Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

ha észreveszed rögtön a változást a motor hangjában és az alapjáraton, akkor az az alap dúsítás

az itt is linkelt tesztelős totalcaros cikkben az is benne volt, hogy alapjáraton semmilyen változást nem

csinál az eredeti nyitáshoz képest, tehát ha ugyanaz a készülék, akkor alapjáraton járatva nem szabadna

változást észrevenni :)

Link to comment
Megosztás:

az itt is linkelt tesztelős totalcaros cikkben az is benne volt, hogy alapjáraton semmilyen változást nem

csinál az eredeti nyitáshoz képest, tehát ha ugyanaz a készülék, akkor alapjáraton járatva nem szabadna

változást észrevenni :)

hát azért ha az alap dúsítás változtatod, azt illik észrevenni szerintem :(

amúgy nálam biztos hogy az a gond, hogy befolyt a műanyag cucc, hallatszódik, ahogy súrlódik rajta

Link to comment
Megosztás:

hát azért ha az alap dúsítás változtatod, azt illik észrevenni szerintem :(

amúgy nálam biztos hogy az a gond, hogy befolyt a műanyag cucc, hallatszódik, ahogy súrlódik rajta

nem gondolkodsz elég széles látószögben :) az is ugye elköpött infó, hogy a hunflex nézi a fordulatszámot

is, ez alapján pedig lehetséges az, hogy alapjáraton nem változtat a dúsításon, csak emelt fordulaton :P

sajna az akkor poti csere, ami az epoxi miatt nem igazán kivitelezhető... én visszavinném gariba.

ez ugyanis konstrukciós hiba.

Link to comment
Megosztás:

nem gondolkodsz elég széles látószögben :( az is ugye elköpött infó, hogy a hunflex nézi a fordulatszámot

is, ez alapján pedig lehetséges az, hogy alapjáraton nem változtat a dúsításon, csak emelt fordulaton :P

sajna az akkor poti csere, ami az epoxi miatt nem igazán kivitelezhető... én visszavinném gariba.

ez ugyanis konstrukciós hiba.

ez nem gondolkodás, hanem tapasztalat :)

tekerem, emeli a fordszámot, ennyi

már várom az ember válaszát, hogy mint tudjuk rendezni

mondjuk azt nem értem, hogy miért nem lehet kipróbálni, amikor összerakja, hogy nem-e befolyt közé a cucc :hiya:

Link to comment
Megosztás:

ez nem gondolkodás, hanem tapasztalat :(

tekerem, emeli a fordszámot, ennyi

már várom az ember válaszát, hogy mint tudjuk rendezni

mondjuk azt nem értem, hogy miért nem lehet kipróbálni, amikor összerakja, hogy nem-e befolyt közé a cucc :lol:

akkor pedig valaki nem mond igazat... vagy a totalcaros cikkben volt kis kamu, vagy ez a cucc sem

digitális, hanem maradt a sima analóg technika... amit egyébként azért is el bírok képzelni, mert potival

kell állítani a cuccokat, nem lehet számítógépes csatlakozást megoldani. ez a hunflex egyre nagyobb

humbugnak tűnik nekem, nem ér annyit sem, amennyiért árulják... szerintem :P

gondolom nem hiába alkalmazzák az epoxit sem, van mit takarni :hiya:

egyébként én is megszívtam már az epoxival az új BC-nél, többet büdös életben nem használom :)

Link to comment
Megosztás:

akkor pedig valaki nem mond igazat... vagy a totalcaros cikkben volt kis kamu, vagy ez a cucc sem

digitális, hanem maradt a sima analóg technika... amit egyébként azért is el bírok képzelni, mert potival

kell állítani a cuccokat, nem lehet számítógépes csatlakozást megoldani. ez a hunflex egyre nagyobb

humbugnak tűnik nekem, nem ér annyit sem, amennyiért árulják... szerintem :(

gondolom nem hiába alkalmazzák az epoxit sem, van mit takarni :P

egyébként én is megszívtam már az epoxival az új BC-nél, többet büdös életben nem használom :)

Én a bietunt nézegettem még, arra gépet is lehet kötni és egy progival állítani mindent, és diagnosztikai funkciója is van. Kicsit komolyabbnak tűnik.

Szerk: Sz@r kimondani, de igazad van, ennyi panasz azért nem sok jót sejtet.

Link to comment
Megosztás:

Én a bietunt nézegettem még, arra gépet is lehet kötni és egy progival állítani mindent, és diagnosztikai funkciója is van. Kicsit komolyabbnak tűnik.

Szerk: Sz@r kimondani, de igazad van, ennyi panasz azért nem sok jót sejtet.

