Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Csináltatta valaki mostanában a tankbeömlő környékét?

Elkezdett nem kicsit rohadni és lassan esedékes lenne a javítás,de nem nagyon bízok a lakatosokban.

Peremezni egyik sem akar/szeret,pedig igazán csak úgy lehet megcsinálni szerintem.

Szal kinek milyen tapasztalata van?

Link to comment
Megosztás:

Csináltatta valaki mostanában a tankbeömlő környékét?

Elkezdett nem kicsit rohadni és lassan esedékes lenne a javítás,de nem nagyon bízok a lakatosokban.

Peremezni egyik sem akar/szeret,pedig igazán csak úgy lehet megcsinálni szerintem.

Szal kinek milyen tapasztalata van?

Szakmailag a peremezés csak marketing fogás. :) Az igazi az amikor a két lemezt nem egymásra, hanem egymás mellé teszik, és élben heggesztik össze. Ezt könyebb felületkezelni, viszont roppant precíz munkát igényel. B)

Link to comment
Megosztás:

Szakmailag a peremezés csak marketing fogás. :) Az igazi az amikor a két lemezt nem egymásra, hanem egymás mellé teszik, és élben heggesztik össze. Ezt könyebb felületkezelni, viszont roppant precíz munkát igényel. B)

Vazee én előkészítem neki,kivágom ahogy kell,de úgy hegessze meg,hogy faca legyen!

Link to comment
Megosztás:

Hasonlóval szívtam 3 hónapig....

A végén kiderült, hogy fönt, ahol a tetőelem és az oldalelem illesztése van ott elfáradt a tömítőanyag, ott folyt be. / le kellett pattintani a tetőről a sínt, mert ott is volt még egy kis repedés./

De nézd meg, nem e a hátsó ablakmosó csövének az átvezetésénél folyik be.

Illetve ha a bolygók együttállása nem kedvez, és úgy van felrakva a csom. tér gumikédere / nem a hátsó szélvédőé/ ott is betud szivárogni a víz.

vedd ki az at kis műanyag ablakot a hátsólámpa mögül, csukd le a csom. tér ajtót és locsoljad! B) Nekem ott csöpögött fentről.

Köszi szépen, nekem is ez volt a probléma, tegnap levettem azt a műanyag tetősínt, megcsináltam tömítőanyaggal. Ma lemostam szépen, és egy csepp sincs a csomagtartóba! :)

Köszi mindenkinek a segítséget!

Gábor.

Link to comment
Megosztás:

Csináltatta valaki mostanában a tankbeömlő környékét?

Elkezdett nem kicsit rohadni és lassan esedékes lenne a javítás,de nem nagyon bízok a lakatosokban.

Peremezni egyik sem akar/szeret,pedig igazán csak úgy lehet megcsinálni szerintem.

Szal kinek milyen tapasztalata van?

Hej Tesvér ez nem kis móka! Én úgy vettem a verdát, hogy láttam itt elemcsere lesz, számítottam is rá. Igaz monta a lakatosom, h kapható javító elem ide 2000-ért, (csak a tankbeöntő környéke egy kockából kivágva) de én nem bírom a kókányolást. Megvettem az új jobb h sárvédőt 25-ért. Aztán lebontotta a laki az elemet, és láss csodát, még a doblemez is sz@rrá volt rohadva. Sikerült ráfizetéssel visszaadnom az elemet és vettem egy jobb hátsó "negyed" Astrát a bontóban flexel kivágva(32000). Szerencsére nagyon jó állapotban volt! No, az van bennt azóta is, a legnagyobb megelégedésemre. (Kép róla a nevemre kattintva a PROFILOMON MINT A FELHASZNÁLÓ FÉNYKÉPE látható) Szóval csak azt nem értem, hogy miért nem szerel be minden astrás műanyag doblemezt hátra? Minden hasonló probléma azonnal kizárva, és csak 7000 magyar forintba kerül!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam még anno, hogy valaki tetőkárpitot ragasztott. Engen az érdekelne, hogy milyen ragasztóval ragasszam ami nem üt át a fehér kárpiton.

