Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

sziasztok. Csak egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek az e85 használatával kapcsolatban..Egy c20ne A omega caravánom van külsö ac pumpás.Nemrég tettem bele 100 % ban e85 öt és megragadt tölle az ac pumpám.Engedtem le belölle aztán tettem rá sima benzint ,és most igy kb felesbe van ,azóta megint jó az ac .Se elötte se utánna nem volt gondom az ac val.

Szerintem sürgősen cseréld le azt az AC-t, mert nemsokára végleg meg fog állni :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Jövő hét után megyek az ottani forgalmazómhoz, meg a beszerelő műhelyhez, akkor majd megkérdem

a forgalmazónál, mert ő tud érdemi infóval szolgálni :lol:

(versenyfelszereles.hu)

Igen, sajnos ha valaki túl sokat tesz E85ből átalakítás nélkül, akkor a NOx értékek és a lambda értékek

el fognak menni szar irányba, ezt már ki is fejtettem valahol nemrég :) Jó példa erre a 2.5V6 vectra,

ahol a lambda a béka segge alatt volt. Zöldkártyán pl nem is ment volna át.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy környezet védelmi vizsgálaton hogyan mértek NOx-t, pláne terhelés nélkül?
Link to comment
Megosztás:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy környezet védelmi vizsgálaton hogyan mértek NOx-t, pláne terhelés nélkül?

A gépük tudta mérni, sőt a HC-t is. Benzinnel terhelés nélkül is van kis NOx, etanollal semmi.

Az igazoló lapra csak a CO és lambda kerül rá, de a gép sokkal több dolgot mér, de mivel azokra nincs

előírás, azokat nem rakja a papírra. Pont ezért vadászom most a fabia benzines adatát, mert nem tudták

pontosan megmondani az értékeket, azon a mérésen meg még nem voltam ott, papíron meg nincs rajta.

Csak az etanolos mérésen voltam már ott.

Link to comment
Megosztás:

A gépük tudta mérni, sőt a HC-t is. Benzinnel terhelés nélkül is van kis NOx, etanollal semmi.

Az igazoló lapra csak a CO és lambda kerül rá, de a gép sokkal több dolgot mér, de mivel azokra nincs

előírás, azokat nem rakja a papírra. Pont ezért vadászom most a fabia benzines adatát, mert nem tudták

pontosan megmondani az értékeket, azon a mérésen meg még nem voltam ott, papíron meg nincs rajta.

Csak az etanolos mérésen voltam már ott.

Ezt én értem és el is hiszem csak a diagnosztikai értékelhetőségét nem. Nekem úgy rémlik, hogy az égéshőmérséklet emelkedésével emelkedik a NOx, az pedig terhelésre jelentősen megugorhat.

Mivel az etanol égéshője alacsonyabb mint a benziné, ezért terhelés nélkül nem alakulhat ki az égéstérben a kritikus hőfok és nyomás, így a NOx sem számottevő.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én értem és el is hiszem csak a diagnosztikai értékelhetőségét nem. Nekem úgy rémlik, hogy az égéshőmérséklet emelkedésével emelkedik a NOx, az pedig terhelésre jelentősen megugorhat.

Mivel az etanol égéshője alacsonyabb mint a benziné, ezért terhelés nélkül nem alakulhat ki az égéstérben a kritikus hőfok és nyomás, így a NOx sem számottevő.

A terheléses mérést már nálad megcsináltuk, de ott meg ugye a műszer nem tudta a NOx mérést sajnos.

Benzinnel részterhelésen és alapjáraton is van némi NOx, ugyanúgy mint CO is. Ez etanollal mindkettő

esetében nullára redukálódik, jól látszott. HC is csökkent.

