Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...
Na a hétvégén volt egy hosszútáv-futás a verdával.

Az eredmények eléggé érdekesek számomra.

Szombaton Db-Bp távon 9,2-őt evett a kocsi 100 km-enként. Valahol Monor környékén megtankoltam, és ott számoltam ki a fogyit. Majd 50 km Bp-i forgalom után irány hazafelé és itthon újra számoltam egy fogyit, de már csak 8,2-őt evett. :D

Ezek szerint amivel felfelé mentem üzemanyag, kicsit rosszabb minőségű volt, mint amivel hazafelé jöttem. Mert sem a vezetési stílusom sem pedig a terhelés nem változott.

Szóval, szerintem csak van különbség bizonyos kutak vizezési kedve között... :)

Ja hogy még nem tankoltál, csak mutató szerint nézed... hát abban ne bízz :D Közel sem pontos az a mutató,

úgyhogy majd ha visszatankolsz, akkor számolj :D

Na ma megejtettem a tankolást.

Érdekes eredmény lett.

507 km-re tankoltam 40,52 litert, ami 8 liter száz kilométerenként.

Tehát csak volt különbség a két üzemanyag között. B)

Viszont jó érzés volt a 40,52 literért 10814 HUF-ot fizetni... :D Ráadásul AGIP kútnál... :D Így most 21,35 HUF/km a költség... :D

Link to comment
Megosztás:

Ok, bár próbáltam kézzel feltenni a drivert, de mindig ezt a hibát dobja. :D

Pedig így kell csinálni, válaszd ki a listából, ha több lehetőséget is felajánl a windows a kézi drivernél.

Sok helyen megy win7 alatt, nálam is mindkét gépen ez van.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit csaltam még felfelé a vízhőfok kalibráción, mert a jelleggörbe nagyon eltérő volt a kütyü és az ecu tech1-es mérése között pl. ecu szerint 90 foknál a kütyü 65 fokot mért. Beállítás után 90 foknál már stimmel viszont utána a kütyü 100 fokot mér amikor az ecu szerint 92 fok van. Fogyasztás így sokat javult és a menetdinamika is jobb lett. :D

Másik dolog, hogy most nagyon óvatosan nyomtam a gázpedált és nagypapis tempóban közlekedtem. :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit csaltam még felfelé a vízhőfok kalibráción, mert a jelleggörbe nagyon eltérő volt a kütyü és az ecu tech1-es mérése között pl. ecu szerint 90 foknál a kütyü 65 fokot mért. Beállítás után 90 foknál már stimmel viszont utána a kütyü 100 fokot mér amikor az ecu szerint 92 fok van. Fogyasztás így sokat javult és a menetdinamika is jobb lett. :D

Másik dolog, hogy most nagyon óvatosan nyomtam a gázpedált és nagypapis tempóban közlekedtem. :D

A hőfok kalibrálás meg ilyesmi rendjén van nálam.

De a gázpedállal sokszor nem bánok "kedvesen"... :D

Apám csak lesett és kapaszkodott mellettem, mikor egyesben-kettesben-harmadikban kihúzattam a vasat... :) Faluban 110-zel... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre az én autómba is beépítésre került a kütyü, ma volt az első hidegindításom vele.

Az mennyire normális ilyenkor, hogy az első pár percben a motornak olyan hangja van mint egy rossz traktornak, mintha három henger menne a négyből? Ez elég gyorsan elmúlik (kb 2 perc), de nem tudom, hogy ettől nem lesz-e a motornak baja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre az én autómba is beépítésre került a kütyü, ma volt az első hidegindításom vele.

Az mennyire normális ilyenkor, hogy az első pár percben a motornak olyan hangja van mint egy rossz traktornak, mintha három henger menne a négyből? Ez elég gyorsan elmúlik (kb 2 perc), de nem tudom, hogy ettől nem lesz-e a motornak baja?

Nem kellene olyan hangjának lennie. Nekem normális hangja van. Mintha benzines lenne... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kellene olyan hangjának lennie. Nekem normális hangja van. Mintha benzines lenne... :D

A poén az hogy az első pár perc után nekem is normális hangja lesz... Gyertya problémára gondolok első körben, csak nem tudom, hogy helyes-e a feltevésem...

Link to comment
Megosztás:

A poén az hogy az első pár perc után nekem is normális hangja lesz... Gyertya problémára gondolok első körben, csak nem tudom, hogy helyes-e a feltevésem...

Lehet. Kérdés, hogy mennyi km van a gyertyákban. A szeszes üzem eleve érzékenyebb a gyertya-gyengeségre. Mivel nehezebben gyullad meg a cucc... :D

Egy próbát megér. :D

Link to comment
Megosztás:

A poén az hogy az első pár perc után nekem is normális hangja lesz... Gyertya problémára gondolok első körben, csak nem tudom, hogy helyes-e a feltevésem...

Max az első pár mp-ben lehet bizonytalan a motor járása, szóval mindenképpen javasolnék egy beállítás módosítást. Melyik

átalakító lett beépítve? Gyertyákban ne legyen több 40e km-nél, és gyári típus legyen.

Link to comment
Megosztás:

Max az első pár mp-ben lehet bizonytalan a motor járása, szóval mindenképpen javasolnék egy beállítás módosítást. Melyik

átalakító lett beépítve? Gyertyákban ne legyen több 40e km-nél, és gyári típus legyen.

Nekem is szokott kopogni max fél percig. Aztán szép hangja lesz. Mondjuk mostanában 10 alatt nem jövk ki, de ebbe elég sok durva városi szakasz van benne (durva alatt értsd padló lámpáig, majd pihi, majd megint padló...) De 12 körül mindig megáll a fogyi.

Link to comment
Megosztás:

Max az első pár mp-ben lehet bizonytalan a motor járása, szóval mindenképpen javasolnék egy beállítás módosítást. Melyik

átalakító lett beépítve? Gyertyákban ne legyen több 40e km-nél, és gyári típus legyen.

A legjobb, E85 Power :-) A gyertyákban nincsen több mint 10 000 Km, mivel az utolsó olajcserénél lettek beépítve.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.