Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Köszi,de megcsinálom magamnak :lol: legalábbis elöször megprobálom :lol:

Hogy csináljuk?Feladod postán Én meg elutalom a pénzt?Így jó neked?A gyári kábelkötegért mennyi pénzt kérnél plusszban?

Én a héten elmegyek Horvátországba, de ha az úgy jó Johnny kezébe nyomom és majd ő meg a tiedbe, Vagy Apu megy csütörtökön pestre...

A kábelekért nem kell + fizetned.

Link to comment
Megosztás:

Ma kipróbáltam a verdát, egy 24 órás állás után.

A hőmérő 28 fokot mutatott. Működtettem az AC-t vagy 20 másodpercig h legyen némi alap nyomás.

Persze mivel jó idő van, pöcre indult.

Ezek szerint a hideggel van baja. Csak sajna a félállásból nem tudom elmozdítani a hidegindító potit.

Tuti h lesz télen vele némi gondom. De majd nyomok a tankba vagy 5-10 liter benzint és arra tankolok szeszt és akkor hátha jobban indul.

Kinek h áll a hidegindító poti? Amelyik a vezetékköteghez van közelebb...

Link to comment
Megosztás:

Ma kipróbáltam a verdát, egy 24 órás állás után.

A hőmérő 28 fokot mutatott. Működtettem az AC-t vagy 20 másodpercig h legyen némi alap nyomás.

Persze mivel jó idő van, pöcre indult.

Ezek szerint a hideggel van baja. Csak sajna a félállásból nem tudom elmozdítani a hidegindító potit.

Tuti h lesz télen vele némi gondom. De majd nyomok a tankba vagy 5-10 liter benzint és arra tankolok szeszt és akkor hátha jobban indul.

Kinek h áll a hidegindító poti? Amelyik a vezetékköteghez van közelebb...

nem lesz vele gondod, ugyanis akkor működik ...

az a gond, hogy az a hőellenállás, ami benne van, rosszul van méretezve, ezért nyűglődünk ebben a 25-30 fok körüli időben, ha hideg a motor

Link to comment
Megosztás:

coupe kérésére C20XE vs HunFlex képek

Ezeken a képeken a gyári injektorcsatlakozót látni, ami ki van vágva a dobozból. Kicsit barbár megoldás, de nem jutott eszembe jobb. :lol:

fnykp0053.th.jpg fnykp0054.th.jpg

Ezen a képen látható a HunFlex injektor apa csatlakozója, így kell állni a kábeleknek ha felénk van a nút, ami a csatlakozó helyes pozicionálását segíti. :lol:

fnykp0055.th.jpg

HunFlex, anya csatlakozó az injektoron

fnykp0057.th.jpg

Az egész motortérről egy kép, csakúgy. Nem szép egyenlőre, meg látni hogy átalakított, de engem nem zavar. A doboz teteje megmaradt, lehet hogy ráfogatom majd a kábelekre úgy, hogy úgy tűnjön mintha ott lenne még a doboz. Ez majd a jövő zenéje. :lol:

fnykp0058.th.jpg

coupe, ha esetleg valamit szeretnél még megnézni szólj és csinálok róla képet vagy leírom, remélem azért ez is segítség lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem lesz vele gondod, ugyanis akkor működik ...

az a gond, hogy az a hőellenállás, ami benne van, rosszul van méretezve, ezért nyűglődünk ebben a 25-30 fok körüli időben, ha hideg a motor

Az rendbe van h működik, de ha a hőmérséklet le megy 18 fok alá akkor már 4-szer 5-ször kell indítózni.

Mi lesz ha majd lesz vagy -5 fok?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az rendbe van h működik, de ha a hőmérséklet le megy 18 fok alá akkor már 4-szer 5-ször kell indítózni.

