Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha megkoccintják a bal oldalad, akkor toronymerevítővel a jobb oldal is odébb kerül, (és fordítva)

Nem feltétlen. Erre találták ki az alumínium toronymerevítőt. A normális közlekedés közben keletkező erőhatásokat még kiküszöböli, de ha komolyabb behatás éri például egy baleset miatt, akkor összerogyik.

Link to comment
Megosztás:

hát erre mondjuk nem is gondoltam:S

és az jelent valamit, ha a két torony közti elmozduláést csökkentem?

elvileg akkor ha az egyik kerékre nehezedik több erő, akkor elosztja a kettő között

Valamit biztos, a kérdés mindig az ár/érték arány. :lol:

Nem ismerem a vezetési stílusod, de szerintem nem igazán vennéd észre. Aztán lehet, hogy tévedek.

Milyen guminyomással jársz?

Link to comment
Megosztás:

Valamit biztos, a kérdés mindig az ár/érték arány. :lol:

Nem ismerem a vezetési stílusod, de szerintem nem igazán vennéd észre. Aztán lehet, hogy tévedek.

hát azt észrevettem, hogy téligumi peresebb, azt meg főleg hogy az alun a szám kisebb pert mutatott, tényleges gumimagasság nagyobb volt.

szerintem észrevenném azért, elég sok kanyar körforgó van itt:D

Link to comment
Megosztás:

Van ötletetek a csomagtér ajtó zárjához?

Az ajtón lévő zár ugyebár záráskor körbefogja a kasztnin lévő fémrudat. A rúdról szépen lekopott már a műanyag, próbáltam pótolni zsugorcsővel, szépen rá lehet melegíteni. Igen ám, de elég puha marad, hamar tönkremegy. Így pedig hamar elkezd rázós úton kopogni a zár a rúdhoz verődve... :lol:

Szerezhető másik (új) zárnyelv, vagy mi a szösz?

Link to comment
Megosztás:

Van ötletetek a csomagtér ajtó zárjához?

Az ajtón lévő zár ugyebár záráskor körbefogja a kasztnin lévő fémrudat. A rúdról szépen lekopott már a műanyag, próbáltam pótolni zsugorcsővel, szépen rá lehet melegíteni. Igen ám, de elég puha marad, hamar tönkremegy. Így pedig hamar elkezd rázós úton kopogni a zár a rúdhoz verődve... :lol:

Szerezhető másik (új) zárnyelv, vagy mi a szösz?

Tekerj kifelé a csomagtérajtó gumiütközőin.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van ötletetek a csomagtér ajtó zárjához?

Az ajtón lévő zár ugyebár záráskor körbefogja a kasztnin lévő fémrudat. A rúdról szépen lekopott már a műanyag, próbáltam pótolni zsugorcsővel, szépen rá lehet melegíteni. Igen ám, de elég puha marad, hamar tönkremegy. Így pedig hamar elkezd rázós úton kopogni a zár a rúdhoz verődve... :lol:

Szerezhető másik (új) zárnyelv, vagy mi a szösz?

A rúd mellett van 2 csavar, azokat kitkerve, toldd beljebb egy kicsit a csapot. Előtte azonban rajzoldd körül a helyét, hogy tudd mi a kiindulási helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tud nekem segiteni valaki?

Olyan tetőcsonagtartót keresek, amit a karaván tetősínébe tudok betenni. VW nál láttam ilyet.

ki van furva a hosszanti tetősín. A kereszttartó csak a csupasz rud, a két végében tüskével. Az egyij tüske fix, a másik rugós. Egy mozdulattal bepattintható a tetősín furataiba. Ilyenre lenne szükségem.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

ajj megint meleg a kipufom, de most észrevettem a tényleges hibát:S

a kipuf tartó fülecskéje pont beleér a vonohorog vastag csövéde:S

most vagy az van hogy alalpbol szar vonocucc van rajta, de akkor eddig miért nem cinálta?

vagy az hogy összébb kellene nyomni azokat a füleket, és akkor pont mellé menne be, csak azt nemtudom miért lett akkor szélesebb, vagy pedig viszafele kéne még nyomni kicsit rajta, vagy végső esetben marad az hogy levágok belőle vagy fél cmet, abbola fülből

de lassan ideje egy uj kipuff is, mert már megint ugy csörög benne a rozsda hogy uhh nagyon

másik:

audin láttam azt(talán astrán is), hogy a mocitér tető ugy nyilik, mint a csomi tér is két gázrugóval.

azt meg lehet igy utolag is oldani nagyobb beavatkozás nélkül? és a csomi gázrugója elég lenne hozzá?

csomi ajtó sulya elég nagy a mocitetőhöz közel lehet, nyitni is nyit akkorát, sőtt nagyobbat is mint a mocitető azza nincs gond szerintem, csak a felpakolása gond.

van is egy behajtás a mocitetőn mind a két oldalt, nem tudom az nem azért van e ott, a sárvédőt annyira nem vizsgáltam még ez ügyben, illetve a mocitér belső peremét

ha valaki tud ilyenről az leirhatná

köszi

üdv

Link to comment
Megosztás:

Ha van valakinek otthon elfekvőben egy, akkor szivesen átvenném. Bontókban mennyiért adogatják ezeket?

