Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Szia Balázs!

Nálam is műszeregység hőfokjeladójára van kötve, ha rendesen be lesz kalibrálva a hideg oldal is akkor minden ok lesz. Esetleg kiderülhet, hogy termosztátot kell cserélned ami nálunk vezérlés lebontással jár. :D

Szia Udi!

Lehet tegnap sikerült a beállítási rész, mert ma csodás volt az indítás, mint amikor benzin volt benne :) De egy biztos, hogy ha sikerül végre laptophoz jutnom akkor lesz logg bőven és lehet fejtegetni és finomhangolni a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Soros dióda az AC-relétől az injektorok felé menő tápvezetékbe?

Gábor, Fehérvár környékén van beszerelő műhely? Lehet lesz egy X20XEV automata Omega, mik a tapasztalatok ezzel a motorral?

Pont az a baja, hogy az átalakító felhúzza gyújtás tápra indítózás előtt az injektor kimeneteket, amikor az AC

relé még nincs bekapcsolva, ahonnan eredetileg kapják a tápot az injektorok. Amit meg fogunk próbálni, hogy

az átalakító tápját (piros kábel) átkötjük az AC kapcsolt körre, és az USB csatin adunk neki gyújtás tápot 12V-5V feszstabbal.

Így akkor az ecu sem panaszkodik, és az átalakító is tudja művelni a hidegindításos-melegindításos eljárást.

Fehérvárnál nincs műhely, Törökbálint van a legközelebb. X20XEV-ben titánium lambdaszonda van, de megoldható

azzal is a beépítés, csak az eco mód nem fog működni.

Aki csak városban megy(Budapest), szerintem nem éri meg használni. Sajnos az ára benzin függő és arányosan emelkedik. Ez az üzletpolitika kissé visszavetheti az elterjedését. Ha nem lenne sok a túlfogyasztás, akkor megérné. Így azt mondom csak sokat autópályázó cartársaknak éri meg átállni. Én ha állandó városban mennék, akkor csakis lpg, vagy kis dizel.

Ezt pont én tudom cáfolni, pont ugyanazzal a motorral. 20% körül de inkább alatta szokott nekem városban alakulni a túlfogyasztás, szóval nagyon megéri. Persze ez 100%-os használatra igaz. De azt látni kell, hogy ez az 1.8-as motor mindenhol és mindenből sokat eszik.... 10l alatt városban nehéz, 9 liter alatt meg országút, autópálya kombóba nehéz. Bár nem tudom, hogy benzinben ezt mit jelent. Mondjuk olyan 90-100 körül állandó tempó mellett mennyit eszik benyával? 7-8l körül van a pillanatnyi?

Még a túrához, hogy 9,5l lett ethanollal 100 km-en, ami szerintem nagyon jó, bár a bc szerint 8l benzin volt 100-on... Szóval így kb 18-19% a többlet. Gabi, vélemény? :)

Szerintem városban is megéri... Nekem pl bő 25% a túlfogyasztásom az omegával városi menetben, de még így is sokat spórolok az etanollal :D

Az a túrás fogyi szerintem egész jó, főleg ha volt azért benne sok rövid távos menet és kis város is.

Link to comment
Megosztás:

A legnagyobb "poén" az új zöldkártya címke lesz, nekem 93-as a verdám pirosat fog kapni annak ellenére, hogy mérésnél etanollal simán leveri a mostani benzines autócsodákat. Gondolom később még kitalálják, hogy ilyen régi autókkal ne lehessen bárhová behajtani stb. :)

Ja, sajnos nem reális a szabályzás jelenleg, de majd próbálok én is valami ösvényt kitaposni, amint lesz rá

időm... járok pár kört az illetékes minisztériumban, és remélem lesz majd média segítség is a nyomásgyakorláshoz ;)

Megnéztem a logot, egész jól szabályoz most, bár kicsit lassú a lambdaszabályzás. ezt még állítsd be, aztán

jó is lesz: CSETLAMWIN=90,82

A G astrában ezek kellenének még:

CSETLAMWIN=88,82

CSETLAM=172,40

CSETTPSPOINT=25,80

illetve ha a log alatt még benzin volt benne, akkor:

CSETONTIMEREF=29

vagy volt már benne etanol? mert akkor nem ennyi, kevesebb lesz.

hideg motornál még a hőmérsékletet gyújtáson nem ártana ellenőrizni.

