Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

"Ma igen és mondta is a megoldást.

Csutkára fel lehet tekerni a hidegindítást, a sűrítés meg maradhat amin volt, közép állásban.

Központisak valóban érzékenyebben reagálják le a dolgokat mint a egyéni befecs.-ek."

Ha nem tudom tekerni a potit akkor nem tudom csutkára sem feltenni. :) Mellesleg ha már most, a 30 fokos hőségben feltekered maxra akkor hova tekered tovább télen a mínuszokban?

A még nem üzemmeleg motor fulladásáról. Ha szépen alapjáraton ketyeg, nekem sosem fullad le. Viszont ha adok üresben egy kisebb gázfröccsöt, vagy menet közben kikuplungolok, akkor ahogy esik vissza a fordulat, a mutatok meg sem áll nulláig és megfullad. Eddig is ez a jelenség állt fenn, csak még nem figyeltem hogy csakis ilyen esetekben fullad.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

"Ma igen és mondta is a megoldást.

Csutkára fel lehet tekerni a hidegindítást, a sűrítés meg maradhat amin volt, közép állásban.

Központisak valóban érzékenyebben reagálják le a dolgokat mint a egyéni befecs.-ek."

Ha nem tudom tekerni a potit akkor nem tudom csutkára sem feltenni. :) Mellesleg ha már most, a 30 fokos hőségben feltekered maxra akkor hova tekered tovább télen a mínuszokban?

A még nem üzemmeleg motor fulladásáról. Ha szépen alapjáraton ketyeg, nekem sosem fullad le. Viszont ha adok üresben egy kisebb gázfröccsöt, vagy menet közben kikuplungolok, akkor ahogy esik vissza a fordulat, a mutatok meg sem áll nulláig és megfullad. Eddig is ez a jelenség állt fenn, csak még nem figyeltem hogy csakis ilyen esetekben fullad.

Nos nekem se fullad le alapjáraton, első reggel volt gázadásra fulladás (ill tolatásnál), azóta csak torpanás van, míg a motor valamennyire be nem melegszik.

Én most itt tartok. Aztán mindenkinek más és más a hiba jellegének a forrása (egyedi).

Van akinek a benzinnél is volt ilyen, nekem pl nem.

Én jártam is elég sokat úgy vele 60-40% arányban benzin-etanol és motor csak úgy leállt, de ez 1ill 2 alkalom volt. (benzinszűrő cseréltem is, arra nem lehet fogni).

Ennyi, majd télen kiderül úgy is mi lesz vele, akkor a benzin is olcsóbb, akkor vissza lehet állni rá.

Link to comment
Megosztás:

Nos nekem se fullad le alapjáraton, első reggel volt gázadásra fulladás (ill tolatásnál), azóta csak torpanás van, míg a motor valamennyire be nem melegszik.

Én most itt tartok. Aztán mindenkinek más és más a hiba jellegének a forrása (egyedi).

Van akinek a benzinnél is volt ilyen, nekem pl nem.

Én jártam is elég sokat úgy vele 60-40% arányban benzin-etanol és motor csak úgy leállt, de ez 1ill 2 alkalom volt. (benzinszűrő cseréltem is, arra nem lehet fogni).

Ennyi, majd télen kiderül úgy is mi lesz vele, akkor a benzin is olcsóbb, akkor vissza lehet állni rá.

Ma kipróbáltam a melegítés nélküli elindulást.

Semmi torpanás vagy fulladás...ment mint akit kergetnek...

:)

Bár a külső hőm.mérő 39,5 °C-ot mutatott... :( Biztos felmelegedett a lökös... :P

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem neten, amerikában pl árulnak központi injektoroshoz is átalakítót, és az e85tuning honlapján olvasható, hogy ugyanilyen motorokhoz való svéd cuccot is fognak forgalmazni.

Kérdés. Lehetséges hogy ezek csak annyiban térnek el a hengerenkéntihez való társaiktól hogy kevesebb vezeték lóg ki belőlük, vagy tökmás az egész?