Majd még később PM10 mérést szeretnék, hogy az hogy alakul :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltük a termosztátot gyári volt benne és gyárit raktunk bele, utána logoltam.

http://data.hu/get/2277799/C14SE_termosztatcsere.log.html

Nem javult a helyzet, tényleg nagy a klímás vízhűtő télen takarni fogom az biztos. :lol:

én nem vágom miért nagy a hűtő......a termostat végzi a dolgát.szal ha az jó akkor nem vágom miért hülne túl a motor.

elég sokat hajózom/hajóztam elég nagy motoros hajókkal.ott a kinti víz végzi a motor hűtését és azok sem hűlnek túl.pedíg mentem már nem1x jeget törve a balcsin.......

Link to comment
Megosztás:

Ma megint nyomtam egy "autópályás" menetet...(sajna loggolni már nem tudok, mert nincs laptop... :lol: )

Harmadikban tiltásig felpörög, negyedikben 5500-nál áll meg, ötödikben meg 4500-nál áll meg a fordulatszámmérő mutatója... :)

Ennyit bírnak az injektorok...

De abban a tartományban amiben szeretem használni a vasat, ott jó ruganyos a gép! ;)

Link to comment
Megosztás:

elég sokat hajózom/hajóztam elég nagy motoros hajókkal.ott a kinti víz végzi a motor hűtését és azok sem hűlnek túl.pedíg mentem már nem1x jeget törve a balcsin.......

Egyik haverom hajómodellezik FSR-V kategóriában versenyzik is, ott is a kinti víz hűti mocit. :)

Gyári termosztáton olvastam, hogy 92 fokon kezd el nyitni és 107 fokon nyílik ki teljesen. Műszeregység vízhőfok jeladóját még nem cseréltem lehet, hogy az csal annyit vagy a karekterisztikája eltérő lehet.

Nekem negyedikben is sikerül elérni a tiltást, csodálkoznék ha ötödikben elérné. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet már beszéltetek róla, de az lenne a kérdésem, hogy az üzemanyag-ellátó rendszer gumi tömítései, alkatrészei nem szenvedik-e meg az E85-öt? Azt tudom, hogy oktánszámkódoló csere kell, meg az ü.a.-szűrőt is érdemes kidobni pár km után...

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Lehet már beszéltetek róla, de az lenne a kérdésem, hogy az üzemanyag-ellátó rendszer gumi tömítései, alkatrészei nem szenvedik-e meg az E85-öt? Azt tudom, hogy oktánszámkódoló csere kell, meg az ü.a.-szűrőt is érdemes kidobni pár km után...

Köszönöm szépen!

Nyugodj meg! Nem fog semmit sem megenni a szesz...Sokkal kevésbé agresszív anyag az etanol, mint a benzin! Egy valamit tud megenni! A májat... de az meg nincs egy opelban sem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyik haverom hajómodellezik FSR-V kategóriában versenyzik is, ott is a kinti víz hűti mocit. ;)

Gyári termosztáton olvastam, hogy 92 fokon kezd el nyitni és 107 fokon nyílik ki teljesen. Műszeregység vízhőfok jeladóját még nem cseréltem lehet, hogy az csal annyit vagy a karekterisztikája eltérő lehet.

Nekem negyedikben is sikerül elérni a tiltást, csodálkoznék ha ötödikben elérné. :lol:

Sztem próbálj meg állítgatni a kit melegoldali hőmérséklet érzékelésén...(SETICTPARAM=...,...)

Én elég sokat állítgattam, mire sikerült nagyjából az üzemi hőmérsékletre fel vinni...Láttam a logodon, hogy nem igazán megy 80°C fölé az érték...de ezt lehet h csak a kütyü látja így, és a motor üzemin van... és ameddig nem megy 80°C fölé, nincs ECO mód...:P

De ezt jobban tudja a Gábor... ;)

Ui.: Gábor! A hétvégén furcsa dolgot tapasztaltam. A laptopon megcsináltam jó néhány biztonság frissítést és ezután már nem kommunikált a kütyüvel. A terminal.exe csak simán kifagyott... (WinXp Pro SP3) De végül is már nem lényeg, mert vissza kellett adnom, így most már nincs adatkiolvasás és állítgatás... :)

Link to comment
Megosztás:

elég sokat hajózom/hajóztam elég nagy motoros hajókkal.ott a kinti víz végzi a motor hűtését és azok sem hűlnek túl.pedíg mentem már nem1x jeget törve a balcsin.......

