Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Azért csak óvatosan azzal a poti bekötéssel... Mivel benthagyod az eredetit, csak párhuzamosan tudod rákötni az utastérben elhelyezendőt. Ebben az esetben ne felejtsd el, hogy más lesz az értéke minden esetben: Itt jön be a párhuzamosan kapcsolt ellenállások értékének kiszámítására alkalmazott képlet:

R eredő = R1*R2 / R1+R2

Ha két azonos értékű ellenállást párhuzamosan kapcsolsz, az eredő értéke pont a fele lesz! Amennyiben 2 különböző értékűt kapcsolsz párhuzamosan akkor minden esetben a kisebb értékűnél kisebb lesz az eredő...

Utánna kéne számolni...Mivel nem tudod kiiktatni az eredetit...

De ugye tudod, hogy ez a képlet csak kettő ellenállás párhuzamos kötése esetén érvényes? :)

Link to comment
Megosztás:

De ugye tudod, hogy ez a képlet csak kettő ellenállás párhuzamos kötése esetén érvényes? :)

Tudom, mivel arról volt szó, hogy párhuzamosan köti az eredeti potival, azért írtam.."Mivel benthagyod az eredetit, csak párhuzamosan tudod rákötni"

Több ellenállás párhuzamos kapcsolásánál is lehet alkalmazni, csak a rész ellenállásokat ki kell számolni(külön a párhuzamos köröket kiszámolni, majd azok eredőjét ismét).

Link to comment
Megosztás:

Ha a poti mindhárom lába be van kötve, akkor elég vicces dolgokat okozhat a párhuzamos kötés... :)

Ugyanis itt nem csak két ellenállás lesz párhuzamosan, hanem egy dupla csúszka is lesz ezzel :lol:

Lényeg, hogy nem rákötni, hanem helyette kellene kötni, de még mindig azon a véleményen vagyok

inkább, hogy cserélje le garanciában, és ha jól be van állítva, akár még működőképes is lehet :)

Mondjuk akkor is csak egy hunflex marad :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a poti mindhárom lába be van kötve, akkor elég vicces dolgokat okozhat a párhuzamos kötés... :)

Ugyanis itt nem csak két ellenállás lesz párhuzamosan, hanem egy dupla csúszka is lesz ezzel :lol:

Lényeg, hogy nem rákötni, hanem helyette kellene kötni, de még mindig azon a véleményen vagyok

inkább, hogy cserélje le garanciában, és ha jól be van állítva, akár még működőképes is lehet :)

Mondjuk akkor is csak egy hunflex marad :lol:

ő vmi bizniszképpen kapta :D

tiédről lehet tudni árat??

közelítőleg?

Link to comment
Megosztás:

Ha a poti mindhárom lába be van kötve, akkor elég vicces dolgokat okozhat a párhuzamos kötés... :lol:

Ugyanis itt nem csak két ellenállás lesz párhuzamosan, hanem egy dupla csúszka is lesz ezzel :P

Lényeg, hogy nem rákötni, hanem helyette kellene kötni, de még mindig azon a véleményen vagyok

inkább, hogy cserélje le garanciában, és ha jól be van állítva, akár még működőképes is lehet :lol:

Mondjuk akkor is csak egy hunflex marad B)

Igazából erre akartam rámutatni azzal, hogy említettem a képletet. :)

Fúúú,leborulok! ;)

:) :D

Link to comment
Megosztás:

ha visszaolvasol, van akinek hasznos volt, nem csak fikázni tud :lol:

a haverod előtt is leborulhatnál ennyi erővel, mert felfedezte, hogy ez párhuzamos kapcsolás számításra jó csak :)

Meg ha lenne egy kis humorérzéked offmaster,akkor még boldog ember is lehetnél! :) :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom, mivel arról volt szó, hogy párhuzamosan köti az eredeti potival, azért írtam.."Mivel benthagyod az eredetit, csak párhuzamosan tudod rákötni"

Több ellenállás párhuzamos kapcsolásánál is lehet alkalmazni, csak a rész ellenállásokat ki kell számolni(külön a párhuzamos köröket kiszámolni, majd azok eredőjét ismét).

