Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

ahoz képest mekkora volt még nem is olyan rég a megindulásotok ezekre a kütyükre ,szal ahoz képest eléggé meg akartok szabadulni tőlük.

a gábor féle az első amiröl el tudom képzelni(nem vagyok mérnök,csak laikus),hogy közel tudja azt amit elvárnak tőle.

kiváncsi lennék még van-e forgalma a hunflex gyártójának........főleg mióta hidegindítási gondok vannak a hidegre tekintettel.

Engem most is érdelkelne, de mivel központis vagyok egyenlőre ezen kell segítenem. :huh: felesben járnék most is ha lett volna a kúton E85.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

ahoz képest mekkora volt még nem is olyan rég a megindulásotok ezekre a kütyükre ,szal ahoz képest eléggé meg akartok szabadulni tőlük.

a gábor féle az első amiröl el tudom képzelni(nem vagyok mérnök,csak laikus),hogy közel tudja azt amit elvárnak tőle.

kiváncsi lennék még van-e forgalma a hunflex gyártójának........főleg mióta hidegindítási gondok vannak a hidegre tekintettel.

Nekem már nincs Benzines autóm... ha lenne akkor TuTi E85el menne :huh:

Link to comment
Megosztás:

Központishoz megoldás, egyre többen használják (most egy német sematikus ábrát találtam a svéd is megvan valahol):

zweitankschema.jpg

LPG adta az ötletet a svédeknek, náluk elég hideg van ezért vagy elektromosan ("vízmelegetítő") melegen tartják a mocit vagy 2 tankot használnak és amikor elérte a kb. 40-50 fokot a hűtővíz akkor átkapcsol benyáról - etanolra. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Központishoz megoldás, egyre többen használják (most egy német sematikus ábrát találtam a svéd is megvan valahol):

http://www.kaoscrew.de/crew/fate/temp/zweitankschema.jpg

LPG adta az ötletet a svédeknek, náluk elég hideg van ezért vagy elektromosan ("vízmelegetítő") melegen tartják a mocit vagy 2 tankot használnak és amikor elérte a kb. 40-50 fokot a hűtővíz akkor átkapcsol benyáról - etanolra. :huh:

ha szerzel egy másik taertály(mondjuk pótkerék helyére)és megveszed hozzá a vezérlőt(baráti áron 12.000.huf a hőgombájával együtt ami 20-25 foknál autómatikusan átvált a másik üzemanyagra)akkor simán kivitelezhető.

ez van nekem is mindegyik ótóban,csak nekem gázzal.indítható egyből gázzal(etanollal)is.

Link to comment
Megosztás:

Ez a pótkerekes tartály nem rossz ötlet...már csak ki kell dolgozni a részleteket és akinek megmaradt a kütyüje így már használhatná központishoz... :huh:

Bioetun C14NZ-hez biztosan nem jó de lehet, hogy Swift-hez jó...

tartály vehető 5 ropi körül multiszeleppel 1ütt,szal nem tétel.

kell 1 külső a/c és kész.

Link to comment
Megosztás:

ha szerzel egy másik taertály(mondjuk pótkerék helyére)és megveszed hozzá a vezérlőt(baráti áron 12.000.huf a hőgombájával együtt ami 20-25 foknál autómatikusan átvált a másik üzemanyagra)akkor simán kivitelezhető.

ez van nekem is mindegyik ótóban,csak nekem gázzal.indítható egyből gázzal(etanollal)is.

Nem tudom, szerintem a vezérlőt akár ki is lehet hagyni a játékvól, annyi kényelmetlenséget el lehet viselni, hogy 5 perc után átkapcsolom kézzel honnan kapja az üemanyagot. Kérdés, hogy műszakin mit szólnak hozzá?

Ez a pótkerekes tartály nem rossz ötlet...már csak ki kell dolgozni a részleteket és akinek megmaradt a kütyüje így már használhatná központishoz... :huh:

Bioetun C14NZ-hez biztosan nem jó de lehet, hogy Swift-hez jó...

Végülis a központisnál egyedül az a gond, hogy messze van az injektor a mocitól, és a hideg szívótorokban lecsapódik az etanol nem? Akkor csak a szívótorkot kellene fűtteni nemigaz?Ha itthonról indulok akkor simán csak ráteszek egy vasalót, és bekapcsolom fél órára. Na jó nem pont így, de a lényeg, hogy tudom melegíteni. A gond az, ha máshonna kell indulnom, De szerintem arra is van megoldás. A suzukiba minek átalakító, itt azt írják simán járnak vele.:klikk ide!

