Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Nálam sajnos nem működik a hunflex. :)

Most kb 15 fokban szépen elidnul a motor, nem teker sokat, de 2000 alatt semmi, mármint az eddigihez képest, aztán mikor bemelegszik, nagyjából jól megy. Most csak etanol van benne, de mintha nem akarna működni a hunflex. Vélemény?

Kész vagyok én is, de nekem is ingadozik az alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kész vagyok én is, de nekem is ingadozik az alapjárat.

Jópár km-t használjátok hogy tényleg kiürüljön a benya (gondolom nem leengedtétek meg kimostátok a tankot :)) meg az elektronika is próbáljon ráállni a dolgokra...

Ha később se nem az igazi, akkor kezdeném el a hibakeresést... szűrözés, lambda, injektorok állapota...

Link to comment
Megosztás:

Jópár km-t használjátok hogy tényleg kiürüljön a benya (gondolom nem leengedtétek meg kimostátok a tankot :)) meg az elektronika is próbáljon ráállni a dolgokra...

Ha később se nem az igazi, akkor kezdeném el a hibakeresést... szűrözés, lambda, injektorok állapota...

Azóta mentem 20-30 km-t és most nagyon szépen megy, talán a dinamizmusa is hasonlatos a benzineshez. Úgyhogy már nem vagyok annyira elkeseredve. Azóta volt még egy hidegindításom is, és akkor már nem volt rossz. Nekem az alapjárat nagyon szép, egyenletesebb mint benzinnel volt, csak az első alkoholos indításnál ingadozott kb 1-2 percig.

Lehet ám, hogy az üzemanyagszűrő cseréje is változtat majd a dolgon.

Link to comment
Megosztás:

Azóta mentem 20-30 km-t és most nagyon szépen megy, talán a dinamizmusa is hasonlatos a benzineshez. Úgyhogy már nem vagyok annyira elkeseredve. Azóta volt még egy hidegindításom is, és akkor már nem volt rossz. Nekem az alapjárat nagyon szép, egyenletesebb mint benzinnel volt, csak az első alkoholos indításnál ingadozott kb 1-2 percig.

Lehet ám, hogy az üzemanyagszűrő cseréje is változtat majd a dolgon.

Én azért nem csak a szűrőre gondolnék...

Az ECUnak kell egy betanulási időszak mert neki senki nem mondta, hogy a lambda értékek jók... de mivel állandóan ezt kapja csak megtanulja....

Ha levennéd az akkut 5-10percre újrakezdené sztem...

Nálam nincs átalakítva és 70 % E85 - 30 % 95 nél már jött az engine check, lefogyott, rátankoltam benyát, és 37 km kellett, hogy rájöjjön, hogy semmi baj nincs...

Azóta csak max 50-50 ben tolom... azzal elég jól elvagyok...

Gondolkodtam az ilyen kütyün.. de még nem jutottam el oda, hogy vegyek... majd... amúgy régen ugyanígy jártam a 2,2esse (ld fentebb) ott lambdacsere volt, és elmúlt a hiba (kicsit halódott a cuccos gondolom) és annyi eszem nem volt, hogy ne egyből opel szervízbe rohanjak, hanem csak töltögessek benyát rá... (bár asszem később se múlt el szal mindenképp csere érett volt - rég volt mindegy)

Link to comment
Megosztás:

Én azért nem csak a szűrőre gondolnék...

Az ECUnak kell egy betanulási időszak mert neki senki nem mondta, hogy a lambda értékek jók... de mivel állandóan ezt kapja csak megtanulja....

Ha levennéd az akkut 5-10percre újrakezdené sztem...

Nálam nincs átalakítva és 70 % E85 - 30 % 95 nél már jött az engine check, lefogyott, rátankoltam benyát, és 37 km kellett, hogy rájöjjön, hogy semmi baj nincs...

Azóta csak max 50-50 ben tolom... azzal elég jól elvagyok...