Dinamikus közlekedésű log, immár Irmsher chippel.

Melegedés közben, amíg még áll az autó van benne két majdnem fulladásos halál. Annak ki tudod deríteni az okát Gabi? Csak most csinálja ezzel a chippel. :D

Jó a logban minden, frankó a chippel a szabályzás. Ez a fulladásos halálközeli helyzet azért van, mert ezzel a chippel

már indítás után tolja a lambdaszabályzást az ecu, pár fokos motornál. Szerintem ez a chip nem erre a hőszenzorra lett

írva, többnek látja a motor hőmérsékletét, mint amennyi.

CSETINJPARAM=18,24,12,26

Ezzel talán tudod csökkenteni a jelenséget ;)

Hát nem tudom mit is tettünk tegnap a vassal, vagy is sejtem ;) De egy biztos mióta szeszelek ilyen facán még nem indult az 5c-os garázsban, lassan talán sikerül szereznem egy laptopot pár hétre és akkor majd fincsin be lehet lőni ezt az értéket amit variáltunk. Lehet azért van nálam ez a gond a többi használóhoz képest, mert a Wesziék mikor berakták akkor nem a moci jeladóra kötötték a hőfok érzékelést?

Az bizti, most faca az indítás nagyon, ma ennek örömére meg is kapja a friss olajat a szezonra :P

Örülök hogy sikerült a beállítás. Persze hogy nem indult könnyen, amikor 7 fokban 37-nek látta a motort az átalakító ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó a logban minden, frankó a chippel a szabályzás. Ez a fulladásos halálközeli helyzet azért van, mert ezzel a chippel

már indítás után tolja a lambdaszabályzást az ecu, pár fokos motornál. Szerintem ez a chip nem erre a hőszenzorra lett

írva, többnek látja a motor hőmérsékletét, mint amennyi.

CSETINJPARAM=18,24,12,26

Ezzel talán tudod csökkenteni a jelenséget ;)

Elvileg ehhez a motorhoz van írva. Eredeti Irmsher még MOR16Vtől vettem 1éve kb. Rotoros C20XEhez való.

De sebaj, ha nem fullad le, nem nagyon zaklat hogy kétszer kicsit jobban leesik a fordulat. Viszont most jobban is megy a kocsi. Állítólag ebben a chipben van 5% plusz előgyújtás, meg rész és teljes terhelésen kis plusz üzemanyag. Szóval azért lehet még jobb, mint a gyári. :)

A beállítást természetesen azért megpróbálom. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma bejelentettem a kocsit műszakira a Tb Kpm-nél, gondoltam felteszem a kérdést ha már úgy is ott vagyok, hogy mi van az E85-ös autókkal, van-e már valami jogi dolog ezzel kapcsolatban? Nem tudom szó szerint idézni, mert a hangsúly nem megy át, de a lényeg, hogy aki oda szeretné vinni szesszel a kocsit vizsgára az garantált bukás, bár nem mondta ki, de nyomatékosította, hogy az adott típusnál mivel nem gyártottak olyant és nincs engedély rá mint a gáznál ezért bukta. Egy adott gyártmányú autónak környezet károsító hatása nem lehet sem jobb, sem rosszabb a gyár által megadott paramétereknél. Mivel máshol kb 7e Huf-al többért csinálják ezért arra a napra kifogyasztom és kap 5 liter benzint :) A gyárilag etanolos autóknál milyen üzemanyag van bevésve a forgalmiba?

