Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Nos, ma kikerült az autóból az átalakító. Most már van tényleges viszonyítási alapom. Nem csak lelkiekben ad lóerőt az E85Power és az etanol.

Átalakítóval, 95ös benzinnel, már éreztem hogy nem megy annyira a kocsi mint szokott. Kevésbé mertem előzni is, alulról rosszabbul gyorsul mint etanolnál és mivel most már kímélem szegényt így visszaváltani nem volt szivem ( 5ből 3ba és társai :D ). A sport módot még lehetett érezni, de már az sem volt az igazi.

Átalakító nélkül, 95ös benzinnel, a helyzet még rosszabb lett. Alulról ugyanúgy nem megy, mint előtte, viszont most már sport mód nélkül fent is gyengébb lett.

Bennem volt az mindig, hogy csak úgy érzem hogy jobban megy, igazából nem is. De most bebizonyosodott, hogy tényleg jobb volt. Ennek azért örülök és ebből látszik hogy azért Gabi átalakítója tud valamit. HUNFlex-el nem volt ekkora különbség az etanol és a benzin között. :)

Mennyiért adod ?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Subaru fórumon is írnak rólad pár szó dicséretet... mondtam, hogy én ezt csak megcáfolni tudom... <_< :icon13: :lol:

Van most egy foresteres srác, akinél szenvedés van a beállításokkal, mert pont az az egy spéci

lambdatípus van az autóban, amire nem lehet rákötni az átalakítót (Denso 4 vezetékes szélessávú).

Nála még be kell lőni a statikus értékeket tutira, de remélem addig sincsenek rossz tapasztalatai :)

Ha jól emlékszem subarus user egyelőre csak ő van nálam :D

Link to comment
Megosztás:

Van most egy foresteres srác, akinél szenvedés van a beállításokkal, mert pont az az egy spéci

lambdatípus van az autóban, amire nem lehet rákötni az átalakítót (Denso 4 vezetékes szélessávú).

Nála még be kell lőni a statikus értékeket tutira, de remélem addig sincsenek rossz tapasztalatai :)

Ha jól emlékszem subarus user egyelőre csak ő van nálam :D

Igen, ő lesz az... <_<

Link to comment
Megosztás:

Minden Bioetanol iránt érdeklődő figyelmébe ajánlom az alábbi kis E85-ös videót:

Megnéztem a videót szakmai szemmel nem valami jó, sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni.

Kicsit mesterkélt teleshop-ra hasonlít, több vágóképpel és köztes átvezető résszel már igazi pr-film lehetne.

Hiányolom belőle a valódi hidegindítást, a mérésekről készült videót stb. Kezdetnek azért nem rossz! :D

Jó híreim vannak úgy tűnik az Fx végre összeállt, alapjárati probléma megszűnt miután végleg megadta magát a HF tömítés. 1-2 henger között valószínűleg szépen fokozatosan 1 mm vastagon átégett. HF-et leszedtük így volt alkalmam átvizsgálni semmilyen elváltozást nem tapasztaltam nem égett be a szelepfészek stb. Képeket is csináltam, majd feltöltöm.

Hidegindítás is tökéletes de a lambdán még finomítanom kell egy kicsit viszont eco mód nélkül is hozza 7 literes átlagfogyit. :)

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a videót szakmai szemmel nem valami jó, sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni.

Kicsit mesterkélt teleshop-ra hasonlít, több vágóképpel és köztes átvezető résszel már igazi pr-film lehetne.

Hiányolom belőle a valódi hidegindítást, a mérésekről készült videót stb. Kezdetnek azért nem rossz! <_<

Jó híreim vannak úgy tűnik az Fx végre összeállt, alapjárati probléma megszűnt miután végleg megadta magát a HF tömítés. 1-2 henger között valószínűleg szépen fokozatosan 1 mm vastagon átégett. HF-et leszedtük így volt alkalmam átvizsgálni semmilyen elváltozást nem tapasztaltam nem égett be a szelepfészek stb. Képeket is csináltam, majd feltöltöm.

Hidegindítás is tökéletes de a lambdán még finomítanom kell egy kicsit viszont eco mód nélkül is hozza 7 literes átlagfogyit. :)

Télen majd tervezek egy igazi hidegindítós meglepis videót is, de többet majd akkor... :D

Mérések is talán lesznek majd, de eddig lehetetlen volt összeegyeztetni felvételt és mérést együtt.

Örülök hogy végre műxik rendben az autó, majd küldj logot :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Télen majd tervezek egy igazi hidegindítós meglepis videót is, de többet majd akkor... :)

Mérések is talán lesznek majd, de eddig lehetetlen volt összeegyeztetni felvételt és mérést együtt.

Örülök hogy végre műxik rendben az autó, majd küldj logot <_<

Valahol volt a neten egy olyan vid,ahol egy full hideg,hóval belepett kocsit indítottak etanollal pöccre.

Na olyat kell összehozni! :D

Link to comment
Megosztás:

Valahol volt a neten egy olyan vid,ahol egy full hideg,hóval belepett kocsit indítottak etanollal pöccre.

Na olyat kell összehozni! :D

Elárulok valamit: ha egy etanolos autót a nagy hidegben beindítasz 10 mp-re, akkor már utána elég jól fog indulni,

miközben akár havat is pakolhatsz utána a motorra, az még nem melegszik annyit, hogy a hó olvadjon rajta :)

A másik kézenfekvő lehetőség egy túl szép promóvideó összehozására, ha van benzin is a tankban...