Udinál pont az a gond, hogy a kicsi motorhoz tartozik egy nagy hűtő. Látszik hogy álló helyzetben üzemmeleg tud lenni a motor,

de ahogy elindul, visszahül 80 fok körülre.

Gyári termosztáton olvastam, hogy 92 fokon kezd el nyitni és 107 fokon nyílik ki teljesen. Műszeregység vízhőfok jeladóját még nem cseréltem lehet, hogy az csal annyit vagy a karekterisztikája eltérő lehet.

Nem ilyen gond van, több autón is ezen a jeladón van, és nincs gond ;) (pl Johnny-én is ha jól emlékszem)

A karakterisztika nem lineáris, de nem ennyire :lol:

A hétvégén furcsa dolgot tapasztaltam. A laptopon megcsináltam jó néhány biztonság frissítést és ezután már nem kommunikált a kütyüvel. A terminal.exe csak simán kifagyott... (WinXp Pro SP3) De végül is már nem lényeg, mert vissza kellett adnom, így most már nincs adatkiolvasás és állítgatás... :)

Eszközkezelőben nézd meg, hogy egyáltalán ugyanaz a port van-e most, mint amin eddig használtad.

Illetve lehet hogy valami energiatakarékos módot rárakott a frissítés az USB-re, azt ki kell kapcsolni

mindegyik USB hubnál és vezérlőnél az eszközkezelőben.

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt tankoltam:

374,4 Km-et tettem meg a kocsival, volt ebben sok város, volt országút is, pl kimentem Wesszhez, vagy lementem bnőmmel Ráckevére. Városban is inkább a Hungárián mentem és a budai alsó rakparton, vagyis mindig tudtam haladni. Így Etanolból 9,75 volt 100-on a fogyasztás, ami szerintem nagyon jó.

BC szerint 8.7-et evett volna benyából, ami szerintem kb megállja a helyét, és ha ez így van akkor 12% körül volt a túlfogyasztás.

Szóval nem rossz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt tankoltam:

374,4 Km-et tettem meg a kocsival, volt ebben sok város, volt országút is, pl kimentem Wesszhez, vagy lementem bnőmmel Ráckevére. Városban is inkább a Hungárián mentem és a budai alsó rakparton, vagyis mindig tudtam haladni. Így Etanolból 9,75 volt 100-on a fogyasztás, ami szerintem nagyon jó.

BC szerint 8.7-et evett volna benyából, ami szerintem kb megállja a helyét, és ha ez így van akkor 12% körül volt a túlfogyasztás.

Szóval nem rossz :lol:

Kicsit irigykedek! ;)

Nekem csak 90% országúton sikerül 9 liter alá vinni ezt a csudaszekeret... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát végre alkesz lettem én is, Wessz Cartársnak köszönöm a munkát, Gabinak pedig a szellemi hozzáállást a kütyühöz! :lol: Eddig nagyon tetszik a masina, bár nem sok infót tudok még mivel nincs mivel loggolni, de nem rosssz :) A mosoly az arcomon megéri szerintem, sajna ma hajnalban már emelték a szesz árát Érden, jelen esetben mindenütt 215 a literár. Szóval az első fogyi adat a kütyű óta 17,3 Liter/230km=7,52 ha jól számoltam, ebben volt kb 20% benya még számításaim szerint. Annyi változtatás lett a beépítéskor, hogy az eco mod 42% és a sport mód 82%-ra lett belőve, ma minden esetre nézek egy gyertyás dolgot mivel nincs más lehetőség egyenlőre sajna. Remélem nem sok az amenyire eltoltuk az értékeket az alaphoz képest, ha igen akkor igyekszem vissza állni vele.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

tegnap rá akartam dugni a kütyüt win 7re de nem ment. - az eszközkezelőben nem látom egyértelműen hogy melyik porton van , mert ott nem COM/LPT hanem egyéb eszközök közt van és amikor a programot megnyitom, csatlakozok, megadom a parancsot akkor kifagy a program.

