Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Igen, nekem ilyen motor van benne.

Kellet sokat szenvedni vele, mert a simtech-es motorvezérlő nem szerette az elején, de most már az összes hibát javítottuk Gáborral, most már probléma mentes. Ha elszánod magad, természetesen Te már a hibátlan verzió kapod majd, nem kell szenvedni ezekkel Neked. :lol:

De tudom ajánlani, ha annyira nem nyomod neki mindig, akkor 20% körül simán kijössz túlfogyasztással.

Kérdezz bátran, ha van kérdésed, szívesen válaszolok! :lol:

Okés. Köszi. Neked se volt rajta csatlakozó? Be van kötve a gázpedálra is? Nekem eddig úgy tűnik hogy az összes bekötendő vezetéket a gyári kötegen is szét kell blankolni? Másképp nem megy?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Okés. Köszi. Neked se volt rajta csatlakozó? Be van kötve a gázpedálra is? Nekem eddig úgy tűnik hogy az összes bekötendő vezetéket a gyári kötegen is szét kell blankolni? Másképp nem megy?

Nekem Gábor rakta bele, de nem volt csati.

Igen, oda is be van, remélem jól mondom Gábor... :lol:

És hozzáforrasztották a gyári köteghez, de asszem egy zsinórt vágni is kellett. De majd Gábor ezt pontosan leírja, annyira nem értek ehhez. :lol:

De megéri hidd el, sokkal jobban fogsz kijönni árban!

Link to comment
Megosztás:

Nekem CSETCOLD=10,ha netán gond van tolhatom fentebb?

Persze, nyugodtan próbáld ki :lol: Csak ha mondjuk már 14-16 körül jársz, akkor a

CSETFIRST=0,00,01 vagy a végén is 00 lehet fog kelleni a 03 vég helyett, ami alapból van.

Próbálgasd, baj nem lehet belőle :lol:

Lényeg hogy hagyd nyugodtan kicsit hosszabban indítózni, akár 10mp-ig is.

Link to comment
Megosztás:

valami tárolt hibakód van, azt jelzi indítás után. majd kiolvassuk mi az. remélem mindent visszadugott wessz a beszerelés után :lol:

az fetűnt ha amint kap egy nagyobb elektromos terhelést pl hátsó ablak fűtés akkor jön elő....holnap hidegindtás aztán szólj mikor fussunk össze...

Link to comment
Megosztás:

Nekem Gábor rakta bele, de nem volt csati.

Igen, oda is be van, remélem jól mondom Gábor... :P

És hozzáforrasztották a gyári köteghez, de asszem egy zsinórt vágni is kellett. De majd Gábor ezt pontosan leírja, annyira nem értek ehhez. :lol:

De megéri hidd el, sokkal jobban fogsz kijönni árban!

A "beszoktatással" kapcsolatban kérdeznék.

Még mielött keverted volna az e85öt benyával cseréltél benzin szűrőt?

nekem 81e km van benne. Ha a kütyü beszerelése elött keverem a benyával hány százalékos arányig bírja a z18xe?

Egyenlőre ennyi a kérdés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megjött a matrica, köszönöm Gabi :lol:

Ma elvégzem majd a beállításokat amiket mondtál az utsó log óta. Sajnos eddig nem volt olyan utam ahova magammal mertem volna vinni a laptopot, félek kinthagyni a minuszokban a kocsiban, főleg hogy nem az enyém. :lol:

Viszont egy kérdésem lenne, ha nem megy a kocsi csak áll bent a garázsban, nem jár a motor, rácsatlakozok a laptoppal, átállítom mondjuk a hidegindítást vagy a melegindítást, lecsatlakozok róla beviszem a laptopot és utána megyek a kocsival, akkor a beállítások attól fogva élnek hogy benyomkodtam, vagy mindenképpen járó motornál kell ezeket állítgatni, gondolog itt a CSETFIRST-re pl.

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem a fórum olvasását de 30 oldal után feladtam...

Érdeklődnék inkább a szakavatotaktól, hogy C14NZ tipusu központi injektoros tuningmentes gyári motorhoz, mennyibe kerülne most az elektronika beszereléssel, nekem mindeggy lenne hogy milyen márka, avagy Opel16V ha te megcsináltad a saját verziód.

Csupán az a fontos hogy jól működjön és elégedjen meg az E85-el, jó ha muszáj mostanság kis dúsítás belefér, de már hócipő telekezd lenni a benzinárrakkal...

Illetve érdekelne még hogy fogasztásban mostani készülékekből mit lehet kihozni, tudják már a benzines szintet hozni vagy a némi töbletfogyi megmaradt?

