Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Majd lehet, hogy hétvégén berakom ezt a garázsba aztán megkeresem a riasztót... ha egyáltalán van.. a gyári kulcsal nyitom meg zárom és külön sziréna sincs rajta. Szóval nem tudom milyen riasztó van benne. Van ezekhez gyári riasztó?

Ha nem volt hozzá külön riasztó táv, akkor hagyd, nincs utólagos riogatód. valami spéci immó, hogy ott kell megérinteni,

vagy amott kell kapcsolni, vagy pedált nyomni, vagy ilyesmi, nincs?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A bububa e85 kb. egy szinten van a bububa gázolajat témával....ne! :) :) :D

Hát kb... :lol:

Nem véletlenül én épp a tuning szempontjából vizsgálom a kérdést, és csak sikerült meggyőznöm Gabit is, hogy igen is nem általános az E85 milyen tuti dolog kérdés sem...legalább is a spórolás szempontjából...

Nekem most azt kell végiggondolni, hogy E85 mint tunying, vagy egy nagyobb turbo... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát kb... :)

Nem véletlenül én épp a tuning szempontjából vizsgálom a kérdést, és csak sikerült meggyőznöm Gabit is, hogy igen is nem általános az E85 milyen tuti dolog kérdés sem...legalább is a spórolás szempontjából...

Nekem most azt kell végiggondolni, hogy E85 mint tunying, vagy egy nagyobb turbo... :D

Asszem ez nem kérdés. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát kb... :)

Nem véletlenül én épp a tuning szempontjából vizsgálom a kérdést, és csak sikerült meggyőznöm Gabit is, hogy igen is nem általános az E85 milyen tuti dolog kérdés sem...legalább is a spórolás szempontjából...

Nekem most azt kell végiggondolni, hogy E85 mint tunying, vagy egy nagyobb turbo... :)

nagyobb turbo+nagyobb injektorok+E85! :D

Lehet h menne a tuning gép...mint a gyalogkakukk! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A nitrót kihagytad. :) :D :lol:

Viccet félretéve gondolom a nagyobb feltöltő mellé nagyobb levegővisszahűtő is dukál. :)

a nyitró az E85 mellé minek? :P Ott van benne a ZOKSZIGÉN ... :lol:

De szerintetek aggódjak?

Mert most a két héten keresztül munkába járásra használom a talicskát és asszem h kb 150 km alatt simán megevett 20-25 litert! ;)

Mondjuk ebben volt egy 100 km-es hosszú út...a többi olyan városi menet, h "reggel beindít-járat-megy 2 km-t leállít" majd délután szintén ugyanez..+némi városi forgatag...20-25 perces araszolással... :lol:

Kemény kis fogyi...még szeszből is... B)

Link to comment
Megosztás:

a nyitró az E85 mellé minek? :lol: Ott van benne a ZOKSZIGÉN ... :lol:

De szerintetek aggódjak?

Mert most a két héten keresztül munkába járásra használom a talicskát és asszem h kb 150 km alatt simán megevett 20-25 litert! :D

Mondjuk ebben volt egy 100 km-es hosszú út...a többi olyan városi menet, h "reggel beindít-járat-megy 2 km-t leállít" majd délután szintén ugyanez..+némi városi forgatag...20-25 perces araszolással... :)

Kemény kis fogyi...még szeszből is... :)

Ez enyhén durva. Mennyire van tekerve a hunflexen a dúsítás?

Link to comment
Megosztás:

Ez enyhén durva. Mennyire van tekerve a hunflexen a dúsítás?

olyan 1/3-ra...mint máskor...ez volt a bevált állás...ha egy hangyányit kisebbre veszem, akkor nem megy és zabál...ha meg nagyobbra veszem, akkor nagyon zabál de nem megy jobban...ez az állás az "aranyközépút" :)

szerintem ezt a 2km-es utakat csutkahidegen nemnagyon szereti...ilyenkor benzinből is megevett 9-10 litert...

