Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Jól kiszerkesztettél belőle egy zárójelet is. :cry:

Szerintem max. félreérthető, de nem ellentmondásos.

igen kiszerkesztettem, mert igy lett jo

de szerintem ellentmondásos, ha eccer 1 cm vékony ami 10mm akkor 1mm hogy lehet vastag? :(

na mindegy huzzunk innen kötekedni még el nem porolnak a modik :P

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a jobb tükröt, TYC márkájút kaptam 6100 pénzbe került. Azóta is szidom azt az áll@tot aki levitte.

egy darab tükör???

az szép nekem egyik csavar helye el van pattanva és 100nál már remeg:S el fogom hagyni eccer:S

de akkor meg bontoba 6ért adnak ott is kettőt :P

legalábbis remélem :(

és nem süvít meg passzolt legalább jol?

Link to comment
Megosztás:

de szerintem ellentmondásos, ha eccer 1 cm vékony ami 10mm akkor 1mm hogy lehet vastag? :(

Bassszus.

Vékony <---> vastag

Keskeny <---> széles

Használjátok ezeket.

Szép nyelv a magyar, mindenre van megfelelő szava, felesleges egy szót több mindenre használni, pláne ha ezek egymásnak ellentmondanak.

Link to comment
Megosztás:

egy darab tükör???

az szép nekem egyik csavar helye el van pattanva és 100nál már remeg:S el fogom hagyni eccer:S

de akkor meg bontoba 6ért adnak ott is kettőt :cry:

legalábbis remélem :P

és nem süvít meg passzolt legalább jol?

A komplett tükőr házastól, tükörlapostól ennyi, sztem volt nem túl drága :D . Ahoz képest, hogy ha nem törték volna le, ennyibe se került volna. :( Kérdeztem a bontós ismimet, nála nem volt ilyen('95-ös).

Opelstras cartárs tanácsolta, hogy a spanyol Alkar tipustól óvakodjam, ráadásul az drágább is volt. Nem is nagyon foglalkoztam vele, hogy milyent hoznak. Amúgy teljesen passzol nem sűvít ;) .

Link to comment
Megosztás:

Vannak ezek kétoldalasak:

- montázsszalag: vastagabb, szivacsos, erős, pl tükrök felrakásához szokták írni

- szőnyegragasztó: szövettel erősített, nem túl vastag, kellően erős

- sima kétoldalas: sima papírszalag, csak teljesen egyenes felületen lehet vele jó eredményt elérni

Mindegyiket lehet kapni nagyáruházakvan, 10m-es kiszerelések 800-1800Ft között. :(

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ha már tükör témánál tartunk... Fűtött viszzapillantóim vannak, de a jobb oldali tükrömet (az üveget csak) az előző tulajok valamelyike csillagosra törte. Ezután nagyvonalúan ráragasztottak a töröttre egy síküveget. Két év óta készülök kicserélni ezt, mert a kis látószög nagyon zavaró. Ki tud róla, hogy 92-es évjárathoz lehet-e csak üveget (fűtöttet) kapni és ha még a kb. árát is megtudhatnám az lenne a csudijó! Elüre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ha már tükör témánál tartunk... Fűtött viszzapillantóim vannak, de a jobb oldali tükrömet (az üveget csak) az előző tulajok valamelyike csillagosra törte. Ezután nagyvonalúan ráragasztottak a töröttre egy síküveget. Két év óta készülök kicserélni ezt, mert a kis látószög nagyon zavaró. Ki tud róla, hogy 92-es évjárathoz lehet-e csak üveget (fűtöttet) kapni és ha még a kb. árát is megtudhatnám az lenne a csudijó! Elüre is köszönöm a segítségeteket.

Azt ugyan nem tudom, hogy fűtött-e, de a bárdinál 1598 kemény magyar "pízbe" kerül. A unix-nál kb ugyanennyi.

Link to comment
Megosztás:

Gondom van az ajtó kitámasztóval vagy mi a neve. Gondom, hogy ajtó nyitás/csukásnál kattog mint a régi jó skodáknál, de csak az utas oldali ajtónál. Befújtam neki wd40-et erre még hangosabb lett.

kiszerelhető ez a mechanika? Cserélhető? Vagy csak zsirral kellene jól bekennem az ajtókárpit leszedése után belülről?

Esetleg ha valaki tudna egy ábrát amin látszik hogy hol és hogyan van ez felszerelve az ajtó belsejében...

Link to comment
Megosztás:

Gondom van az ajtó kitámasztóval vagy mi a neve. Gondom, hogy ajtó nyitás/csukásnál kattog mint a régi jó skodáknál, de csak az utas oldali ajtónál. Befújtam neki wd40-et erre még hangosabb lett.

kiszerelhető ez a mechanika? Cserélhető? Vagy csak zsirral kellene jól bekennem az ajtókárpit leszedése után belülről?

Esetleg ha valaki tudna egy ábrát amin látszik hogy hol és hogyan van ez felszerelve az ajtó belsejében...

Ajtóhatároló.

A csapszeg is tud kattogni, ha meg van kopva kicsit. (vagy a furat)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak zsírozni kellene, mert a WD40-el nem érted el magát a mechanikát.

Kárpit leszedésével, de még úgyis nőgyógyászati munkát kíván. A cseréje meg egyenesen

nőgyógyászati szakvizsgát kíván :(

És van nőgyógyász ismerős aki szívesen szerel autót? :P :cry:

Esetleg egy ábrával valaki kisegítene tis vagy epc-ből. Csak hogy lássam hova kell nyúlkálnom és mivel is van rögzítve.

Link to comment
Megosztás:

http://extra.hu/gallery/userview/novotnik/...ad3debadb64615d

ez az egyképem van, ahol valamennyirelátszik talán az a mechanika, az ablak síne kicsit takarja, ha nem az lenne bocsi :(

nem nagyon foglalkoztam vele, de szerintem nem olyan nagy melo megzsirozni.

Köszi a képet. Ezek szerint két csavar (talán hatlapfejű) az ablaksín mögött. Talán ez menni fog, de előtte keresek eggyet bontóban.

Link to comment
Megosztás:

csöppet elbizonytalanodtam :(

Multkor ugye szétesett az ablakemelő mechanikám amit végül összeraktam és működik azóta is. Erre most találok egy fotót a vaterán amiben egy ilyen mechanika van !DE! Az ablaküvel alján lévő alu sínben nekem két műanyag csúszka van (legalább is ennyit tettem vissza) és a mechanikának is két karjára emlékszem (lásd zölddel) Erre itt ez a kép amin van egy harmadik kar amivel nem is találkoztam szereléskor? Ez a harmadik (pirossal jelölve) hol csúszkál ill hol kellene lennie?

kép

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.