Szerintem a maradiság és a bürokrácia ölte meg a mi nemzetünket nem a leigázó hatalmak!

Gabi

Mértetek már a kütyüvel Zk-t benzinnel? Vagy valakinek van tapasztalata ebben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma bejelentettem a kocsit műszakira a Tb Kpm-nél, gondoltam felteszem a kérdést ha már úgy is ott vagyok, hogy mi van az E85-ös autókkal, van-e már valami jogi dolog ezzel kapcsolatban? Nem tudom szó szerint idézni, mert a hangsúly nem megy át, de a lényeg, hogy aki oda szeretné vinni szesszel a kocsit vizsgára az garantált bukás, bár nem mondta ki, de nyomatékosította, hogy az adott típusnál mivel nem gyártottak olyant és nincs engedély rá mint a gáznál ezért bukta. Egy adott gyártmányú autónak környezet károsító hatása nem lehet sem jobb, sem rosszabb a gyár által megadott paramétereknél. Mivel máshol kb 7e Huf-al többért csinálják ezért arra a napra kifogyasztom és kap 5 liter benzint :) A gyárilag etanolos autóknál milyen üzemanyag van bevésve a forgalmiba?

Szerintem a maradiság és a bürokrácia ölte meg a mi nemzetünket nem a leigázó hatalmak!

Gabi

Mértetek már a kütyüvel Zk-t benzinnel? Vagy valakinek van tapasztalata ebben?

Én is most mentem elővizsgára, amikor jártam be a műhelybe bevillant, hogy mit szólnak a 60%etanolhoz a tankba, de nem is néztek kipufgázokat. Gondolom mert nemrég volt zöldkártyám, csak nem értettem a jogszabályt, ugye hogy egyszerre van a kettő, ezek szerint ha bizonyos időn bellül volt akkor csak a következőnél lesz újra. Szóval én úgy néz ki megúsztam. Vagy az elővizsgán ezt nem nézik csak a műszakin? Tudja valaki? Mert akkor inkább leeresztem, és megyek benyával műszakira.

Link to comment
Megosztás:

Én is most mentem elővizsgára, amikor jártam be a műhelybe bevillant, hogy mit szólnak a 60%etanolhoz a tankba, de nem is néztek kipufgázokat. Gondolom mert nemrég volt zöldkártyám, csak nem értettem a jogszabályt, ugye hogy egyszerre van a kettő, ezek szerint ha bizonyos időn bellül volt akkor csak a következőnél lesz újra. Szóval én úgy néz ki megúsztam. Vagy az elővizsgán ezt nem nézik csak a műszakin? Tudja valaki? Mert akkor inkább leeresztem, és megyek benyával műszakira.

Csak annak kell a legközelebbi műszakin ZK-zni, aki tavaly műszakiztatott és idén járna le a zk. Mint nekem is. Enyém már le is járt papír forma szerint. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez marketing, amit a márkaszervizesek mondanak. Hogy nehogymá régi autóval E85-tel tudjál közlekedni, vegyé inkább új autót, ami garantáltan azzal megy. :)

Persze nem tesz jót a kocsinak, ezek nem arra lettek kitalálva. A gumi alkatrászeket is tönkreteszi, kevésbé keni az AC-t. De ha beépíted a kütyüt, amit mit ad Isten ők is árulnak, és be is szerelnek, akkor egyből csípni fogja a moci az etanolt, a gumi is jobban bírja, sőt még az AC-t is jobban keni ugye? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma bejelentettem a kocsit műszakira a Tb Kpm-nél, gondoltam felteszem a kérdést ha már úgy is ott vagyok, hogy mi van az E85-ös autókkal, van-e már valami jogi dolog ezzel kapcsolatban? Nem tudom szó szerint idézni, mert a hangsúly nem megy át, de a lényeg, hogy aki oda szeretné vinni szesszel a kocsit vizsgára az garantált bukás, bár nem mondta ki, de nyomatékosította, hogy az adott típusnál mivel nem gyártottak olyant és nincs engedély rá mint a gáznál ezért bukta. Egy adott gyártmányú autónak környezet károsító hatása nem lehet sem jobb, sem rosszabb a gyár által megadott paramétereknél. Mivel máshol kb 7e Huf-al többért csinálják ezért arra a napra kifogyasztom és kap 5 liter benzint :) A gyárilag etanolos autóknál milyen üzemanyag van bevésve a forgalmiba?