Gondolkodtam az ilyen kütyün.. de még nem jutottam el oda, hogy vegyek... majd... amúgy régen ugyanígy jártam a 2,2esse (ld fentebb) ott lambdacsere volt, és elmúlt a hiba (kicsit halódott a cuccos gondolom) és annyi eszem nem volt, hogy ne egyből opel szervízbe rohanjak, hanem csak töltögessek benyát rá... (bár asszem később se múlt el szal mindenképp csere érett volt - rég volt mindegy)

Sőt, ami a hunflexben van 2 potméter - dúsítás és hidegindítási dúsítás lehetséges hogy csak egy random helyen van, lehet hogy kis utánállítással jobb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sőt, ami a hunflexben van 2 potméter - dúsítás és hidegindítási dúsítás lehetséges hogy csak egy random helyen van, lehet hogy kis utánállítással jobb lenne.

Mivel multi cuccról van szó igencsak előferdülhet...

Pl lehet nem lenne nagy hülyeség mérés közben állítgatni, finomítani...

Link to comment
Megosztás:

megérkezett a hunflexem nekem is a délelőtt folyamán, délután amikor hazaértem melóból, el is kezdtem beapplikálni, minden kábelt összedugtam úgy ahogy kell ( megfordítottam a csatikat is mert gyári állapotban nem indult el valóban ), ráraktam a hőfokszenzort a vízcsőre, testet az akksi testpontjára, minden fitti, de

- mióta bentvan a hunflex csak a garázsban járattam a kocsit, viszont az engine check, az folyamatosan világít.

- jár motor, de olyan mintha az egyik henger nem menne, elkezdtem szépen sorjában széthúzni a csatikat, ha egyet széthúztam kicsit esett az alapjárat, utánna megint felment, visszadugtam, kicsit magasabb volt, aztán megint normál, ez 3db csatinál működött is, de a 4.nél sehogysemnem, széthúzom és nem változik semmi. Próbáltam azt is hogy azt a csatit áttenni egy másik injektorra, ott is ugyanez a jelenség, vagyis ha széthúzom, semmi nem történik. Most vagy halott az az ág és egyátalán nem működik, vagy csak kontakthibás lenne? Bár ez elég hihetetlen, hogy mindegyik csatinál kontaktos lenne. Van valakinek valami 5lete? Kört még nem mentem a kocsival, nem mertem világító engine check lámpával. :)

szerk.: azon a csatin fordítottam meg a két kábelt, ami a gyári csatlakozóba megy, ez így jó, vagy azon is meg kell ami az injektorba?

Link to comment
Megosztás:

Az előző oldalon belinkeltem egy képet a cucc belsejéről és a potikról. Melyik melyik? és mi a 0 állása?

otthon tudom megnézni, mert idebenn nem minden oldal jeleníthető meg, tűzfal :)

ami a 'hűtőborda' mellett van, tehát a kábelekhez közelebb

a 0-állást meg elég egyszerű eldönteni, mint általában a potik, balra 0, jobbra 1 :(

Link to comment
Megosztás:

Az előző oldalon belinkeltem egy képet a cucc belsejéről és a potikról. Melyik melyik? és mi a 0 állása?

tök eccerű, tedd középre mindegyiket, és tapasztalati úton próbálgatod... De ne azt várd, hogy csavarsz rajta és egyből lesz vmi változás :)

Link to comment
Megosztás:

Asszem rögtön besz@rok. Poénból elkeztem méregetni a csatikat. Ugye van egy piros kábel a hunflexen minden csatlakozópár között. Namost nekem az egyiknél ez szakadt szerintem mert a műszer nem mutat semmit, a többi mind jó. Ha csak ennyi volt a baja, én nemtom mit fogok csinálni... :)

szerk.: Ha tudja valaki hogy az anya csatiból az érintkezőt hogy lehet kiszedni, az ne tartsa magában. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem kellett az anya csatlakozót szétszednem, az apa csatlakozóban volt a gebasz. ahol az érintkező rá volt szorítva a kábelre a tartó pöcök, annyira össze volt nyomva, hogy elvágta az összes szálat és csak a szigetelést tartotta. A kábel vége ugyan hozzáért az érintkezőhöz, de mivel el volt szakadva kb. 4 mm-el feljebb a kábel, nem ért össze. Levágtam, újraérintkezőztem, beleraktam a kocsiba, pöci röfi és minden hengerem megy. Szóval ha valakinek hasonló problémája lenne, nézze meg az érintkezőket hogy jól vannak-e feltéve. :)

Link to comment
Megosztás:

hidegen?

