Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem találtam jobbat igy ide irom:D elvégre valamelyest az index búra is a karosszériához vehető...ma meglett a fehér búrám...már csak ki kell cserélni a narancs azaz borostyán sárga villogókat:) és akkor már nagyjából stimm a fekete fehér harmónia kivülről:D Már csak az alufelniket kéne megcsináltatnom nyárra...

Jah meg végre kapok egy dugót a hátsó antenna helyére...

Link to comment
Megosztás:

Az angel lámpák nagyon bejönnek...de nem érzem magamban az erőt hogy arra költsek:)...mert az az igazság nem terveztem be nagyon hosszu távra ezt a jármüvet...attól függetlenül hogy jó kis gépezet...még kb 1-1,5 év...remélem...és jöhet az újabb verzió.

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam jobbat igy ide irom:D elvégre valamelyest az index búra is a karosszériához vehető...ma meglett a fehér búrám...már csak ki kell cserélni a narancs azaz borostyán sárga villogókat:) és akkor már nagyjából stimm a fekete fehér harmónia kivülről:D Már csak az alufelniket kéne megcsináltatnom nyárra...

Jah meg végre kapok egy dugót a hátsó antenna helyére...

Miért? Nincs meg az antennád?

Link to comment
Megosztás:

Miért? Nincs meg az antennád?

Dede még megvan...de van egy tető antenna...arra van bekötve...igy a hátsó szükségtelenné vált...nem zavarna, ha ez még nem az a változat lenne amit nem lehet teljesen lenyomni.

Amugy az index búrák cseréje bonyolult folyamat?

Link to comment
Megosztás:

Dede még megvan...de van egy tető antenna...arra van bekötve...igy a hátsó szükségtelenné vált...nem zavarna, ha ez még nem az a változat lenne amit nem lehet teljesen lenyomni.

Amugy az index búrák cseréje bonyolult folyamat?

Sztem be van rohadva, azért nem lehet lenyomni teljesen. Olyanról nem tudok, hogy gyárilag nem lehet teljesen lenyomni.

Az indexbúra csere nem vészes 1-1 csavar tartja.

Link to comment
Megosztás:

Sztem be van rohadva, azért nem lehet lenyomni teljesen. Olyanról nem tudok, hogy gyárilag nem lehet teljesen lenyomni.

Az indexbúra csere nem vészes 1-1 csavar tartja.

Jó én ezt nem tudom..nekem is ugy mondták hogy volt ilyen amit nem lehetett lenyomni....de majd ha kiszedem megmondom hogy bevan rohadva vagy ilyen tényleg.

Link to comment
Megosztás:

Szép és dizájnos is az az angel eyes de a fene megette ha sima izzókkal nem lehet velük látni semmit sem, a xenonért meg beillesztenek egy szépet hátulról B) inkább maradok a gyári kivitelnél pedig erősen gondolkodtam benne, hogy veszek egy párat.

Annyira azért nem vészes. Nálam a Sonar majdnem tudja azt a fényerőt így közel egy év használat után Tungsram Megalight+50-nel (érdekes módon az izzók elég durván veszítenek a fényükből idővel), mint a vadi új gyári Hella normális Bosch H4-gyel (szülők kocsiját törték, szóval most tudok összehasonlítani ;) ). A 15 éves lámpákat kicserélve ég és föld volt a különbség, de xenonhoz képest tényleg annyi fénye van, mint egy elemlámpának. Ha sokat megy az ember éjszaka, akkor tényleg egy olcsó utángyártott lámpa új foncsorral és üveggel, no meg bele valami jobb emeltfényű 55W-os égő.

