Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget kérnék díszléc ügyben. A vezető felöli oldalra keresek müanyag díszlécet ami az újabb szériás Astrákon van nem tudjátok hol lehetne beszerezni? Bontóban érdeklődtem de csak az a vsatagabb gumicsik van ilyen nincs autósboltban meg 5000HUF-ért adnák 1DB az szerintem drága. Előre is köszömöm szépen.

Hát ha használtat vissza tudsz operálni, akkor az enyémet szerintem oda tudom adni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel lehetne megelőzni a rozsdát a csomagtartó ajtónál az üveg alatt? Most lett kijavítva nemrég és mellette elkezdett megint hólyagosodni a festék.

Nem lett kijavítva. Vidd vissza, és mutasd meg a lakatosnak, mert nem csinálták meg rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sokat próbált kollégáktól kérdem:

Van-e valami trükkje a gyújtáskapcsoló zárbetét visszahelyezésének (visszanyomásának) az őt megillető eredeti helyre?

Az történt, hogy a kormányzáram beadta az unalmast (vagy 2 hónapja). Szaki megmutatta, hogy hogyan jár kifelé a betét, és lőn...., csak az a baj, hogy a gyári új (eredeti) nem akar bemenni a helyére. Az világos, hogy "I" állasban lehet csak ki-be szerelni (garázs állás, kormányzár kioldva, gyújtás nélkül), kiszereléskor egy 2-es drótot kell a megfelelő furatba tolni, ami kiold egy reteszt. De vissza sehogy nem akar menni, akad mielőtt a végén levő piskóta keresztmetszetű rúd a gyújtáskapcsoló ellendarabjába bemenne. Ha a régi zárszerkezet szétszedett piskóta alakú rúdját dugom a kapcsolóba, akkor a gyújtáskapcsoló forgatható. Beállítom szerelhetőségi állásba, kormányzár kiakasztva, de mégsem akar a helyére menni. Már azt is néztem, hogy nem maradt-e benne valami törött darab (a régi rugó törött volt), de nem. ???????

Hol nyomjam, hol húzzam??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Remélem ez a megfelelő topik a lérdésemnek, ha nem, akkkor kérem áthelyezni. . .

Szóval anno, mikor megvettem az autót ('91 F Astra) 1 db gyári kulcsot kaptam hozzá, amiben volt egy kis izzó, amit a kulcs közepén elhelyezett kis nyomogombbal lehetett aktiválni. ez egy nagyon tuti dolog, amikor az ember nem találja a sötétben a kulcslyukat. namost ez a kulcs megrepedt, ezért egy másoltat használok, ami már reped, úgyhogy megint kell egy új. Lehet valahonnan gyári nyerskulcsot szerezni?

Link to comment
Megosztás:

Ha utángyártott a betét, akkor lehet az a baj, mástól már hallottam hogy nem túl eltalált a minősége...

Szóval sikerült a problémát már megoldani! A betét eredeti gyári, Csergőtől 19400 Ft.... nem gagyi 2800 forintos utángyári! Felhívta az eladó a figyelmemet, hogy az u.gy. szorulni szokott, ezért nem vettem meg.

A megoldás az volt, hogy nem csak egyszerűen vissza kellett tolni a helyére, hanem előzőleg a kormányoszlop túloldalán a gyújtáskapcsoló részt is le kellett szerelni. Ekkor már becsúszott a helyére a zárbetét, és utána vissza lehetett csavarozni a gyújtáskapcsolót. Volt a szerkezetben egy kis kopás, (220000 km után) ezért nem ugrott a helyére a betét.

Most minden rendben. :lol:

Sőt a Csergőnél az új zárat átlemezelte a fiú a régi kulcsomhoz, hogy ne kelljen külön kulcs az ajtókhoz, a másik meg a gyújtáshoz! Maradt az 1 kulcs.

Link to comment
Megosztás:

Remélem ez a megfelelő topik a lérdésemnek, ha nem, akkkor kérem áthelyezni. . .