A válaszokat előre is köszönöm.

Kárpítos boltban vegyél hőálló kárpitragasztót!Én azzal csináltam!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ennyire nem vészes a dolog,szerintem meglehet csinálni szépen is,csak megfelelő ember kell nekem!

Szasz Tezsvérem B)

El kell szomoritsalak. Ugyanis ha kívülről már látszik a puposodás a festéken, akkor ( mint a Titanik esetében) az csak a jéghegy csúcsa. Ilyen helyeken többnyire belülről kifelé rozsdásodik a hintó, hacsak nincsen valami külsérelmi nyom rajta.

Tehát érdemes egy doblemez javítóívet is beszerezni hozzá, még olyan áron is, hogy csak azt a részt vágod ki belőlle, amire szükséged van.

Addig is a Gázolajfüst kisérjen utadon. :)

Link to comment
Megosztás:

..

nekem is van egy percenés de remélhetőleg nem akar majd repedésbe átmenni

ezeket lehet javitatni is nem??

egy 4mmes kis felverődés mennyibe lenne vajon?

Lehet javítani.

Nekem itt a helyi szélvédősök csinálták kb: 3 éve, azóta semmi gond vele.

2500Ft volt darabja.(kettő is volt)

De valami hasonló technikával a tesco parkolókban is szoktak dolgozni, bár annak nem tudom milyen a végeredménye, ill minősége.

Link to comment
Megosztás:

Lehet javítani.

Nekem itt a helyi szélvédősök csinálták kb: 3 éve, azóta semmi gond vele.

2500Ft volt darabja.(kettő is volt)

De valami hasonló technikával a tesco parkolókban is szoktak dolgozni, bár annak nem tudom milyen a végeredménye, ill minősége.

Én már legalább 8-10 hibát javittattam a szélvédőmön és kettőt a fényszórómon. Volt olyan, hogy egyik nap megjavíttattam, másnap kaptam megint egy követ és hamadnap megint javíttattam. Voltam már műhelyben, OMV kútnál, Tecsó mellett, mindegyik ugyanazt a technikát alkalmazza, nem túl bonyolult. A lényeg az, hogy a sérülés után mielőbb javíttatni célszerű:

1) mert kisebb az esélye a továbbrepedésnek

2) mert a szennyezett felűletet nagyobb "árokásás" után lehet csak jól javítani (ami drágább is).

Saját tapasztalatom az, hogy több sérülés egyidejű javítása egységre számolva olcsóbb. (Ez ellentmond a fenti elvnek sajnos.) Pl 3 hiba a szélvédőn + 1 nagy luk a fényszórón 8000, aztán 2 hiba a szélvédőn 5000, aztán 1 icike-picike hiba a szélvédőn 3000.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tetőkárpítom megereszkedett nem is kicsit és szeretnék vele mielőbb kezdeni valamit amíg jó az idő ha sikerül feltárnom a probléma forrását és kijavítani mit tudok kezdeni a kárpíttal érdemes bontóba venni vagy van más megoldás is hogy újból esztétikus legyen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tetőkárpítom megereszkedett nem is kicsit és szeretnék vele mielőbb kezdeni valamit amíg jó az idő ha sikerül feltárnom a probléma forrását és kijavítani mit tudok kezdeni a kárpíttal érdemes bontóba venni vagy van más megoldás is hogy újból esztétikus legyen?

Vagy veszel egy bontottat és azt felújítod vagy a mostanit leszeded és azt csinálod meg,ha van hozzá egy kis kézügyességed!

Link to comment
Megosztás:

Bosszantó mindennapos eset, mégis legszívesebben kitéptem volna a hajamat... Öt perces termékellenőrzés a budaörsi Tescóban: a keresett áru nincs, vásárlás nélkül azonnali távozás. Kiérünk az autóhoz, azonnali szélütés. A mellettünk parkolt Fiat haszongépjármű vezetőjének sikerült olyan erővel kinyitnia az ajtaját, hogy csaknem 5x10 cm-es felületen teljesen lehúzta a festéket a jobb hátsó ajtóról. Sőt olyan erővel nyitotta ki az ajtaját, hogy függőleges irányban benyomta a karosszériát is.

