Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

ECO nálam nullás és a sport mód is be van kapcsolva...

Lehet h a fullgázos pörgetés tett be neki? <_<

Amúgy a hengerfejtömítés cserénél volt síkolva a hengerfej? Tömítés milyen került bele? Mert lehet ott is probléma.

Ja, hengerfejcsavarok újak lettek betéve?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a hengerfejtömítés cserénél volt síkolva a hengerfej? Tömítés milyen került bele? Mert lehet ott is probléma.

Ja, hengerfejcsavarok újak lettek betéve?

Sajnos a hengerfej nem lett síkolva... <_<

Tömítésre nem emlékszem milyen márka volt, de valami 7000 körüli árban volt...csavarok újak vannak benne, victor reinz márkájú.

Ja és 2008 decemberben csináltam, azt hiszem. A vízcsövek nem keményednek föl.

Eddig nem volt baja...akkor tájt volt ilyen, mikor a főtengelyszíjtárcsa kezdett elfordulni...Akkor beragasztottam a csavart, de a főtengelyen a fogaskereket ki kellett hézagolni...lehet hogy az adta fel...

Eléggé erős szeszszaga van a kipufnak és töfög vagy milyen hangja van...mintha utógyújtás lenne...vagy túlsokat kapna...valamint vesztett sokat az erejéből. A 0170-es hibát meg teljesen változó időpontokban dobja. Volt hogy hatvannál, de volt mikor elkezdtem gyorsítani és amíg nyomtam a gázt, világított a hibajelző folyamatosan. Majd elaludt, pedig 130-al mentem. Aztán egy idő után megint kigyulladt, de fél perc múlva elaludt... :angry:

A hétvégén megnézem a szíjtárcsát, meg holnap reggel laptoppal csinálok logot, hogy nem-e a lambda-szonda haldoklik.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák?AGR?

Nem 0173 a hibakód?

Gyertyákat megnéztem most, szépek. Normális színűek és egyformán.

AGR több éve le van zárva. Arra kapom folyamatosan a 0400-as hibát... <_<

0170-et kapok mindig...

10 villogás, 1 villantás, 7 villogás, 10 villogás... :angry:

Ja és 1200-as fordulat környékén eléggé rángat a motor...ha megnyomom a gázpedált abbahagyja...vagy ha lecsökken a fordulat alapjáratra, akkor is elhagyja... :oo

Viszont alapjáraton is viszi a kasztnit, 5.ben

Link to comment
Megosztás:

Gyertyákat megnéztem most, szépek. Normális színűek és egyformán.

AGR több éve le van zárva. Arra kapom folyamatosan a 0400-as hibát... <_<

0170-et kapok mindig...

10 villogás, 1 villantás, 7 villogás, 10 villogás... :angry:

Ja és 1200-as fordulat környékén eléggé rángat a motor...ha megnyomom a gázpedált abbahagyja...vagy ha lecsökken a fordulat alapjáratra, akkor is elhagyja... :oo

Viszont alapjáraton is viszi a kasztnit, 5.ben

1600 rpm alatt ne használd, ezt pont a múltkor már kiveséztük. Etanollal jónak érezhető alatta is, de nem

szabad ott használni.

Ha nem volt síkolva a hf, akkor lehet hogy két henger közt van átégve most a tömítés. azt még érdemes

ellenőrizni, hogy az olajsapkán nincs-e kávészínű hab.

Link to comment
Megosztás:

1600 rpm alatt ne használd, ezt pont a múltkor már kiveséztük. Etanollal jónak érezhető alatta is, de nem

szabad ott használni.

Ha nem volt síkolva a hf, akkor lehet hogy két henger közt van átégve most a tömítés. azt még érdemes

ellenőrizni, hogy az olajsapkán nincs-e kávészínű hab.

Néztem azt is, de nincs rajta semmi... <_<

Városban nem nagyon megy 1600 fölé... :angry:

Link to comment
Megosztás:

Meg volt ma reggel a monitorozás.

Valamennyivel okosabb lettem, de nem sokkal.

A motorvezérlő tutira vészüzemmódban megy. Bár sárga lámpa nincs. De az alapjárati injektornyitási idő 7 ms, a 3,5-4,5 helyett. A lambda minimum és maximum jelek ki sem mozdulnak a 0-ról, illetve a 10 mV-ról. Hiába morgattam 2000 fordulaton vagy 2 percig az üzemi hőmérséklet elérése után.

Amíg a motor nem kezd el melegedni(itt értem azt, hogy megmoccan a hőm.mutató) addig nincs gond az alapjárattal. Csak ezután kezd el pöfögni. Nyilván sokat kap. Van is fogyasztása. Mentem a csütörtöki tankolás óta majdnem negyven kilométert és már vagy 6-8 litert benyesett.

