Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Az alapdúsítás nem volt bántva! Csak a hidegindítási...

Múltkor mintha azt mondtad volna, hogy azt is állítottad.

De most hogy cserélted a hunflexet, biztos változott valamennyire,

ugyanazt az ellenállás értéket nem tudod szemre beállítani :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Múltkor mintha azt mondtad volna, hogy azt is állítottad.

De most hogy cserélted a hunflexet, biztos változott valamennyire,

ugyanazt az ellenállás értéket nem tudod szemre beállítani :lol:

Igen, cseréltem. Csak az az érdekes, h azzal a hidegindítási beállítással, amivel indult pöcre(az új készülékről beszélek, mert a régivel nem indult pöcre még 14 °C-ban sem), most nem akart...pedig ugyanannyi volt a környezet hőmérséklete...

Azt viszont észrevettem, h kisebbre kellett állítani az alapdúsítást(szemre), ugyanolyan ruganyosság mellett...

Hosszútávon nekem megfelel a 7,5-7,8 fogyi 90-100-as tempónál.

Csak ez a hidegindítás...

De ezen még agyalok, mert vannak "sufnituningos" elgondolásaim... :P

És ahogy szokták mondani, próba cseresznye... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem meg az érdekelne, hogy használja-e a bioetanolt valaki huzamosabb ideje C14SE-vel. Nem eszik sokat az Astrám, de a benzin bizony nagyon drága manapság. Arra gondoltam kipróbálom előbb mondjuk fele-fele arányban átalakítás nélkül. Ha jól vettem ki a hírekből, akkor az injektoros gépek elvileg alakítás nélkül is simán gurulnak vele. Vagy nagyon rosszul tudom?:lol:

Köszi a választ előre is, és persze Boldog Új Évet minden fórumozónak!!!

Link to comment
Megosztás:

Engem meg az érdekelne, hogy használja-e a bioetanolt valaki huzamosabb ideje C14SE-vel. Nem eszik sokat az Astrám, de a benzin bizony nagyon drága manapság. Arra gondoltam kipróbálom előbb mondjuk fele-fele arányban átalakítás nélkül. Ha jól vettem ki a hírekből, akkor az injektoros gépek elvileg alakítás nélkül is simán gurulnak vele. Vagy nagyon rosszul tudom?:lol:

Köszi a választ előre is, és persze Boldog Új Évet minden fórumozónak!!!

1. C14SE=Udi már lassan 2 éve.

2. Valóban mennek vele, csak kell hozzá átalakító.Olvass csak vissza!Érdemes! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én az omegámba (x20xev) 50/50 arányba keverve semmi különöset nem érzékeltem. Mintha jobban menne picit, a fogyasztása nőtt valamelyest, és hidegen 2 mp-el késöbb kapja el. Olvastam olyat, hogy kevésbé környezetszennyező. Kíváncsi is lettem így mentem a szerelőhöz de nem volt egetrengető a javulás. Az értékek nem változtak. Lehet, hogy ha jobban bemelegítem akkor jobbak lesznek az értékek.

Egyébként a kapható átalakítő szettek közül (mintha 3 lenne) tapasztalat szerint melyik vált be? Mert ha melózok akkor heti 1 tank elmegy. Tavaly volt, hogy csak 5 napot bírt a 60 liter. Szóval erősen megérné az etanol. Főleg, hogy 400m-re van egy Avia ahol árulják a nyálat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én az omegámba (x20xev) 50/50 arányba keverve semmi különöset nem érzékeltem. Mintha jobban menne picit, a fogyasztása nőtt valamelyest, és hidegen 2 mp-el késöbb kapja el. Olvastam olyat, hogy kevésbé környezetszennyező. Kíváncsi is lettem így mentem a szerelőhöz de nem volt egetrengető a javulás. Az értékek nem változtak. Lehet, hogy ha jobban bemelegítem akkor jobbak lesznek az értékek.

Egyébként a kapható átalakítő szettek közül (mintha 3 lenne) tapasztalat szerint melyik vált be? Mert ha melózok akkor heti 1 tank elmegy. Tavaly volt, hogy csak 5 napot bírt a 60 liter. Szóval erősen megérné az etanol. Főleg, hogy 400m-re van egy Avia ahol árulják a nyálat.

Szerintem ha átalakítót akarsz vásárolni, mindenféleképpen opel16v-jét vedd. Főleg, h neki is ha jól tudom, hasonló omegája van, szóval abba pöpec lesz a kütyü. Nem mintha másba nem lenne jó. :lol:

www.e85power.hu Itt tudsz utána olvasni!