Mit tanácsos, illetve lehet ilyenkor tenni? Mármint az ajtóval, a Fiatos ugyanis elhúzott...

Link to comment
Megosztás:

Bosszantó mindennapos eset, mégis legszívesebben kitéptem volna a hajamat... Öt perces termékellenőrzés a budaörsi Tescóban: a keresett áru nincs, vásárlás nélkül azonnali távozás. Kiérünk az autóhoz, azonnali szélütés. A mellettünk parkolt Fiat haszongépjármű vezetőjének sikerült olyan erővel kinyitnia az ajtaját, hogy csaknem 5x10 cm-es felületen teljesen lehúzta a festéket a jobb hátsó ajtóról. Sőt olyan erővel nyitotta ki az ajtaját, hogy függőleges irányban benyomta a karosszériát is.

Mit tanácsos, illetve lehet ilyenkor tenni? Mármint az ajtóval, a Fiatos ugyanis elhúzott...

Bár függ a benyomódás mértékétől, de legegyszerűbb talán bontóból másik ajtó szerzése. Ha szerencséd van és találsz ugyanolyan színben még fényeztetni sem kell csak átpakolni a cuccokat.

Link to comment
Megosztás:

Bosszantó mindennapos eset, mégis legszívesebben kitéptem volna a hajamat... Öt perces termékellenőrzés a budaörsi Tescóban: a keresett áru nincs, vásárlás nélkül azonnali távozás. Kiérünk az autóhoz, azonnali szélütés. A mellettünk parkolt Fiat haszongépjármű vezetőjének sikerült olyan erővel kinyitnia az ajtaját, hogy csaknem 5x10 cm-es felületen teljesen lehúzta a festéket a jobb hátsó ajtóról. Sőt olyan erővel nyitotta ki az ajtaját, hogy függőleges irányban benyomta a karosszériát is.

Mit tanácsos, illetve lehet ilyenkor tenni? Mármint az ajtóval, a Fiatos ugyanis elhúzott...

Ugyan utólag már nem segít, de azért elmondom hogy pontosan ezért szoktam én elővigyázatosságból egyrészt a bejárattól legtávolabb eső helyen parkolni, hiszen úgyis mindenki a bejárat közelében áll meg (még akkor is ha esetleg közben elered az eső és sz.rráázom mire a kocsihoz érek), ráadásul még ott is bunkó módon átlósan állok meg, 2 parkolóhelyet igénybe véve, valamint szintén elővigyázatosságból lefényképezem az esetlegesen mellettem parkoló autók rendszámát. Ennél többet talán csak akkor tehetnék a baj elkerülése érdekében, ha gyalog mennék a teszkóba.

Link to comment
Megosztás:

Bosszantó mindennapos eset, mégis legszívesebben kitéptem volna a hajamat... Öt perces termékellenőrzés a budaörsi Tescóban: a keresett áru nincs, vásárlás nélkül azonnali távozás. Kiérünk az autóhoz, azonnali szélütés. A mellettünk parkolt Fiat haszongépjármű vezetőjének sikerült olyan erővel kinyitnia az ajtaját, hogy csaknem 5x10 cm-es felületen teljesen lehúzta a festéket a jobb hátsó ajtóról. Sőt olyan erővel nyitotta ki az ajtaját, hogy függőleges irányban benyomta a karosszériát is.

Mit tanácsos, illetve lehet ilyenkor tenni? Mármint az ajtóval, a Fiatos ugyanis elhúzott...

Ez eggy rettentően bosszantó eset. :)

Kiegészíteném tgabika76 szösszenetét, én egyáltalán nem járok teszkoba. Bár, ez téged nem vigasztal. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.