Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A hagyományos üzemanyagot is elő kell állítani és eljuttatni a végfelhasználókhoz.

Kicsit könnyedebb, felületesebb infó a bioetanolról pl. a Wikipédián is található.

A napokban olvastam, hogy a bioetanolból annyi CO2 szabadul fel, mint amennyit az alapanyagul szolgáló növények kötöttek meg. Tehát az egyenleg 0.

Ha belegondolsz, akkor ez egyértelműen így van. :lol:

Emlékezz vissza biológia órára, miből lesz a növény, fotoszintézis, ésatöbbi....

a múltkori hétvégén, -bár nem tervezetten, de- sikerült kipróbálni tiszta szesszel, és nagy meglepetésemre bírta az öreg simtec. több indítás, 200km, se pechlámpa, semmi, nagyjából 25%-kal nagyobb átlagfogyi :lol: :lol:

Átalakító nélkül? Elméletileg nem szabadna mennie... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Deberecen és környéki autósoknak van egy jó hírem, bár lehet csak nekem új, de nem láttam, hogy valaki itt említette volna, vagy csak bamba vagyok, de pont ma 1 hete kezdte meg a Kassai úti Agip forgalmazni az E85-öt.

jelenleg 244.9 Ft/liter

EDC-s kártyámmal ebből még lenyeltem 5 Ft-ot literenként, Sámson előtt meg 246 literje.

Link to comment
Megosztás:

Deberecen és környéki autósoknak van egy jó hírem, bár lehet csak nekem új, de nem láttam, hogy valaki itt említette volna, vagy csak bamba vagyok, de pont ma 1 hete kezdte meg a Kassai úti Agip forgalmazni az E85-öt.

jelenleg 244.9 Ft/liter

EDC-s kártyámmal ebből még lenyeltem 5 Ft-ot literenként, Sámson előtt meg 246 literje.

Ez egy jó hír! Köszi Laci!! :devlish:

Majd kipróbálom valamikor! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit, csak lassú vagyok, mert már régen be kellett volna írnom. :devlish:

Aki meg Gabit akarja lencsevégre kapni, az holnap a gyorsulásra menjen ki a reptérre.

Hehe, én már hetek óta nem jártam a Kassai utcán... :lol:

Utoljára BP-n, a Kerepesi utcán tankoltam, vasárnap hajnalban... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A napokban olvastam, hogy a bioetanolból annyi CO2 szabadul fel, mint amennyit az alapanyagul szolgáló növények kötöttek meg. Tehát az egyenleg 0.

Csak a feldolgozás során van még bevíve energia, aminek nagy részét már visszanyerik a végtermékből, de CO2 ott is képződik pluszban.

Ezt és a szállítást figyelembe véve 50%-kal jobb a CO2 mérleg, mint a benzin esetén. És nincs CO meg NOx egyáltalán, PM10 is sokkal

kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy Agip kúton már olcsóbb tankolni a legtöbb helyen EDC kártyával, mint az aviakon. Budaörsön is

már inkább ott tankoltam a pálya mellett, mint bent az avianal.

Debrecenben a repülőtéren elég nagy a pangás jelenleg :lol:

Nálunk Lábatlanon az Agip kúton sajnos nem lehet felhasználni az EDC kedvezményt, de ha egyszer arra járok és ott lesznek a kútkezelők, megkérdezem tőlük hogy miért. Viszont csütörtökön BPről hazafelé tankoltam a Piliscsabai Agip kúton, ott simán elfogadták és kaptam 5Ft kedvezményt. 239.9ért tankoltam. :lol: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

E85 vagy LPG? Olvastátok?

Ezt találtam a kommentek közt:

"hali! a mi nexiánk 220.000 km-t futott gázzal idáig!és az olaj illetve szűrő cseréken nem kellett hozzányúlni!most 350.000 km van benne és az indításhoz felesbe keverjük a gázt és e85-öt!"

:devlish:

Gábor (Opel16v)! Jó ötlet ez? Egyáltalán lehet így (pláne egyszerre mindkettőt)? chin.gif

Link to comment
Megosztás:

Nálunk Lábatlanon az Agip kúton sajnos nem lehet felhasználni az EDC kedvezményt, de ha egyszer arra járok és ott lesznek a kútkezelők, megkérdezem tőlük hogy miért. Viszont csütörtökön BPről hazafelé tankoltam a Piliscsabai Agip kúton, ott simán elfogadták és kaptam 5Ft kedvezményt. 239.9ért tankoltam. :lol: :lol:

Ott van cefre? :lol: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

E85 vagy LPG? Olvastátok?

Ezt találtam a kommentek közt:

"hali! a mi nexiánk 220.000 km-t futott gázzal idáig!és az olaj illetve szűrő cseréken nem kellett hozzányúlni!most 350.000 km van benne és az indításhoz felesbe keverjük a gázt és e85-öt!"

:devlish:

Gábor (Opel16v)! Jó ötlet ez? Egyáltalán lehet így (pláne egyszerre mindkettőt)? chin.gif

ez érdekes........minek 1xrre gázzal és benyával/etanollal indítani????

Link to comment
Megosztás:

E85 vagy LPG? Olvastátok?

Ezt találtam a kommentek közt:

"hali! a mi nexiánk 220.000 km-t futott gázzal idáig!és az olaj illetve szűrő cseréken nem kellett hozzányúlni!most 350.000 km van benne és az indításhoz felesbe keverjük a gázt és e85-öt!"

:lol:

Gábor (Opel16v)! Jó ötlet ez? Egyáltalán lehet így (pláne egyszerre mindkettőt)? chin.gif

Hogyan? Teljesen külön rendszer a kettő. Pölö gázüzemben a pumpa sem megy. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Oké, de mi az értelme? :devlish:

1 van neki:pl. ha elereszti a benyanyomást a szabályzód akkor hosszabb gázozás után benyára váltásnál torpan 1et az autó.előzésnél nem előny.

nekem ha lepadlózom átvált 1ből benyára/szeszre,mert ezzel erősebb sokkal a motor.he nem menne mindíg a pumpa akkor lenne 1 torpanás ekkor.

Link to comment
Megosztás:

1 van neki:pl. ha elereszti a benyanyomást a szabályzód akkor hosszabb gázozás után benyára váltásnál torpan 1et az autó.előzésnél nem előny.

nekem ha lepadlózom átvált 1ből benyára/szeszre,mert ezzel erősebb sokkal a motor.he nem menne mindíg a pumpa akkor lenne 1 torpanás ekkor.

Aha, így már érthető. Ez a lepadlózás hogy van megodva? Fordulatszámot figyeli?

Link to comment
Megosztás:

ez érdekes........minek 1xrre gázzal és benyával/etanollal indítani????

Pontosabban - legalábbis a történet szerint - 50% etanollal és 50% LPG-vel.

Ahogy itt a fórumon olvastam még x%-os benzin/etanol keverék mellett is kicsit nehézkes lehet a hidegindítás. Hasonló körülmények közt LPG-vel szinte kizárt (szerintem). Akkor a tiszta etanol adagolása nem igazán segíthet a gázos autó hidegindításán. Vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

nekem 1 vákuum kapcsoló van beépítve.abból tudja mikor van padlóóóóóóó.............. :devlish:

azért kivi lennék pl. - 15 fokban is ugy indul-e mint + 20-ban.már ha nem elírás ami ott volt.sztem az lesz.

Nekem felesben keverve benyával, a leghidegebb teszt-14fokban volt, gyalázatosan de elindult. Átalakító nélkül persze.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.