Link to comment
Megosztás:

Ez a pótkerekes tartály nem rossz ötlet...már csak ki kell dolgozni a részleteket és akinek megmaradt a kütyüje így már használhatná központishoz... :lol:

Bioetun C14NZ-hez biztosan nem jó de lehet, hogy Swift-hez jó...

Viszont akkor tovább megyek. A nagy 50 literes tankba mehet az E85, és a kisebbe menjen a benzin, hiszen abból jóval kevesebb használódik el az alatt a 2-3 perc alatt, mint aztán az út során az etanolból. Egy kis 10-15 literes benzintank, szintjelzővel is teljesen jó megoldás lenne. Szerintem többre nincs szükség. :huh:

Nem tudom, szerintem a vezérlőt akár ki is lehet hagyni a játékvól, annyi kényelmetlenséget el lehet viselni, hogy 5 perc után átkapcsolom kézzel honnan kapja az üemanyagot. Kérdés, hogy műszakin mit szólnak hozzá?

Végülis a központisnál egyedül az a gond, hogy messze van az injektor a mocitól, és a hideg szívótorokban lecsapódik az etanol nem? Akkor csak a szívótorkot kellene fűtteni nemigaz?Ha itthonról indulok akkor simán csak ráteszek egy vasalót, és bekapcsolom fél órára. Na jó nem pont így, de a lényeg, hogy tudom melegíteni. A gond az, ha máshonna kell indulnom, De szerintem arra is van megoldás. A suzukiba minek átalakító, itt azt írják simán járnak vele.:klikk ide!

Ez a melegítés nem megoldás, túl nagy teljesítmény kéne hozzá. És akkor sem megoldás ha hirtelen jön a dolog, hogy menni kell. A 2 tankos megoldás ezt is orvosolná.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, szerintem a vezérlőt akár ki is lehet hagyni a játékvól, annyi kényelmetlenséget el lehet viselni, hogy 5 perc után átkapcsolom kézzel honnan kapja az üemanyagot. Kérdés, hogy műszakin mit szólnak hozzá?

Végülis a központisnál egyedül az a gond, hogy messze van az injektor a mocitól, és a hideg szívótorokban lecsapódik az etanol nem? Akkor csak a szívótorkot kellene fűtteni nemigaz?Ha itthonról indulok akkor simán csak ráteszek egy vasalót, és bekapcsolom fél órára. Na jó nem pont így, de a lényeg, hogy tudom melegíteni. A gond az, ha máshonna kell indulnom, De szerintem arra is van megoldás. A suzukiba minek átalakító, itt azt írják simán járnak vele.:klikk ide!

elég nagy kínlódas lenne reggelente felfűtenni a csonkot.

a menet közbeni meg nem jó,sok energia kell hozzá és még ha meg is valósítható csomót kötsz a generátorodra mire meleg lesz a csonk.ott azért áramlik rendesen a levegő......

a vezérlő meg jó,nem kell filózni mikor is váltsd át.megteszi helyetted.

Link to comment
Megosztás:

elég nagy kínlódas lenne reggelente felfűtenni a csonkot.

a menet közbeni meg nem jó,sok energia kell hozzá és még ha meg is valósítható csomót kötsz a generátorodra mire meleg lesz a csonk.ott azért áramlik rendesen a levegő......

a vezérlő meg jó,nem kell filózni mikor is váltsd át.megteszi helyetted.

Oké de nem kötözködnek a két tank miatt műszakin? A gázosításhoz is papirozni kell nem?

Link to comment
Megosztás:

Oké de nem kötözködnek a két tank miatt műszakin? A gázosításhoz is papirozni kell nem?

elvileg kéne.......de nekünk 1ikben sincs.

erre még nem találtak ki 1értelmű szabályozást.kiskapu.

elvileg engedély nélküli átalakítás,DE ha nem használod az átalakítást közúton akkor senkinek semmi köze hozzá.

a határon azért érdekes lehet a 2 benyatank.bár én jártam románoknál és csak annyit kérdeztek a határon hogy mi van a pótkeréktartályban.....

Link to comment
Megosztás:

Mekkora itt a csend mostanában...