ötlet ?

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet emelni az ECO módot 42%-ra?

Most néztem a kezelési utasítást, de ilyen parancsot nem találtam. :lol:

Szia Zsoltee!

Én csak annyit olvastam a leírásában, hogy alap a 30% és szabadon választható max 50% ig, de lehet ezt már a Dani mondta :) Kicsit sok volt az infó számomra amikor ott voltam nála ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia Zsoltee!

Én csak annyit olvastam a leírásában, hogy alap a 30% és szabadon választható max 50% ig, de lehet ezt már a Dani mondta :) Kicsit sok volt az infó számomra amikor ott voltam nála ;)

Én azt vettem észre a sajátomnál, hogy a gyári BC, 4.ben, óraszerint 60al közlekedve, 9literes fogyasztást mutat, de ha berakom 5.be akkor visszaesik 6-6,6-7literre. Szerintem ez azért lehet, mert nem kapcsol be az ECO mód amikor csak gurulgatok, csak ha felrakom 5.be. Ezért szeretném én is emelni az ECO mód határát. Csak a parancsot nem találom hozzá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát végre alkesz lettem én is, Wessz Cartársnak köszönöm a munkát, Gabinak pedig a szellemi hozzáállást a kütyühöz! :lol: Eddig nagyon tetszik a masina, bár nem sok infót tudok még mivel nincs mivel loggolni, de nem rosssz :) A mosoly az arcomon megéri szerintem, sajna ma hajnalban már emelték a szesz árát Érden, jelen esetben mindenütt 215 a literár. Szóval az első fogyi adat a kütyű óta 17,3 Liter/230km=7,52 ha jól számoltam, ebben volt kb 20% benya még számításaim szerint. Annyi változtatás lett a beépítéskor, hogy az eco mod 42% és a sport mód 82%-ra lett belőve, ma minden esetre nézek egy gyertyás dolgot mivel nincs más lehetőség egyenlőre sajna. Remélem nem sok az amenyire eltoltuk az értékeket az alaphoz képest, ha igen akkor igyekszem vissza állni vele.

A finomhangolás végett azért majd jó lenne látni egy logot, úgyhogy ha hozzájutsz 10 percre egy kölcsön notihoz,

akkor kerülj vele egy kört, logolj, és küldd el nekem ;) Nem lenne rossz ellenőrizni hideg motornál a hőmérsékletet sem :P

tegnap rá akartam dugni a kütyüt win 7re de nem ment. - az eszközkezelőben nem látom egyértelműen hogy melyik porton van , mert ott nem COM/LPT hanem egyéb eszközök közt van és amikor a programot megnyitom, csatlakozok, megadom a parancsot akkor kifagy a program.

Nekem win7-en működik simán. Portok közt kell legyen, ha feltelepült. Szerintem bökj rá arra amit berak az egyéb

eszközökhöz, és erőszakold rá a 6119.inf-et, hogy azzal telepítse (driver frissítés).

Hogy lehet emelni az ECO módot 42%-ra?

Most néztem a kezelési utasítást, de ilyen parancsot nem találtam. ;)

CSETTPSPOINT=30,90

Az első az eco, ez 1-49% között állítható. De ha érzetre "bután" viselkedik az autó eco-ból kigyorsítva, akkor nem érdemes

emelni az alap 30%-os beállítást. Illetve ha feljebb van állítva, kicsit jobban eltolhatja az eco mód az O2 integrátor paramétereket,

és lehet belőle sárga lámpa is szegény keverékre. Ilyen esetben vissza kell állítani 30%-ra.

A második a sport mód, ez 50-99% között állítható.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.