Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

...

szerk.: Egyszer láttam valahol egy kisfilmet (talán a Frei T. műsorában) egy fickóról aki olajsejkek meg hasonlóan tehetős emberek luxus-csodáit fényezi, polirozza, szépitgeti úgy hogy még az ékszerészekhez hasonló kis izével vizsgálgatja a felületet a legapróbb karcokat keresve, azzal ellenőrzi a munkáját. Nem utolsó soban méregdrága, nyilván kiváló minőségű anyagokkal is dolgozik. Egy ilyen beavatkozás árából lehetne egy, számomra szuper, új autóm is....talán még maradna is belőle. :D

Ez ide vág :lol: Gondolom nem láttátok mert az előző hsz-hoz szerkesztettem utólag.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

az lenne a kérdésem hogy ennél a lökhárító fényezés dolognál nekem nem egyértelmű hogy az enyém akkor puha vagy kemény lökhárítóju azaz hogy fényezhető e vagy nem, nem lehet ezt típus / évjáratból kideríteni?

az enyém 1996 júniusi 1.4 GL alap kivitelü C14NZ

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

az lenne a kérdésem hogy ennél a lökhárító fényezés dolognál nekem nem egyértelmű hogy az enyém akkor puha vagy kemény lökhárítóju azaz hogy fényezhető e vagy nem, nem lehet ezt típus / évjáratból kideríteni?

az enyém 1996 júniusi 1.4 GL alap kivitelü C14NZ

köszi

ránézésre meg lehet állapítani

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

az lenne a kérdésem hogy ennél a lökhárító fényezés dolognál nekem nem egyértelmű hogy az enyém akkor puha vagy kemény lökhárítóju azaz hogy fényezhető e vagy nem, nem lehet ezt típus / évjáratból kideríteni?

az enyém 1996 júniusi 1.4 GL alap kivitelü C14NZ

köszi

Ha még a gyári lökös van rajta és nincs fényezve,akkor nem is fényezhető szerintem.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

az lenne a kérdésem hogy ennél a lökhárító fényezés dolognál nekem nem egyértelmű hogy az enyém akkor puha vagy kemény lökhárítóju azaz hogy fényezhető e vagy nem, nem lehet ezt típus / évjáratból kideríteni?

az enyém 1996 júniusi 1.4 GL alap kivitelü C14NZ

köszi

Hát az enyém 94-es és fényezve van. De nagyon csodálkoznák, ha az eredeti lökös lenne rajta. Láttam rajta sérülés nyomokat, miért ponta lökös úszta volna meg?

Link to comment
Megosztás:

az lenne a kérdésem hogy ennél a lökhárító fényezés dolognál nekem nem egyértelmű hogy az enyém akkor puha vagy kemény lökhárítóju azaz hogy fényezhető e vagy nem, nem lehet ezt típus / évjáratból kideríteni?

az enyém 1996 júniusi 1.4 GL alap kivitelü C14NZ

Ha gyárilag nincs fényezve, akkor az nem is fényezhető.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem van: :D

Ez a fajta "szárny" passzol a 94 előtti helyére?

assem passzol

de nemsokbol tart megsasolni

leveszed a tiédet, ugyse árt kitaakrítani ott se :lol: aztán ugy mésza bontóba, és fel is próbálod rögtön, ha mégse akor megköszönöd és visszadod, és jössz ide szolni hogy neeem

Link to comment
Megosztás:

assem passzol

de nemsokbol tart megsasolni

leveszed a tiédet, ugyse árt kitaakrítani ott se :lol: aztán ugy mésza bontóba, és fel is próbálod rögtön, ha mégse akor megköszönöd és visszadod, és jössz ide szolni hogy neeem

A környéken csak 1 (horror áras) bontó van,oda meg nem megyek. :D

Az enyém el van repedve,azért gondoltam,hogy keresek rá újabb fajtát.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyárilag nincs fényezve, akkor az nem is fényezhető.

Fényezhető, de nagyon alapos előkészítést, szilikonmentesítést kell végezni utána mehet rá a műanyag alapozó és a festék.

Sajnos 3-4 év múlva a precíz munka ellenére is lesz olyan rész ahol nem lett jól előkészítve és le fog válni a festék.

Röviden soha sem lesz olyan jó mint egy gyárilag fényezhető lökös. :D

Link to comment
Megosztás:

Fényezhető, de nagyon alapos előkészítést, szilikonmentesítést kell végezni utána mehet rá a műanyag alapozó és a festék.

Sajnos 3-4 év múlva a precíz munka ellenére is lesz olyan rész ahol nem lett jól előkészítve és le fog válni a festék.

