Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

És nem karcol(hat) ez jobban, mint a hagyományos ablaktörlő? Arra az egyszerű esetre gondolok, amikor például apró homokszemcsék kerülnek a szélvédőre.

Jobban nem értem miért karcolna?! Ha homokkal törölsz ablakot az semmilyen lapáttal nem tesz jót. De amúgy is keveset törlök ablakot, amióta meg berepedt az új szélvédőm... :)

Link to comment
Megosztás:

:) Micsoda?

Az meg hogy?

Kaptam egy kavicsot, 2-3 hónapos volt a csere után. De írtam ide anno. Mostmég csak a pötty van, meg egy egész apró repedés, de lehet a jövőhéten továbbhalad, lehet kibír még éveket is. A belső tükör mellet van felém úgyhogy még picit zavaró is. De viszonylag középen és így szerintem nem tud olyan könnyen megindulni mintha a szélén lenne.

Link to comment
Megosztás:

Kaptam egy kavicsot, 2-3 hónapos volt a csere után. De írtam ide anno. Mostmég csak a pötty van, meg egy egész apró repedés, de lehet a jövőhéten továbbhalad, lehet kibír még éveket is. A belső tükör mellet van felém úgyhogy még picit zavaró is. De viszonylag középen és így szerintem nem tud olyan könnyen megindulni mintha a szélén lenne.

Gariban nem cserélek esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Azt még meg is lehet csináltatni. Akkora repedést simán megfognak a szélvédőjavítók, és feltöltik. Pár ezres.

Nem kevés rossz tapasztalatot olvastam ezzel a javítással kapcsolatban. Mi a garancia rá, hogy jó lesz utána? És meddig? Korábban is volt egy ilyen pettyem, kibírta évekig. Ha továbbreped kicseréltetem megint, addig meg legalább nem kölötk rá feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

multkor olvastam itt, hogy valaki elhagyta az első indexburát. Eléggé furának tünt, de ma vettem észre, hogy nekem is hiányzik a jobb első.

Először nem tudtam mi olyan fura a kocsin. A jobb idex csillogott mint a fene. Közelebbről láttam hogy hiányzik a búra. Nem törött, egyszerűen az egést búra nyom nélkül eltűnt. Mi a fenétől lehet ez? " oszlásnak indult már az autó? :) "

Link to comment
Megosztás:

multkor olvastam itt, hogy valaki elhagyta az első indexburát. Eléggé furának tünt, de ma vettem észre, hogy nekem is hiányzik a jobb első.

Először nem tudtam mi olyan fura a kocsin. A jobb idex csillogott mint a fene. Közelebbről láttam hogy hiányzik a búra. Nem törött, egyszerűen az egést búra nyom nélkül eltűnt. Mi a fenétől lehet ez? " oszlásnak indult már az autó? :D "

Bááááz, most mindjárt lemegyek megnézni, hogy az enyém megvan-e. A tököm se nézegeti ebként. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma délután unalmamban szétkaptam a szélvédő előtti müanyagot és újra kitömítettem szilóval,hogy ne ázzon be a pollenszűrő!

Pénteken felvittem a céges robokuttyot Pöstre, 30000-es szervízre. (Tavaj május óta nyomtam bele!)

Na mondok, bemegyek ide: www.sorosauto.hu

Szétnézni Opelügyileg. Sokmindent nem láttam, de ha már ott vagyok, vettem pollen és levegőszűrőt. (Tulajdonképpen gumicsíkot néztem az ajtóra)

A pollenszűrővel megszívtam! Egy itthoni boltos mondta, hogy vegyem ki, és úgy érdemes megvenni, mert 3 féle méret van. Na én megmértem. (15*42,5) Azt láttam, hogy ez kb. akkora, de nem gondoltam rá, hogy a vastagság fog megszivatni! Ez 2x olyan vastag volt.

Kicsit megnyomorítva a szélét bele bírtam rakni, de nem az igazi. Majd veszek idővel másikat.

(A levegőszűrőt még nem raktam be. Remélem az jó lessz!)

A műanyag terelő fölötte, és a szigetelőnek szánt ajkak úgy szemre, jó állapotúnak tűnnek.

Gondolkozom, hogy a szilós szigetelést, vagy a szűrő fölé berakott plussz műanyag esőterelős megoldást válasszam-e.

A szilós szigetelést nem nehéz eltávolítani, ha ki akarod szedni?

Link to comment
Megosztás:

Ez német gyártmányú volt.

A nyíl rajta, ugye a levegőáramlás irányát mutatja?

nyíl?

nem melékszem nyilra, a légszűrő egyirányúan tehető csak be, a pollensző meg asszem mindegy, de nem biztos, ha van nyil akkor az szerintem is a levegő áramlási irányát mutatja.

Link to comment
Megosztás:

multkor olvastam itt, hogy valaki elhagyta az első indexburát. Eléggé furának tünt, de ma vettem észre, hogy nekem is hiányzik a jobb első.

Először nem tudtam mi olyan fura a kocsin. A jobb idex csillogott mint a fene. Közelebbről láttam hogy hiányzik a búra. Nem törött, egyszerűen az egést búra nyom nélkül eltűnt. Mi a fenétől lehet ez? " oszlásnak indult már az autó? :) "

Szerintem egész egyszerűen az idő vasfoga felőrli a ragasztót és ráadásul a hidegben meg is keményedik ,így egyszer csak elengedi.Amúgy nem egy drága dolog.Vaterán asszem 1 ezres körül láttam kompletten.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.