Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Így van.

De Fontos! A bizgentyünek amit becsavarsz mind a két szerepet ell kell látnia:

A teló tartását és a csavar szerepét is. mert ha nem fogja normálissan rögzíteni a motorháztetőt a tartojához,

kibicsaklik az egész és ferdén fog állni a motorháztető ( minden egyes lecsukás után, le kell nyomni a hátsó részt).

... tudom, mert én is így jártam az elején. Kicsi volt a lyuk és ráfurtam... utánna persze, hogy nagyobb lett a kelleténél... jött a fémragasztó...

Most nagyjából ok, de nem végleges.

Link to comment
Megosztás:

szerintem karosszériás téma nagyon is

csomi ajtotnéztem, és ott a jol gondolkoztam ugy lehet leszedni a gáztelot, hogy ami csavar kilátszik, azt ki lehet csavarni, é akkor csavarostol kijön

na az nem passzolna a mocitető alá?

mocitetőbe szerintem két két hatos csavar tartja a zsanérral egybe

szerintetek érdemes bontobol hozni kadett telokat, vagy inkább ujat kell venni?

Link to comment
Megosztás:

szerintem karosszériás téma nagyon is

csomi ajtotnéztem, és ott a jol gondolkoztam ugy lehet leszedni a gáztelot, hogy ami csavar kilátszik, azt ki lehet csavarni, é akkor csavarostol kijön

na az nem passzolna a mocitető alá?

mocitetőbe szerintem két két hatos csavar tartja a zsanérral egybe

szerintetek érdemes bontobol hozni kadett telokat, vagy inkább ujat kell venni?

A képre értettem, amit belinkeltem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem karosszériás téma nagyon is

csomi ajtotnéztem, és ott a jol gondolkoztam ugy lehet leszedni a gáztelot, hogy ami csavar kilátszik, azt ki lehet csavarni, é akkor csavarostol kijön

na az nem passzolna a mocitető alá?

mocitetőbe szerintem két két hatos csavar tartja a zsanérral egybe

szerintetek érdemes bontobol hozni kadett telokat, vagy inkább ujat kell venni?

Ne bontó, azonos méretet és újat. (ebből a használt nem jó, mert lutri)

Link to comment
Megosztás:

Mintha lett volna szó róla, de nem találom... mivel lehet tisztítani a tetőkárpitot?

Merthogy ugye nedves módszer nem jó, leválik a szövet róla utána.

Calibra fan tgabika76 2005. január 29-én ezt írta az Egyéb csevegés rovatba:

"Hát ha ugyanabból az anyagból van az Astra tetőkárpitja, mint a Kadetté, akkor az a lényeg hogy próbáld minél kevésbé vizezni. A víztől ugyanis leázik a vékony textil az alatta levő papírról :arrow: tetőkárpit kuka. Úgyhogy kevés víz, sok tisztítószer (lehetőleg olyan ami jó habképző), és gondos szárítgatás. Mondjuk én tetőkárpitot ezzel nem próbáltam, de ajtókárpitra bevált a Vanish OxiAction :wink:"

A Vanish OxiAction-t nem használtam, csak hallottam róla, jómagam kipróbálnám a kárpittisztító spray-ket, amiket a vegyiáru részlegen árulnak a hipermarketekben. A fórumon még Johnny tűnt nagy tetőkárpit szakértőnek, őt kellene megkérdezni.

Egyéb tipp:

http://autokarpit.lap.hu/

Link to comment
Megosztás:

Valaki szépen nekinyomott valamit a jobbhátsó ajtómnak. :lol: Ajtóra tippelnék, mert egy jó 5-10 centis részen látszik, de talán a fényezés megúszta.

Viszont elvileg semmi olyan helyen nem parkoltam, ahol ez történhetett. :lol:

Nyáron én is így jártam, de én "nem úsztam meg". :lol:

Nem lehetséges, hogy megálltak melletted, majd elhajtottak?

Link to comment
Megosztás:

Nyáron én is így jártam, de én "nem úsztam meg". :lol:

Nem lehetséges, hogy megálltak melletted, majd elhajtottak?

1 hete még nem volt rajta, azóta meg csak tegnap használtam, de olyan helyen parkoltam, ahol elég nehéz elképzelni, hogy nekimennek vagy nekinyitják az ajtót. Ma reggel ált még kinn a ház előtt, ez most jutott eszembe. Talán itt törént. Végülis mindegy, úgysem derül ki.

Link to comment
Megosztás:

Calibra fan tgabika76 2005. január 29-én ezt írta az Egyéb csevegés rovatba:

"Hát ha ugyanabból az anyagból van az Astra tetőkárpitja, mint a Kadetté, akkor az a lényeg hogy próbáld minél kevésbé vizezni. A víztől ugyanis leázik a vékony textil az alatta levő papírról :arrow: tetőkárpit kuka. Úgyhogy kevés víz, sok tisztítószer (lehetőleg olyan ami jó habképző), és gondos szárítgatás. Mondjuk én tetőkárpitot ezzel nem próbáltam, de ajtókárpitra bevált a Vanish OxiAction :wink:"

A Vanish OxiAction-t nem használtam, csak hallottam róla, jómagam kipróbálnám a kárpittisztító spray-ket, amiket a vegyiáru részlegen árulnak a hipermarketekben. A fórumon még Johnny tűnt nagy tetőkárpit szakértőnek, őt kellene megkérdezni.

Egyéb tipp:

http://autokarpit.lap.hu/

Sajnos semmilyen nedvességet okozó tisztítószer nem jöhet szóba, mert minimális nedvességtől is

elengedhet a kárpit ragasztása. Valami "száraztisztító" megoldás kéne, de nem tudok ilyet.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos semmilyen nedvességet okozó tisztítószer nem jöhet szóba, mert minimális nedvességtől is

elengedhet a kárpit ragasztása. Valami "száraztisztító" megoldás kéne, de nem tudok ilyet.

:lol:

Hááááát talán van még valami....

Az egyik srác használt egy olyan sprét, ami habszerü képződményt fújt, és nem is okozot (áztató) nedvességet.

Fújás után pár percet kellet várni, és ki kellet porszívózni....

Én nem próbáltam, de ő állította, hogy jó. Márkát nevet nem tudok sajna.

Ha nem sűrgős a dolog megpróbálok utánnajárni.

Link to comment
Megosztás:

biztos hogy van láttam is már, meg hatása is van tutira, meg télen is jo kicsit megtartja a meleget ha jol gondolom, nem hül ki olyn hamara motortér.

de használtba elég ramagyokat lehet szerintem csak keriteni, lehet más módszerrel kellene neki állni:)

szivacs ragasztás, szövet vagy ilyesmik...

Link to comment
Megosztás:

mivel alul nyitott a motortér, így szerintme olyan sok meleget nem tud megfogni

Hátdehát a meleg levegő felfelé száll!

Amúgymeg amíg még benne volt ez a cucc anno a Kadettomban, télen csak 1-2 perccel később kezdett el leolvadni a hó a géptetőről, szóval azért valamennyit számít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.