Ha a poti mindhárom lába be van kötve, akkor elég vicces dolgokat okozhat a párhuzamos kötés... :)

Ugyanis itt nem csak két ellenállás lesz párhuzamosan, hanem egy dupla csúszka is lesz ezzel :lol:

Lényeg, hogy nem rákötni, hanem helyette kellene kötni, de még mindig azon a véleményen vagyok

inkább, hogy cserélje le garanciában, és ha jól be van állítva, akár még működőképes is lehet :)

Mondjuk akkor is csak egy hunflex marad :D

Nem tudom honnan vettétek h párhuzamosan akartam kötni egy másik potit...

Én a régi, beragadt potit ki akartam szedni és helyette bekötni egy másikat, de úgy h az már az utastérben legyen.

De mivel nem tudom a poti ellenállás-tartományát ezért letettem erről.

Marad a kínlódás. Illetve a gondolkozás a garanciális cserén. (Mivel pénzem most nincs a kartárs profi kütyüjére.)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom honnan vettétek h párhuzamosan akartam kötni egy másik potit...

Én a régi, beragadt potit ki akartam szedni és helyette bekötni egy másikat, de úgy h az már az utastérben legyen.

De mivel nem tudom a poti ellenállás-tartományát ezért letettem erről.

Marad a kínlódás. Illetve a gondolkozás a garanciális cserén. (Mivel pénzem most nincs a kartárs profi kütyüjére.)

Mivel még garos a cuccod, csak roncsolásos módon lehetett volna kiszedni a potit (ugyebár ez is ki van öntve "másolásvédelemmel"), ami nem biztos, hogy célszerű lett volna, azért gondoltam, hogy csak párhuzamosan akarod kötni az eredetivel, ezért hívtam fel rá a figyelmedet, hogy csak óvatosan, mert okozhatott volna meglepit, ha nekiállsz...

Viszont ha kimókoltad volna belőle, valószínüleg ugrott volna a garancia "illetéktelen beavatkozás, stb." okok miatt.

A garos cserét meg szerintem ne halogasd! Ha megtörténik, rögtön nézd meg, hogy mindkét poti tekerhető-e teljes skálán! Elvileg a garos csere nem jár költséggel(max posta, ha nem személyesen intézed)

Link to comment
Megosztás:

Mivel még garos a cuccod, csak roncsolásos módon lehetett volna kiszedni a potit (ugyebár ez is ki van öntve "másolásvédelemmel"), ami nem biztos, hogy célszerű lett volna, azért gondoltam, hogy csak párhuzamosan akarod kötni az eredetivel, ezért hívtam fel rá a figyelmedet, hogy csak óvatosan, mert okozhatott volna meglepit, ha nekiállsz...

Viszont ha kimókoltad volna belőle, valószínüleg ugrott volna a garancia "illetéktelen beavatkozás, stb." okok miatt.

A garos cserét meg szerintem ne halogasd! Ha megtörténik, rögtön nézd meg, hogy mindkét poti tekerhető-e teljes skálán! Elvileg a garos csere nem jár költséggel(max posta, ha nem személyesen intézed)

teljes mértékben igazad van, a garancia dologban.

Viszont ha nincs számla, attól még van szerintetek garancia és mikortól és meddig érvényes? :)

Link to comment
Megosztás:

teljes mértékben igazad van, a garancia dologban.

Viszont ha nincs számla, attól még van szerintetek garancia és mikortól és meddig érvényes? :)

Na, itt jön szóba a jóhiszeműség... Azt hiszem erre lehet azt mondani. Attól függ, hogy milyen kapcsolatban állsz az eladóval, bár mivel csak talán Ők forgalmazzák ezt a cuccot(más forrásból nem valószínű hogy be tudnál szerezni 1 ilyen terméket) nagy esélyed van rá, hogy kicserélik... Talán... A józan ész ezt diktálná! Meg a vevőkör megtartása!

