Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Bevetettem a zöld erőt. Óvatosan, valamennyi hiányzott belőle, 9liter zöld cuccnál kattant a pisztoly. Az autóban ford. számmérő nélkül hülyeséget nem akarok mondani, az alsó tartományban volt egy torpanás benne és ez a tankolás után érezhetően javult. Idáig meggyőző, majd kísérletezem tovább. /Ismerős 1.6i astra-ba felesbe betankolta, és nem lett túl nyerő lépés, ugyanis üzemanyagszűrő cserét kellett végrehajtani/

Link to comment
Megosztás:

kb 2 ée mindenki ezt szajkózza... etanol után üzaszűrő csere.. miért meglepetés???

Bevetettem a zöld erőt. Óvatosan, valamennyi hiányzott belőle, 9liter zöld cuccnál kattant a pisztoly. Az autóban ford. számmérő nélkül hülyeséget nem akarok mondani, az alsó tartományban volt egy torpanás benne és ez a tankolás után érezhetően javult. Idáig meggyőző, majd kísérletezem tovább. /Ismerős 1.6i astra-ba felesbe betankolta, és nem lett túl nyerő lépés, ugyanis üzemanyagszűrő cserét kellett végrehajtani/
Link to comment
Megosztás:

Csak ez a "nem lett túl nyerő lépés, mert üzaszűrőt kellett cserélni" megjegyzés kissé negatívnak tűnik nekem... Ne legyen igazam...

De mondhattad volna a havernak, hogy betankol, és onnan mehet is venni egy szűrőt hogy legyen készenlétben...

Semmi meglepő, csak egy megállapítás.
Link to comment
Megosztás:

Csak ez a "nem lett túl nyerő lépés, mert üzaszűrőt kellett cserélni" megjegyzés kissé negatívnak tűnik nekem... Ne legyen igazam...

De mondhattad volna a havernak, hogy betankol, és onnan mehet is venni egy szűrőt hogy legyen készenlétben...

Én ezzel semmi negatívumot nem akartam felállítani. Ő tankolta magának, oldja meg... :) Holnapra jó locsolást... :)

Link to comment
Megosztás:

Ünnep alkalmából tankoltam, jelenleg mindkét benzinkúton 220 Ft/l áron lehet tankolni etanolt (5 Ft-ot emeltek rajta).

Gabi!

Filóztam egy kicsit, mivel nálam az ecu volt hibás és azért volt szegény a keverék menetközben, kipróbálom újra a fűtött lambdaszondát a régi helyén.

Fura módon még néha vannak alapjárati problémák felmegy 2100-ig és ott tartja megmértem ilyenkor rejtélyes módon gázpotin is nagyobb a feszültség, amint lehúzom a kütyüt minden helyreáll

utána ha visszarakom minden ok. Első hidegindításkor csinálja 8-10 fok környékén.

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel semmi negatívumot nem akartam felállítani. Ő tankolta magának, oldja meg...

Holnapra jó locsolást...

Hja, csak ilyenkor jon majd az, hogy az etanol szar, az etanol tonkretesz mindent, pedig csak egy mondatodba kerulne eloszlatni a dolgot.

En igenis felhivom az ilyen dolgokra a figyelmet, meg azt is elmondom miert is tortenik. Nem csak a szuro, hanem szegeny keverek kutyu nelkul miegymas. Mert nagyon hamar az etanol lesz a hibas nem az emberi tudatlansag...

Link to comment
Megosztás:

Hja, csak ilyenkor jon majd az, hogy az etanol szar, az etanol tonkretesz mindent, pedig csak egy mondatodba kerulne eloszlatni a dolgot.

En igenis felhivom az ilyen dolgokra a figyelmet, meg azt is elmondom miert is tortenik. Nem csak a szuro, hanem szegeny keverek kutyu nelkul miegymas. Mert nagyon hamar az etanol lesz a hibas nem az emberi tudatlansag...

Nekem idáig jónak tűnik, nem nagy %-ban, de használni fogom. Attól, hogy más eszetlen arról én nem tehetek... :)

Link to comment
Megosztás:

Filóztam egy kicsit, mivel nálam az ecu volt hibás és azért volt szegény a keverék menetközben, kipróbálom újra a fűtött lambdaszondát a régi helyén.

Fura módon még néha vannak alapjárati problémák felmegy 2100-ig és ott tartja megmértem ilyenkor rejtélyes módon gázpotin is nagyobb a feszültség, amint lehúzom a kütyüt minden helyreáll

utána ha visszarakom minden ok. Első hidegindításkor csinálja 8-10 fok környékén.

No és mit mutat a fűtött lambda? :)

Érdekes ez a folytószelep potis dolog. Az átalakító biztos nem emel rajta feszültséget. Táp felé több száz kohm, test felé

kb 120 kohm az ellenállás a TPS bemeneten.

Közben megtaláltam a terminal progi frissebb változatát ami Com7-ig tudja kezelni a soros portokat, nálam Com5-ig foglalva van minden a spéci cuccok miatt ezért mindig valamit le kellett tiltani.

Van még újabb is, ami COM10-ig tudja, meg makrókat is lehet rajta definiálni.

Majd lecserélem már én is a letöltés menüben erre nemsokára :)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.