Ma megnézem milyen poti van benne hidegdúsításra és veszek egy olyantot és bevezetem a fülkébe. Indításkor feltekerem, és miután beindult, szépen visszatekerem...egy kísérletnek jó lesz! :)

Link to comment
Megosztás:

olyan 1/3-ra...mint máskor...ez volt a bevált állás...ha egy hangyányit kisebbre veszem, akkor nem megy és zabál...ha meg nagyobbra veszem, akkor nagyon zabál de nem megy jobban...ez az állás az "aranyközépút" :)

szerintem ezt a 2km-es utakat csutkahidegen nemnagyon szereti...ilyenkor benzinből is megevett 9-10 litert...

Ma megnézem milyen poti van benne hidegdúsításra és veszek egy olyantot és bevezetem a fülkébe. Indításkor feltekerem, és miután beindult, szépen visszatekerem...egy kísérletnek jó lesz! :)

Szerintem nem tudod megcsinálni. A műgyanta miatt nem lehetséges a poticsere az tuti.

Viszont én tegnap megnéztem valamit. És lehet, hogy ez is számít. Bár attól függ, hogy mennyi időre állítod le az autót a 2 km-ek közt. Szóval azt vettem észre, hogy ha állok az autóval 5-10-15 percet akkor marhára visszahül az a cső amire én a hidegindítónak a hömérséklet érzékelőjét tettem azaz a szívótoroknak a fűtése. Ott van egy kis cső ami megy a kiegyenlítő tartájba. Tehát ha 5 perc után megint indítok akkor megint a hidegindítóval indul pedig a hengerfej még forró. Biztos gyorsan átmelegítí az a csövet megint, de ha neked is hasonló helyen van akkor a forró motorral is mindíg hidegindítós dúsítással indulsz el és úgy is maradhat 1 percig mondjuk.

Tok jó lenne 1-2 fisszajelző a hunflexre. Hogy az ember tudja meddíg aktív a hidegindítás...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem tudod megcsinálni. A műgyanta miatt nem lehetséges a poticsere az tuti.

Viszont én tegnap megnéztem valamit. És lehet, hogy ez is számít. Bár attól függ, hogy mennyi időre állítod le az autót a 2 km-ek közt. Szóval azt vettem észre, hogy ha állok az autóval 5-10-15 percet akkor marhára visszahül az a cső amire én a hidegindítónak a hömérséklet érzékelőjét tettem azaz a szívótoroknak a fűtése. Ott van egy kis cső ami megy a kiegyenlítő tartájba. Tehát ha 5 perc után megint indítok akkor megint a hidegindítóval indul pedig a hengerfej még forró. Biztos gyorsan átmelegítí az a csövet megint, de ha neked is hasonló helyen van akkor a forró motorral is mindíg hidegindítós dúsítással indulsz el és úgy is maradhat 1 percig mondjuk.

Tok jó lenne 1-2 fisszajelző a hunflexre. Hogy az ember tudja meddíg aktív a hidegindítás...

Hát ezzel nem nagyon volt baj, mert általában 8 órát áll...

Esetleg lehetne kapcsolósra csinálni a hideg indítást...

Az NTC ellenállást kicserélni egy fix ellenállásra kapcsolóval és el lehetne dönteni h legyen hidegindítás avagy ne legyen...

A potit meg nem kicserélni akarom, hanem a három lábáról tyúkbelet vinni a fülkébe...azt meg szerintem meg tudom oldani, mert a poti műanyag része kilóg a műgyantából...igaz h roncsolással, de meg lehet oldani...Mondjuk így az általad felvetett problémát is meg lehet oldani. Mert ha csak pár percre lett leállítva a kocsi, akkor a hidegindítást letekered nullára és kész! :)

Ha sikerül akkor majd írok a tapasztalatokról...

Link to comment
Megosztás:

Hát ezzel nem nagyon volt baj, mert általában 8 órát áll...