Nekem van egy felesleges a pincébe.....Ha érdekel megbeszéljük hogy mennyi :lol:

Van ötletetek a csomagtér ajtó zárjához?

Az ajtón lévő zár ugyebár záráskor körbefogja a kasztnin lévő fémrudat. A rúdról szépen lekopott már a műanyag, próbáltam pótolni zsugorcsővel, szépen rá lehet melegíteni. Igen ám, de elég puha marad, hamar tönkremegy. Így pedig hamar elkezd rázós úton kopogni a zár a rúdhoz verődve... :lol:

Szerezhető másik (új) zárnyelv, vagy mi a szösz?

Nekem a rúdra kábelszigetelő bandázs van tekerve és így nem zörög.....Fél éve van rajta és még mindíg müködik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyenre gondolsz akkor megoldható asszem 6-8e ft-ért osztogatják a tuning shopok.

DSC00415.JPG

ajj meg............. a rozsda hogy uhh nagyon

másik:

audin láttam azt(talán astrán is), hogy a mocitér tető ugy nyilik, mint a csomi tér is két gázrugóval.

azt meg le............zért van e ott, a sárvédőt annyira nem vizsgáltam még ez ügyben, illetve a mocitér belső peremét

ha valaki tud ilyenről az leirhatná

köszi

üdv

Link to comment
Megosztás:

A fonixtuning.hu oldalon láttam ilyen Hoodlifter-t. 9eFt/pár volt az ára. De ahogy néztem az elég sok autótipushoz használható, szal sztem valami univerzális cucc lehet. De ha a kadett 5.ajtó gázrugói jók, akkor lehet hogy szerzek én is bontóból kettőt. :lol:

1524-1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem Audi TT -motorházteló van bent (nem azért mert Audi, hanem mert azt tudtam ingyen megszerezni anno). Ne vedd meg 9e-ért! bemész egy autósboltba és veszel egy akármijen nevüt.... csak a méret a lényeg. Valaki már leírta valahol a forumban a méretet (nyitott és zárt állapotban). 2500Ft-körül megkapod darabját autósboltban!

Fog még kelleni 4db nemtom hogyan hívják azt, amire rápattintod a teló végét. Bontóba kb. 200 ft. a 4 db.

De aztán nem kell rám hallgatni, én csak írtam....

Link to comment
Megosztás:

Nekem Audi TT -motorházteló van bent (nem azért mert Audi, hanem mert azt tudtam ingyen megszerezni anno). Ne vedd meg 9e-ért! bemész egy autósboltba és veszel egy akármijen nevüt.... csak a méret a lényeg. Valaki már leírta valahol a forumban a méretet (nyitott és zárt állapotban). 2500Ft-körül megkapod darabját autósboltban!

Fog még kelleni 4db nemtom hogyan hívják azt, amire rápattintod a teló végét. Bontóba kb. 200 ft. a 4 db.

De aztán nem kell rám hallgatni, én csak írtam....

Nem is akartam megvenni 9000ért. Azt én is soknak tartottam. Főleg így hogy a Kadett 5.ajtó gázrugói is jók.

Mindjárt rákeresek arra a méretre és lehet hogy rendelek is magamnak egy párat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hm miért is lenne jo az ami van is talána bontóban:S

egy régi kadettos gázrugó biztos ki van fingva:S

de a hossz az miért is baj egyébként??

akkor nem oda hanem lentebb teszem a végét

elvileg ugy jonak kellene lennie nem?

egyébként a két kép nem si egyforma

az elsőn a görbe száru szerkezet van

másodikon meg egyenes a szár, amire fel van csavarozva a rugó

Link to comment
Megosztás:

na most jöttem be a garibol és megnéztem

a sárvédőben van egy egy lyuk gondolom ott kell rögziteni egyik végét, és a mocitető felfogatása két két csavarral van megoldava

abbol kell kiszedni az egyiket és oda becsavarni a másik végén lévő csavart a gázrugónak vajon?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.