Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok.

Átálltam én is az E85-re, egyenlőre keverve benzinnel. De szeretném később csak etanollal használni a gépet.

Állítólag a Multec injektor nem szereti az utólagos idő nyújtást, leéghet a tekercs. (állítólag...) A mostani motor C14NZ központi injektoros. Ha kicserélem egy C16NZ injektorra, az megoldást jelentene, vagy muszáj megpiszkálni az ECU-t?

A C16-al kb 15% többlet jutna a motorba.

Központi injektoros motorral problémás a tiszta etanol használata. Többek kísérleteztek már vele itt a fórumon is, de nem vált be. Honnan jött ez a név? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok.

Átálltam én is az E85-re, egyenlőre keverve benzinnel. De szeretném később csak etanollal használni a gépet.

Állítólag a Multec injektor nem szereti az utólagos idő nyújtást, leéghet a tekercs. (állítólag...) A mostani motor C14NZ központi injektoros. Ha kicserélem egy C16NZ injektorra, az megoldást jelentene, vagy muszáj megpiszkálni az ECU-t?

A C16-al kb 15% többlet jutna a motorba.

inkább C16SE-re vagy C14se-re cseréltesd...

Link to comment
Megosztás:

inkább C16SE-re vagy C14se-re cseréltesd...

Csak az komolyabb beruházást jelent, a hengerenkénti befecskendezés, bár jobb lenne :lol: (komplett elektronika, ECU stb stb...)

A C16NZ csere esetén csak az injektort kell cserélni, minden más marad, ideális esetben kb. 15 perc meló.

B Corsa, '94-es, bár nagyon jó állapotban van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Átálltam én is az E85-re, egyenlőre keverve benzinnel. De szeretném később csak etanollal használni a gépet.

Állítólag a Multec injektor nem szereti az utólagos idő nyújtást, leéghet a tekercs. (állítólag...) A mostani motor C14NZ központi injektoros. Ha kicserélem egy C16NZ injektorra, az megoldást jelentene, vagy muszáj megpiszkálni az ECU-t?

A C16-al kb 15% többlet jutna a motorba.

Nem biztos...

lehet h az injektor fej ugyanaz, csak az ECU más! :lol:

Arról nem is beszélve, h a téli hideg indítás igen problémás a központisokkal!

Link to comment
Megosztás:

Csak az komolyabb beruházást jelent, a hengerenkénti befecskendezés, bár jobb lenne :) (komplett elektronika, ECU stb stb...)

A C16NZ csere esetén csak az injektort kell cserélni, minden más marad, ideális esetben kb. 15 perc meló.

B Corsa, '94-es, bár nagyon jó állapotban van.

Azért elolvastad azt is amit én írtam? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Központi injektoros motorral problémás a tiszta etanol használata. Többek kísérleteztek már vele itt a fórumon is, de nem vált be. Honnan jött ez a név? :lol:

A név? Rám ragadt még zsenge számítógép modder koromban... :)

Egyébként, ha el tudom érni a 80-20 arányt az E85-B95 keveréssel, az már megfelelne.

Az a gond a központi injektorral, hogy Peak-Hold üzemben mennek, és elég alacsony a tekercs ellenállásuk. A kiegészítő elektronika pont a Peak ciklust növeli meg, (ami elég nagy feszt jelent a Hold állapothoz) és ezért megöli az injektort. Olvasgatva itt a fórumon, már másnak is okozott ez gondot, és E85 vezérlő elektronika gyártótól függetlenül. Ezért is gondolom, hogy ha egy 15% többletet biztosító spricni kerülne a rendszerbe, az eléggé kompenzálná a szegény keveréket. Esetleg egy kis ECU piszkálás, bár nem szívesen...

A legvégső eset a hengerenkénti injektor beszerelés.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem az eletronikai részére céloztam, hogy gond volt vele, hanem az injektor túl messze van a hengerektől a hideg szívotorokban kicsapodik az etanol, és elszegényedik a keverék. Azt mondták akik használták, hogy hidegen gyalázatos volt. Én is 50-50%-al járok már egy éve gond nélkül, pontosabban nagy hidegben amíg be nem melegszik torpan, de még elviselhető.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem az eletronikai részére céloztam, hogy gond volt vele, hanem az injektor túl messze van a hengerektől a hideg szívotorokban kicsapodik az etanol, és elszegényedik a keverék. Azt mondták akik használták, hogy hidegen gyalázatos volt. Én is 50-50%-al járok már egy éve gond nélkül, pontosabban nagy hidegben amíg be nem melegszik torpan, de még elviselhető.