Gabi, J0hnny, valami beszámoló az e85power működéséről vagy ilyesmi?

Sajnos a sok teendő miatt nem sok időm van netre járkálni :huh:

Dzsoninál a lambdacsere után műxik rendben az átalakító, a tapasztalatokról majd beszámol,

még nekem is csak pár szóban tette a sietés közben :D Még a hőmérsékletszenzoros részén

kellett módosítani neki, ezt még teszteli, ha lesz ideje beállítani :lol: (a gond onnan adódott, hogy

a régebbi multec vezérlője a melegedési szakaszban váltja a mérőfeszt a szondán) így eddig

a hidegindító funkció sem működött nála, mert a régebbi beállítással hidegen is melegnek látja

az átalakító a mocit a más mérőfesz miatt, amit az ecu ad. De már csak be kell állítania, és

akkor remélhetőleg nála minden gond megoldva, és a multec hülyeség letudva :lol:

Azóta bekerült egy új simtec vezérlőhöz is a kütyü, Z18XE motorhoz. Na azzal nagyobb szívás

volt most, mert a simtec nyügi, méri az injektorok ellenállását. És mivel a "virtuális" injektor a

kütyüben nagyobb ellenállású, szakadtnak látja a kört, sorban lekapcsolja a hengerek gyújtását.

Ez még jövő héten kerül megoldásra. Ha ez meg lesz oldva, akkor túl nagy meglepetés már nem

érhet, mert ez a 3 fő vezérlő rendszer (bosch motronicon már szépen műxik).

Link to comment
Megosztás:

elvileg kéne.......de nekünk 1ikben sincs.

erre még nem találtak ki 1értelmű szabályozást.kiskapu.

elvileg engedély nélküli átalakítás,DE ha nem használod az átalakítást közúton akkor senkinek semmi köze hozzá.

a határon azért érdekes lehet a 2 benyatank.bár én jártam románoknál és csak annyit kérdeztek a határon hogy mi van a pótkeréktartályban.....

Ja tényleg, hacsak nem keresik a pótkereket, nem tuti, hogy kiszúrják a helyén a tartályt. :huh: A pótkerék ugye meg nem kötelező tartozék.

Link to comment
Megosztás:

SZALMÁBÓL KÉSZÍTENEK E85-ÖT DÁNIÁBAN

A hagyományosan kukoricából készült E85-öt sokan bírálják azért, mert az alapanyagnak komoly élelmiszeripari vonatkozása is van. A legtöbb esetben a bírálat tájékozatlanságon alapszik, de az tény, hogy a jövő a melléktermékek feldolgozása felé mutat.

A napokban adták át a világ egyik első, egyben legnagyobb második generációs etanol finomítóját a dániai Kalundborgban. A körülbelül 54 millió eurós beruházással épült gyár szalmából állítja elő az E85-öshöz szükséges alkoholt. Az 5,4 millió liter éves kapacitású, második generációs üzemet a dán energetikai vállalat, a Dong Energy és a bioüzemanyagokat gyártó Inbicon üzemelteti.

„Éveket vett igénybe a tesztelés, tökéletesítés és a biomassza átalakítás folyamatának szabványosítása, hogy végre elérkezzünk a jelenlegi fázishoz, a nagy kapacitású kereskedelmi előállításhoz” – mondta Michael Persson, az Inbicon pénzügyi és társasági elnökhelyettese.

A 30 alkalmazottat foglalkoztató kalundborgi demó üzemben folyamatosan emelik a gyártókapacitást a kereskedelmi mennyiségig.

Nyersanyagok:

* Évi 30 000 tonna szalma

* Danisco Genecor és Novozymes enzimek

Tervezett éves termelés:

* 5,4 millió liter bioetanol

* 13 000 tonna lignin granulátum (fűtésre használható pellet)

* 11 100 tonna melasz

A gyártás során keletkezett melléktermék teljes mértékben felhasználható, a pelletet fűtésre, a melaszt állati takarmányként hasznosítják. A gyártási folyamathoz szükséges hőenergia egy részét is a gyár melléktermékéből állítják elő.

Az Inbicon technológia első nyilvános demonstrációja december 7-én lesz a 15. ENSZ klímakonferencián Koppenhágában. A részvevőket szállító autók egy része az új üzemben készült E85-tel fog üzemelni. Ezen felül első körben ötmillió litert adtak el a Statoil olajtársaságnak.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.