Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez valami voodoo szertartás során történt? :rolleyes:

Régen csináltak ilyen voodo szertartásokat <_< . Pl egyik karosszériás ismerős a wrtburg küszöbébe töltött fáradt olaj és alvázvdőből készült keveréket. Az ott lötyögött évekig és soha nem rozsdásodott vagy lyukadt ki a küszöb. Másik ilyen ma már elképzelhetetlen megoldás az volt amikor lefújták fáradt olajjal a kocsi egész alját és rögtön irány egy jó poros út. ez aztán jó kis korrozióvédő réteget adott. (egy darabig) De valahogy ezek a régi verákat csak megette a rozsda idővel ;)

Link to comment
Megosztás:

am igy csinálják most is az üregvédelmet valamiolajos lötyi be az üregekbe és el van felejtve a dolog hosszú évekre ha jo a kevert lötyi

szoval akkor kinek ninsmég benne az a csik az ajtoaljába??mert én arra godolok, hogy ha mosom a kocst vagy esik az esső akkor bentartja a vizet meg a porral összekeveredett vizet és elég sáros réteget képez ugyhogy lehet kiveszem belőle

Link to comment
Megosztás:

am igy csinálják most is az üregvédelmet valamiolajos lötyi be az üregekbe és el van felejtve a dolog hosszú évekre ha jo a kevert lötyi

szoval akkor kinek ninsmég benne az a csik az ajtoaljába??mert én arra godolok, hogy ha mosom a kocst vagy esik az esső akkor bentartja a vizet meg a porral összekeveredett vizet és elég sáros réteget képez ugyhogy lehet kiveszem belőle

Hát bocs de nem szedem ezért le a kárpitot :rolleyes: de úgy emlékszem tavaly zárszereléskor én sem láttam ilyesmit az ajtó aljában mikor a leesett alkatrészeket halásztam az ajtó aljából <_<

Nem lehet, hogy az az ablak vagy ablakmechanika környékéről leesett gumitömítés vagy ilyesmi ?

Link to comment
Megosztás:

Hát bocs de nem szedem ezért le a kárpitot <_< de úgy emlékszem tavaly zárszereléskor én sem láttam ilyesmit az ajtó aljában mikor a leesett alkatrészeket halásztam az ajtó aljából ;)

Nem lehet, hogy az az ablak vagy ablakmechanika környékéről leesett gumitömítés vagy ilyesmi ?

Nem kell kárpitot leszerelni. Van oldalt egy kis csavar, azt kicsavarod és a lyukon zutty :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ajj de nem érti senkise:D

nem a belsejébe van hanem a lgeslegaláján és kivülről

ajtónkánt kép két gumicsikocska ami be van pattintva a két pöckével az ajtóba

:rolleyes:

ennyi:)

Én értem. Nekem is van. Valami porvédő féle. A vizet kiengedi az ajtóból, de a port nem engedi be alulról. Nem?

Link to comment
Megosztás:

hát ez az érdeks mert ha mosás után csapkodod kcist az ajtot észreveszed hogy a vizet is jol benntertja

és ha meg szétkapod azajtot azt is észrevszed, hogy a leülepedett port seengedi ki és sár marad benne

háthogy menyit nem engedbe ez jókérdés valszin semmitse de az is tuti hogy kifele se enged tul sokat:S

ugyhogy é asszemki fogom szedni

Link to comment
Megosztás:

Továbbrepedt a szélvédőm. :rolleyes:

Ma olyan 5-10 centit sikerült neki, természetesen felfelé vette az irányt, úgyhogy most egy jó kis koszinuszfüggvény van az orrom előtt.

Csere lesz nemsokára, de olyan olyat szeretnék aminek a napvédő csíkja fekete. Van ilyen? Nekem azt mondták csak kék meg zöld van, de mintha már láttam volna feketét is.

Link to comment
Megosztás:

Továbbrepedt a szélvédőm. :rolleyes:

Ma olyan 5-10 centit sikerült neki, természetesen felfelé vette az irányt, úgyhogy most egy jó kis koszinuszfüggvény van az orrom előtt.

