Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

holnap találkozom emberrel és kicseréli a cuccot

de még ott szétszedem és ha az is ilyen, akkor nem kell

vagy visszakérem a zsetont vagy szétbontjuk a cuccot, kicseréljük a potit és még a felépítését is tudni fogjuk, hátha esetleg Gabinak jó lesz kiindulási alapnak

Link to comment
Megosztás:

holnap találkozom emberrel és kicseréli a cuccot

de még ott szétszedem és ha az is ilyen, akkor nem kell

vagy visszakérem a zsetont vagy szétbontjuk a cuccot, kicseréljük a potit és még a felépítését is tudni fogjuk, hátha esetleg Gabinak jó lesz kiindulási alapnak

Szólj már neki, hogy többünk is ezzel a problémával küzd. Valamilyen formában jó lenne, ha kicserélné.

Link to comment
Megosztás:

Szólj már neki, hogy többünk is ezzel a problémával küzd. Valamilyen formában jó lenne, ha kicserélné.

Ezt akartam mondani én is, hogy mindenképp említsd meg neki, hogy ez nem egyéni probléma, hanem sokaknak ilyen.

Ma a 25 fokos garázsban indult, igaz tekert többet, aztán 2 lefulladás....hát nem tudom...lehet hogy tényleg az lesz, hogy pápá hunflex.

De előtte azért rákérdezek hogy a bioetunos cucc mennyire programozható hidegindítás tekintetében.

Link to comment
Megosztás:

vagy visszakérem a zsetont vagy szétbontjuk a cuccot, kicseréljük a potit és még a felépítését is tudni fogjuk, hátha esetleg Gabinak jó lesz kiindulási alapnak

Nem lehet azt már szétszedni, ez az epoxi egyik nagy hátránya...

A másik meg majd később jön elő, amivel én is nagyot szívtam: ha hirtelen hőmérséklet változás van (márpedig motortérben

ez elég jó eséllyel előfordulhat), az epoxi elválhat a paneltól, mivel ugyan hasonló a hőtágulási együtthatója, de nem azonos

gyorsasággal tágul ilyenkor a két anyag. És ha ilyenkor egy alkatrészt elválaszt a paneltól, akkor ugrott az egész kütyü.

ez a jelenség nálam fél-1 év alatt jött elő pár BC esetében az interfész panelnál, amit közel raktak a rádióhoz vagy a szellőztető

csövéhez, és ott hirtelen hőmérsékletváltozást élt át (rádió felforrósodás, légkondi, stb).

Link to comment
Megosztás:

Az injektorom ellenállása 2 Ohm. Valaki esetleg akinek gyorsan megy és központis rá tudna mérni hogy ez mennyire korrekt érték?

Amúgy Bioetun ügyben annyit megtudtam, hogy teljesen egyedi szabályozást lehet számítógépen keresztül feltölteni, mivel a hőgombából kapja a jelet, ezért a hidegindítást is teljesen egyedi karakterisztikával lehet ellátni. Gyakorlatilag pár táblázatot kell kreálni amik passzolnak az autóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Az injektorom ellenállása 2 Ohm. Valaki esetleg akinek gyorsan megy és központis rá tudna mérni hogy ez mennyire korrekt érték?

Amúgy ügyben annyit megtudtam, hogy teljesen egyedi szabályozást lehet számítógépen keresztül feltölteni, mivel a hőgombából kapja a jelet, ezért a hidegindítást is teljesen egyedi karakterisztikával lehet ellátni. Gyakorlatilag pár táblázatot kell kreálni amik passzolnak az autóhoz.

Voltam ma tankolni,beszélgettem a tulajjal és Ő mondta,hogy itt az egyik autóvillamosságisnál odagurolok és be is dobják a cuccost.

A nevét nem mondta a kütyünek,de azt mondta,hogy jobb mint a hunflex és 52 körül van.

Gondolom a Bioetunról beszélt akkor.

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma tankolni,beszélgettem a tulajjal és Ő mondta,hogy itt az egyik autóvillamosságisnál odagurolok és be is dobják a cuccost.

A nevét nem mondta a kütyünek,de azt mondta,hogy jobb mint a hunflex és 52 körül van.

Gondolom a Bioetunról beszélt akkor.

