Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Gabi! Caravan hátsó szélvédőn kevésbé áll meg a hó! :blush: Oda elég szokott lenni a fűtőszál. :lol: Nekem legalábbis kb. fél perc múlva már van látszatja a működésüknek.

Azok a "karcok" viszont érdekesek.

egy kép csak jó lenne, ha sikerülne róluk. :lol:

Jóvan, látom neked sem volt még igazán jeges. :D

Szerinted az omega millllen típusú popsival rendelkezik? :lol:

Gyertek ide Budaörsre élni, és a friss hegyről letóduló nagyon párás

levegőt élvezzétek, ami már 0 foknál is gyönyörűen vagy centi

vastagon rá tud telepedni a szélvédőkre, tök mindegy mennyi

a dőlésszöge. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jegkaparot elvbol sosem hasznalok, hiszen karcolja a szelvedot. Igy a Caravanom hatso ablakan sem keletkezhettek a kaparotol ezek a karcolasok. Az a furcsa, hogy a karcok surun egymas mellett, foltszeruen helyezkednek el (erre irtam, hogy mint gombostuk egy gyufasdobozban), es legfeljebb, de nem mindenhol lehet ezeket kivulrol tapitani. A baj az, hogy egyre tobb folt keletkezik, es tenyleges zavar a hatrafele valo kilatasban. Teljesen tanacstalan vagyok, lehet, hogy az ujonnan vett Champion ablaktorlot lecserelem, mert bar teljesen ep a gumija, nem zarhatom ki, hogy megis az okozza. Mas otlet?

Jegkaparo helyett nalam bevalt megoldas a szelvedo hovedo foliaval valo letakarasa. Sosem volt jegesedes alatta... A ket szelet becsiptetem az ajtoknal, igy a szel nem fujja el, lelopni nem tudjak, de ha megis, par szaz forint csupan...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mi a teendő azokkal a rozsdafoltokkal, amelyek például a kerékjáratoknál jelennek meg? Mit lehet, illetve kell tenni a rozsdásodás ellen? Azt mondta egy nálam kompetensebb ember, hogy a karosszéria lakatos ilyenkor kivágja a rozsdás részt, és valamilyen javító ívet heggeszt a helyére. Elsősorban tanácsokért volnék hálás, de ha valakinek volt már pozitív tapasztalata egy szerelővel, privát üzenetben szívesen fogadok egy nevet vagy címet.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ez a megoldása. A javítóív nagyon olcsó, a jó karosszériás viszont aranyárban dolgozik. :blush:

Ha viszont nem jó karosszériáshoz viszed, akkor bezony 1-2 év, és még jobban fog rohadni. :D

Jah, és persze ilyenkor a teljes elemet újra kell fényezni utána.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mekkora rozsdafoltok vannak rajta!

Ha nem túl nagyok és csak felületi rozsda még menthető lenne passziváló anyaggal!

Ha viszont jobban rohad csak is karoszériás segíthet!

Egyébként nem a karosszériások rontják el általában,inkább a festők nem dolgoznak alá rendessen a festésnek szerintem!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szép napot mindenkinek!

A kép alsó részén látható keresztmerevítőt kicserélem (amit látjátok kissé meg van gyürődve). Na most ez szépen ponthegesztve volt. Némi türelemmel+pár órával és egy hidegvágóval szépen leszedtem a régi merevítőt. Aztán flexxel utósiíitottam. A kérdésem az lenne, hogy hegesztés előtt valamilyen lónyállal le kell kezelni a nyers fémfelületet, vagy hegesztés után? Valszeg ponthgesztve lesz, azért ez a furcsa kérdés. Illetve hegesztés után mivel érdemes lefesteni?/lekezelni, hogy ne kezdjen el rothadni egyszercsak?

29272086.jpg

üdv és köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Tudja valaki pontosan, hogy az 1995 előtt és után, illetve az 1998 után gyártott Classic modellek esetében hogyan változott (ha változott egyáltalán) a gyárilag biztosított átrozsdásodási garancia?

98'-ig tuti nem változtt.Az utániak pedig sztem ugyanazzal a technológiával készültek.

Talán a G sorozatnál már más a helyzet, nem csámcsog az autó 2. gazdája.........

Link to comment
Megosztás:

hello az ajtok aljában vannak azok a kis gumicsikok azt ti benne hagyátok??

mert ahogy én észreveszem elég rendesen benntartja a koszt

legalábbis én mosáskor ha memozgatom folyik ki alatta a koszos lé , de csak ha megmozgatom

erre is valaki naaa

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.