Esetleg lehetne kapcsolósra csinálni a hideg indítást...

Az NTC ellenállást kicserélni egy fix ellenállásra kapcsolóval és el lehetne dönteni h legyen hidegindítás avagy ne legyen...

A potit meg nem kicserélni akarom, hanem a három lábáról tyúkbelet vinni a fülkébe...azt meg szerintem meg tudom oldani, mert a poti műanyag része kilóg a műgyantából...igaz h roncsolással, de meg lehet oldani...Mondjuk így az általad felvetett problémát is meg lehet oldani. Mert ha csak pár percre lett leállítva a kocsi, akkor a hidegindítást letekered nullára és kész! :)

Ha sikerül akkor majd írok a tapasztalatokról...

Ha tönkreteszed akkor szólj. Az enyémet eladom ha megjött az új.. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne fáradozz ezzel a potis dologgal, mert értéktelenné teszed a hunflexed, és sok dolgot nem érsz el

vele. Ugyanis a hidegindításhoz kell a plusz többlet, hiába nem akarnád :) Ez a fogyasztás irreális, szerintem ne

a szintjelző alapján ítélj. Viszont ha csak hidegen használod, akkor számolhatsz ennél a motornál E85-ből 13-14L-t is.

Viszont ilyen esetben benyából is a min 10L.

Tegnap amúgy bekötöttem az AC kapcsoló kört, és meglepő volt az eredmény... nem indult be hidegen, mert így

meg sok volt a kezdeti adag :lol: Szóval ég és föld, rá kellett jönnöm, eddig hidegindításkor csomó ideig nem volt

kellő nyomás, ezért kellett magasra venni a dúsítást... most meg állítgatom lejjebb, hogy szépen induljon :)

Egyébként hallani is, hogy kb 3-4mp-ig dolgozza ki a levegőt a rendszerből az AC, szal hasznos funkció lesz. :D

OBD kábellel kinulláztam az eddigi hibákat az ecuból, kíváncsi vagyok, jön-e valami majd... most ilyen teszt is

lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne fáradozz ezzel a potis dologgal, mert értéktelenné teszed a hunflexed, és sok dolgot nem érsz el

vele. Ugyanis a hidegindításhoz kell a plusz többlet, hiába nem akarnád :) Ez a fogyasztás irreális, szerintem ne

a szintjelző alapján ítélj. Viszont ha csak hidegen használod, akkor számolhatsz ennél a motornál E85-ből 13-14L-t is.

Viszont ilyen esetben benyából is a min 10L.

Tegnap amúgy bekötöttem az AC kapcsoló kört, és meglepő volt az eredmény... nem indult be hidegen, mert így

meg sok volt a kezdeti adag :lol: Szóval ég és föld, rá kellett jönnöm, eddig hidegindításkor csomó ideig nem volt

kellő nyomás, ezért kellett magasra venni a dúsítást... most meg állítgatom lejjebb, hogy szépen induljon :)

Egyébként hallani is, hogy kb 3-4mp-ig dolgozza ki a levegőt a rendszerből az AC, szal hasznos funkció lesz. :D

OBD kábellel kinulláztam az eddigi hibákat az ecuból, kíváncsi vagyok, jön-e valami majd... most ilyen teszt is

lesz :lol:

Lehet, hogy valamiért könnyebben elmegy a nyomás arendszerből mint benzinnel?? Vagy nem tölt vissza olyan gyorsan?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne fáradozz ezzel a potis dologgal, mert értéktelenné teszed a hunflexed, és sok dolgot nem érsz el

vele. Ugyanis a hidegindításhoz kell a plusz többlet, hiába nem akarnád :) Ez a fogyasztás irreális, szerintem ne

a szintjelző alapján ítélj. Viszont ha csak hidegen használod, akkor számolhatsz ennél a motornál E85-ből 13-14L-t is.

