Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudja valaki hogy a G Astra motorháztető hogy megy fel az F-es helyére? Sok gsi-n látok csak azért érdekel.

Köszi!

keresd a gsi tomit neki van ilyen megoldása....bántjuk is érte eleleget ;) :lol: :lol:

ugy tudom ő vett egy komplett g astra géptetőt levágták az elejét és hozzászabták a gyárihoz

Link to comment
Megosztás:

Nem értek hozzá, de szerintem nagyon sok különbség van a 2 autó között.

Teljesen besz@rt az ajtózáram, már egyálltalán nem fordul el benne a kulcs. A két zárszerkezetet (jobb, ill. bal oldali) ki lehet egymással cserélni? Ez nem megoldás, hogy:

vezetőoldali ajtó bezár => autót megkerül => anyósülésről ajtó lecsuk => jobb ajtó lecsuk.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet rossz az F astra töréstesztje, haverom a sedan-jával kétszer fordult át a tetején 80-90 kórül, sértetlenül kiszálltak, a kocsit láttam utána, nem rogyott be a tető, kicsit megnyomódott az egyik oszlopnál, de rosszabra számítottam sokkal. Mondjuk a kocsi már nincs meg, mert nem csak a tető kapott.....

Link to comment
Megosztás:

Teljesen besz@rt az ajtózáram, már egyálltalán nem fordul el benne a kulcs. A két zárszerkezetet (jobb, ill. bal oldali) ki lehet egymással cserélni? Ez nem megoldás, hogy:

vezetőoldali ajtó bezár => autót megkerül => anyósülésről ajtó lecsuk => jobb ajtó lecsuk.

Központizáras?

Mert nekem a csati csúszott szét és azért nem ment, összeraktam és ok.

Az F astra a régi teszten ( amikor új volt) 4 csillagot kapott.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem központizáras, ezért gondoltam, hogy ki kellene cserélni a két zárat de gondolkodom egy olyan megoldásban is, (bár szerintem nagyon drága) hogy egy távirányítású központizárat kellene beszereznem bontóból.

Valaki egy árat nem tudna mondani, hogy kb mennyire számoljak?

Én ezen az oldalon nézelődtem, 5.000 Ft a központizár, 8.000-11.000 Ft a távirányítós riasztó, szóval ha sikerülne magamnak beszerelni, akkor viszonylag olcsón megúsznám a dolgot, csak azt nem tudom, hogy jó -e ez a szerkezet az Astrához.

http://www.caralarm.hu/prices.htm

Link to comment
Megosztás:

Nekem oldaltörés tesztem volt áprilisban.:-) A 6-os főúton balra kanyarodás közben belém tolatott fékezés nélkül egy Honda Civic. Behorpadt a bal hátsó ajtóm, kicsit elgörbült a "B" oszlop, a küszöb és ennyi. De pl. belülről nem látszott az ajtóból semmi benyomódás. Az később cserés lett.:-)

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki tippet, hol tudnék első kerék mögötti sárfogót (alias szarpofozót) venni?

Bontókat járom egy idelye de nem találok sehol.

Gyárilag nincs az enyémen de látszik is, hogy ott a kerék mögött igénybe van véve :(

Gondoltam az segítene megvédeni a küszöb elejét.

Más:

Korábban volt szó alvázvédő anyagról. Őket tudom ajánlani választék is van, tanácsot is tudnak adni és árban sem vészes szerintem:

http://www.pyrmo.hu/

Link to comment
Megosztás:

Felmerült egy ujabb kérdés,és idáig minden kérdésemre a forumon nagyon kimerítő választ kaptam..és ez a szerelés során nagy segítség volt...hát ezt is felteszem:

Hogy lehet levenni a Váltó védő bőr szoknyát,ill a kézifékvédő bőrt...ugyanis ki szeretném cserélni:)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Felmerült egy ujabb kérdés,és idáig minden kérdésemre a forumon nagyon kimerítő választ kaptam..és ez a szerelés során nagy segítség volt...hát ezt is felteszem:

Hogy lehet levenni a Váltó védő bőr szoknyát,ill a kézifékvédő bőrt...ugyanis ki szeretném cserélni:)

Köszi

A váltoszoknyát csak a váltógomb levétele után tudod lehúzni felfelé.A váltógombbal én is megküzdöttem,és tudtommal nem menetes,(94-es)késsel kellett levágnom,de úgy sem volt egyszerű!A kézifék borítása egyszerűbb,az csak pattintós alul,a kézifékkaron keresztül lehúzhatod. :wink:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.