Ami még a fényerő mellett problémás, hogy igen gyorsan romlik a fényerő, ha koszolódik a sima felületű lámpatest (gyak. 100km esős autópálya után törlés kell, nem véletlenül kell a xenonokhoz a mosó); valamint oldalra sokkal kevésbé világít, mint a gyári. Cserébe nagyon jól néz ki. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Elindult a tetőkárpit projekt. A műbőr már megvolt a néhai melóhelyről, most vettem egy doboz Pálma-büdösragasztót. Nem volt egyszerű levarázsolni a kárpitot, főleg azokkal a hülye ruhafogas tartókkal gyűlt meg a bajom, aki ezt kitalálta?! B) A végén mér meguntam, és nem kifele, hanem befele nyomogattam a kis műanyag dugókat, had zörögjön bent, aztán majd felrakom a tartókat csavarral, de lehet hogy kimaradnak. Nem semmi mennyiségű heggesztősalak-szerüség volt a kárpit felett, úgyhogy utánna porszívózni is kellett. Elég dzsuvás volt a kárpit hátulja. A szövet simán lejött, de a szivacs lenyúzásával lehet hogy nem végzek öt perc alatt. Azon tűnődök, ha már elvesztek némi szigetelést a szivacs miatt, van fél centis hungarocellem, teszek a plafonra a bordák közé. Holnap csinálok egy próbaragasztást ragasztópisztollyal. Találtam két kátránycsikot a fejem felett, meg az antenna alatt. Ezeknek van vmi szerepük, vagy simán levehetem őket? Elég jól viszhangzik a kocsi a tetőkárpit nélkül, de két perc után abbahagytam a HALLÓ-zást, mert a kutya nekiállt nyüszíteni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szándékomban áll hungarocellt ragasztani a plafonra, és útban van. De akkor inkább azt a részt kihagyom. B)

Szerintem inkább kőzetgyapotot kéne, ha már raksz oda valamit. Gipszkartonfalba rakják. ;)

Hungarocellel az a baj, hogy ha hőhíd jön létre, akkor ott remekül elkezd párásodni a cucc.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább kőzetgyapotot kéne, ha már raksz oda valamit. Gipszkartonfalba rakják. B)

Hungarocellel az a baj, hogy ha hőhíd jön létre, akkor ott remekül elkezd párásodni a cucc.

Akkor inkább semmi, a közetgyapot eleget roszogot a fogam alatt amíg építkeztem. Meg nem hiszem, hogy van belőle fél centi vastag réteg, rögzíteni is komlpikált lenne. Meg előbb utóbb elkezdene stzétszakadni-porlani, és szivárogna be az utastérbe, az egész család vakarózna. Amúgy ha már hőhíd, az létrejöhet a gyapotbál is, a merevítőkhöz azt se tudnám felrakni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor inkább semmi, a közetgyapot eleget roszogot a fogam alatt amíg építkeztem. Meg nem hiszem, hogy van belőle fél centi vastag réteg, rögzíteni is komlpikált lenne. Meg előbb utóbb elkezdene stzétszakadni-porlani, és szivárogna be az utastérbe, az egész család vakarózna. Amúgy ha már hőhíd, az létrejöhet a gyapotbál is, a merevítőkhöz azt se tudnám felrakni.

Igaz. B)

Link to comment
Megosztás:

Tavasszal le szeretném parafingal fújni az ótó alját. Valaki tapasztalat? Érdekelne rozsda elvtárs elleni powa hatékonyságát B)

Nekem vmi fehéres-szürke alvázvédővel van kezelve a gép, kicsit gumiszerű rugalmas anyag, igaz a tankbeöntönél rohad, da úgy láttam a többi helyen ép.

Link to comment
Megosztás:

Félig-meddig elkészült a tetőkárpit projekt. A ragasztás megvolt, elfogyott másfél doboz Pálma-büdösragasztó, szédelgek is rendesen. Most én tényleg jogosan hivatkoznák fejfájásra. B) Egy kicsit küzdenem kellett az A-oszlopnál, ott elég durva ív van, de hőlégfúvóval sikerült megnyújtanom a műbőrt. Bevontam a középső 3 felfogató gombot is, meg a vezető felőli majrévas helyét takaró kupakokat is. Majd egyszer megcsinálom a ruhafogas tartókat is, az ráér. A kapaszkodókat még annyira nem néztem, azok elég bonyolult formák. Kép 1