Szóval anno, mikor megvettem az autót ('91 F Astra) 1 db gyári kulcsot kaptam hozzá, amiben volt egy kis izzó, amit a kulcs közepén elhelyezett kis nyomogombbal lehetett aktiválni. ez egy nagyon tuti dolog, amikor az ember nem találja a sötétben a kulcslyukat. namost ez a kulcs megrepedt, ezért egy másoltat használok, ami már reped, úgyhogy megint kell egy új. Lehet valahonnan gyári nyerskulcsot szerezni?

Szerintem márkaszervíz biztosan tud.

Link to comment
Megosztás:

szasztok.

na, először is lehúzom a maxabó hírnevét. kerüljétek el. Ugyanis kolléga azt mondta bent, hogy biztos hogy 1-1,5hónap lesz mire vége lesz az ügynek, és akkor folyósít a biztosító. Hát nem jött be nekik, 20nap után ma folyósítják, tehát a fennmaradó 10nap kocsibérlést buktam. ez 56000Ft. Ugyanis egy hónapra előre béreltem, mivel azt mondta nyugodtan tegyek így. Most persze sunnyog. Majd ha hétfőn a főnökkel beszélek remélem ki is rúgja.

Az pedig nonszensz, hogy nekem kell hívogatni a biztosítót, sőt, még azt se mondták el, hogy mennyit utalnak a banknak, vagyis mennyire mérték fel a kocsit. Erről majd jövőhéten kapok levelet valamikor. Olyan sejtésem van, hogy a roncsot is eladták, ha így van azonnal perelni fogok.

Nem kell valakinek egy hétre bérautó akciósan napi 4000e-ért?:lol:

És amúgy most inkább vectrát veszek, mert semmi jó F astrát nem találtam most, a G-hez meg nincs elég pénzem:(

Link to comment
Megosztás:

Ilyet nem kívánunk senkinek. :lol: Valószínű ő sem akart rosszat neked, mégha nem is sült el jól a dolog.

persze hogy nem rúgatom ki, hiszen Ő i csak ember, én is hibázok.. Csak adjon egy papírt amin elismeri hogy ezt mondta, és nincs gond.. Egy maxabónak -50e ft meg se érződik...Nekem annál inkább

Link to comment
Megosztás:

No, én is lefújtam Motipos sprével a lökhárítókat, első ránézésre eszméletlen mennyit változott, hátul már szinte fehér volt a lökhárító, reggelre megszárad, akkor derül ki igazán milyen lett. Holnap pedig jönnek a tükrök és a szélvédő alatti műanyag.

Hol vetted azt a csodaszert és mennyit kóstol az ára?

Link to comment
Megosztás:

No, én is lefújtam Motipos sprével a lökhárítókat, első ránézésre eszméletlen mennyit változott, hátul már szinte fehér volt a lökhárító, reggelre megszárad, akkor derül ki igazán milyen lett. Holnap pedig jönnek a tükrök és a szélvédő alatti műanyag.

A másik kicsit hosszabban tartó alternatíva pedig a szilikonzsír, tartósabb és sokkal eredetibb színt varázsol -viszont a port csak úgy vonzza. Az ára olyan 2-300/tubus közt van, elég vagy 4-5 kocsi összes műanyag részére és víz-gázszerelési boltokban lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

A másik kicsit hosszabban tartó alternatíva pedig a szilikonzsír, tartósabb és sokkal eredetibb színt varázsol -viszont a port csak úgy vonzza. Az ára olyan 2-300/tubus közt van, elég vagy 4-5 kocsi összes műanyag részére és víz-gázszerelési boltokban lehet kapni.

Gondolod tovább tart a zsír mint a festék? :lol:

Ez a kék belsős Astra ritkaság lehet, nem? Én még nem is láttam ilyet... Bár mintha már olvastam volna ilyesmiről itt a fórumon, még régebben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.