Szerintem a maradiság és a bürokrácia ölte meg a mi nemzetünket nem a leigázó hatalmak!

Gabi

Mértetek már a kütyüvel Zk-t benzinnel? Vagy valakinek van tapasztalata ebben?

na én annakidején ezt mondtam

szó szerint csak vki itt lehurrogot.már nem tom ki.....nem is érdekes.

én is voltam 2 helyen a kpm-nél,nem ebből kifolyólag,és rákérdeztem.a magyar sötétség nem ismer határokat sajnos.kell még min. 1 nemzedék,hogy ez kihaljon a magyarból.

Link to comment
Megosztás:

Ma bejelentettem a kocsit műszakira a Tb Kpm-nél, gondoltam felteszem a kérdést ha már úgy is ott vagyok, hogy mi van az E85-ös autókkal, van-e már valami jogi dolog ezzel kapcsolatban? Nem tudom szó szerint idézni, mert a hangsúly nem megy át, de a lényeg, hogy aki oda szeretné vinni szesszel a kocsit vizsgára az garantált bukás, bár nem mondta ki, de nyomatékosította, hogy az adott típusnál mivel nem gyártottak olyant és nincs engedély rá mint a gáznál ezért bukta. Egy adott gyártmányú autónak környezet károsító hatása nem lehet sem jobb, sem rosszabb a gyár által megadott paramétereknél. Mivel máshol kb 7e Huf-al többért csinálják ezért arra a napra kifogyasztom és kap 5 liter benzint :) A gyárilag etanolos autóknál milyen üzemanyag van bevésve a forgalmiba?

Szerintem a maradiság és a bürokrácia ölte meg a mi nemzetünket nem a leigázó hatalmak!

Mértetek már a kütyüvel Zk-t benzinnel? Vagy valakinek van tapasztalata ebben?

Igen, ez a kpm-es félreértés... a köhémben viszont az van, hogy rosszabb nem lehet a károsanyag kibocsájtás, csakhogy

ezt pár kpm-es úgy értelmezi, hogy nem változhat. Semmi más, mint félreértelmezés, kpm részéről. NKH-val erről fogok

többek közt egyeztetni a későbbiekben, mert jelenleg nincs olyan jogszabály, ami tiltaná az E85 használatát, és az autó

átalakítását. Így a vizsgán sem bukhatna meg, mert jobb a károsanyag kibocsájtása. Gázhoz meg nem hasonlíthatja, mert

arra külön megvannak a jogszabályi előírások, E85-re nincsenek ilyenek.

benzinnel nem mértük, viszont ha azzal mész vizsgára, az eco módot tiltsd le lehetőleg.

etanollal nulla lett a CO és a NOx is.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a kpm-es félreértés... a köhémben viszont az van, hogy rosszabb nem lehet a károsanyag kibocsájtás, csakhogy

ezt pár kpm-es úgy értelmezi, hogy nem változhat. Semmi más, mint félreértelmezés, kpm részéről. NKH-val erről fogok

többek közt egyeztetni a későbbiekben, mert jelenleg nincs olyan jogszabály, ami tiltaná az E85 használatát, és az autó

átalakítását. Így a vizsgán sem bukhatna meg, mert jobb a károsanyag kibocsájtása. Gázhoz meg nem hasonlíthatja, mert

arra külön megvannak a jogszabályi előírások, E85-re nincsenek ilyenek.

benzinnel nem mértük, viszont ha azzal mész vizsgára, az eco módot tiltsd le lehetőleg.

etanollal nulla lett a CO és a NOx is.

