kiderülni, hogy mi a helyzet. Elegendő a javító lemez vagy teljes negyed csere kell! Felhívott és korektül elmondta, hogy mi az ábra. Ha kérem berakja a javítót és tovább fog rohadni csak nem fogom látni, vagy teljes negyed csere és amíg gurul a verda ezzel már nem lesz probléma.

Na itt a gond, hogy egy karosszériásat sem ismerek, nemhogy megbízhatót. És a hideg futkos a hátamon ha arra gondolok, hogy más piszkálja a kocsimat. Már ha csak a szerelők újlenyomatait nézem ami miatt tetőkárpitot kellett cserélnem. :huh: :) Eddíg csak én szereltem, meg Hening cartárs. :D

Link to comment
Megosztás:

J0hnnynak és nekem ugyanaz a karosszéria lakatos csinálta a negyed cserét, Nyárlőrincen lakik, őt merem ajánlani mindenkinek. Tudom neked nagy távolság, de nyáron viszek neki egy Astrát Pestről, amíg nyaral a tulaj, ő szépen kijavítja stb. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja véletlenül valaki hogy a hűtőmaszkban a gyári opel jeles rács helyére simán passzol a vauxhallos rács?

Sok képet megnéztem már, nem tudom eldönteni hogy a maszk keretében az opel jel mélyedése ugyanolyan-e mint a vauxhallos rácsnál kialakított.

Szerintem jobb megoldás a teljes hűtőmaszk csere. Nekem tervbe van véve. :huh: Az jobban tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja véletlenül valaki hogy a hűtőmaszkban a gyári opel jeles rács helyére simán passzol a vauxhallos rács?

Sok képet megnéztem már, nem tudom eldönteni hogy a maszk keretében az opel jel mélyedése ugyanolyan-e mint a vauxhallos rácsnál kialakított.

nem passzol, másmilyen alul a kivágás, meg talán a króm v végénél is

Link to comment
Megosztás:

Láttam CS-n azt a kék astrát. Látszólag uyganolyan színű mint az enyém. A hűtőmaszkot mennyiért adnád nekem? Esetleg még a lökhárító is érdekel. :huh:

Alex már lecsapott rá, lökös már rég nincs. igazából szétvan vágva az autó :D

mivel a tied ugyis rohad elvihetnéd a hátulját :)

Link to comment
Megosztás:

Na itt a gond, hogy egy karosszériásat sem ismerek, nemhogy megbízhatót. És a hideg futkos a hátamon ha arra gondolok, hogy más piszkálja a kocsimat. Már ha csak a szerelők újlenyomatait nézem ami miatt tetőkárpitot kellett cserélnem. :huh: :) Eddíg csak én szereltem, meg Hening cartárs. :D

Nagy városban lax, nem létoa, hogy nincs egy jó kis maszek lakatos arrafelé. Ha végleg nem találsz, itt a faluban az enyémet ajánlhatom. Referenciának itt az én kocsim.

Link to comment
Megosztás:

Nagy városban lax, nem létoa, hogy nincs egy jó kis maszek lakatos arrafelé. Ha végleg nem találsz, itt a faluban az enyémet ajánlhatom. Referenciának itt az én kocsim.

Biztos van, de egyiket sem ismerem, amíg idegen, addig meg nem bízom benne. A faluban a szerelőt is agyba főbe dícsérik, aztán egyszer vittük hozzá a Golfot, 3 hétig ott volt (kuplungtárcsa) kilopták belőle a vadi új aksit, eltünt a benzinszitjelző bowdenje, meg a nyuszi embléma az elejéről. Nem ismerte el hogy ő volt a tettes, azt mondta hogy addíg csinálhatták amíg az utcán állt a kocsi. Meg az asszony barátnőjének is ő csinálta meg a hátsó ablakmosó spriccelőjét, aztán első bekapcsoláskor levágta a tömlőt a szorófejről. És ő az "ász" a faluban ha autószerelésről van szó. Minden héten más inas van nála, mert gondolom nem is akar fizetni se, ennyi erővel több szakértelemmel állok neki én kocsit szerelni, minha elviszem hozzá, aztán az a csávó cseréli a fékemet, aki előző hézen még a havat lapátolta. Amúgy meg Sóskút nincs is olyan messze. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Biztos van, de egyiket sem ismerem, amíg idegen, addig meg nem bízom benne. A faluban a szerelőt is agyba főbe dícsérik, aztán egyszer vittük hozzá a Golfot, 3 hétig ott volt (kuplungtárcsa) kilopták belőle a vadi új aksit, eltünt a benzinszitjelző bowdenje, meg a nyuszi embléma az elejéről. Nem ismerte el hogy ő volt a tettes, azt mondta hogy addíg csinálhatták amíg az utcán állt a kocsi. Meg az asszony barátnőjének is ő csinálta meg a hátsó ablakmosó spriccelőjét, aztán első bekapcsoláskor levágta a tömlőt a szorófejről. És ő az "ász" a faluban ha autószerelésről van szó. Minden héten más inas van nála, mert gondolom nem is akar fizetni se, ennyi erővel több szakértelemmel állok neki én kocsit szerelni, minha elviszem hozzá, aztán az a csávó cseréli a fékemet, aki előző hézen még a havat lapátolta. Amúgy meg Sóskút nincs is olyan messze. :huh:

Én tudok egy ügyeskezü autószerelőt Bakonytamásiba. Km-be majdnem ugyanolyan messze van tőled, mint tőlem! Én mindig hozzáviszem a kocsit ha baj van, és ha csak cserélni kell valamit, akkor is...

Link to comment
Megosztás:

Én tudok egy ügyeskezü autószerelőt Bakonytamásiba. Km-be majdnem ugyanolyan messze van tőled, mint tőlem! Én mindig hozzáviszem a kocsit ha baj van, és ha csak cserélni kell valamit, akkor is...

Autószereő nem kell, eddíg megoldottuk fúrumon bellül, karosszériázni kéne majd, vagy azt is tud?

Link to comment
Megosztás:

Autószereő nem kell, eddíg megoldottuk fúrumon bellül, karosszériázni kéne majd, vagy azt is tud?

Hogyne tudnék! Kettőt is...mind a kettő kiváló szakember, ezt mint autófényező mondom! Dolgoztam már szar kasztnis után, és nem kívánom a legádázabb ellenségemnek se. Mondjuk ők már tőled egy kicsit messze vannak: Helyileg Zircen :huh:

Link to comment
Megosztás:

20ba elviheted, de a cvan

csak érdeklődtem, mert egyenlőre nincs mire tenni, de nagyon gondolkozom, hogy ha ilyen szar lesz a helyzet mint most tartósan... akkor pár évig eltolódik a saját autó vétele... és addigra lehet ki is növök a racsingból... és akkor már egy Caravant vennék, igaz 2.0 ás mocival az is menne úgy mint egy 1.6Se 3 ajtós kasztnival neeeem? :) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.