Kép 2

Kép 3

Aztán végül is úgy döntöttem, hogy nem teszek fölé plussz szigetelést, daykiller cartárs sikeresen beleültette a bogarat a fülembe (vagy fejembe) a hőhid-páralecsapódással, inkább nem kockáztatok. Végülis a műbőr majdnem olyan vastag mint az eredeti kárpit+a szétporladt szivacs. Ebként ezt körömkefével lehetett legkönyebben eltávolítani, kivéve a vezető felőli napellenző alatt, ott vmiért ép maradt, úgy kellett lecsiszolnom. Most hagyom egy-két napig, inkább a pincébe szellőzőn mint a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

Félig-meddig elkészült a tetőkárpit projekt. A ragasztás megvolt, elfogyott másfél doboz Pálma-büdösragasztó, szédelgek is rendesen. Most én tényleg jogosan hivatkoznák fejfájásra. B) Egy kicsit küzdenem kellett az A-oszlopnál, ott elég durva ív van, de hőlégfúvóval sikerült megnyújtanom a műbőrt. Bevontam a középső 3 felfogató gombot is, meg a vezető felőli majrévas helyét takaró kupakokat is. Majd egyszer megcsinálom a ruhafogas tartókat is, az ráér. A kapaszkodókat még annyira nem néztem, azok elég bonyolult formák. Kép 1

Kép 2

Kép 3

Aztán végül is úgy döntöttem, hogy nem teszek fölé plussz szigetelést, daykiller cartárs sikeresen beleültette a bogarat a fülembe (vagy fejembe) a hőhid-páralecsapódással, inkább nem kockáztatok. Végülis a műbőr majdnem olyan vastag mint az eredeti kárpit+a szétporladt szivacs. Ebként ezt körömkefével lehetett legkönyebben eltávolítani, kivéve a vezető felőli napellenző alatt, ott vmiért ép maradt, úgy kellett lecsiszolnom. Most hagyom egy-két napig, inkább a pincébe szellőzőn mint a kocsiba.

Mennyi volt a műbőr?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi volt a műbőr?

Igazából a volt melóhelyemről hoztam. Szürke nem volt, csak ilyen drapp-szerűség. Fehéret is kért vki innen a fórumról, de sajna közben elküldtek. B) Néztem én is kárpitanyagot boltban, hasonlót mutogattak, talán egy kicsit vékonyabbat, de árat nem kérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Félig-meddig elkészült a tetőkárpit projekt. A ragasztás megvolt, elfogyott másfél doboz Pálma-büdösragasztó, szédelgek is rendesen. Most én tényleg jogosan hivatkoznák fejfájásra. B) Egy kicsit küzdenem kellett az A-oszlopnál, ott elég durva ív van, de hőlégfúvóval sikerült megnyújtanom a műbőrt. Bevontam a középső 3 felfogató gombot is, meg a vezető felőli majrévas helyét takaró kupakokat is. Majd egyszer megcsinálom a ruhafogas tartókat is, az ráér. A kapaszkodókat még annyira nem néztem, azok elég bonyolult formák. Kép 1

Kép 2

Kép 3

Aztán végül is úgy döntöttem, hogy nem teszek fölé plussz szigetelést, daykiller cartárs sikeresen beleültette a bogarat a fülembe (vagy fejembe) a hőhid-páralecsapódással, inkább nem kockáztatok. Végülis a műbőr majdnem olyan vastag mint az eredeti kárpit+a szétporladt szivacs. Ebként ezt körömkefével lehetett legkönyebben eltávolítani, kivéve a vezető felőli napellenző alatt, ott vmiért ép maradt, úgy kellett lecsiszolnom. Most hagyom egy-két napig, inkább a pincébe szellőzőn mint a kocsiba.

Egész jó lett, gratula!

Van itthon egy ugyanilyen Caravan tetőkárpitom, ugyanígy lóg róla a szövet, ha nagyon belejöttél, elviheted tartaléknak ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.