OFF

Ez olyan, mint amikor a külföldi anyacég előírta az itthoni élelmiszergyárának, hogy nem rozsdásodó edényeket, eszközöket kell használni, és ezt okosan lefordították rozsdamentesnek, holott akár műanyag edényeket is lehetett volna használni.....

ON

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a maradiság és a bürokrácia ölte meg a mi nemzetünket nem a leigázó hatalmak!

Hát igen.. Mo.... A kedves vizsgabiztos, aki a gyári színezett üveg miatt nem akarta szemre!! megállapítva átengedni a kocsit... Mo...

A tudálékos, Zsigulin (jó esetben) végzett "mérnökök", meg a begyepesedett agyú, autót csak a hátsó ülésből ismerő szabály - izé törvényalkotók... azért nem szabályalkotók, mert a szabályzásban benne van a visszacsatolás.. ami vhogy itt mindig elmarad :) :D ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

OFF

Ez olyan, mint amikor a külföldi anyacég előírta az itthoni élelmiszergyárának, hogy nem rozsdásodó edényeket, eszközöket kell használni, és ezt okosan lefordították rozsdamentesnek, holott akár műanyag edényeket is lehetett volna használni.....

ON

Off

Kresz szabály az át és kiláthatóságról ugye a hátsó szélvédő esetében,.. mennyi 10 évnek kellett eltelnie, hogy vki újraolvassa, és rájöjjön hogy nem egészen arról van szó a nemzetközi Kreszben, mint ahogy azt nálunk vki fordította...

ON

elég érdekes, hogy jobb se lehet...

Vazze... "nemáhogyjobbatcsináljmintagyárimérnökamitkitalált,merténismérnükvagyok,tudo

mnincsjobb" mentalitás....

Link to comment
Megosztás:

Haználjuk már a magyar megfelelőjét, ha kérhetem.

Lehetőségek az esetünkben:

- Etanol

- Bioetanol

- E85

- Etil-alkohol

Köszöntem.

Boccs, csak a Cseheknél ugye ethanol és még ez volt a fejembe ;)

De sztem egyről beszélünk vagy nem??? :)

Persze viccelek, de igenis, figyelni fogok. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam simán átment igaz nem kpm-nél. Nem szóltam soha, hogy etanol van benne. Mindig megjegyezték ilyen jó értékeket még nem mértek ilyen öreg autónál...most volt mocigenerál? Persze, teljes felújítás... :)

Én sem szóltam a zöldkártyán addig,amíg meg nem írta a papírokat,csak utána árultam el a titkot miért olyan fura a szaga a gépsasnak! :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg nem kell szólni, és észre sem veszik :) Csak max azt hogy elég jók az értékek a környezetvédelmi vizsgálaton :D

Viszga idejéig ajánlom az eco mód tiltását amúgy, mert a mért lambdaérték kicsúszhat az engedélyezett 1.03-ból (bár a saját

mérések szerint csak 1.02 volt max a fabia-n eco mód közben is).

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg nem kell szólni, és észre sem veszik :) Csak max azt hogy elég jók az értékek a környezetvédelmi vizsgálaton :D

Viszga idejéig ajánlom az eco mód tiltását amúgy, mert a mért lambdaérték kicsúszhat az engedélyezett 1.03-ból (bár a saját

mérések szerint csak 1.02 volt max a fabia-n eco mód közben is).

Gabi!

Ma beszélgettem egy kollegámmal és említett olyasmit,hogy a szolenoidos injektor fejeknek nem tesz jót az etanol,de a piezosnak kutya baja tőle.

Mesélj már ezekről egy picit és hogy mi lehet a feltételezés alapja.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.