Link to comment
Megosztás:

Engem meg az érdekelne, hogy használja-e a bioetanolt valaki huzamosabb ideje C14SE-vel. Nem eszik sokat az Astrám, de a benzin bizony nagyon drága manapság. Arra gondoltam kipróbálom előbb mondjuk fele-fele arányban átalakítás nélkül. Ha jól vettem ki a hírekből, akkor az injektoros gépek elvileg alakítás nélkül is simán gurulnak vele. Vagy nagyon rosszul tudom?:lol:

Köszi a választ előre is, és persze Boldog Új Évet minden fórumozónak!!!

Én is felesben használom, semmi gond vele, kicsit mintha jobban menne, a fogyasztás talán-talán picit emelkedett. Csá :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hú köszi a válaszokat, közben tegnap pár órát rászántam a visszaolvasásokra. Az jött le, hogy fele-fele arányban átalakítás nélkül is problémamentes lehet, de a hidegindítás az okozhat gondokat.

Ennek fényében azt hiszem mindenképp ki fogom próbálni, de csak tavasszal, és persze ha nem lesz jóval olcsóbb addigra a benya. Ezutóbbitól nem tartok különösebben amúgy:)

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha átalakítót akarsz vásárolni, mindenféleképpen opel16v-jét vedd. Főleg, h neki is ha jól tudom, hasonló omegája van, szóval abba pöpec lesz a kütyü. Nem mintha másba nem lenne jó. :lol:

www.e85power.hu Itt tudsz utána olvasni!

Neked Z18XE van benne? Sokat kellett módosítani az alap konfigon?

Link to comment
Megosztás:

Neked Z18XE van benne? Sokat kellett módosítani az alap konfigon?

Igen, nekem ilyen motor van benne.

Kellet sokat szenvedni vele, mert a simtech-es motorvezérlő nem szerette az elején, de most már az összes hibát javítottuk Gáborral, most már probléma mentes. Ha elszánod magad, természetesen Te már a hibátlan verzió kapod majd, nem kell szenvedni ezekkel Neked. :lol:

De tudom ajánlani, ha annyira nem nyomod neki mindig, akkor 20% körül simán kijössz túlfogyasztással.

Kérdezz bátran, ha van kérdésed, szívesen válaszolok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a Hunflex-el kapcsolatban. Láttam, hogy itt többen is használtok központi befecskendezéshez Hunflexet. A Neten nem találtam semmilyen beszerelési utasítást és látatlanban nem akarom megrendelni.

Szóval van egy mono-motronic vezérlésű motorom. Az injektorhoz megy két kábel, egy az akku felől (fehér/lila), az üzemanyag-szivattyú reléjén keresztül, a másik pedig az ECU-ból (lila). Az előbbin 14.3 V-ot az utóbbin pedig 14.2 V-ot (DC) mértem járó motornál. Gondolom a lila a vezérlő jel csak ezt a multiméter nem tudja követni. Erre a két kábelre, hogyan kell rákötni a Hunflex-et, annak milyen ki és bemenetei vannak? A kábeleket meg kell szakítani vagy elég csillagpontosan hozzáforrasztani a hunflex kábeleit (ezt egy amerikai oldalon láttam)?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Zs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a Hunflex-el kapcsolatban. Láttam, hogy itt többen is használtok központi befecskendezéshez Hunflexet. A Neten nem találtam semmilyen beszerelési utasítást és látatlanban nem akarom megrendelni.

Szóval van egy mono-motronic vezérlésű motorom. Az injektorhoz megy két kábel, egy az akku felől (fehér/lila), az üzemanyag-szivattyú reléjén keresztül, a másik pedig az ECU-ból (lila). Az előbbin 14.3 V-ot az utóbbin pedig 14.2 V-ot (DC) mértem járó motornál. Gondolom a lila a vezérlő jel csak ezt a multiméter nem tudja követni. Erre a két kábelre, hogyan kell rákötni a Hunflex-et, annak milyen ki és bemenetei vannak? A kábeleket meg kell szakítani vagy elég csillagpontosan hozzáforrasztani a hunflex kábeleit (ezt egy amerikai oldalon láttam)?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Zs

Nem próbáltad felvenni a kapcsolatot az E85 Kft-vel?

Az biztos, h az egyik vezetéket vágni kell!!!!

Ja és mielőtt megvennéd a Hunflexet, meg kell mérni az injektorfej ellenállását!! Mert egy bizonyos érték alatt nem fog működni! De ezt írják is a honlapjukon!

Link to comment
Megosztás:

Ja és mielőtt megvennéd a Hunflexet, meg kell mérni az injektorfej ellenállását!! Mert egy bizonyos érték alatt nem fog működni! De ezt írják is a honlapjukon!

Végignyálaztam az oldalukat de ott nem találtam ilyet de google-ban rákeresve kidobta, hogy min. 10 Ohm. Akkor ez nem jött be mert az én injektorom 2 Ohm-os.

Üdv.:

Zs

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.