Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Pontosabban hogy van? Milyen meleg, és mennyire hosszan? Lehet hogy az alap dúsítási értékkel érdemes kicsit

játszanod. CSETINJPARAM=016,024,026 ez a gyári értéke %-ban az átalakítónak. Ebből az első paramétert kellene

változtatnod, próbáld mindkét irányban (012 és 020 pl).

És ne feledd a lambdád bekalibrálni :blink:

Lamba kalibrálás már megtörtént és akkor is tovább kő tekernem. Küldtem mélt is már amúgy a logokkal. Egyébként üzemmelegen csinálja. Tehát leállítom, 1-2percet áll, utánna újraindítom és akkor. Tegnap este viszont, még lamdba és fordulatszám beállítás előtt állt hosszabb időt 30-40percet, akkor pöcc röff. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gabi mennyiért tudsz adni nekem kütyüt x16xe-be ?:

Küldök privit :rolleyes:

Lamba kalibrálás már megtörtént és akkor is tovább kő tekernem. Küldtem mélt is már amúgy a logokkal. Egyébként üzemmelegen csinálja. Tehát leállítom, 1-2percet áll, utánna újraindítom és akkor. Tegnap este viszont, még lamdba és fordulatszám beállítás előtt állt hosszabb időt 30-40percet, akkor pöcc röff. :blink:

Oks, mindjárt nézem is a logokat.

Ha jól sejtem, az előbb említett első paraméter csökkentése meghozza talán a javulást a melegen újraindításnál :lol:

Link to comment
Megosztás:

gabi!!!!!

lehet hülye kérdés????

ha az asszonykám off autójába beleraknám az átalakítódat(feltételezzük jó a lambda és minden más egyéb,de nincs gázpoti)akkor mennyire garantálható a hidegindulás a beállítás/szerelés után??

van ugyan lapitopink,de nem vagyok 1 nagy művésze ennek a technikának és nem igazá tudnám itthon állítgatni.

Link to comment
Megosztás:

Az AC kisáramkört mennyire bonyolult elkészíteni?

Lehet Zsolteenak is az a gond,hogy nem tart nyomást...? :rolleyes:

Neki nem hinném, mert hidegen elég jól indul.

nem bonyolult, csak még nincs meg végleges formájában (ami most az omiban van, arra

az ecu panaszkodik, hogy AC relé alacsony fesz van). Próbálom majd jan elején véglegesíteni,

immár hibakód nélkül :blink:

Link to comment
Megosztás:

Neki nem hinném, mert hidegen elég jól indul.

nem bonyolult, csak még nincs meg végleges formájában (ami most az omiban van, arra

az ecu panaszkodik, hogy AC relé alacsony fesz van). Próbálom majd jan elején véglegesíteni,

immár hibakód nélkül :rolleyes:

Ok ok!

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Az AC kisáramkört mennyire bonyolult elkészíteni?

Lehet Zsolteenak is az a gond,hogy nem tart nyomást...? :rolleyes:

U.i.: ma jön a laptop végre.

nyomást tart mert egész éjjeli állás után elsőre indult a kocsi. Ez mondjuk HunFlexel nem volt így. Akkor arra gyanakodtam hogy elveszik a nyomás, de most úgynézki nem, de majd ha lesz több hidegindítási tapasztalatom, úgyis kiderül. :blink:

Link to comment
Megosztás:

ma tankoltam 205 Ft/l, nem is értem a 320 Ft/l-t :D

igaz van is 13L/100km :rolleyes: :blink: :lol:

Automata váltó kezelése

Az automata váltót induláskor berakjuk D-be, érkezéskor pedig kivesszük P-be, azt jóvan. Azér’ automata, hogy tegye a dolgát – mondhatja az ilyen kocsit vezetők többsége, joggal. A csészelevél-gyűjtögetőknek azonban érdemes tudni, hogy a váltási pontok normál esetben az európai emissziós ciklusra vannak optimalizálva, ami nem szükségképpen jelent fogyasztási optimumot. Abban az esetben, ha lehetőségünk van manuális váltásra (Tiptronic és társai), a megfelelő pillanatban kiadott felváltási parancs csökkenti a fogyasztást. Aki pedig szeret játszani, az némi gyakorlással Tiptronic híján is ráveheti az elektronikát a váltásra. Itt azt használjuk ki, hogy az automatikus fel- és visszaváltási pontok meghatározása az állandó ide-oda kapcsolgatás elkerülése érdekében hiszterézises.