Ezt én is tapasztaltam, hogy hidegben fáznak a lovak. Általában 60%E85-40%95 keverést szoktam használni, ez a kísérletek alapján még egész jól dolgozik.

Ha messze van az injektor, az baj... Esetleg hőszigetelés pluszban az injektor alatt a torkoknál? (bár elég körülményes és kétséges...)

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is tapasztaltam, hogy hidegben fáznak a lovak. Általában 60%E85-40%95 keverést szoktam használni, ez a kísérletek alapján még egész jól dolgozik.

Ha messze van az injektor, az baj... Esetleg hőszigetelés pluszban az injektor alatt a torkoknál? (bár elég körülményes és kétséges...)

nem a hőszigetelés a megoldás, hanem a fűtése... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is tapasztaltam, hogy hidegben fáznak a lovak. Általában 60%E85-40%95 keverést szoktam használni, ez a kísérletek alapján még egész jól dolgozik.

Ha messze van az injektor, az baj... Esetleg hőszigetelés pluszban az injektor alatt a torkoknál? (bár elég körülményes és kétséges...)

Hiába szigeteled a hideg torkot, az még hideg marad. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Astra G fórumban már feltettem a kérdést, de gondolom nem olvassa mindenki. Arra lennék kíváncsi hogy mindenféle átalakító nélkül lehet-e e85el menni, és ha lehet akkor mennyi E85 mellé mennyi benzin kell? Illetve ez hogyan befolyásolja a motort, árt-e neki? Biztos vagyok benne hogy ezt már többször kérdezték, de sajnos a kereséssel nem találtam hogy az én (x14xe 99-es G astra) autóm motorja fel van-e készítve gyárilag az E85re. Nézegetem a benzinárakat és kicsit el vagyok keseredve, nemhogy átalakítóra de benzinre is alig futja... ezért érdekelne a dolog. Válaszotokat előre is köszönöm :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg 50-50es keveréssel mennie kell mindenféle gond nélkül. Merészebb E85 mennyiséget, én nem tennék bele. De amúgy, kísérletezd ki, először rakj bele 10%ot. Nézd meg hogy viseli és folyamatosan adagold neki a többet. De mondom, max 50-50ig menj el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem a hőszigetelés a megoldás, hanem a fűtése... :)

Hát szerintem akkor már az átépítés hengerenkéntire, jobb megoldás, és meg merem kockáztatni, hogy olcsóbb is.

Sziasztok, Astra G fórumban már feltettem a kérdést, de gondolom nem olvassa mindenki. Arra lennék kíváncsi hogy mindenféle átalakító nélkül lehet-e e85el menni, és ha lehet akkor mennyi E85 mellé mennyi benzin kell? Illetve ez hogyan befolyásolja a motort, árt-e neki? Biztos vagyok benne hogy ezt már többször kérdezték, de sajnos a kereséssel nem találtam hogy az én (x14xe 99-es G astra) autóm motorja fel van-e készítve gyárilag az E85re. Nézegetem a benzinárakat és kicsit el vagyok keseredve, nemhogy átalakítóra de benzinre is alig futja... ezért érdekelne a dolog. Válaszotokat előre is köszönöm :lol:

Átalakító nélkül, ahogy előttem is írták 50-50% arányban lehet használni gond nélkül. A motor biztos nincs rá felkészítve gyárilag, de ettől még működik. Arról, hogy ártasz-e neki sokat lehet olvasni a neten ellene, és mellette, szerintem nem, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mivel a te autód. Ha beírod a keresőbe, hogy E85, vagy boietanol, akkor rengeteg információt lehet olvasni róla, ezt szépen végig kell rágni, és el kel dönteni, hogy neked érdemes-e használni.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem akkor már az átépítés hengerenkéntire, jobb megoldás, és meg merem kockáztatni, hogy olcsóbb is.

Ki kellene találni valami jó kis indukciós fűtési eljárást, amivel pár másodperc alatt fel lehetne langyosítani a szívótorok nagy részét. ;)

Ma reggel -5,5 °C volt és elsőre, 5-6 másodperces tekerés után simán beindult. Vártam addig, amíg az sec. levegőpumpa leáll, aztán elindultam. Háát hirtelen gázadásra rendesen meg-meg torpant. :lol: De csak félmásodpercre.