Az ilyen "szépítési" lehetőségeket szeretném én kizárni majd egy téli teszttel, amiről felvétel is készülni fog.

De ez még odébb van, valamikor januárban lesz talán.

Link to comment
Megosztás:

Ne mond :) ...az se tudom mi az az etanol! :icon13:

Értem,hogy mit mondasz,igazad van,csak egy kósza ötlet volt. :lol:

Mint mondtam, ötlet már van rá, hogyan legyen bemutatva széles körben az átalakító valós indítási képessége

hideg időben -_- Egyelőre többet nem árulok el, januárban majd kiderül :D Én már csak ilyen titokzatos szeretek

lenni <_<

Link to comment
Megosztás:

Mint mondtam, ötlet már van rá, hogyan legyen bemutatva széles körben az átalakító valós indítási képessége

hideg időben :icon13: Egyelőre többet nem árulok el, januárban majd kiderül :D Én már csak ilyen titokzatos szeretek

lenni <_<

Na erre az Én autóm pont nem lett volna jó alany. Most hogy bejöttek a hidegek, etanollal megint csak másodikra indult. :)

Link to comment
Megosztás:

Télen majd tervezek egy igazi hidegindítós meglepis videót is, de többet majd akkor... :)

Mérések is talán lesznek majd, de eddig lehetetlen volt összeegyeztetni felvételt és mérést együtt.

Örülök hogy végre műxik rendben az autó, majd küldj logot :D

Ha kell felvételben, vágásban és több nyelvű verzió elkészítésében tudok segíteni, anno városismertető filmeket is csináltunk. <_<

Link to comment
Megosztás:

Juj!Vizes a gatyeszunk! :)

Egyébként nekem is beállt a kütyü,még a lambdaéledés előtti dúsítás kicsit talán sok,de ha kész lesz a kendács most,akkor belövöm és lehet küldök egy logot is ellenőrzésre. -_-

Ennyire ráizgultál? :lol: :icon13:

Oks, várom a logot <_<

Na erre az Én autóm pont nem lett volna jó alany. Most hogy bejöttek a hidegek, etanollal megint csak másodikra indult. :D

A Te autód egy negatív kivétel a sorban, valószínű az AC kapcsoló modullal lehetett volna próbálkozni, mert az AC-d elejti

az üzemi nyomást, ami hidegindítás előtt nem épül fel rendesen. Az én omegám is hasonló, azzal spékelve, hogy az injektorok

jó messze is vannak a szívószeleptől. A modullal és egy jó beállítással mostanság is elsőre indul, pedig az utóbbi pár napban

nem egyszer volt 0-2 fok az indításnál.

Ha kell felvételben, vágásban és több nyelvű verzió elkészítésében tudok segíteni, anno városismertető filmeket is csináltunk. B)

Köszönöm a felajánlást, sikerült az ismerősi körben szert tenni egy profi videósra, aki ezt a filmet is készítette, szerintem

vele megoldjuk a továbbiakat is. De ha kell ilyesmi segítség, fogok szólni :D

Link to comment
Megosztás:

A Te autód egy negatív kivétel a sorban, valószínű az AC kapcsoló modullal lehetett volna próbálkozni, mert az AC-d elejti

az üzemi nyomást, ami hidegindítás előtt nem épül fel rendesen. Az én omegám is hasonló, azzal spékelve, hogy az injektorok

jó messze is vannak a szívószeleptől. A modullal és egy jó beállítással mostanság is elsőre indul, pedig az utóbbi pár napban

nem egyszer volt 0-2 fok az indításnál.

Ez tisztán látszott a nyomásmérő órán a benzinhídon. 1 óra múlva már nem volt meg a fele sem az üzemi nyomásnak. :)

Link to comment
Megosztás:

A Te autód egy negatív kivétel a sorban, valószínű az AC kapcsoló modullal lehetett volna próbálkozni, mert az AC-d elejti

az üzemi nyomást, ami hidegindítás előtt nem épül fel rendesen. Az én omegám is hasonló, azzal spékelve, hogy az injektorok

jó messze is vannak a szívószeleptől. A modullal és egy jó beállítással mostanság is elsőre indul, pedig az utóbbi pár napban

nem egyszer volt 0-2 fok az indításnál.

Ez tisztán látszott a nyomásmérő órán a benzinhídon. 1 óra múlva már nem volt meg a fele sem az üzemi nyomásnak. :)

Én ezt megoldottam egy kb 200 HUF-os relével meg egy nyomógombbal. Reggel beülök, "izzítok" egy 10 másodpercig, majd indul a szekér! <_< :icon13: :lol:

A legtöbb esetben hallani lehet a szürcsölő hangot, ahogy kinyomja a levegőt a rendszerből... :D

Link to comment
Megosztás:

Én ezt megoldottam egy kb 200 HUF-os relével meg egy nyomógombbal. Reggel beülök, "izzítok" egy 10 másodpercig, majd indul a szekér! :D <_< :icon13:

A legtöbb esetben hallani lehet a szürcsölő hangot, ahogy kinyomja a levegőt a rendszerből... :)

Tökéletes megoldás ez is, végülis ugyanez az AC kapcsoló modul is a kithez, csak automatice 15mpig kapcsolja gyújtásra rakáskor

az AC-t is.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.