Az, hogy meddig érvényes??? Ha hosszútávon gondolkodnak, és esetleg szervíz hátteret is biztosítanak, akkor elég sokáig.

Link to comment
Megosztás:

teljes mértékben igazad van, a garancia dologban.

Viszont ha nincs számla, attól még van szerintetek garancia és mikortól és meddig érvényes? :)

Na, itt jön szóba a jóhiszeműség... Azt hiszem erre lehet azt mondani. Attól függ, hogy milyen kapcsolatban állsz az eladóval, bár mivel csak talán Ők forgalmazzák ezt a cuccot(más forrásból nem valószínű hogy be tudnál szerezni 1 ilyen terméket) nagy esélyed van rá, hogy kicserélik... Talán... A józan ész ezt diktálná! Meg a vevőkör megtartása!

Az, hogy meddig érvényes??? Ha hosszútávon gondolkodnak, és esetleg szervíz hátteret is biztosítanak, akkor elég sokáig.

Nekem is kicserélte, igaz várni kellett pár napot, amíg errefelé jár. Ja, és nekem sem volt számlám. :)

Link to comment
Megosztás:

Na, itt jön szóba a jóhiszeműség... Azt hiszem erre lehet azt mondani. Attól függ, hogy milyen kapcsolatban állsz az eladóval, bár mivel csak talán Ők forgalmazzák ezt a cuccot(más forrásból nem valószínű hogy be tudnál szerezni 1 ilyen terméket) nagy esélyed van rá, hogy kicserélik... Talán... A józan ész ezt diktálná! Meg a vevőkör megtartása!

Az, hogy meddig érvényes??? Ha hosszútávon gondolkodnak, és esetleg szervíz hátteret is biztosítanak, akkor elég sokáig.

Én inkább hülyevevő-szindrómáról beszélnék! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz sokkal drágább a 6 és 8 hengeres változat sem :D +hengerenként egy ezres :)

De te nem húztad el a beled a harmadik világba? :)

Holnap kapom meg a vízumot, utána 3-4 nap a repjegy... (remélem nem kell bevárnom a másik magyar kollégát, mert ő csak hó végén indulna)

Ettől még érdekel a dolog, mert apám nyugdíjának jól esne az a kis spórolás...

Link to comment
Megosztás:

Holnap kapom meg a vízumot, utána 3-4 nap a repjegy... (remélem nem kell bevárnom a másik magyar kollégát, mert ő csak hó végén indulna)

Ettől még érdekel a dolog, mert apám nyugdíjának jól esne az a kis spórolás...

Tényleg, és a kulccsal mi van? Megjött már? :)

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, és a kulccsal mi van? Megjött már? :)

Épp tegnap írtam a srácnak, azt írta ő feladta.

Elhiszem neki, mert legutóbb 2 hét kellett az én kulcsomhoz és 9én adta fel, mert nem volt otthon (mondjuk azt írta előre) Szal még nem aggódom. Ha megjön és nem leszek itthon, akkor is megtudom apám majd ír emilt, én megh neked, és ha felénk jársz átveszed, vagy apám elpostázza neked, vagy megoldjuk :)

Link to comment
Megosztás:

Épp tegnap írtam a srácnak, azt írta ő feladta.

Elhiszem neki, mert legutóbb 2 hét kellett az én kulcsomhoz és 9én adta fel, mert nem volt otthon (mondjuk azt írta előre) Szal még nem aggódom. Ha megjön és nem leszek itthon, akkor is megtudom apám majd ír emilt, én megh neked, és ha felénk jársz átveszed, vagy apám elpostázza neked, vagy megoldjuk :)

Ok, majd szólj akkor ha megjött :)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.