Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Persze ez is csak attól függ, mennyire van megrohadva. Nálam tényleg csak a nyílás körül volt, máshol sehol, így szóba sem került az elemcsere. Szóval a lényeg hogy meg kell nézni, és ha már nem csak a nyílás körül rozsdás, hanem más helyen is, akkor érdemes az elemcsere.

Link to comment
Megosztás:

Persze ez is csak attól függ, mennyire van megrohadva. Nálam tényleg csak a nyílás körül volt, máshol sehol, így szóba sem került az elemcsere. Szóval a lényeg hogy meg kell nézni, és ha már nem csak a nyílás körül rozsdás, hanem más helyen is, akkor érdemes az elemcsere.

Így van! Nem futunk bontóba motorháztetőért, ha rápattan egy kavics :huh:

Link to comment
Megosztás:

Megint olyan dolgon megy a vita,hogy "úgygondolom" "láttamképen" "azthallottam" és ezekről megy oldalakon keresztül a szófosás.

Úgyan nem én daraboltam az astrát,de ha lenne időm és szerszámom hozzá,akkor fater csinálta volna,eredeti szakmája karosszéria lakatos és elég sokat melózott is benne.

akkor a C oszlopon ott van gyárilag toldva ponthegesztéssel, ahol a képeiden látszik az illesztés? meg a köszöb is ott van toldva? vagy nem?

ez lenne a kérdésem csupán.

Link to comment
Megosztás:

Persze ez is csak attól függ, mennyire van megrohadva. Nálam tényleg csak a nyílás körül volt, máshol sehol, így szóba sem került az elemcsere. Szóval a lényeg hogy meg kell nézni, és ha már nem csak a nyílás körül rozsdás, hanem más helyen is, akkor érdemes az elemcsere.

Enyém ilyen, meg meg ilyen. Fent van egy nagyobb lyuk, mellette, meg alatt meg kettő kicsi. Na meg a nyílás körben, de csak a belső része.

Link to comment
Megosztás:

Így van! Nem futunk bontóba motorháztetőért, ha rápattan egy kavics :)

biony nem, még ha az őzike megfejeli akkorse :huh:

nekem azóta is úgy van... de ha eljön az idő a javítására, akkor cserés lesz lehet, mert felpattogott a festék alulról is, és gyanítom hogy a merevítés belülső oldalán is, ott meg nem festi ki senki, és szépen rohadni is fog.

Link to comment
Megosztás:

biony nem, még ha az őzike megfejeli akkorse :huh:

nekem azóta is úgy van... de ha eljön az idő a javítására, akkor cserés lesz lehet, mert felpattogott a festék alulról is, és gyanítom hogy a merevítés belülső oldalán is, ott meg nem festi ki senki, és szépen rohadni is fog.

Őzike? Nem őrizte senkise? :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor sajna csere...

egyedül a merevítés belső oldala az ami miatt cserélni fogom ha ... mert a többi megoldható lenne, mutattam festőnek aztmondta sima ügy, csak el kell csiszolgatni vele, de nem akarom, hogy kirohadjon az orra, bár ha befújjuk jól csorgásik alvázvédővel akkor az is megoldja.. még nemtudom mi meg hogy lesz, de ha más nem akkor az üvegszálas projektre jólesz :huh:

Link to comment
Megosztás:

Fontos, hogy jó és maximálisan megbízható karosszériáshoz vidd a verdát! Én is tankbetöltő javító lemezt vittem neki 1920 Ft első ránézésre azt mondta talán elég lesz ennyi, de amikor kivágja akkor fog kiderülni, hogy mi a helyzet. Elegendő a javító lemez vagy teljes negyed csere kell! Felhívott és korektül elmondta, hogy mi az ábra. Ha kérem berakja a javítót és tovább fog rohadni csak nem fogom látni, vagy teljes negyed csere és amíg gurul a verda ezzel már nem lesz probléma.

Link to comment
Megosztás:

nem kötekedés de tényleg nem naaa :huh:

csak nevezzük már egyféleképpen a dolgokat :D

a negyed az negyed a sárvédő az sárvédő :)

Ez a "negyed" ami nekem bekerült jobb hátra a bontóból.

http://kepfeltoltes.hu/080715/90823306511_...ltoltes.hu_.jpg

Külső sárvédő, külső doblemez meg egy kis küszöb.