Az az érdekes, hogy tegnap +2°C-ban sokkal nehezebben indult be. :)

De nem baj, lényeg h nagyon jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted ebben a csodálatos járműben, amit jelenleg használok, mennyire MÚKODJ lenne a te átalakítód a jelenlegi információid alapján?

Most tettem bele tiszta löttyöt, és a fene a fejét, de van egy olvasólámpám, ami a jelek szerint makacs, és 4 napja nem múlik el.

Korábban ha elő is jött, 1-2 indítás után elmúlt.

Sajna eddigi infók alapján nem igazán, mert szélessávú a lambdája. De nézd meg azért szemmel, hány vezetékes

a kat előtti szabályzó lambdaszonda, ill. hogy milyen színűek a vezetékei.

Két logot küldtem most,este küldök egy hidegindítástól-melegedésig logot is.

Van benne pár dolog,ami nem tetszik...

Kicsit szegényes a lambda, állítsd át:

CSETLAM=178,60

Aztán logolj majd még egyet, ha van rá lehetőség :)

Most csütörtökön kint leszel Lurdynál?

Átállítottam a LAM paramétert 175,50re. a log végén látszik is az aktuális beállítás. :lol:

Ha ez már a 175-tel volt logolva, akkor még tovább kell állítani... CSETLAM=185,50 legyen mondjuk.

Link to comment
Megosztás:

Ki kellene találni valami jó kis indukciós fűtési eljárást, amivel pár másodperc alatt fel lehetne langyosítani a szívótorok nagy részét. ;)

Ma reggel -5,5 °C volt és elsőre, 5-6 másodperces tekerés után simán beindult. Vártam addig, amíg az sec. levegőpumpa leáll, aztán elindultam. Háát hirtelen gázadásra rendesen meg-meg torpant. :lol: De csak félmásodpercre.

Az az érdekes, hogy tegnap +2°C-ban sokkal nehezebben indult be. :)

De nem baj, lényeg h nagyon jól működik.

Szerintem ez hatalmas energiát emésztene fel, nem bírná az akku.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a várpalotai Agip kúton tankolni és fizetéskor megláttam a pulton az E85-ös reklám fecniket. Egyből kérdeztem is hogy van-e lesz-e, de aszonták, hogy még kérdéses, mert engedélyeztetés kell satöbbi. Amúgy a hunflex-et reklámozták a szórólapon. :) Jeleztem a hölgyeménynek, hogy én igényt tartanék az e85-re meg még pár ember biztos. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg vagyok elégedve a vassal, hét végén 5 felnőtt a kocsiba és egy cc 150km-es túra volt. Élvezetem a kocsit bevallom frankón, szépen húz és szedi a lábait rendesen. Fogyi ez alatt az etap alatt 90-10-as tempóban 7,8 szeszből. Ahogy ismerem a vasat szerintem benyábol is lecsusszant volna neki 6,5-6,8 kb.

Gabi beszélek Wesszel és a héten lambda csere, de ha lehetne ugy hangolnám össze, hogy utána rögtön hozzád igyekeznék hangolni ha nem gond :lol:

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg vagyok elégedve a vassal, hét végén 5 felnőtt a kocsiba és egy cc 150km-es túra volt. Élvezetem a kocsit bevallom frankón, szépen húz és szedi a lábait rendesen. Fogyi ez alatt az etap alatt 90-10-as tempóban 7,8 szeszből. Ahogy ismerem a vasat szerintem benyábol is lecsusszant volna neki 6,5-6,8 kb.

Gabi beszélek Wesszel és a héten lambda csere, de ha lehetne ugy hangolnám össze, hogy utána rögtön hozzád igyekeznék hangolni ha nem gond :lol:

Üdv:BB

Irigykedve hallgatlak tégedet is. Az enyém simán nyolc felett eszik...jóval...

Most összesítettem, és az elmúlt 870 km alatt 68,26 liter etanol és 10 liter benzin fogyott. Ebben volt egy hosszú Db-Bp-Db, egy sor vidék és egy kevés város is.

De még mindig 9 liter. :)

A benzin azért kellett, mert már kifogyott az etanol és nem akartam h a prérin ott maradjak. Muszájból tankoltam bele.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.