Nem tudom igazából mitévő legyek mert ebben a formában a hunflex nem korrekt, hisz még ilyen melegben is sz@rakodik. Vagy eladom és visszaállok benzinre, vagy beteszek egy Bioetunt.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy Bioetun ügyben annyit megtudtam, hogy teljesen egyedi szabályozást lehet számítógépen keresztül feltölteni, mivel a hőgombából kapja a jelet, ezért a hidegindítást is teljesen egyedi karakterisztikával lehet ellátni. Gyakorlatilag pár táblázatot kell kreálni amik passzolnak az autóhoz.

Én is ilyesmit szeretnék, de nem kellene táblázatokkal babrálni, csak a karakterisztika főbb pontjait kellene megadni.

Meg egy kicsit több dolgot lehetne bevonni, mint pl a folytószelep potit.

Link to comment
Megosztás:

szerintem az lehet, hogy vagy annyira igénytelen a gép, hogy nem érdekli mit eszik vagy rendesen lett megcsinálva a kütyü

Én azt javaslom annak, akinek nem működik rendesen, hogy mérje meg ellenállásmérővel valahogy a poti pályáját, mindkettőét.

Az epoxi befolyása okozhat működési problémákat. És úgy látom ez elég sok embernél fennáll. Ezeket garban kellene cseréltetni.

Link to comment
Megosztás:

akkor pedig valaki nem mond igazat... vagy a totalcaros cikkben volt kis kamu, vagy ez a cucc sem

digitális, hanem maradt a sima analóg technika... amit egyébként azért is el bírok képzelni, mert potival

kell állítani a cuccokat, nem lehet számítógépes csatlakozást megoldani. ez a hunflex egyre nagyobb

humbugnak tűnik nekem, nem ér annyit sem, amennyiért árulják... szerintem :P

gondolom nem hiába alkalmazzák az epoxit sem, van mit takarni :hiya:

egyébként én is megszívtam már az epoxival az új BC-nél, többet büdös életben nem használom :(

Lehet hogy volt nekik egy raklap kondijuk,ellenállásuk, meg potijuk, beöntötték műgyantába, a drót meg csak simán átmegy rajta. :)

Link to comment
Megosztás:

Mostanában felesben. Allítólag gyertya probléma lehet... Meglátjuk... :)

Esetleg gyertyakábel, azt is érdemes kimérni.

Igazándiból azt nem értem, hogy akinek működik annak hogy működhet :(

Biztos áldás kértek rá :P :hiya: :lol:

Hehe.

Nekem a classic-val, és a deluxe-vel sem volt semmi bajom. Pontosabban a deluxe nem volt hidegindítós, és ott nálam is volt nehezebb indulás, pár 100 méteren fulladás váltás után hirtelen gázadásnál, de semmi más.

Viszont ahogy itt olvasom ilyen problémák csak a központisoknak vannak.

A deluxe-nak én nem tekergettem sehova a potijait, még csak szét sem szedtem, teszi a dolgát megy vele a kocsi.

A fogyasztás milyenségére nem tudok semmit írni, mert mindig volt hosszútáv is mostanában, de úgy tűnik mintha csökkent volna egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Szia gr3ddy!

Hol szerelettted be? Zuglóban van ilyen beszelelő vagy egy saját szerlöhőz vitted?

Szia!

Nem zuglóban.

Nem akarom reklámozni (ha kell törlöm) Itt.

Viszont ma reggel is pöccre indult a kocsi, viszont amíg nem melegszik be valamennyire a motor, nem húz.

Onnantól pedig észrevétlen.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg gyertyakábel, azt is érdemes kimérni.

Hehe.

Nekem a classic-val, és a deluxe-vel sem volt semmi bajom. Pontosabban a deluxe nem volt hidegindítós, és ott nálam is volt nehezebb indulás, pár 100 méteren fulladás váltás után hirtelen gázadásnál, de semmi más.

Viszont ahogy itt olvasom ilyen problémák csak a központisoknak vannak.

A deluxe-nak én nem tekergettem sehova a potijait, még csak szét sem szedtem, teszi a dolgát megy vele a kocsi.

A fogyasztás milyenségére nem tudok semmit írni, mert mindig volt hosszútáv is mostanában, de úgy tűnik mintha csökkent volna egy kicsit.

Ez lehet a probléma gyökere. Attól még el lehetne tekerni a potikat.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.