Csere lesz nemsokára, de olyan olyat szeretnék aminek a napvédő csíkja fekete. Van ilyen? Nekem azt mondták csak kék meg zöld van, de mintha már láttam volna feketét is.

Mor16V is épp ezzel küzd!Csak kék és zöld létezik!

Link to comment
Megosztás:

Mor16V is épp ezzel küzd!Csak kék és zöld létezik!

<_< Mire jöttem haza mégtovább ment. A koszinusz felfelé ága, nem akart újra lefelé menni. :rolleyes: Ma olyan 20-30 centit mozgott.

Fóliát én is tudom hogy van, mert most is van rajta, de nekem anno 3ezerért rakták, meg azért is el kell menni stb... Sokkal jobb lett volna ha alapból rajta van.

Még gőzölésen gondolkodom, de arról nemsokat tudok.

Nekem is mondtak ilyen olcsón, de valami kínait csak, amit állítólag nem szabad megvenni mert torzít.

Nagyon sokba szerencsére semmiképp nem lesz, mert 6-ért bepakolják.

Link to comment
Megosztás:

9 ért??

errefelé meg ugy kezdikhogy 25:O

szóval lehet eléggé érdemes megnézni:)

nekem is van egy percenés de remélhetőleg nem akar majd repedésbe átmenni

ezeket lehet javitatni is nem??

egy 4mmes kis felverődés mennyibe lenne vajon?

Link to comment
Megosztás:

9 ért??

errefelé meg ugy kezdikhogy 25:O

szóval lehet eléggé érdemes megnézni:)

nekem is van egy percenés de remélhetőleg nem akar majd repedésbe átmenni

ezeket lehet javitatni is nem??

egy 4mmes kis felverődés mennyibe lenne vajon?

Nekem 15-ért mondták a jobbik minőségű szélvédőt.

Javításról engem mindenki csak lebeszélt, mert állítólag nem éppen tartós.

Az hogy megindul-e elég sokminden múlik, leginkább szerencsén. Az enyém, ha jól rémlik tavaly ősszel kezdte egy 10 centis repedéssel, és egy hete folytatta.

Link to comment
Megosztás:

amugy otthon se nagy kunsz belerakni az autoba

én igaz csak segédkeztem már kettőnél is, de ugyan azt csináltam mint a szakik

van egy gépük ami levegővel rezgeti magát azzal körbevágják,utána pedig spirálos dróttal körbhuztuk hogy mindenhol elváljon rendesen

azután a maradék gumit le kell szépen vágni hogy viszonylag kevés maradjon

aztán le kelltisztitítani, alapozóval lekenni ami a készletbe benne van száradni hagyni, és utána az uj ragasztót felnyomni rá.

gond ott van hogy az a rezgős vágó levegővel megy illetve a ragasztót is levegővel nyomta ki

de szerintem van oylan verzió is amihez nem kell levegő

de ha 6 ért belepakolják az nemsok, mert szervizbe mi beraktuk egy óra alatt ugyan, de otthon a spec gépek miatt tovább is tarthat, meghát csak magadnak dolgozol

de ebbe ugye nincs benne a szélvédőára??

Link to comment
Megosztás:

Nekem 15-ért mondták a jobbik minőségű szélvédőt.

Javításról engem mindenki csak lebeszélt, mert állítólag nem éppen tartós.

Az hogy megindul-e elég sokminden múlik, leginkább szerencsén. Az enyém, ha jól rémlik tavaly ősszel kezdte egy 10 centis repedéssel, és egy hete folytatta.

nekem repedés nincs csak a kavics kivert belőle egy kis rész bizos tudod ien kis kráerhez lehet hasonlitani

látótérbe sinc sbenne műszakin is átment ugyhogyremnm lsz belőle se cosinus se sinus görbe:D

Link to comment
Megosztás:

nekem repedés nincs csak a kavics kivert belőle egy kis rész bizos tudod ien kis kráerhez lehet hasonlitani

látótérbe sinc sbenne műszakin is átment ugyhogyremnm lsz belőle se cosinus se sinus görbe:D

Tudom, hogy csinálják, de én inkább a szakemberekre bízom.

Hát nem tartott sokáig a fogadalom. :rolleyes: Na mindegy, nem offolok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.