Röviden soha sem lesz olyan jó mint egy gyárilag fényezhető lökös. :lol:

vhogy én is pont így tudom :lol:

vmit kitalálhatnának...

nem festhető lökös nem törős, festhető meg törős.. :D

Link to comment
Megosztás:

Fényezhető, de nagyon alapos előkészítést, szilikonmentesítést kell végezni utána mehet rá a műanyag alapozó és a festék.

Sajnos 3-4 év múlva a precíz munka ellenére is lesz olyan rész ahol nem lett jól előkészítve és le fog válni a festék.

Röviden soha sem lesz olyan jó mint egy gyárilag fényezhető lökös. :lol:

Nem lehet jól előkészíteni azt a lököst. Mindenképpen potyogni fog róla a fény 2-3 éven belül. :lol:

Ha nincs szerencsére, akkor pár héten belül (pl egy járdaszegély megmozgatja a lököst). :D

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet jól előkészíteni azt a lököst. Mindenképpen potyogni fog róla a fény 2-3 éven belül. :lol:

Ha nincs szerencsére, akkor pár héten belül (pl egy járdaszegély megmozgatja a lököst). :D

A "Novy kapirgálja mint a középkonzolt" lehetőséget kihagytad :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az lenne az igazi hogyha a járdától meg a villanyoszloptól, meg a teszkóparkolós matizos nénitől se jönne le :D

jah

de egy kis kapirgálástól se kéne neki...

majd ha oda jutok megint, akkor lacsiszolom a rácsokrol is ujra, és alapozóval meg szórógittel is megkínálom majd :lol:

Link to comment
Megosztás:

jah

de egy kis kapirgálástól se kéne neki...

majd ha oda jutok megint, akkor lacsiszolom a rácsokrol is ujra, és alapozóval meg szórógittel is megkínálom majd :lol:

Nekem eszembe se jutott még hogy azt színezzem. :lol: Az viszont már többször is hogy a következő astra amiért pénzt adok fekete műszerfalas lesz. :lol: Egyszerűen nem tudom megérteni hogy miért van a szürke egyáltalán. Idegel hogy tükröződik a saját műszerfalam a szélvédőn, és bár ez nem az autó hibája, de ki van cigizve a mászerfal teteje, és gyönyörű ahogy az az olvadt gumó van a szürke placc közepén :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem eszembe se jutott még hogy azt színezzem. :lol: Az viszont már többször is hogy a következő astra amiért pénzt adok fekete műszerfalas lesz. :lol: Egyszerűen nem tudom megérteni hogy miért van a szürke egyáltalán. Idegel hogy tükröződik a saját műszerfalam a szélvédőn, és bár ez nem az autó hibája, de ki van cigizve a mászerfal teteje, és gyönyörű ahogy az az olvadt gumó van a szürke placc közepén :D

a fekete is tükröződik :lol:

5ezerértlehet venni azt is kb :D

cseréld ki ;)

nem naon fog zavarni,hogy szürke a műszerfalam... nemnaon zavar, de a fekete autósabb ;)

de a kék na az már vmi

ritka is de nem is szép... nekem legalábbis nem tetszik

és a mazdák fosbarna műszerfala? :lol:

Link to comment
Megosztás:

a fekete is tükröződik :P

5ezerértlehet venni azt is kb :lol:

cseréld ki :lol:

nem naon fog zavarni,hogy szürke a műszerfalam... nemnaon zavar, de a fekete autósabb :D

de a kék na az már vmi

ritka is de nem is szép... nekem legalábbis nem tetszik

és a mazdák fosbarna műszerfala? :D

Az is tükröződik... Fa sza... Akkor a szélvédővel csináljak valamit ? :lol: Akkor lexarom, mindegy milyen ;) A szürkén legalább a por nem látszik annyira. A mazda az mazda, olyan műszerfalat nem teszek bele ebbe (de azért titkon örülök hogy ehhez nem volt az a barna, amilyen szerencsém van tuti az lenne benne) ;) A kék az be is ütne, akkor használnám műszerfal nélkül :lol: Vagy haverral hajlíttatok nagy plexi lapból egy hasonló valamit, és akkor lehet átlátszó, meg kivilágított :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem eszembe se jutott még hogy azt színezzem. :lol: Az viszont már többször is hogy a következő astra amiért pénzt adok fekete műszerfalas lesz. :lol: Egyszerűen nem tudom megérteni hogy miért van a szürke egyáltalán. Idegel hogy tükröződik a saját műszerfalam a szélvédőn, és bár ez nem az autó hibája, de ki van cigizve a mászerfal teteje, és gyönyörű ahogy az az olvadt gumó van a szürke placc közepén :D

Nekem is szürke van, de még eddig fel sem figyeltem rá, hogy tükröződik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.