Viszont ilyen esetben benyából is a min 10L.

Tegnap amúgy bekötöttem az AC kapcsoló kört, és meglepő volt az eredmény... nem indult be hidegen, mert így

meg sok volt a kezdeti adag :lol: Szóval ég és föld, rá kellett jönnöm, eddig hidegindításkor csomó ideig nem volt

kellő nyomás, ezért kellett magasra venni a dúsítást... most meg állítgatom lejjebb, hogy szépen induljon :)

Egyébként hallani is, hogy kb 3-4mp-ig dolgozza ki a levegőt a rendszerből az AC, szal hasznos funkció lesz. :D

OBD kábellel kinulláztam az eddigi hibákat az ecuból, kíváncsi vagyok, jön-e valami majd... most ilyen teszt is

lesz :lol:

Hát az a baj, h a HunFlexemben a hidegindító poti be van ragadva közép állásban. Ha pedig be van ragadva, akkor lehet hogy bele is folyt a csodaanyagból és nem is működik rendesen...

Félreértés ne essék. Én nem kikapcsolni akarom a hidegindítást, hanem inditózáskor fullra nyomni és aztán ha beindult, akkor visszább venni.

A nyomáshiány ellen én már beépítettem egy manuális AC működtető relét. Indítózás előtt 4-5 másodpercig nyomom a gombot és hallgatom a szörcsögést! :lol:

Igaz hogyha ráadom a gyújtást, de nem indítózok, és megnyomom az AC-relé gombját, akkor beindul a szekunderlevegőpumpa is! B)

Ui.: A Te szerkentyűddel szemben amúgy is értéktelen lesz! ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Ha nem volt hozzá külön riasztó táv, akkor hagyd, nincs utólagos riogatód. valami spéci immó, hogy ott kell megérinteni,

vagy amott kell kapcsolni, vagy pedált nyomni, vagy ilyesmi, nincs?

Nincs benne semmi szar. Kivéve valami riasztót ami a gyári távról megy és nincs ultrahangja. Ja és a gyári kürtöt üvölteti.

Vettem egy üzemanyagszűrőt az unixba. Kemény 690 Ft volt :) :) :D

Ezért szeretem ezt az autót. A PDTDIhez vagy 6e :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne semmi szar. Kivéve valami riasztót ami a gyári távról megy és nincs ultrahangja. Ja és a gyári kürtöt üvölteti.

Vettem egy üzemanyagszűrőt az unixba. Kemény 690 Ft volt :) :) :D

Ezért szeretem ezt az autót. A PDTDIhez vagy 6e :lol:

Na az viszont lehet szar B) az ilyen utólagos gagyi riogatóknál előfordulhat nemindulás.

Azért az elég szar szűrő lehet ennyiért, nem kell a vállad veregetni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na az viszont lehet szar :) az ilyen utólagos gagyi riogatóknál előfordulhat nemindulás.

Azért az elég szar szűrő lehet ennyiért, nem kell a vállad veregetni :)

Bizony, igaz. Az ár gyakran tükrözi a minőséget. Mi is végeztünk már cumidíjas munkát vacak szürő miatt.
Link to comment
Megosztás:

Bizony, igaz. Az ár gyakran tükrözi a minőséget. Mi is végeztünk már cumidíjas munkát vacak szürő miatt.

Meg volt a csere. Holnap meglátjuk milyen lesz. A régi szűrőn nem láttam semmit azon kívül, hogy az egész ilyen sötétszürkés volt.

Az új egy csodás saját márkás unix szűrő. Tök ugyan úgy néz ki mint a gyári.

Viszont lenne egy off-olos kérdésem. Hátha tud valaki válaszolni. Szeretnék venni egy H astrát 1.9 cdti motorral és amit kinéztem annak tuti vissza van lőve az órajá néhány km-el.

Ennél a motornál nem lehet kiolvasni mondjuk az ecu-ból a valós km-et????

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.