Igen, az már komolyabb technika, én azért annál is komolyabbat szeretnék :)

Hajlok egyre jobban arra, hogy ősszel megcsináljam a saját megoldást :(

Link to comment
Megosztás:

Igen, az már komolyabb technika, én azért annál is komolyabbat szeretnék :P

Hajlok egyre jobban arra, hogy ősszel megcsináljam a saját megoldást :D

Én már rég erre hajlok.... :( :hiya:

Csak msiessé, me ha nem leszek itthon akko macerásabb lesz átvennem a kütyüd :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

akkor pedig valaki nem mond igazat... vagy a totalcaros cikkben volt kis kamu, vagy ez a cucc sem

digitális, hanem maradt a sima analóg technika... amit egyébként azért is el bírok képzelni, mert potival

kell állítani a cuccokat, nem lehet számítógépes csatlakozást megoldani. ez a hunflex egyre nagyobb

humbugnak tűnik nekem, nem ér annyit sem, amennyiért árulják... szerintem :(

gondolom nem hiába alkalmazzák az epoxit sem, van mit takarni :hiya:

egyébként én is megszívtam már az epoxival az új BC-nél, többet büdös életben nem használom :)

mondjuk a cucc lehet digitális, attól h van benne potméter...lásd a fojtószelep potméter is analóg, de az ECU mégis digitális...

De nem hiszem én sem h tele lenne mindenféle AD-DA konverterrel... :P

Jó lett volna a BioEtun nekem, de nem vagyok annyira eleresztve anyagilag, h megvegyem 40+Áfáért...

Most jó ez is...aztán ha később lesz pénzem benevezek egy általad készített cuccba.

Esetleg integrálhatnád a BC-be is,nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

mondjuk a cucc lehet digitális, attól h van benne potméter...lásd a fojtószelep potméter is analóg, de az ECU mégis digitális...

De nem hiszem én sem h tele lenne mindenféle AD-DA konverterrel... :)

Jó lett volna a BioEtun nekem, de nem vagyok annyira eleresztve anyagilag, h megvegyem 40+Áfáért...

Most jó ez is...aztán ha később lesz pénzem benevezek egy általad készített cuccba.

Esetleg integrálhatnád a BC-be is,nem? :(

Létezik még egy fajta:

http://www.powertuning.hu/264-benzines-etanol-atalakito.html

Egyébként nekem is elég komolytalannak tűnik ez a cég.

Gondolok itt arra,hogy

van áfa,nincs számla,

szakadt vezeték,

nincs áfa,nincs számla,beöntött potik,külső eltérések, stb.

Link to comment
Megosztás:

Létezik még egy fajta:

http://www.powertuning.hu/264-benzines-etanol-atalakito.html

Egyébként nekem is elég komolytalannak tűnik ez a cég.

Gondolok itt arra,hogy

van áfa,nincs számla,

szakadt vezeték,

nincs áfa,nincs számla,beöntött potik,külső eltérések, stb.

Ez ugyanúgy néz ki mint az enyém, csak nincs rajta matrica...lehet h a belseje is ugyanaz...esetleg az epoxi szine más... :)

Link to comment
Megosztás:

Ez ugyanúgy néz ki mint az enyém, csak nincs rajta matrica...lehet h a belseje is ugyanaz...esetleg az epoxi szine más... :)

Akkor már ez a 3. fajta tokozás amivel kijön. A kezdeti lelkesedésem kezd lecsüngeni...eléggé.

Ha továbbra sem lesz jó hidegen, lehetséges, hogy megfontolom a cserét egy programozható bioetunos típusra.

Link to comment
Megosztás:

Jó lett volna a BioEtun nekem, de nem vagyok annyira eleresztve anyagilag, h megvegyem 40+Áfáért...

Most jó ez is...aztán ha később lesz pénzem benevezek egy általad készített cuccba.

Esetleg integrálhatnád a BC-be is,nem? :)

Pedig el kell keserítselek, én sem tudom sokkal olcsóbban kihozni piacra... persze ez még sok

dologtól függ, de baromi drága a kis szériás gyártatás. Ezért is ódzkodok, hogy feleslegesen ölöm

bele az időm, és nem tudok majd belőle eladni, csak pár darabot. Az nekem nem jó, szeretem az

időm pénzre cserélni :(

BC teljesen más tészta. Azon már gondolkodtam, hogy BC-ből viszont lehetne paraméterezni ezt

az átalakító kütyüt :P

Link to comment
Megosztás:

Pedig el kell keserítselek, én sem tudom sokkal olcsóbban kihozni piacra... persze ez még sok

dologtól függ, de baromi drága a kis szériás gyártatás. Ezért is ódzkodok, hogy feleslegesen ölöm

bele az időm, és nem tudok majd belőle eladni, csak pár darabot. Az nekem nem jó, szeretem az

időm pénzre cserélni :(

BC teljesen más tészta. Azon már gondolkodtam, hogy BC-ből viszont lehetne paraméterezni ezt

az átalakító kütyüt :hiya:

Lehet h ezen a vonalon kellene elindulni...és akkor a malacperselyembe fogom gyűjteni a pénzemet és veszek tőled egy bioetanolos-BC-t... :P

Úgyis szeretem fejlesztgetni a vasat, bár így hogy 13 éves és van benne 135000 km, nem biztos h érdemes rá sokat költeni... :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már ez a 3. fajta tokozás amivel kijön. A kezdeti lelkesedésem kezd lecsüngeni...eléggé.

Ha továbbra sem lesz jó hidegen, lehetséges, hogy megfontolom a cserét egy programozható bioetunos típusra.

Amikkel kijönnek, azok ilyen szabványos dobozkák, amiket elektronikai bótba lehet beszerezni.

Az enyém ilyesmi:

12022_2.jpg

12022_3.jpg

12022_4.jpg

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.