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztam hogy kéne gyártatni valami pofás, designes E85 bioetanol matricát a tankajtóra. Ha esetleg valakinek van valami jó 5lete a matricára és megtudunk egyezni páran egy olyanban amit többen is feltennének a kocsijukra, akkor én letudom gyártatni őket és vállalom hogy postázom is őket mindenkinek. :(

Vélemény? :)

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztam hogy kéne gyártatni valami pofás, designes E85 bioetanol matricát a tankajtóra. Ha esetleg valakinek van valami jó 5lete a matricára és megtudunk egyezni páran egy olyanban amit többen is feltennének a kocsijukra, akkor én letudom gyártatni őket és vállalom hogy postázom is őket mindenkinek. :(

Vélemény? :)

Én ilyet tettem fel. Focusról való.

38485395.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez tecc.

Én is ilyet akartam. Amcsi piacos termék ebay-en van fenn pár darab, az a baj, hogy 5000huf alatt nem jutsz hozzá, és állítólag nagyon kopik, Égő Ákos már a másodikat használja.

Viszont valami jópofa logóból érdemes lehet műgyantásat csináltatni, az kinézetre is igényesebb, és tartósabb is.

Amúgy milyen formációt csináltok? Komolyabb vagy viccesebb fajta?

Ez sem rossz :)

livegreen_go_yellow_lrg.png

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy volt nekik egy raklap kondijuk,ellenállásuk, meg potijuk, beöntötték műgyantába, a drót meg csak simán átmegy rajta. :)

azért nem ilyen átverés, de szerintem közel sem az, mint aminek reklámozzák.

Azt nem értem,hogy ilyen nehéz lenne központishoz is gyártani ilyen kütyüt? (nem értek hozzá)

központisnál a lényeg az, hogy messze van az injektorfej az égéstértől.

hidegen sokkal több felület áll rendelkezésre az alkoholnak a lecsapódásra.

Link to comment
Megosztás:

központisnál a lényeg az, hogy messze van az injektorfej az égéstértől.

hidegen sokkal több felület áll rendelkezésre az alkoholnak a lecsapódásra.

Akkor közvetlen befecskendezésnél,mint pl.Alfa JTS,Renault IDE,Carisma GDI, simán minden nélkül működne?

Ezek hogy reagálnának rá?

Link to comment
Megosztás:

Nos, tegnap elég sokat mentem, és szét is néztem a motorháztető alatt mi a helyzet.

Számomra két rossz dolog várt, a motor falsot szívott, a másik egy gumicső szétért (szelepfedélből a motorba visszamenő 90 fokos cső) természetesen orvosoltam is a hibát.

Tegnap is meg ma is finomhangoltam a szerkezeten és most .

Link to comment
Megosztás:

Nos, tegnap elég sokat mentem, és szét is néztem a motorháztető alatt mi a helyzet.

Számomra két rossz dolog várt, a motor falsot szívott, a másik egy gumicső szétért (szelepfedélből a motorba visszamenő 90 fokos cső) természetesen orvosoltam is a hibát.

Tegnap is meg ma is finomhangoltam a szerkezeten és most .

Neked milyen motorod is van?

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem méregetni a potikat a dobozban. Természetesen álló motornál.

Ugyebár a hidegindításé nekem nehezem mozdult. A műszer ellenállásmérője minden állásban 4,21-et mutatott, ez ugyebár nem korrekt.

Ugyanez a helyzet a felső potival is, hiába tekergetem, konstans 1,89-et mutat a műszer.

Akkor ez elvileg cserés, nem?

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem méregetni a potikat a dobozban. Természetesen álló motornál.

Ugyebár a hidegindításé nekem nehezem mozdult. A műszer ellenállásmérője minden állásban 4,21-et mutatott, ez ugyebár nem korrekt.

Ugyanez a helyzet a felső potival is, hiába tekergetem, konstans 1,89-et mutat a műszer.

Akkor ez elvileg cserés, nem?

Ha a csúszka és egyik ellenálláspálya véget mérted (és nem az ellenálláspálya két végét), akkor ez biztos hogy rossz.

Ebben az esetben csere.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.