Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Olvastam hogy lehet kapni hozzá polarítás megfordító kábelt rendelni,így nem kell forrasztani.Nekem az a megoldás jobban tetszik :lol:

Azért találtam az E85öt,mert napi 100km megyek,rengeteg pénzt spórolnék így.Ráadásul Tahiban van egy kis benzinkút ahol van E85,és még útba is esik hazafelé :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Még egy kicsit tartok a reggeli indulástól,mert itt lényegesen hüvösebbek az éjszakák,meg a reggelek :lol:

Nekem most nincs gondom a hidegindítással, mióta megtaláltam a megfelelő beállításokat. Csak max annyi szokott lenni, hogy kétszer kell indítózzak. Mert először nincs még nyomás az üa rendszerben, de az állítólag nem az E85 hibája, hanem az AC pumpájé, ahogy opel16v cartárs mondta és a kocsim szokott egy naaagy kietlen parkolóban állni a szabad ég alatt, ha melózom. Ott is elég hideg van. :lol:

Ha a kábeleket meg tudod fordítani akkor nincs gond, viszont az inkejtorhídnál akkor is trükköznöd kell majd, mivel a gyári injektorcsatlakozók egy kis fekete dobozba vannak beleöntve, a motor és a szívótorok között találod azt a hosszú fekete dobozkát. Van benne egy bazivastag kábelköteg is. Én azt csináltam hogy azt a dobozt szétvágtam, kivágtam belőle a csatikat és teljesen eltüntettem, mert egyébként sehogy nem fértem oda és nem lehet máshogyan visszarakni a helyére a doboz ha rajta az átalakító. :lol:

Szal ennyi a probléma gyakorlatilag, de azt a kutya sem veszi észre sztem és ha leszigeteled a kábeleket szépen, akkor nem is lehet belőle gond. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha látszik sem érdekel,mert eladni már biztos nem fogom soha,viszont ha nem kell vezetékeket vágni az már jó :lol:

Ha csak napi 500ft-ot is spórólok akkor az 12000ft egy hónap alatt,amiért mindenféleképpen megéri kipróbálni :lol:

Zsoltee!!!

Esetleg képeket nem csináltál a beszerelésről?

Link to comment
Megosztás:

Ha látszik sem érdekel,mert eladni már biztos nem fogom soha,viszont ha nem kell vezetékeket vágni az már jó :lol:

Ha csak napi 500ft-ot is spórólok akkor az 12000ft egy hónap alatt,amiért mindenféleképpen megéri kipróbálni :lol:

Akkor neked is olyan mint nekem, az injektoron van a köteg rajta és nagyon rossz hozzáférni.

gyere le hozzánk benzinnel és etanollal mész haza...igaz Pista :lol:

Szívesen megszereljük neked is szakszerűen.

Link to comment
Megosztás:

Későbbi tesztekre pedig keresek majd emberkéket X14XE-X16XEL, Z20LET, X12XE, X30XE, Z16XEP mocikkal is :lol:

Feltétel hogy 50km-es körzeten belül lakjanak (Budaörs), illetve motortuningmentes legyen az autó, és

a motor "újszerű" állapotban legyen, jól működő lambdaszondával (előzetesen megvizsgálom tech műszerrel

az autókat).

Hali.

Lehet még jelentkezni e85 kütyü tesztre?

Tuningmentes motor, egy éves lambda, ujszerü motor :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap belehekkeltem a kocsiba egy manuális AC működtető rendszert.

Ma reggel volt próba, 15 °C. Beültem, AC működtetés, hallom ahogy kicsit szörtyög az üzemanyag. Vissza volt eresztve és gondolom levegős is volt. Innen a szörtyögés. Kábé 15 másodpercig nyomattam neki, biztos ami biztos.

De így is csak vagy ötödjére, hosszas indítózásra röffent be. Utána semmi fulladás, hidegen is kapja fordulatot.

Nem tudom mit kellene még megtennem. Gyertya csere?Injektor tisztítás?

Ja és vasárnap észrevettem, h az injektorhídon a baloldalon lévő szelep(vagy mi a fene) egy kicsit engedte a cuccot, ha rá volt tekerve a kupakja. A benne lévő gumi kicsit el volt deformálódva és ezért mindig egy picit benyomta a szeleptűt. Ezt a hibát is elhárítottam.

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked is olyan mint nekem, az injektoron van a köteg rajta és nagyon rossz hozzáférni.

gyere le hozzánk benzinnel és etanollal mész haza...igaz Pista :lol:

Szívesen megszereljük neked is szakszerűen.

Köszi,de megcsinálom magamnak :lol: legalábbis elöször megprobálom :lol:

Hogy csináljuk?Feladod postán Én meg elutalom a pénzt?Így jó neked?A gyári kábelkötegért mennyi pénzt kérnél plusszban?

Link to comment
Megosztás:

Bocs coupe, de elvoltam havazva délután, most meg már túl sötét van a garázsban képet csinálni ( csak telefonom van, azmeg félhomályban jó sz@r képet csinál ) de holnap bepótolom ígérem. :lol:

Ráérsz,az a lényeg hogy jó képek legyenek :lol:

Közben kitaláltam,hogy szerzek Dinytől egy rossz kábelkötegből injektor csatikat....Így meg van oldva a forrasztás probléma :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ráérsz,az a lényeg hogy jó képek legyenek :lol:

Közben kitaláltam,hogy szerzek Dinytől egy rossz kábelkötegből injektor csatikat....Így meg van oldva a forrasztás probléma :lol:

mondom, nem kell forrasztanod, még vagdosnod sem, csak az apa csatikat a hunflex kütyün, szétszedni, egy kis műszerészcsavarhúzóval és a két szálat felcserélni. kb 3perces meló ha már rájöttél az elsőnél hogy hogyan tudod kiszedni a tüskét belőle. :lol:

Utánna már csak a fekete dobozt kell eltávolítanod, csatlakoztatni a injektor csatikat, meg a dobozt egymással, testet adni meg a hőfokjelzőt elhelyezni. Aztán kis kábelrendezés, dobozfelfogatás ( bár az úgy érdemes ha már beállítottad a kütyüt, nekem még nincs rögzítve, de lassan azthiszem már lehet ) és kb kész. Én mindezt gondolkodással és a szakadt kábelmiatti szívással kb 2óra alatt csináltam meg. Neked mivel megmutatom mit kell csinálni lesz majd 40perc. :lol:

Link to comment
Megosztás:

mondom, nem kell forrasztanod, még vagdosnod sem, csak az apa csatikat a hunflex kütyün, szétszedni, egy kis műszerészcsavarhúzóval és a két szálat felcserélni. kb 3perces meló ha már rájöttél az elsőnél hogy hogyan tudod kiszedni a tüskét belőle. :lol:

Köszi...azt hiszem az angeleyes lámpát is így csináltuk meg :lol:

Közben ma tankoltam E85öt is kb 70-30 arányban...Sok különbséget nem nagyon érzek eddig.......csak annyi volt hogy lelazult egy bilincs a tanknál,és elfolyt egy kis nafta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi...azt hiszem az angeleyes lámpát is így csináltuk meg :lol:

Közben ma tankoltam E85öt is kb 70-30 arányban...Sok különbséget nem nagyon érzek eddig.......csak annyi volt hogy lelazult egy bilincs a tanknál,és elfolyt egy kis nafta :lol:

Az már jó ha nem érzel különbséget, de vigyázz, nehogy check engine legyen belőle. inkább az 50-50 felé tendálj átalakító nélkül sztem. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.