Bonyolult magyarázat helyett egyszerűen érdemes kipróbálni: ha az állandó sebességű haladásnál szeretnénk egyet felváltani, finoman gyorsítsunk egy kicsit (plusz 5-8 km/h, a fordulatszám emelkedik), majd szinte teljesen vegyük vissza a gázt, ezáltal a váltó magasabb fokozatba kapcsol. Végül álljunk vissza az eredeti utazósebességre, immár eggyel magasabb sebességi fokozatban. Ha sikerül mindezt hirtelen pedálmozgások nélkül végrehajtani, tudatosan, vagy akár tudat alatt is egyszerűen „felülírhatjuk” a váltó eredeti programját, értékes üzemanyagot takarítva meg.

További virtuális csészeleveket gyűjthetünk, ha a hosszabb, néhány perces várakozásnál (pl. vasúti átjáró) a váltókart D-ből N-be vagy P-be toljuk. Ez nem csak a féket taposó lábat tehermentesíti, hanem a motor alapjárati fogyasztását is körülbelül megfelezi ahhoz képest, mintha álló helyzetben kavarnánk az olajat a nyomatékváltóban. Az újabb típusok szerencsére ezt is automatikusan elvégzik helyettünk (ún. neutral control funkció).

Link to comment
Megosztás:

gabi!!!!!

lehet hülye kérdés????

ha az asszonykám off autójába beleraknám az átalakítódat(feltételezzük jó a lambda és minden más egyéb,de nincs gázpoti)akkor mennyire garantálható a hidegindulás a beállítás/szerelés után??

van ugyan lapitopink,de nem vagyok 1 nagy művésze ennek a technikának és nem igazá tudnám itthon állítgatni.

?????????????

Link to comment
Megosztás:

félreértettél

nekem nem a váltás ciklusok miatt magas a fogyim, hanem a 130+ utazó miatt :rolleyes:

160-180as utazóval szokott lenni az omega 10liter nálunk. persze benyából !

Futómester !

köszi az infot sztem beruházok amit meglesz a pénz rá ! dolgozom az ügyön !

Link to comment
Megosztás:

Elsőre is Boldog Szülinapot Gábor!

Másodszor, bocsi h mindig zaklatlak a kérdésekkel :rolleyes:

Harmadszor a szombathelyi túra adatai:

46,31l E85 fogyott az út során, 9.63 literes fogyasztással 100km-en, vagyis ha 8 literes benzines fogyasztással számolok, amit a fedélzeti comp. írt ki, akkor van kb 1300 Ft megtakarításom. Ez pont az autópálya matrica ára, szóval legalább ennyivel beljebb vagyok. :blink: Tapasztalatom szerint jobban ment az autó, fickósabb lett tőle. :lol: Kb 20% lett a többletfogyasztás, amit Gabi kutyuje is hasonlóra saccolt, érdekes, a kütyü többet hozott ki (kb 21%-ot).

Negyedik, hogy összedobtam egy baromi egyszerű exeles alkalmazást, amibe ha beírjátok a paramétereket, megkapjátok, h mennyi a töbletfogyi, stb.

Persze nem találtam fel a spanyol viaszt, mielőtt ezzel jönnétek, csak saját szórakozásra csináltam, és hátha más is szeretné játszani. :D

Itt a link: http://data.hu/get/2028465/fogyasztas.xls.html

Szóval, imádom az E85-öt ;)

Link to comment
Megosztás:

?????????????

Ha nincs gázpoti, akkor az eco és a sport mód nem fog működni.

alapvetően pedig az automata szabályzásos módhoz kell a gyári keskenysávú lambdaszonda.

programozás egyszerű, szöveges parancsokkal kell paramétereket állítani :lol:

Gabi, sor6-os, 2,5 24V BMW motorra is jó lehet a kütyüd? :rolleyes:

Hol vannak leírva róla az infók, mert akármennyire is érdekel, ha lehet nem olvasnám vissza az előző 80-100 oldalt. :blink:

elektronikus befecskendezés, gyári keskenysávú lambda, gázpoti (folytószelep poti) a beépítés és automata mód feltétele :D

http://www.e85power.hu

Kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos ;)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.