Ha csak sárvédőt cserél valaki, akkor a külső doblemez marad, (pedig az is rohad rendesen...) és ahhoz kell hegeszteni. :D

(A kép a "márgaszervízemben" készült. )

Link to comment
Megosztás:

Felmerül bennem a kérdés....a "negyed" is csak F astra... ugyanolyan, mint a mi autónk, csak a szín más... hordozza a tipikus Astra betegség minden jelét! Tehát úgyanúgy kirohadhat két-három év után!

Nem??

Azé két-három év után nem kezd el rohadni egy Astra kasztni zsír újan szerintem. Enyém 11 korától kezdett el rohadni, de nem vészesen. Némelyik ajtó sarka, ajtó küszöbök sarkai, meg az említett hátsó negyed rohadása. Utóbbi a legsúlyosabb.

Link to comment
Megosztás:

Felmerül bennem a kérdés....a "negyed" is csak F astra... ugyanolyan, mint a mi autónk, csak a szín más... hordozza a tipikus Astra betegség minden jelét! Tehát úgyanúgy kirohadhat két-három év után!

Nem??

Neeem! A műtét után kapott egy alapos alváz és üregvédelmet és egy hátsó kerékjárati műanyag dobbetétet. Azóta az érzékeny helyekre egy csepp víz sem jut, de ugyanakkor a menetszél állandóan átszellőzteti. Száraz belül mint a sivatag.

Link to comment
Megosztás:

Felmerül bennem a kérdés....a "negyed" is csak F astra... ugyanolyan, mint a mi autónk, csak a szín más... hordozza a tipikus Astra betegség minden jelét! Tehát úgyanúgy kirohadhat két-három év után!

Nem??

Vegyük EPK caravan-ját. 92-es. Ha ki lett cserélve egy szép állapotú bontott 96-os vagy 97-es negyedre, amit a behegesztés után szakszerűen lekezeltek, tehát tuti nincs rozsda, és emellett még dobbetét is kerül bele, nem hinném hogy 3-4 év múltán újra felütné a fejét a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

Neeem! A műtét után kapott egy alapos alváz és üregvédelmet és egy hátsó kerékjárati műanyag dobbetétet. Azóta az érzékeny helyekre egy csepp víz sem jut, de ugyanakkor a menetszél állandóan átszellőzteti. Száraz belül mint a sivatag.

Hoppá, hoppá, milyen bámulatos dzsing. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azé két-három év után nem kezd el rohadni egy Astra kasztni zsír újan szerintem. Enyém 11 korától kezdett el rohadni, de nem vészesen. Némelyik ajtó sarka, ajtó küszöbök sarkai, meg az említett hátsó negyed rohadása. Utóbbi a legsúlyosabb.

Azt értem... na de most nem zsír új kasztniról van szó....JOnny-nak is egy bontot negyed lett berakva, én arról beszéltem...az is használva lett, kitudja milyen sós latyakos ídőbe.

Link to comment
Megosztás:

Neeem! A műtét után kapott egy alapos alváz és üregvédelmet és egy hátsó kerékjárati műanyag dobbetétet. Azóta az érzékeny helyekre egy csepp víz sem jut, de ugyanakkor a menetszél állandóan átszellőzteti. Száraz belül mint a sivatag.

Ha le lett kezelve, akkor más tészta...nem szoltam :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt értem... na de most nem zsír új kasztniról van szó....JOnny-nak is egy bontot negyed lett berakva, én arról beszéltem...az is használva lett, kitudja milyen sós latyakos ídőbe.

De ha behelyezés előtt szépen lekezelik akkor ez nem gond, csak jó állapotú legyen a donor. A dobbetét pedig egy egészen más dimenzióba emeli a dolgokat szerintem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Vegyük EPK caravan-ját. 92-es. Ha ki lett cserélve egy szép állapotú bontott 96-os vagy 97-es negyedre, amit a behegesztés után szakszerűen lekezeltek, tehát tuti nincs rozsda, és emellett még dobbetét is kerül bele, nem hinném hogy 3-4 év múltán újra felütné a fejét a rozsda.

2001-es kocsiból volt a darab, de már írtam, hogy ennek 3,5 éve, és semmi nyoma a rozsdának. Egyszerűen hibátlan. Az autón a négy sárvédőn kívül mindenhol eredeti festék van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.