Délután vagy holnap reggel garázsba viszem és megnézem azt a szíjtárcsát. Ha az nincs elmozdulva(mint régen mikor ilyen gondja volt), akkor próbaképpen belecsavarom a régi lambda-szondát.

Megpróbálom szűkíteni a hibaforrást.

Link to comment
Megosztás:

Városban nem nagyon megy 1600 fölé... <_<

Visszakapcsolsz, és megy.

Tényleg ne használd így, max dugóban araszolásnál amikor muszáj. Beégnek a kipuff szelepek, és 1500-től lefelé az ECU

alapjárati üzemben van, eltolódik a keverékszabályzás. Benzinnel már nem is használnád itt, mert szarul menne, csak az

etanol csalóka.

Akkor tényleg falsot kap (akár a vezérműtengely rossz szöge miatt, vagy szeleptányér-törés miatt), vagy rossz az új lambdád.

Esetleg kontaktos a csatlakozója.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is viszonylag gyakori hogy 1500 alatt van a fordulat.

Az mitől van, hogy üzemmeleg a kocsi, van rendes lambdajel, viszont nem ég a programban a piros LL lámpa, és nem mutatja az üzemanyag fajtáját?

Amíg nem ég az LL lámpa, addig nincs stabil jó lambdajel. Addig az üa típust se mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Ma visszaraktam a régi lambda-szondát.

A töfögés elmúlt és az injektor nyitási idők is visszaálltak 3,5 ms-ra.

Ami azt jelenti, hogy az "új" lamdba-szonda behalt. Érdekes, hogy a vezeték simán megfordul benne. Olyan mintha belül megszakadt volna.

A mostani szonda min és max jelei nem nagyon különböznek, de legalább nem vészüzemben megy a taliga.

Szerintetek érdemes az Autotéka 2000 Kft-vel próbálkozni garanciális csere ügyben? Mert EZT írják a garancia dologra... <_<

Mert kicsit rossz érzés, hogy még 3 hónapig sem bírta...

Link to comment
Megosztás:

Ma visszaraktam a régi lambda-szondát.

A töfögés elmúlt és az injektor nyitási idők is visszaálltak 3,5 ms-ra.

Ami azt jelenti, hogy az "új" lamdba-szonda behalt. Érdekes, hogy a vezeték simán megfordul benne. Olyan mintha belül megszakadt volna.

A mostani szonda min és max jelei nem nagyon különböznek, de legalább nem vészüzemben megy a taliga.

Szerintetek érdemes az Autotéka 2000 Kft-vel próbálkozni garanciális csere ügyben? Mert EZT írják a garancia dologra... <_<

Mert kicsit rossz érzés, hogy még 3 hónapig sem bírta...

Vidd vissza, csapj az asztalra, hátha...

A régi szondád se túl jó, ha nem különbözik a min/max érték. Illetve lehet kell neki pár km, mire elindul

a lambdaszabályzás a rossz lambda után, majd nézz rá ma is, elindult-e.

Link to comment
Megosztás:

Vidd vissza, csapj az asztalra, hátha...

A régi szondád se túl jó, ha nem különbözik a min/max érték. Illetve lehet kell neki pár km, mire elindul

a lambdaszabályzás a rossz lambda után, majd nézz rá ma is, elindult-e.

Visszamenni nem nagyon tudok, mert Debrecenből nem könnyű elszaladni ezért... <_<

De telefonon azért rá fogok kérdezni, hogy ilyenkor mi a f_sz van...

Azért cseréltem ki, mert nem volt jó...

De addig amíg nem tudom kicserélni jóra, legalább tudok vele járni...

Link to comment
Megosztás:

Vidd vissza, csapj az asztalra, hátha...

A régi szondád se túl jó, ha nem különbözik a min/max érték. Illetve lehet kell neki pár km, mire elindul

a lambdaszabályzás a rossz lambda után, majd nézz rá ma is, elindult-e.

Nekem olyan szerelőm van, akinek kedvezményei vannak a boltban ahol vásárol. Ő is szereli be, ha valami esetleg kell, így van rá garancia. Mert a házilag beszerelt dolgokra nemigen érvényes a Garancia... Persze ismerős által lehet némi esélyed <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma délután dobtak be a postaládába E85Poweres szórólapot. Gabi ez tervezett reklám, vagy valaki magán akciózik? <_<

Tervezett reklám :angry:

Debrecenben pl nemsokára az egyik rádióban lesz. Meg megyünk a tuningshow-ra jövő hétvégén kiállítani is.

Valahogy csak tudatni kell az emberekkel, hogy létezik egy jó megoldás :P

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.