Hideginditási problémákat sikerült teljesen megszüntetni? Főként hogy központi injektorosba kellene.

Egyéb mellékhatások jelentkeztek azóta, vagy ténylegesen problémamentes a váltás?

Beszerelés még mindig fővárosra koncenrálódik vagy van vidéken is megbízható hely ahol berakják? Nyíregy és vagy Baja környéke érdekelne

Link to comment
Megosztás:

Ez k..ott kirhály! :lol:

Holnap rakok bele picit és kipróbálom.

Én ma cseréltem benzinszűrőt, eddig kb 2 tank volt benne tiszta szesszel... Viszont kemény szaga volt a cuccnak.. legszívesebben belekortyoltam volna :lol:

Arányokba nem igazáb próbáltam, egyből ment bele a kütyü, de most tisztán csak azzal!

Gábor, holnap felrakom a log fájlt!

Érdekes, ma 3x indítottam a kocsit, elsőre ugye 2-ra, 2-ra úgyszintén 2-ra, pedig "csak" max 3 órát állt, utána meg 3-ra ismét csak 2-ra... mondjuk most esik és nagy a páratartalom.

Ezzel lehet vmit kezdeni???

Link to comment
Megosztás:

Viszont egy kérdésem lenne, ha nem megy a kocsi csak áll bent a garázsban, nem jár a motor, rácsatlakozok a laptoppal, átállítom mondjuk a hidegindítást vagy a melegindítást, lecsatlakozok róla beviszem a laptopot és utána megyek a kocsival, akkor a beállítások attól fogva élnek hogy benyomkodtam, vagy mindenképpen járó motornál kell ezeket állítgatni, gondolog itt a CSETFIRST-re pl.

Lehet bármikor állítani, nem felejti el. Gyújtás nélkül is.

Illetve érdekelne még hogy fogasztásban mostani készülékekből mit lehet kihozni, tudják már a benzines szintet hozni vagy a némi töbletfogyi megmaradt?

Hideginditási problémákat sikerült teljesen megszüntetni? Főként hogy központi injektorosba kellene.

Egyéb mellékhatások jelentkeztek azóta, vagy ténylegesen problémamentes a váltás?

Beszerelés még mindig fővárosra koncenrálódik vagy van vidéken is megbízható hely ahol berakják? Nyíregy és vagy Baja környéke érdekelne

Központisba hidegben nem lesz jó sehogy sem. Túlfogyasztás pedig mindig is lesz, az az etanol sajátossága, nem az átalakítóké.

Én ma cseréltem benzinszűrőt, eddig kb 2 tank volt benne tiszta szesszel... Viszont kemény szaga volt a cuccnak.. legszívesebben belekortyoltam volna :lol:

Arányokba nem igazáb próbáltam, egyből ment bele a kütyü, de most tisztán csak azzal!

Gábor, holnap felrakom a log fájlt!

Érdekes, ma 3x indítottam a kocsit, elsőre ugye 2-ra, 2-ra úgyszintén 2-ra, pedig "csak" max 3 órát állt, utána meg 3-ra ismét csak 2-ra... mondjuk most esik és nagy a páratartalom.

Ezzel lehet vmit kezdeni???

Azé vigyázz vele, mert a korróziógátló adalék lehet nálad nem a várt hatást fogja hozni :lol:

FIRST paramétered és a COLD hogy áll most? Azokkal kell variálni... nekem általában első hosszabb indításra mostanság

beindul az omega... Próbáld meg most a CSETFIRST=1,03,01 és CSETCOLD=14 variációt :P Háthahogyha... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azé vigyázz vele, mert a korróziógátló adalék lehet nálad nem a várt hatást fogja hozni :lol:

FIRST paramétered és a COLD hogy áll most? Azokkal kell variálni... nekem általában első hosszabb indításra mostanság

beindul az omega... Próbáld meg most a CSETFIRST=1,03,01 és CSETCOLD=14 variációt :lol: Háthahogyha... :P

Mit??? Most kicsit megijedtem....

Link to comment
Megosztás:

A "beszoktatással" kapcsolatban kérdeznék.

nekem 81e km van benne. Ha a kütyü beszerelése elött keverem a benyával hány százalékos arányig bírja a z18xe?

Egyenlőre ennyi a kérdés. :lol:

Ugyanilyen moci van az én gépembe is... kütyü beszerelés előtt, felesbe jártam vele, nekem nem volt semmi gondom.

Ha véletlen 50% felett lett beleöntve E85 ,akkor is csak annyi, hogy a felvillant a check lámpa... :lol: :P

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.