Mi lesz ha majd lesz vagy -5 fok?? :lol:

Ha nem fog indulni én visszaállok majd benzinre. Köszörültetni meg 20percet melegíteni nincs értelme, akkor inkább járok drágával, aztán majd tavasztől őszig megint E85. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem fog indulni én visszaállok majd benzinre. Köszörültetni meg 20percet melegíteni nincs értelme, akkor inkább járok drágával, aztán majd tavasztől őszig megint E85. :lol:

Hát ja éjjel, meg reggel 10 fokok vannak, azon gond...( :lol: ) tűnödök, hogy a következő tankoláskor már csak benzin kerül bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ja éjjel, meg reggel 10 fokok vannak, azon gond...( :lol: ) tűnödök, hogy a következő tankoláskor már csak benzin kerül bele. :lol:

Nekem még indul minden reggel gond nélkül. Ill van az a kétszer indításos móka, de az 40fokban is volt. Szóval nem az átalakító és az E85 hibája szvsz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem még indul minden reggel gond nélkül. Ill van az a kétszer indításos móka, de az 40fokban is volt. Szóval nem az átalakító és az E85 hibája szvsz. :lol:

Na jó, de nekem nincs átalakítom, csak simán felesben nyomom. :lol: Még nem volt gond, igaz nem is indulok reggel a kocsival sehova, csak délután, de holnap kiváncsiságból beröffentem 6-kor. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem fog indulni én visszaállok majd benzinre. Köszörültetni meg 20percet melegíteni nincs értelme, akkor inkább járok drágával, aztán majd tavasztől őszig megint E85. :lol:

Köszi a képeket....tegnap szétszedtem a fekete dobozt,tényleg hülyén van megcsinálva :lol: De mindegy,nekem a lényeg az hogy bármikor vissza tudjam állítani a gyári állapotot.....

Az E85kft honlapján az van hogy a Hunflex deluxba már fel van szerelve hideg indító készülékkel,így télen sincs gond az indulással.Akkor ez kamú?

Mondjuk 2 akksi van a kocsimban,így nem lehet gond...de gondolom akkor is bosszantó.Ma reggel szépen indut,igaz még csak 30% etanol van benne...Következő tankolásnál már fele felébe rakom...Szerintem ez pénteken lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képeket....tegnap szétszedtem a fekete dobozt,tényleg hülyén van megcsinálva :lol: De mindegy,nekem a lényeg az hogy bármikor vissza tudjam állítani a gyári állapotot.....

Az E85kft honlapján az van hogy a Hunflex deluxba már fel van szerelve hideg indító készülékkel,így télen sincs gond az indulással.Akkor ez kamú?

Mondjuk 2 akksi van a kocsimban,így nem lehet gond...de gondolom akkor is bosszantó.Ma reggel szépen indut,igaz még csak 30% etanol van benne...Következő tankolásnál már fele felébe rakom...Szerintem ez pénteken lesz :lol:

Hát ha más nem , akkor kell berakni egy kannát benzinnel a csomagtartóba vész esetére, aztán lehet változatni az arányt, ha nem indulna.

Link to comment
Megosztás:

Na és a hidegindító flakonok? Klikk! Hmmm? Bevezeted a csövecskét a levegőszűrőbe, a flakon meg vhol az utastérben van. Odafújsz, és könnyebben robban akkor is ha kicsapodótt az etanol a szívócsőben. :lol:

Vissza a trabant korszakhoz :lol: :lol: :lol: :P

Én nagyon bízom abban hogy nem csak paraszt vakítás a hideg indító cucc,de ez úgyis csak télen fog kiderülni :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képeket....tegnap szétszedtem a fekete dobozt,tényleg hülyén van megcsinálva :lol: De mindegy,nekem a lényeg az hogy bármikor vissza tudjam állítani a gyári állapotot.....

Nincs mit. Így még vissza dughatod a gyári injektor csatikat, max egy kis szigetelést kell nekik adni, bár nem tudom mennyi víz folyik, fröccsen, szivárog be oda, szerintem nem sok. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.