Igen, melegen már nem volt ilyen probléma.

ezt írtam nektek, hogy az enyémben a hidegindítós 0-ára volt tekerve :( :)

Nekem is le van tekerve teljesen az egyik, azt hiszem a kábel felé eső. Lehet feljebb kéne tekerni?

ui: Valamint azt is észrevettem, hogy füstöl, és eléggé érezni a cefreszagot. Pedig még nincs is benne 100% etanol. Még csak felesben vagyok, és be sem kapcsoltam a készüléket.

Link to comment
Megosztás:

Igen, melegen már nem volt ilyen probléma.

Nekem is le van tekerve teljesen az egyik, azt hiszem a kábel felé eső. Lehet feljebb kéne tekerni?

ui: Valamint azt is észrevettem, hogy füstöl, és eléggé érezni a cefreszagot. Pedig még nincs is benne 100% etanol. Még csak felesben vagyok, és be sem kapcsoltam a készüléket.

Nekem is ugyanaz van letekerve, mint Neked.

Próbálkozni kell, nekem most kicsit hamar ment le a fogyi, lehetségesnek tartom, hogy az alap dúsítás sokra van állítva, és például picit fullasztja a motort a keverék.

Ha azt mondjátok, hogy az alap dúsítás nagyon érezhető ha változtatjuk akkor érdemes azt állítgatni, aztán a hidegindításit mondjuk picit feljebb tekerni, és aztán tapasztalat alapján.

Addig míg nem jó, nem is érdemes fixen rögzíteni a dobozt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanaz van letekerve, mint Neked.

Próbálkozni kell, nekem most kicsit hamar ment le a fogyi, lehetségesnek tartom, hogy az alap dúsítás sokra van állítva, és például picit fullasztja a motort a keverék.

Ha azt mondjátok, hogy az alap dúsítás nagyon érezhető ha változtatjuk akkor érdemes azt állítgatni, aztán a hidegindításit mondjuk picit feljebb tekerni, és aztán tapasztalat alapján.

Addig míg nem jó, nem is érdemes fixen rögzíteni a dobozt.

Itt vannak az átalakításról a képek.

Link to comment
Megosztás:

A 12. képen a motortérben ott az miaz? Mármint ott mi lett csinálva? :)

Az a csati amiből megy az áram az ECU-hoz, és az injektorhoz. Ott vágtam el a fekete (inj) vezetéket, és oda toldottam be a kábelt (pirosak, csak nem volt annyi piros vezetékem, ezért fekete ami látszik).

Link to comment
Megosztás:

Az a csati amiből megy az áram az ECU-hoz, és az injektorhoz. Ott vágtam el a fekete (inj) vezetéket, és oda toldottam be a kábelt (pirosak, csak nem volt annyi piros vezetékem, ezért fekete ami látszik).

Most jut eszembe, hogy van az ecu környékén is gyújtáskapcsolt táp, hisz ott a kesztyűtartó világítása....esetleg az is jó lett volna. Na mindegy lassan neki kellene állni beállítani a potikat.

Link to comment
Megosztás:

Most jut eszembe, hogy van az ecu környékén is gyújtáskapcsolt táp, hisz ott a kesztyűtartó világítása....esetleg az is jó lett volna. Na mindegy lassan neki kellene állni beállítani a potikat.

Én majd csak akkor, ha teljesen etanol lesz benne. Ebként most voltam piacon, és gondoltam megnézem hogyan indul. Pöcc-röff volt a masina, kb 16 fokon.

Link to comment
Megosztás:

Én majd csak akkor, ha teljesen etanol lesz benne. Ebként most voltam piacon, és gondoltam megnézem hogyan indul. Pöcc-röff volt a masina, kb 16 fokon.

Maga a hidegben indulás nekem is szép, csak mivel le van tekerve 0-ra egyszerűen utána nem megy.

Mondjuk így fele benzinnel nem is lenne érdemes állítgatni.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.